Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

αυτο είναι σιγουρο;;; παρολα αυτα αν καποιος αλλο γνωριζει ας πει, δεν παυει να ειναι κι ενοχλητικό κι ας είναι δωρεάν! ευχαριστω παντως για την απαντηση σου φιλε μου!

 

Πράγματι δεν χρεώνεσαι. Παρόλα αυτά, αν πας στις ρυθμίσεις Internet του κινητού σου, και αλλάξεις το σημείο πρόσβασης από Cosmote WAP (ή WAP GPRS) σε κάποιο άλλο άσχετο σημείο πρόσβασης, πλέον δεν θα μπορεί να μπει καθόλου. Δεν έχω μπροστά μου Sony Ericsson να σου πω ακριβώς το μενού, αν δεν το καταφέρεις, πες μου να το ψάξω στο γραφείο που έχω ένα SE.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους,

 

Καταρχάς σήμερα χρησιμοποίησα πρώτη φορά το myview, πέρα του ότι είναι κωμικό σαν portal μιας και δεν υπάρχει αξιόλογη υπηρεσία χωρίς επιπλέον χρέωση έχω μια απορία αν και μάλλον γνωρίζω ήδη την απάντηση.

 

Λοιπόν, έχω ένα Palm Treo 750 και φυσικά όταν δοκίμασα να κατεβάσω το msn μέσα από το Myview μου απαντήθηκε ότι δεν είναι διαθέσιμο για την συσκευή μου...

 

Το ερώτημα είναι αν υπάρχει τρόπος είτε:

Α) Να ρυθμίσω το ήδη υπάρχον μου msn (των WM6) ώστε να συνδέομαι στην υπηρεσία.

Β) Να κατεβάσω μέσα από κάποιο url το msn της Cosmote και να το χρησιμοποιήσω (με κάποιο java emulator η οτιδήποτε.)

 

Θα το εκτιμούσα αν κάποιος γνώριζε κάτι σίγουρο γιατί δεν έχω την διάθεση να συνεχίσω να προσπαθώ από το κέντρο εξυπηρέτησης :-) Μου δίνεται η εντύπωση πως όποτε παίρνω ακούω διάφορες εικασίες αυτοσχέδιες...

 

Ευχαριστώ εξ'αρχής για τον χρόνο σας.

Cheers.

μπορεις να κατεβασεις το fring γι'αυτο τον σκοπο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αρχικά να σε ευχαριστήσω Στάθη για την σύσταση του fring... Τώρα αν θα μπορούσες να βοηθήσεις λίγο παραπάνω θα ήμουν ευγνώμων...

 

Λοιπόν : Κατέβασα το fring και προσπάθησα να συνδεθώ μέσω της σύνδεσης που χρησιμοποιώ ήδη (το profile που χρησιμοποιώ και συνδέομαι κανονικά μέσω GPRS), παρόλα αυτά δεν μπορεί να συνδεθεί το πρόγραμμα... Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω ρυθμίσεις μέσα από το πρόγραμμα?

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ (και πως) να ενεργοποιήσω την υπηρεσία από το myview για 2.5 ευρώ τον μήνα και να χρησιμοποιώ το fring προς εκμετάλλευση της υπηρεσίας και όχι του όγκου που διαθέτω μηνιαίως (40 mb).

"I am become Death, the Destroyer of Worlds"

 

Oppenheimer July 16 1945

Trinity.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω. λοιπον κοιταξε αν εχεις εισαγει κανονικα το username και password του προφιλ σου. επειτα να επιλεξεις μεσω του fring να συνδεθεις μεσω του προφιλ Cosmote GR GPRS. τελος, δυστυχως δεν γινεται διοτι εχεις windows mobile και θα σε χρεωνει με το kb. αν ομως εχεις αλλο κινητο μπορεις να κατεβασεις την εκδοση του fring για java κινητα και να κανεις απο εκει την δουλεια σου. ελπιζω να βοηθησα. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σου Στάθη και για τις επιπλέον επεξηγήσεις :-)

 

Το profile είναι ρυθμισμένο σωστά, αλλά όπως και να έχει δεν με βολεύει η χρέωση με βάση τον όγκο.. ως φτωχός πλην τίμιος τελειόφοιτος που είμαι :-Ρ και έτσι θα προτιμήσω την λύση των e-mail.

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ και πάλι, ελπίζω σύντομα να έχω διαθέσιμη την υπηρεσία με σταθερή μηνιαία χρέωση.

 

Cheers.

