Jump to content

Κακόβουλες κλήσεις/SMS, με απόκρυψη ή όχι, και τρόποι αντιμετώπισής τους


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα πλεον μπορεις να παρεις τηλεφωνο την εταιρια που εισαι και να ''ελενχουν'' το κινητο σου για 15 μερες και σου στελνουν αναλυτικο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 331
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τωρα πλεον μπορεις να παρεις τηλεφωνο την εταιρια που εισαι και να ''ελενχουν'' το κινητο σου για 15 μερες και σου στελνουν αναλυτικο

Με τους υπό απόκρυψη αριθμούς;

...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα στο κυκλωμα ,μια λυση ειναι αυτη για 2 εβδομαδες ελεγχοσ κ ταυτοποιηση κ.τ.λ.λπ η αλλη λυση αλλαξε αριθμο κ συσκευη για παν ενδεχομενο μηπωσ η δουλεια ειναι κ απο μεσα αυτο στο λεω γιατι αν η δουλεια σου απαιτει εχεμυθεια κ φυλαξη μυστικων κτλπ πρεπει να το αλλαξεισ επειγοντως
Link to comment
Share on other sites

Με τους υπό απόκρυψη αριθμούς;

 

ΑΥΤΟ ειναι το θεμα : υπό απόκρυψη αριθμοί

αυτοί που εμφανίζονται τους βλέπεις και δεν χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάποθ είχα βρει ένα προγραματάκι για Symbian που εμφανίζει τους αριθμούς με απόκρυψη. Κάντε καμμιά αναζήτηση.

αν το βρει κάποιος να μου στείλει ενα pm σας παρακαλώ

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται αλλο ψαξιμο παιδια....παντως πολλες φορες η παρακολουθηση μπορει να γινει και απο τον ΟΤΕ με εισαγγγελικη παρεμβαση...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται αλλο ψαξιμο παιδια....παντως πολλες φορες η παρακολουθηση μπορει να γινει και απο τον ΟΤΕ με εισαγγγελικη παρεμβαση...

Χωρίς, δεν γίνεται... :whistle:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wirelessly posted (NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Δεν χρειαζεται αλλο ψαξιμο παιδια....παντως πολλες φορες η παρακολουθηση μπορει να γινει και απο τον ΟΤΕ με εισαγγγελικη παρεμβαση...

Χωρίς, δεν γίνεται... :whistle:

 

Pcman uparxei programmataki!Sou emfanizei kapoies plhrofories tou kalonta.Kapou se kapoi forum to sxoleiazan alla den 8umamai leptomeries giati den edwsa prosoxh,den me endiefere kai toso...

...7AiT²4™ is Everywhere...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Pcman uparxei programmataki!Sou emfanizei kapoies plhrofories tou kalonta.Kapou se kapoi forum to sxoleiazan alla den 8umamai leptomeries giati den edwsa prosoxh,den me endiefere kai toso...

Εφ'όσον τον αριθμό στον κρύβει το ίδιο το δίκτυο, πως είναι δυνατόν να εμφανιστεί με ένα απλό προγραμματάκι στο κινητό???

 

Για σκέψου το λίγο

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι κάπου είχε πάρει και εμένα το μάτι ένα τέτοιο προγραμμα,αλλά υποψιάζομαι πως είναι fake...:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ (SOFTWARE ή ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ) ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΗΣΗ ΚΛΗΣΗΣ, ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ή ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΛΕΙ.

 

ΣΗΜΕΙΩΤΕΩΝ ΕΧΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ HOL DOUBLEPLAY ΠΟΥ ΜΕΣΩ ΤΟΥ MODEM (FRITZ BOX) ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΑΛΕΙ ΠΟΙΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΛΕΣΑ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

(ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΚΕΣ)

Stouri
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ (SOFTWARE ή ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ) ΟΤΑΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΗΣΗ ΚΛΗΣΗΣ, ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ή ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΛΕΙ.

