Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι γενικα δεν βγαζει δικτυα να συνδεθω σαν να μην κανει αναζητηση...

Φίλε σε μερικά C905 το WIFI κολλάει και δεν βρίσκει δίκτυα. Για να "συνέλθει" δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία για 10 δευτερόλεπτα. Οταν ξαναβάλεις την μπαταρία και το ενεργοποιήσεις, πιθανότατα, θα διαπιστώσεις ότι το σημα του WIFI εμφανίζεται, ακόμα και αν το είχες απενεργοποίησει πριν το κλείσεις-αφαιρέσεις την μπαταρία. Αν ισχύει αυτό, τοτε πας στο WIFI και αφού το απενεργοποιησεις, στην συνέχεια οταν το ενεργοποιήσεις θα βρεί δίκτυα. Το WIFI μετά θα σου δουλέψει κανονικά για κάποιες φορές μέχρι να το ξανακάνει. Οταν το ξανακάνει ξαναβγάζεις την μπαταρία κτλ κτλ.

Επιπρόσθετα όταν παρουσιαστεί αυτό το προβλημα στο WIFI, ταυτόχρονα θα εχει κολλήσει και το Bluetooth. Για να το διαπιστώσουμε κανουμε τα εξής: Παμε στο μενου του Bluetooth και πατάμε το ΕΝΕΡΓΟ. Κανονικά θα επρεπε να αλλαξει σε ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ.

Αυτο όμως θα παραμείνει σε ΕΝΕΡΓΟ όσες φορές και αν το πατήσουμε. Και εδώ επίσης, η αφαίρεση της μπαταρίας λύνει προσωρινα το πρόβλήμα. Πρέπει να είναι πρόβλημα σε καποιο (κοινό) τσιπάκι γιατί η αναβαθμισει δεν λύνει το πρόβλημα.

 

------------ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!:ninja::ninja:

Στο C905 αρέσουν οι διακοπές :mad:!!!! Δεν εξηγείται διαφορετικά! Οταν το πήρα γύρω στα τέλη του 2008, λόγω προβλήματικού DPAD έκατσε πάνω απο ένα μήνα στο σερβις (αναμονή για ανταλλακτικο). Μετα την παρέλευση του μήνα και την διαμαρτυρία μου, δέχτηκαν να το αντικαταστήσουν. Το καινούργιο είχε το ίδιο ακριβώς προβλημα!!!!!!!. Τελικά μετα απο 45 μέρες περίπου, εφτασε στα χέρια μου.

Αρα.. διακοπές Χριστουγέννων στο Σερβις :cry:

Σήμερα.....

Μέσα Αυγούστου το ακουστικό αποφάσισε ότι η ησυχία είναι καλύτερος τρόπος ζωής. Παράδοση στο Σέρβις και .... τίποτα....

Αυτή την βδομάδα μετά από τηλέφωνημα μου στη SonyEricsson με ενημερώσαν ότι χρειαζεται 2 ανταλλακτικα, το ένα εχει τοποθετηθεί και υπάρχει αναμονη για το αλλο. Καλα ειναι δυνατόν? Για μια τόσο κοινη βλάβη (όπως φαίνεται) να μην έχουν προνοήσει να εχουν στοκ ανταλλακτικών? Γιατί τιμωρούν τους πελάτες τους.??? Εγω πλησιάζω, συνολικά, τους 3 μήνες χωρίς τηλέφωνο. Μου αρέσει, που οταν τους παίρνεις τηλέφωνο, σου ζητούν να απαντήσεις και σε 5 ερωτήσεις για να γίνουν ... καλύτεροι!!!!. Ειναι λογικό ένα προιον να παρουσιάσει ενα μαζικό πρόβλημα, είναι απαράδεκτο όμως, να μην φροντίζουν να το λύσουν μετά. Και η λύση είναι απλή : Εντάξει, ότι έγινε έγινε.

ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΕΠΑΡΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ :angry:

Δωστε προτεταιότητα σε αυτό!!! Μην ταλαιπωρείται αυτούς που προτιμήσαν τα προίοντα σας

ΟΛΑ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτέλους ξεκόλλησε γιατί θα το πέταγα έκανα 5 φορές αναβάθμιση λογισμικού...

 

Αυτο το προβλημα μου το κανει μολις αλλαζω το δικτυο μου απο GSM se 3G /GSM *******...

Link to comment
Share on other sites

τρώει τα κολλήματα του κατα καιρούς αλλά......

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεκόλλησε γιατί θα το πέταγα έκανα 5 φορές αναβάθμιση λογισμικού...

 

Αυτο το προβλημα μου το κανει μολις αλλαζω το δικτυο μου απο GSM se 3G /GSM *******...

 

Όταν κάνεις αλλαγή mode,τότε ναι,αποσυνδεεται το Wi-Fi(ή πιο σωστά,φαίνεται μη ενεργό,όμως είναι ενεργό-τουλάχιστον αυτό κάνει σε μένα).Δεν είναι πρόβλημα,απλά η διεργασία γίνεται απ'το ίδιο ολοκληρωμένο(Bluetooth,Wi-Fi,Gsm,Hsdpa).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες και εμενα κολημενο ειναι!!!!χτες το πηρα να φανταστειτε απο το service,λετε να το κανω καμια 10αρια αναβαθμισεισ να ξεκολησει?

 

Στις wireless ρυθμίσεις πήγαινε στο channel SSID και άλλαξε το κανάλι στο 1 και ξαναπροσπάθησε.

και μενα το ιδιο προβλημα εχει.τωρα τελευταια προεκυψε και μετα απο service και 7 η 8 αναβαθμισεισ τιποτα!!!φαινεται να συνδεεται αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ.αν κανω αυτο που λες,πχ ομως αμα ειμαι αλλου εκτος σπιτιου τι κανω εκει?νομιζω οτι αλλου ειναι το προβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο προβλημα εχει.τωρα τελευταια προεκυψε και μετα απο service και 7 η 8 αναβαθμισεισ τιποτα!!!φαινεται να συνδεεται αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ.αν κανω αυτο που λες,πχ ομως αμα ειμαι αλλου εκτος σπιτιου τι κανω εκει?νομιζω οτι αλλου ειναι το προβλημα!

 

Δυστυχώς και εσύ εισαι ένας από τους πολλούς κατόχους προβληματικών C905...

Καλώς ήλθες στην παρέα μας!

 

Λύση, από προσωπική εμπειρία, πολύ δύσκολα δίνεται...απλά, ΔΥΣΤΥΧΩΣ βγήκε το συγκεκριμένο, μοντέλο με ΠΟΛΛΑ προβλήματα...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο προβλημα εχει.τωρα τελευταια προεκυψε και μετα απο service και 7 η 8 αναβαθμισεισ τιποτα!!!φαινεται να συνδεεται αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ.αν κανω αυτο που λες,πχ ομως αμα ειμαι αλλου εκτος σπιτιου τι κανω εκει?νομιζω οτι αλλου ειναι το προβλημα!

Παιδιά δεν με προσέχετε.....: :rolleyes:

Όπως ανέφερα σε πολύ πρόσφατο ποστ μου, ΜΕΡΙΚΑ, και όχι όλα τα C905 παρουσίαζουν κολλήματα στο WIFI. Το πρόβλημα εμφανίζεται με κάποιες από τις ακόλουθες μορφές

1. Οταν ενεργοποιήσουμε το WIFI ψάχνει για δίκτυα επ αόριστον και δεν βρίσκει τίποτα, απλά ψάχνει ψάχνει....... (σύνηθες)

2. Βρίσκει δίκτυα αλλά όταν επιχειρήσουμε να συνδεθούμε, μας βγάζει ότι είναι αδύνατη η σύνδεση ......(σπανιότερα από την περίπτωση 1)

3. Βρίσκει δίκτυα αλλά όταν επιχειρήσουμε να συνδεθούμε κάνει επανεκκίνηση (σπανιότατο)

Αν λοιπόν ανατρέξετε στο πολύ πρόσφατο ποστ μου, θα δείτε ότι παράλληλα παρουσιάζει πρόβλημα και το bluetοοth. Λύση προσωρινή είναι η αφαίρεση της μπαταρίας για λίγο.