"I am become Death, the Destroyer of Worlds"

 

Oppenheimer July 16 1945

Trinity.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω. wi-fi να ειχε το palm και δεν ηθελες τιποτα αλλο οπως εγω... :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

pedia prin apo mia ebdomada mpika sto MY NIEW tis cosmote giana katebaso to live messenger kai m elege oti to kinitomi den ipostrizi tin ipiresia afti..ala m irthe ena mail apo windowsmobile kai eki dixni oti ipostirizi. ti provlima ginete den katalaba....dite edo exo nokia 6120 kai lei oti ipostrizi http://windowslivemobile.msn.com/nokia.aspx?lang=el-gr ... ti mpori na ftei to kinito m exo pari apo katastima vodafone mipos ftei afto ???:wacko:
Link to comment
Share on other sites

pedia prin apo mia ebdomada mpika sto MY NIEW tis cosmote giana katebaso to live messenger kai m elege oti to kinitomi den ipostrizi tin ipiresia afti..ala m irthe ena mail apo windowsmobile kai eki dixni oti ipostirizi. ti provlima ginete den katalaba....dite edo exo nokia 6120 kai lei oti ipostrizi http://windowslivemobile.msn.com/nokia.aspx?lang=el-gr ... ti mpori na ftei to kinito m exo pari apo katastima vodafone mipos ftei afto ???:wacko:

 

δυο πραγματα μου ερχονται. Να μπεις με καρτα κοσμοτε και να το κατεβασεις απο τον browser του κινητου οχι απο το opera. Θεωρητικα αν το κινητο παιρνει java εφαρμογες τοτε υποστηριζεται.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία;

Όταν μπαίνω στο myview και διαβάζω τις ειδήσεις π.χ στο link: Ενημέρωση/skai.gr, χρεώνομαι για τα kb που κατεβάζω; ή περιλαμβάνονται στα 0,49 ευρώ που δίνω για την είσοδο;

Σημειωτέον ότι δεν έχω γραφτεί με συνδρομή στο site του skai.gr, απλώς διαβάζω τις ειδήσεις που έχει στην αρχή.

Και τελικά σε ποια sites πληρώνω τα kb που κατεβάζω;

Αν χρησιμοποιήσω πάσο 4 ευρώ αφαιρούνται από τα 40 kb;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία;

Όταν μπαίνω στο myview και διαβάζω τις ειδήσεις π.χ στο link: Ενημέρωση/skai.gr, χρεώνομαι για τα kb που κατεβάζω; ή περιλαμβάνονται στα 0,49 ευρώ που δίνω για την είσοδο;

Σημειωτέον ότι δεν έχω γραφτεί με συνδρομή στο site του skai.gr, απλώς διαβάζω τις ειδήσεις που έχει στην αρχή.

Και τελικά σε ποια sites πληρώνω τα kb που κατεβάζω;

Αν χρησιμοποιήσω πάσο 4 ευρώ αφαιρούνται από τα 40 kb;

Όταν περιηγείσαι στο μενού, δεν χρεώνεσαι παρά μόνο αν κάνεις συνδρομή σε κάποια σελίδα, κατεβάσεις ένα παιχνίδι κτλ Η ογκοχρέωση ισχύει σε οποιοδήποτε site εκτός του portal της cosmote και στην περίπτωση που έχεις μηνιαίο πάσο, όλη η κίνηση αφαιρείται από τα 40ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυξήθηκαν και οι ταχύτητες μέσω 3g <και στο i-mode>. 30-32ΚΒ/Δευτερόλεπτο κατεβάζει πλεόν!:)
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια??

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!

Άντε να δούμε...

 

οι ταχύτητες που λες είναι σε απλό 3G, η σε HSDPA? Γιατί αν έβγαλαν τον limiter, θα πρέπει να τρέχει και με 3,6-7,2Mbps σε HSDPA...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

αλήθεια??

Αυτό είναι πολύ ευχάριστο!!

Άντε να δούμε...

 

οι ταχύτητες που λες είναι σε απλό 3G, η σε HSDPA? Γιατί αν έβγαλαν τον limiter, θα πρέπει να τρέχει και με 3,6-7,2Mbps σε HSDPA...

 

Σε απλό 3G;). Με HSDPA θα έχει ακόμα καλύτερες υποθέτω....

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι!! Τώρα μπήκα στο i-mode με το N96 μου (από το i-mode εχω μπεί στο myphone), και έπιασα μέχρι και 76KB/s σε HSDPA με πολύ χαμηλό σήμα...

Αυτό σημαίνει πως επιτέλους έβγαλαν τον σπαστικό κόφτη!!