 

ΣΗΜΕΙΩΤΕΩΝ ΕΧΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ HOL DOUBLEPLAY ΠΟΥ ΜΕΣΩ ΤΟΥ MODEM (FRITZ BOX) ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΠΟΙΟΣ ΜΕ ΚΑΛΕΙ ΠΟΙΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΛΕΣΑ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

(ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΚΕΣ)

Προφανώς και δεν γίνεται. Μόνο με εισαγγελική εντολή άρσης απορρήτου στη HOL, η οποία και θα σου παραδώσει τους αριθμούς για το χρονικό διάστημα για το οποίο ζήτησες την άρση απορρήτου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις απόκρυψη μην το σηκώνεις.. Απλο...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρες

 

Χρειάζομαι την άποψή σας φίλτατοι.

Εδώ και μερικές μέρες, δέχομαι από ένα κινητό τηλέφωνο κλήσεις στο σταθερό μου τηλέφωνο. Όταν το σηκώνω είτε εγώ είτε η γυναίκα μου, το κλείνουν. Άλλες φορές, χτυπάει μόνο μια φορά.

Πριν κανά 10λεπτο, όταν έγινε πάλι το ίδιο, κάλεσα αμέσως τον αριθμό που εμφανίζεται στην οθόνη της σταθερής μου συσκευής και ρώτησα ποιος είναι και τι θέλει.

Απάντησε μια γυναίκα (μεσήλικη ακουγόταν), η οποία πήγε να με βγάλει και τρελό, ότι δεν ξέρει τίποτα, ότι δεν καλεί αυτή (αφού πριν ένα δευτερόλεπτο με είχε πάρει τηλέφωνο :down: ), ότι δεν μπορεί να μιλήσει άλλο γιατί της τελειώνει η κάρτα (αφού εγώ την είχα καλέσει :mad: ) και κάτι τέτοια κουλά. Μου έκλεισε το τηλέφωνο πάνω που της έλεγα "Φροντίστε να μην επαναληφθεί..."

 

Μπορώ λέτε να κάνω κάτι. Τον αριθμό της τον έχω.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μου τύχαινε και μένα κάτι τέτοιο!

Θα ξέσπαγα όλα μου τα νεύρα πάνω της, με το που το σήκωνα

καντήλια και χοντράδες μέχρι να ηρεμήσω και φυσικά αφού παίρνει από κινητό και χρεώνεται δεν θα το έκλεινα ποτέ πρώτος. :lol:

Δε μπορείς να κάνεις μια γιαγιά που σε παίρνει από το κινητό να σταματήσει να σε παίρνει; Εγώ πιστεύω μια φορά να την βρίσεις χοντρά θα το κόψει. Αν και πιστεύω πως αν είναι όντως γιαγιά ίσως παίρνει κατά λάθος, αποθήκευσε ίσως λάθος νούμερο (το δικό σου) και παίρνει κλήσεις χωρίς να το καταλαβαίνει.

Σ'αυτήν την περίπτωση δεν ξέρω αν μπορείς να "απαγορεύσεις" στο συγκεκριμένο νούμερο να σε καλεί. Ρώτησες σε κανένα κατάστημα με κινητά αν γίνεται κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται για γιαγιά, όπως ακούγεται τουλάχιστον.

Ούτε φαίνεται να κάνει τις κλήσεις κατά λάθος. Είτε παίρνει και το κλείνει, είτε το αφήνει και χτυπάει μόνο μία φορά.

