Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

ξέρει κανείς/καμία εάν η Cosmote δίνει πρόσβαση σε pop3/smtp μέσω του wap-proxy του CosmoteMyView (access point: wap)? Με ενδιαφέρει διότι θα ήθελα να ρυθμίσω τον ενσωματωμένο email-client του windows-mobile smartphone μου. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρει κανείς/καμία εάν η Cosmote δίνει πρόσβαση σε pop3/smtp μέσω του wap-proxy του CosmoteMyView (access point: wap)? Με ενδιαφέρει διότι θα ήθελα να ρυθμίσω τον ενσωματωμένο email-client του windows-mobile smartphone μου. :)

 

Όχι δεν δίνει ακόμα. Η μόνη εταιρεία που δίνει πρόσβαση σε pop3 μέσω wap access point είναι η vodafone αρκεί το προφίλ internet που θα χρησιμοποιήσει κάποιος να μην έχει proxy και port.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bekiari.

 

Αν μπορούσες να μου πεις αυτήν την τελευταία ερώτηση.Με το Cosmote internet με GPRS δεν συνδέεται πάλι το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ bekiari.

 

Αν μπορούσες να μου πεις αυτήν την τελευταία ερώτηση.Με το Cosmote internet με GPRS δεν συνδέεται πάλι το κινητό;

 

Σωστά με gprs αλλά εκεί έχεις κανονικό internet και άλλο τρόπο χρέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ανανεωθηκε το μηνιαιο πασο κατα τις 6 το απογευμα χωρις να εχω καμμια ειδοποιηση. Δεν ισχυει λοιπον οτι ανανεωνεται στις 12 το βραδυ. Απλα ανανεωνεται περιπου την ωρα που το ειχα ενεργοποιησει. Το καταλαβα απο το υπολοιπο μου στην καρτα που ειχε μειωθει κατα 4 ευρω.

Για την ιστορια, καταναλωσα περιπου 6 Mb αυτον τον μηνα (συμφωνα με το μετρητη του κινητου μου). Εκανα χρηση περιπου μερα παρα μερα, βλεποντας κυριως ειδησεογραφικα sites (χωρις εικονες) και ελεγχοντας τα email μου. Α, και τωρα τελευταια εκανα συγκρισεις τιμων σε ηλεκτρικα ενω βρισκομουν μεσα σε καταστηματα ηλεκτρικων, με τη χρηση του αγαπημενου μου skroutz.gr :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μπαίνω με το WAP GPRS,όταν μπαίνω στο YouTube δεν έχω δυνατότητα να δω βίντεο.Γι' αυτό φταίει ο browser του κινητού ή ότι θα έπρεπε να μπω με το Cosmote internet;

 

Έχω μπερδευτεί λίγο. :(

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ανανεωθηκε το μηνιαιο πασο κατα τις 6 το απογευμα χωρις να εχω καμμια ειδοποιηση. Δεν ισχυει λοιπον οτι ανανεωνεται στις 12 το βραδυ. Απλα ανανεωνεται περιπου την ωρα που το ειχα ενεργοποιησει. Το καταλαβα απο το υπολοιπο μου στην καρτα που ειχε μειωθει κατα 4 ευρω.

Για την ιστορια, καταναλωσα περιπου 6 Mb αυτον τον μηνα (συμφωνα με το μετρητη του κινητου μου). Εκανα χρηση περιπου μερα παρα μερα, βλεποντας κυριως ειδησεογραφικα sites (χωρις εικονες) και ελεγχοντας τα email μου. Α, και τωρα τελευταια εκανα συγκρισεις τιμων σε ηλεκτρικα ενω βρισκομουν μεσα σε καταστηματα ηλεκτρικων, με τη χρηση του αγαπημενου μου skroutz.gr :)

 

Εμένα κανονικά ανανεώνεται την 10/08 αυτόματα αλλά εγώ ζήτησα να κάνω μόνος μου την ανανέωση για δύο λόγους. Πρώτον για να δω αν θα είναι μέχρι τις 12 το βράδυ που πιστεύω ότι αυτό θα γίνει και δεύτερον να δω αν θα έρχεται μήνυμα ότι λήγει το πακέτο για να κάνω ανανέωση. Είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ανανεωθηκε το μηνιαιο πασο κατα τις 6 το απογευμα χωρις να εχω καμμια ειδοποιηση. Δεν ισχυει λοιπον οτι ανανεωνεται στις 12 το βραδυ. Απλα ανανεωνεται περιπου την ωρα που το ειχα ενεργοποιησει. Το καταλαβα απο το υπολοιπο μου στην καρτα που ειχε μειωθει κατα 4 ευρω.

