Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

φραγή στην κωδικοποίηση

 

Τι σημαίνει αυτό πρακτικά;:confused:

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχήν το my view δεν είναι ακόμα έτοιμο. Γίνονται συνέχεια δοκιμές και αλλαγές. Πιστεύω ότι από Σεπτέμβριο θα είναι οκ. Μία διαφορά που έχει το my view με το live και το plus είναι ότι όταν μπει κάποιος στην αρχική σελίδα δεν χρεώνεται και τοα αναφέρω αυτό διότι είναι πολλές οι περιπτώσεις στην vodafone που έχουμε φουσκομένους λογαριασμούς διότι κατα λάθος πατήθηκε το δεξιό πλήκτρο του live. Τώρα για το πακέτο με τα 40 Mb πιστεύω ότι είναι αρκετά καλό διότι σέβεται τους συνδρομητές της και τους υπαλλήλους της. Και εξηγούμαι εγώ σαν απλός συνδρομητής θέλω internet απλό γρήγορο και οικονομικό. Αν όμως λόγο του απεριόριστου έχω μπούκωμα στο internet, όριο στο κατέβασμα και φραγή στην κωδικοποίηση τι να το κάνω το απεριόριστο;

Το θέμα είναι να γίνεται σωστά η χρέωση που λέει.

 

Τώρα κάτι για τα παιδιά που δουλεύουν στην cosmote και διαβάζουν το forum. Παίδες η απλή πλοήγηση στο my view χρεώνει εκτός από 0,49 ευρώ/είσοδο αλλά και kb. Μέχρι σήμερα 27/07/2008 χρεώνει ανα kb όταν μπαίνει κάποιος σε όλα τα υπομενού. Ακόμα χρεώνει ανα kb όταν κάποιος κάνει πλοήγηση σε μερικά site. Ένα από αυτά τα site είναι και το PLANET EROTICA. Υπάρχουν και άλλα αλλά δεν τα αναφέρω.

Τα άλλα που χρέωνε ποιό παλιά όπως τα games, chat, e-shop τα έχει διορθώσει η cosmote.

 

Θα μπορούσε να αυξήσει λίγο το όριο ή να χαμηλώσει το κόστος των 4.00ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να αυξήσει λίγο το όριο ή να χαμηλώσει το κόστος των 4.00ευρώ.

 

Συγνώμη αλλά το γεγονός ότι είσαι στο my view και σε χρεώνει έξτρα ανα kb δεν σας λέει κάτι;

Τελος πάντων πιστεύω ότι θα μπορούσε μιας και βάζει όριο να αλάξει και την χρέωση μετά τα δωρεάν Mb και να την κάνει αντίστοιχη του wirelles internet.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το γεγονός ότι είσαι στο my view και σε χρεώνει έξτρα ανα kb δεν σας λέει κάτι;

Τελος πάντων πιστεύω ότι θα μπορούσε μιας και βάζει όριο να αλάξει και την χρέωση μετά τα δωρεάν Mb και να την κάνει αντίστοιχη του wirelles internet.

 

εγώ δεν μπορώ να το επαληθεύσω αυτό που λες: έχω το "μηνιαίο πάσο" των €4, οπότε ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν μου χρεώνει τίποτε άλλο μέσα στο MyView.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν μπορώ να το επαληθεύσω αυτό που λες: έχω το "μηνιαίο πάσο" των €4, οπότε ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν μου χρεώνει τίποτε άλλο μέσα στο MyView.

 

Σωστά αλλά τα kb αυτά αφαιρούνται από τα 40 Mb που έχεις δωρεάν. Το έχω τσεκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά τα kb αυτά αφαιρούνται από τα 40 Mb που έχεις δωρεάν. Το έχω τσεκάρει.

 

Το θεωρώ υπερβολή αυτό!Να σου τρώνε τα mb για πλοήγηση στο μενού τους!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αλλά τα kb αυτά αφαιρούνται από τα 40 Mb που έχεις δωρεάν. Το έχω τσεκάρει.

 

αφού το έχεις τσεκάρει (πώς;;; ) γιατί δεν τους στέλνεις ένα email να το διορθώσουν; :confused:

Link to comment
Share on other sites

αφού το έχεις τσεκάρει (πώς;;; ) γιατί δεν τους στέλνεις ένα email να το διορθώσουν; :confused:

 