Ένα μεγάλο μπράβο στην cosmote!!!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Με κανονικό 3G οι ταχύτητες πλεόν είναι 35-40ΚΒ/δευτερόλεπτο... Με Wind έπιανα μέχρι 33ΚΒ/δευτερόλεπτο.... Φοβερό!!!
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΥΠΌΛΟΙΠΟ των 40MB που το βλέπουμε? Στα σταλθέντα ή τα ληφθέντα δεδομένα? :wacko::wacko:

 

αθροιζεις τα σταλθεντα και τα ληφθεντα και τα αφαιρεις απο τα 40.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Πριν απο περιπου 20 μερες αγορασα μια συσκευη LG Viewty απο υποκαταστημα γερμανου στην χαλκιδα. Επελεξα ενα multi προγραμμα με χρονο ομιλιας και sms.

 

Επισης γραφτηκα στο myview n' web με τα 40mb.

 

Αυτο που με καιει να μαθω ειναι :

 

Εχω "σπαταλησει" καπου στα 30mb αλλα ολα εκτος myview. Και οταν λεω εκτος myview, δεν εννοω μεσα απο την μηχανη αναζητησης του myview ή οτιδηποτε, αλλα σε σελιδες οπως το gameover.gr , gamespot.com, spor24.gr κλπ κλπ τα οποια τα επισκεφτικα μεσα απο τον browser του κινητου. Στο myview δεν μπηκα καθολου.

 

Και ρωταω, αυτα τα 30 περιπου mb που σπαταλησα ειναι μεσα στα 40mb που δινει το myview n' web ή θα τα πληρωσω και αυτα?

 

Γιατι αν ειναι ετσι βλεπω να μου ερχεται λογαριασμος κοντα στα 500 ευρω!!!!

 

Στο υποκαταστημα που αγορασα το κινητο και εβαλα και το myview n' web, ο υπαλληλος μου ειχε πει οτι τα 40mb ειναι για τις σελιδες εκτος myview και μαλιστα μου ελεγε οτι μπαινει και αυτος... και οτι το μονο που θα πληρωσω ειναι τα 4ευρω το μηνα..

 

Σημερα που πηρα το 1212 μου ειπαν οτι τα 40mb ειναι για σελιδες που επισκεπτομαι μεσα απο το myview και μεσα απο την μηχανη αναζητησης του myview!!! Τι παιζει τελικα?

 

Θα πληρωσω 10ευρω/mb??? δλδ κοντα στα 300ευρω?

 

Σας παρακαλω διαφωτιστε με γιατι θα τρελαθω... :worry::worry::worry::worry:

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξέρω πως είναι για εκτός myview εντός με πάσο είναι απεριόριστο για ένα μήνα. Γενικά στο τμήμα εξυπηρέτησης είναι λίγο μπιου γτ δν ζήτησες να σου πουν το ύψος του λογαριασμού σ? νομίζω πως μπορούν να σου πουν μέχρι κ 2 μέρες πριν. Πάντως και μέσω της αναζήτησης σε προειδοποιεί ότι βγαίνεις εκτός τουλάχιστον πριν κάτι μήνες το έκανε. Γενικά να ξέρεις εντός myview δεν θεωρούνται κ πολλά πράγματα 2-3 sites μόνο και πολλά θα λέω κ κάποια άλλα π πληρώνεις κ γι αυτά συνδρομή
Link to comment
Share on other sites

@GeoLoLJ

 

Τα 40mb ισχύουν άμα μπείς σε mobile sites μέσω της μηχανής αναζήτησης που υπάρχει στο Cosmote MyView.Σε περίπτωση που μπείς με τον browser του κινητού σου και δεν μπείς μέσω του Cosmote MyView πληρώνεις extra το Kb καθώς τα 40mb δεν ισχύουν σε αυτή την περίπτωση.Τα 40mb ισχύουν μόνο αν μπείς μέσω του Google που υπάρχει στο τέλος της σελίδας του Cosmote MyView.

Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΛΕΤΕ; ΛΑΘΟΣ!!!! Εγω μπηκα σε ανεξαρτητα site και δεν πληρωσα τιποτα. τα 40 ειναι για ολα τα ανεξαρτητα site,οπως κι αν μπεις.
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΛΕΤΕ; ΛΑΘΟΣ!!!! Εγω μπηκα σε ανεξαρτητα site και δεν πληρωσα τιποτα. τα 40 ειναι για ολα τα ανεξαρτητα site,οπως κι αν μπεις.

 

Έχει αλλάξει κάτι??:confused:Εγώ ξέρω ότι άν δεν έμπαινες μέσω του MyView σε χρέωνε ξεχωριστά.Περίεργα πράγματα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Απο τη πρώτη μέρα λειτουργίας του MyView τα 40MB είναι δωρεάν με όποιον τρόπο και να μπείς!

 

Αυτό με το Google search είναι παραμύθι της Cosmote Μπας και επιστευτεί κανείς ετσι το Portal Myview!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...