Επιπρόσθετα το πρόβλημα φαίνεται να παρουσιάζεται ανεξάρτητα από επιλογές στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (δηλαδή αλλαγή GSM σε 3G /GSM) όπως κάποιοι ανέφεραν.

Τωρα θα μου πείτε πως τα ξέρω αυτά... :D

Λοιπόν ... έχω στην κατοχή μου 2 συσκευές C905. Και γιατί θα μου πείτε?! . Πέρσι αρχές Νοέμβρη αγόρασα την συσκευή. Παρουσίασε πρόβλημα με το DPAD (πολύ σκληρο στο κάτω πλήκτρο).

Αποστολή στο Σερβις, συνολική αναμονή περίπου 40 μέρες. Παράλληλα, η γυναίκα μου αγόρασε με αναβάθμιση το C905, 20 μέρες μετά από εμένα. Επειδή είδε την τσαντίλα μου, όταν περίμενα να επισκευαστεί τι δικό μου, μου το ....παραχώρησε :!: και κράτησε το παλιό της (K800).

Ετσι έχω 2 C905.

Τωρα .......

Ας ξαναγυρίσουμε στο πρόβλημα με το WIFI . Το ένα κινητο (της γυναίκας μου) παρουσιάζει αυτό το κόλλημα με το WIFI , ενω το άλλο ΠΟΤΕ.

Δηλαδή στο ένα πρέπει να βγάζω την μπαταρία καθε τρείς και λίγο, ενώ το δικό μου δεν εχει κολλήσει ούτε μία φορά . Πιθανολογώ ότι το ολοκληρωμένο κύκλωμα που ελέγχει το WIFI -bluetοοth δεν ακολουθεί τις εντολές του software και ... ανεξαρτοποιείται.

Επίσης έχω κάνει αναβάθμιση και στα δύο κινητά και δεν άλλαξε τίποτα στο θέμα του WIFI -bluetοοth .

 

Και κάτι ακόμα ...ΕΥΓΕ στο φίλο kotsianis7 για τα καλά ποστ που κάνει. :).

ΟΛΑ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Η μέθοδος που ακολουθούν τα σέρβις στο πρόβλημα αυτό είναι το πλήρες φλασάρισμα(εφόσον δε συντρεχει πραγματικά λόγος ελαττωματικού υλικού).Πρόκειται δηλαδή,υπό κανονικές συνθήκες,για πρόβλημα λογισμικού που υπήρχε στην R1BA038 έκδοση(την 1η κατά σειρά,μετά την πρώτη επίσημη της κυκλοφορίας που ήταν η R1BA034.)

 

Από περίπτωση σε περίπτωση διαφέρει βέβαια.

 

Παρεμπιπτόντως,δεν είναι κατάλληλο το διάστημα αυτό για να εμφανίσει βλάβες το ακουστικό σε κανέναν.Απ'την προηγούμενη εβδομάδα υπάρχει έλλειψη του ενιαίου ανταλλακτικού(ακουστικό,δέκτης gps,πάνω πλήκτρα,καλωδιοταινία). :p

 

Εκτός κι αν κάτι έχει ξεμείνει σε κάποια μαγαζιά.