Επίσης, από τον τρόπο που μου μιλούσε, τις ανυπόστατες απαντήσεις που μου έδινε και την άβολη θέση στην οποία ήρθε όταν την πήρα, σχημάτισα την εντύπωση ότι μια χαρά ήξερε τι έκανε ... δεν παίρνει λοιπόν λάθος νούμερο. Έχει πάρει πάνω από 10 φορές. 10 φορές το ίδιο λάθος; :fool:

Παίρνει στο σταθερό μου τηλέφωνο. Ξέρει κανείς εάν ο ΟΤΕ παρέχει υπάρχει φραγή εισερχόμενης κλήσης για συγκεκριμένα νούμερα;

Link to comment
Share on other sites

χρεωσε την.

the best

 

αφού το παλικάρι είπε ότι η τύπισα του το κλείνει;)

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται για γιαγιά, όπως ακούγεται τουλάχιστον.

Ούτε φαίνεται να κάνει τις κλήσεις κατά λάθος. Είτε παίρνει και το κλείνει, είτε το αφήνει και χτυπάει μόνο μία φορά.

Επίσης, από τον τρόπο που μου μιλούσε, τις ανυπόστατες απαντήσεις που μου έδινε και την άβολη θέση στην οποία ήρθε όταν την πήρα, σχημάτισα την εντύπωση ότι μια χαρά ήξερε τι έκανε ... δεν παίρνει λοιπόν λάθος νούμερο. Έχει πάρει πάνω από 10 φορές. 10 φορές το ίδιο λάθος; :fool:

Παίρνει στο σταθερό μου τηλέφωνο. Ξέρει κανείς εάν ο ΟΤΕ παρέχει υπάρχει φραγή εισερχόμενης κλήσης για συγκεκριμένα νούμερα;

Αν δεν κάνω λάθος ο ΟΤΕ παρέχει φραγή για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα σε όλες τις κλήσεις εισερχόμενες ή εξερχόμενες σε κινητά.Ίσως να υπάρχει και επιλογή για φραγή σε ένα μόνο νούμερο αλλά θα το χρεώνουν κατι παραπάνω.Καλύτερα επικοινώνησε με τον ΟΤΕ για περισσότερα.

 

Πάντως αν το κάνει επίτηδες κι εγώ νομίζω αν της ρίξεις ένα βρίσιμο θα συνέλθει η κυρά!

Μήπως και πέρνει από λάθος μιας και άσχετη με τα κινητά?Το λέω γιατί και ο πατέρας μου είχε κινητό χωρίς πορτάκι και ξεχνούσε να το κλειδώσει με αποτέλεσμα να πατιούνται πλήκτρα και να κάνει κλήσεις σε άσχετους.Αφού μια μέρα τον πήραν από Κρήτη και του ζητούσαν και τα ρέστα γιατί λέει τους έκανε κλήσεις:lol:

 

Άσε που αν ήταν καλοστημένη φάρσα θα το είχε με απόκρυψη.Αλλά ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να την ξέχασε:p!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αύριο πρωί στο 134 και ζήτα φραγή εισερχόμενων κλήσεων για το συγκεκριμένο αριθμό.Φαντάζομαι δε θα χρειαστεί να πάς σε κατάστημα του ΟΤΕ για να κάνεις εντοπισμό κακόβουλων κλήσεων , χαρτί που μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν αποδεικτικό μέσο στο Δικαστήριο αν η υπόθεση τραβήξει...

Παντως καλού κακού φοβέρησε την αν σε ξαναπάρει οτι έχεις ήδη κάνει τις απαραίτητες κινήσεις με τον ΟΤΕ και οτι είσαι έτοιμος να κινηθείς νομικα μαζί της...χαλαρά θα το χάψει!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αύριο πρωί στο 134 και ζήτα φραγή εισερχόμενων κλήσεων για το συγκεκριμένο αριθμό.

 

Πήρα, αλλά μου είπαν ότι δεν γίνεται φραγή μίας μεμονωμένης κλήσης και ότι πρέπει να απευθυνθώ στην αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

γνωστος με αντιστοιχο προβλημα δεν βρηκε ακρη απο οτε επειδη δεν ηταν και η γραμμη στο ονομα του, οποτε αφησε πανω στην γραμμη μονο ενα ασυρματο και επαιζε με τα ringer settings tou...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...