Εσύ τι λες να μην έστειλα; Τα προηγούμενα που αναφέρω (games, chat, email,e-shop,musiczone) πως λέτε να τα διόρθωσαν; Βέβαια η επίσημη γραμμή της εταιρείας λέει ότι αυτό δεν ισχύει. Είναι ακόμα στα όρια και στα περιθώρια που έχουν για να μου απαντήσουν. Θα περιμένω. Μετά θα δούμε τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αν τρωνε τα 40mb για πλοηγηση στο myview τοτε μιλαμε για μεγαλη απατεωνια και κοροιδια εις βαρος του καταναλωτη.
Link to comment
Share on other sites

alany οι ρυθμισεις που εχεις στην υπογραφη σου ειναι για οπερα μινι? εχω το n95 8gb, οταν μου ζηταει σημειο προσβασεις ποιο πρεπει να διαλεξω? μου βγαζει cosmote gprs,

cosmote internet, cosmote mms... :)

Link to comment
Share on other sites

alany οι ρυθμισεις που εχεις στην υπογραφη σου ειναι για οπερα μινι? εχω το n95 8gb, οταν μου ζηταει σημειο προσβασεις ποιο πρεπει να διαλεξω? μου βγαζει cosmote gprs,

cosmote internet, cosmote mms... :)

 

Βάλε το cosmote gprs.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια βοηθεια παρακαλω

επειδη προσπαθησα να βαλω το myview στο 5200 και μου ηρθε μηνυμα οτι πρεπει να τους παρω τηλεφωνο διοτι δεν μπορουν να στειλουν τις ρυθμισεις με SMS μπορεις να μου πεις η να μου τις στειλεις ?

εστειλα μεσω Νοκια τις ρυθμισεις για internet - MMS- GPRS αλλα και παλι λεει οτι δεν διατιθεται συνδεση δεδομενων ?? εχω μεσα μια whats up καρτα

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια βοηθεια παρακαλω

επειδη προσπαθησα να βαλω το myview στο 5200 και μου ηρθε μηνυμα οτι πρεπει να τους παρω τηλεφωνο διοτι δεν μπορουν να στειλουν τις ρυθμισεις με SMS μπορεις να μου πεις η να μου τις στειλεις ?

εστειλα μεσω Νοκια τις ρυθμισεις για internet - MMS- GPRS αλλα και παλι λεει οτι δεν διατιθεται συνδεση δεδομενων ?? εχω μεσα μια whats up καρτα

 

Φίλε μου κάνε τον κόπο και πάρτους τηλέφωνο (13838 από σταθερό) ή αν έχεις κάρτα στο 1313 (0,119 ευρώ/κλήση) και αμέως θα το φτιάξουν. Έχει ξαναγίνει και διορθώθηκε αμέσως. Θα δεις είναι τυπικό το θέμα.

 

Βέβαια υπάρχει και η λύση να βάλεις την κάρτα σου σε άλλο κινητό και στέλνοντας από εκεί το wap στο 1333 να ενεργοποιήσεις το my view και μετά βάζοντας την κάρτα σου στο 5200 και έχοντας τις ρυθμίσεις όπως αναφέρεις θα δουλέυει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

alany φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση

αν και ηλπιζα να μου ελεγες τις ρυθμισεις κιολας ;)

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

alany φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση

αν και ηλπιζα να μου ελεγες τις ρυθμισεις κιολας ;)

ευχαριστω και παλι

 

Μα οι ρυθμίσεις βρίσκονται μόνμα στην υπογραφή μου.:):):)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αλλα παροτι σχετικος δεν μπορω να πω οτι στης γυναικας μου το 5200 μπορεσα να βρω τα σημεια που πρεπει να τα ρυθμισω

πηρα παντως τηλεφωνο και ειπαν οτι θα μου στειλουν τις ρυθμισεις με e-mail ?

αναμενουμε λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι λες να μην έστειλα; Τα προηγούμενα που αναφέρω (games, chat, email,e-shop,musiczone) πως λέτε να τα διόρθωσαν; Βέβαια η επίσημη γραμμή της εταιρείας λέει ότι αυτό δεν ισχύει. Είναι ακόμα στα όρια και στα περιθώρια που έχουν για να μου απαντήσουν. Θα περιμένω. Μετά θα δούμε τι θα γίνει.

 

η κύρια απορία μου ήταν το πώς κατάλαβες ότι χρεώνει; Έμπαινες χωρίς το "μηνιαίο πάσο";

 

Όσον αφορά την απάντηση που περιμένεις, κάνε έναν κόπο να ενημερώσεις κι εμάς για τα αποτελέσματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτα το πρόβλημα που λες ήταν στιγμιαίο.

Στιγμιαίο το λές;Που έμπαινα κάθε μέρα για 5 μέρες και συνέχεια με πέταγε error;;;.Τουλάχιστον διορθώθηκε για να μπώ να κατεβάσω κανένα ringtone ή όχι;:worry::mad:

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου αλλα παροτι σχετικος δεν μπορω να πω οτι στης γυναικας μου το 5200 μπορεσα να βρω τα σημεια που πρεπει να τα ρυθμισω

πηρα παντως τηλεφωνο και ειπαν οτι θα μου στειλουν τις ρυθμισεις με e-mail ?