 

Να συμπληρώσω στο σχόλιο του TOL2003 πως όντως κατά την εναλλαγή gsm/3g σε only 3g(απ'το μενού του τηλεφώνου)γίνεται προσωρινή διακοπή της σύνδεσης Wi-Fi,αλλά μόνο και μόνο για αποφυγή παρεμβολών.Περισσότερο πρακτικό δηλαδή το θέμα και όχι ελάττωμα υλικού/λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή έγραψα κάτι πιο πάνω αλλά δεν πήρα απάντηση το ξαναγράφω:

 

Είμαι κάτοχος ενός SonyEricsson C905.

Το συγκεκριμένο κινητό διαθέτει Wi-Fi. Οταν ενεργοποιήσω το Wi-Fi και συνδεθώ σε ένα ασύρματο δίκτυο τότε μπορώ να σερφάρω στο ιντερνετ μόνο από τον web browser του κινητού.

Επειδή όμως ο web browser του κινητού είναι χάλια έχω εγκαταστήσει στο κινητό τον Opera mini και τον Firerox που είναι σαφώς πολύ καλύτεροι web browsers αλλά όταν πάω να μπω στο ίντερνετ με τον Opera ή τον Firefox δεν συνδέεται μέσω του Wi-Fi αλλά μέσω gsm/3g.

Γιατί συμβαίνει αυτό αφού το Wi-Fi είναι ενργοποιημένο;

 

Δηλαδή πως μπορώ να σερφάρω με τον Opera ή τον Firefox μέσω Wi-Fi;

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Επίσης αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα βίντεο στο YouTube. Δεν τα παίζει καθόλου ούτε από την εφαρμογή YouTube ούτε από τον web borwser του κινητού. Στην εφαμογή YouTube ενώ ο χρόνος τρέχει κανονικά δεν έχει ήχο ούτε εικόνα. Στον browser του κινητού ξεκινάει το buffering αλλά μένει στο 0% και μετά από λίγο λέει ότι απέτυχε.

 

Ελπίζω αυτή τη φορά να με βοηθήσει κάποιος.

 

Τελικά βρήκες λύση στο πρόβλημά σου να σερφάρεις χωρίς να χρεώνεσαι?Αν ναι γράψε αναλυτικά πως έγινε.Ευχαριστώ

 

Παιδιά έχω ένα προβληματάκι που όμως θα με κάνει να πληρώσω κάποια ευρουλάκια παραπάνω.Την παρασκευή πήρα μετά από επισκευή στο service της vodafone το κινητό (Πρόβλημα με το κεντρικό πλήκτρο).Το επισκευάσανε και το κάνανε και αναβάθμιση.Από τότε που το πήρα όμως συνδέεται κατά διαστήματα στο ιντερνετ και το εικονίδιο του ιντερνετ ειναι μόνιμα αναμμενο δίπλα στην ένδειξη του σήματος.Πιστεύω πως έχω απενεργοποιήσει όλες τις λειτουργίες αλλά αυτό το βιολί του.Γνωρίζει κανείς κάτι?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

αν δε θες να συνδέεται ποτέ και καθόλου,απλά άλλαξε έστω 1 ψηφίο απο τις ρυθμίσεις internet

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Η μέθοδος που ακολουθούν τα σέρβις στο πρόβλημα αυτό είναι το πλήρες φλασάρισμα(εφόσον δε συντρεχει πραγματικά λόγος ελαττωματικού υλικού).Πρόκειται δηλαδή,υπό κανονικές συνθήκες,για πρόβλημα λογισμικού που υπήρχε στην R1BA038 έκδοση(την 1η κατά σειρά,μετά την πρώτη επίσημη της κυκλοφορίας που ήταν η R1BA034.)

 

Από περίπτωση σε περίπτωση διαφέρει βέβαια.

 

Παρεμπιπτόντως,δεν είναι κατάλληλο το διάστημα αυτό για να εμφανίσει βλάβες το ακουστικό σε κανέναν.Απ'την προηγούμενη εβδομάδα υπάρχει έλλειψη του ενιαίου ανταλλακτικού(ακουστικό,δέκτης gps,πάνω πλήκτρα,καλωδιοταινία). :p

 

Εκτός κι αν κάτι έχει ξεμείνει σε κάποια μαγαζιά.