Για την ιστορια, καταναλωσα περιπου 6 Mb αυτον τον μηνα (συμφωνα με το μετρητη του κινητου μου). Εκανα χρηση περιπου μερα παρα μερα, βλεποντας κυριως ειδησεογραφικα sites (χωρις εικονες) και ελεγχοντας τα email μου. Α, και τωρα τελευταια εκανα συγκρισεις τιμων σε ηλεκτρικα ενω βρισκομουν μεσα σε καταστηματα ηλεκτρικων, με τη χρηση του αγαπημενου μου skroutz.gr :)

 

χρησιμοποιεις mini opera;

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιεις mini opera;

 

Οχι, χρησιμοποιω τον browser του P910i. Ενω εχω τον Opera mini και μου δουλευει κανονικοτατα οταν συνδεω το κινητο στο internet με bluetooth μεσω της ADSL συνδεσης του σπιτιου μου, οταν παω να τον χρησιμοποιησω με το GPRS δε δουλευει. Καποιοι μου ειχαν πει παλαιοτερα οτι φταιει το οτι εχω καρτα και δεν εχω συμβολαιο, αλλα πριν λιγες μερες ενα παιδι απο αυτο το forum μου ειπε οτι μπαινει κανονικα με καρτοκινητο και Opera mini. Μυστηριο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω το ειπα. Οντως ισχυει. Μεσω opera mini μπαινω και με το καρτοσυμβολαιο και με το what's up!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Οχι, χρησιμοποιω τον browser του P910i. Ενω εχω τον Opera mini και μου δουλευει κανονικοτατα οταν συνδεω το κινητο στο internet με bluetooth μεσω της ADSL συνδεσης του σπιτιου μου, οταν παω να τον χρησιμοποιησω με το GPRS δε δουλευει. Καποιοι μου ειχαν πει παλαιοτερα οτι φταιει το οτι εχω καρτα και δεν εχω συμβολαιο, αλλα πριν λιγες μερες ενα παιδι απο αυτο το forum μου ειπε οτι μπαινει κανονικα με καρτοκινητο και Opera mini. Μυστηριο...
Κανονικά μπαίνεις και με κάρτα. Έχεις ρυθμίσει σωστά τoν proxy server στα σωστά ports?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δίνει ακόμα. Η μόνη εταιρεία που δίνει πρόσβαση σε pop3 μέσω wap access point είναι η vodafone αρκεί το προφίλ internet που θα χρησιμοποιήσει κάποιος να μην έχει proxy και port.

 

κρίμα... αφού έχει τον "περιορισμό" των 40ΜΒ, ας έδινε τουλάχιστον πλήρη πρόσβαση στο συγκεκριμένο όριο... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να πάρω το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών από σταθερό ποιο νούμερο παίρνω;

 

Από σταθερό καλέις το 13838.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν μπορεί κάποιος να μου πει,αφού και με το Cosmote GPRS και με το Cosmote internet συνδέεται μέσω GPRS,πώς μπορεί κάποιος να επωφεληθεί την ταχύτητα του HSPDA;

 

Απ' ότι καταλαβαίνω οι εταιρίες τα έχουν λίγο κουλουβάχατα με το ίντερνετ στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν μπορεί κάποιος να μου πει,αφού και με το Cosmote GPRS και με το Cosmote internet συνδέεται μέσω GPRS,πώς μπορεί κάποιος να επωφεληθεί την ταχύτητα του HSPDA;

 

Απ' ότι καταλαβαίνω οι εταιρίες τα έχουν λίγο κουλουβάχατα με το ίντερνετ στο κινητό.

Τα Cosmote GPRS και Cosmote internet είναι τα ονόματα των προφίλ ρυθμίσεων. Δεν έχουν σχέση με το δίκτυο στο οποίο συνδέεσαι. Αν σε καλύπτει 3g/HSDPA τότε έχεις τις αντίστοιχες ταχύτητες. Οι ρυθμίσεις είναι ίδιες, ακόμη και αν το προφίλ λέγεται π.χ. Μαρίκα :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για το windows live messenger είναι πλέον διαθέσιμο και το επίσημο web site της υπηρεσίας στο http://www.messengerstokinito.gr .
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς/καμιά εάν υπάρχει εφαρμογή που να υποστηρίζει skype και να παίζει μέσω του wap-proxy της Cosmote? (δηλαδή με τα 4ευρώ/μήνα του μηνιαίου πάσου του CosmoteMyView) :cool:
Link to comment
Share on other sites

το fring ειναι καλο για windows mobile τωρα δεν ξερω αν παιζει μεσω του wap-proxy...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς/καμιά εάν υπάρχει εφαρμογή που να υποστηρίζει skype και να παίζει μέσω του wap-proxy της Cosmote? (δηλαδή με τα 4ευρώ/μήνα του μηνιαίου πάσου του CosmoteMyView) :cool:

 

το fring ειναι καλο για windows mobile τωρα δεν ξερω αν παιζει μεσω του wap-proxy...

 

όχι δεν παίζει :( (τουλάχιστον στην δοκιμή που έκανα εγώ)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις κανενα hot spot κοντα σου; με wi-fi το χρσιμοποιω εγω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...