αναμενουμε λοιπον

 

Φίλε κάνε αυτό που σου είπα για να ενεργοποιήσεις το wap και μετά μπες εδώ http://www.nokia.com.gr/A4328664 για να σου έρθουν οι ρυθμίσεις. Οι ρυθμίσεις προφανώς θα έχουν ως αρχική σελίδα την παλία. Για τον λόγο αυτό βάλε ή κάνε σελιδοδείκτη αυτή που λέω στην υπογραφή μου.

Link to comment
Share on other sites

Στιγμιαίο το λές;Που έμπαινα κάθε μέρα για 5 μέρες και συνέχεια με πέταγε error;;;.Τουλάχιστον διορθώθηκε για να μπώ να κατεβάσω κανένα ringtone ή όχι;:worry::mad:

 

Περιορίστηκε το πρόβλημα πλέον.;) #Εγώ τι να πω που εδώ και 2,5 μήνες (πριν ανακοινωθεί το νέο μενού υπηρεσιών) σέρνετε συνέχεια το GPRS και μου λένε ότι φταίει το κινητό ενώ έχουν το ίδιο πρόβλημα και μερικοί φίλοι που χρησιμοποιούν την υπηρεσία. Έχετε κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Περιορίστηκε το πρόβλημα πλέον.;) #Εγώ τι να πω που εδώ και 2,5 μήνες (πριν ανακοινωθεί το νέο μενού υπηρεσιών) σέρνετε συνέχεια το GPRS και μου λένε ότι φταίει το κινητό ενώ έχουν το ίδιο πρόβλημα και μερικοί φίλοι που χρησιμοποιούν την υπηρεσία. Έχετε κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

 

Σίγουρα για να δουλεύει καλά το wap σε όλες τις εταιρείες καλό θα είναι να έχεις 3g κινητό και 3g σήμα. Από εκεί και μετά το θέμα με την ταχύτητα νομίζω έχει διορθωθεί αρκετά. Εγώ για παράδειγμα σήμερα όσες φορές μπήκα το internet πετάει και είναι πολύ γρήγορο. Μην ξεχνάμε ότι ένας λόγος που δώθηκε το καλοκαίρι η υπηρεσία είναι να λυθούν κάποια απρόβλεπτα προβλήματα με το λιγότερο δυνατόν κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά μου έστειλε η Cosmote μήνυμα και μου έστειλε και ρυθμίσεις.Μπαίνω με WAP GPRS αλλά για να πω την αλήθεια η ταχύτητα δεν μου φαίνεται ταχύτητα για 3G.Αργεί αρκετά να φορτώσει.Μήπως δεν χρησιμοποιώ το σωστό σημείο πρόσβασης;
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι π θέλω μσν στο htc μου πρέπει να ενεργοποιήσω το wirless internet το οποίο όπως με ενημέρωσαν γίνεται μόνο σε συμβόλαιο :/ απο vd και wind πάντως μπαίνει κανονικά έστω και με χρέωση
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω με WAP GPRS αλλά για να πω την αλήθεια η ταχύτητα δεν μου φαίνεται ταχύτητα για 3G.Αργεί αρκετά να φορτώσει.;

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ. Μέχρι την ανακοίνωση του my view, έμπαινα με το Wireless Internet Easy και "πετούσε" σε ταχύτητα, ακόμα και σε περιοχές εκτός 3G. Τώρα, με το WAP, "σέρνεται" κυριολεκτικά. Η διαφορά είναι δυστυχώς κραυγαλέα. Μέχρι που σκέφτομαι, όταν λήξει ο μήνας, να απενεργοποιήσω το μηνιαίο πάσο και να ξαναμπαίνω με το WIE αντί του WAP.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα για να δουλεύει καλά το wap σε όλες τις εταιρείες καλό θα είναι να έχεις 3g κινητό και 3g σήμα. Από εκεί και μετά το θέμα με την ταχύτητα νομίζω έχει διορθωθεί αρκετά. Εγώ για παράδειγμα σήμερα όσες φορές μπήκα το internet πετάει και είναι πολύ γρήγορο. Μην ξεχνάμε ότι ένας λόγος που δώθηκε το καλοκαίρι η υπηρεσία είναι να λυθούν κάποια απρόβλεπτα προβλήματα με το λιγότερο δυνατόν κόστος.

 

Υπάρχει και με το 3g παρόμοιο πρόβλημα. Μερικές φορές η κάλυψη 3g είναι φουλ και δεν συνδέεται. Το έχω δοκιμάσει από άλλο κινητό:) . Πάντως έχω παρατηρήσει ότι τις πρώτες πρωινές ώρες πάει κανονικά (από τις 07:00-9:30) μετά όμως αρχίζει και πηγαίνει πολύ σιγά.:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...