 

Να συμπληρώσω στο σχόλιο του TOL2003 πως όντως κατά την εναλλαγή gsm/3g σε only 3g(απ'το μενού του τηλεφώνου)γίνεται προσωρινή διακοπή της σύνδεσης Wi-Fi,αλλά μόνο και μόνο για αποφυγή παρεμβολών.Περισσότερο πρακτικό δηλαδή το θέμα και όχι ελάττωμα υλικού/λογισμικού.

 

Εγώ είχα αρχικά και στα 2 κινητά την έκδοση R1BA042 λογισμικού και μετά τα φλάσαρα με την R1DA032. Πάλι το θέμα του WIFI δεν αλλαξε. Σταθερότατο το ένα, κολληματα καθε τρείς και λίγο το αλλο. Μια διαφορά της R1DA032 εκδοσης (που δεν φαίνεται εύκολα) είναι το διπλάσιο Bitrate στο βίντεο (ίδια ανάλυση ομως φυσικά) που το βελτιώνει αρκετά.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα βίντεο στο YouTube. Δεν τα παίζει καθόλου ούτε από την εφαρμογή YouTube ούτε από τον web borwser του κινητού. Στην εφαμογή YouTube ενώ ο χρόνος τρέχει κανονικά δεν έχει ήχο ούτε εικόνα. Στον browser του κινητού ξεκινάει το buffering αλλά μένει στο 0% και μετά από λίγο λέει ότι απέτυχε.

 

 

Μην ψάχνεις λύση με το youtube... είναι πολύ βάσανο και είναι δικό μας πρόβλημα! Το κινητό δεν υποστηρίζει .flv αρχεία και η εφαρμογή που έβγαλαν είναι αμφιβόλου δυνατότητας! Μην ξεχνάτε πως είναι ένα κινητό after all, δεν είναι netbook!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος του Topic μου : "και εκεί που πίστευα όλα καλα...",

Να' τα ΠΑΛΙ τα ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

Συγκεκριμένα: μετά από 4η επίσκεψη στο service, μετά από 2η αντικατάσταση συσκευής, μετά από 75 ημέρες παραμονής, ΑΘΡΙΣΤΙΚΑ της συσκευής, στο service, πίστευα, ο κουτός, ότι όλα θα ήταν καλά....ΑΜ ΔΕ!!!

 

Ποιό είναι το τελευταίο πρόβλημα?

Πέφτει η γραμμή, είτε είναι εισερχόμενη είτε είναι εξερχόμενη κλήση, σε χρόνο που ΔΕ μπορείς να τον προσδιορίσεις...δηλαδή στα 10 sec, στα 7 sec ή εκεί που κάνεις μια εξερχόμενη κλήση, ξαφνικά κλείνει και στον αποδέκτη της κλήσης φαίνεται σαν αναπάντητη κλήση!!!

 

Ήμαρτον ρε C905!

Π Ρ Ο Β Λ Η Μ Α Τ Ι Κ Ο!

Νομίζω αυτή η λέξη περιγράφει για εμάς, τους απογοητευμένους κατόχους, αυτή τη συσκευή!

 

Ας μας πει επιτελους, κάποιος ΤΥΧΕΡΟΣ κάτοχος , του c905, τί έκδοση έχει πάνω και λειτουργέι ΑΨΟΓΑ!!???!???

Ελπίζω να υπάρχει τέτοιος κάτοχος...

 

Συγγνώμη για το μακροσκελές της υπόθεσης, αλλά ελάτε στη θέση μου...από το 1998 που έχω κινητά τηλέφωνα, 1η φορά αντιμετοπίζω αυτά τα ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ!!!

 

Θα ήταν τίμιο να έβγαινε μια επίσημη ανακοίνωση απο την SE και να "κάλυπτε" με ΚΑΠΟΙΟ τρόπο τους κατόχους...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να υπάρχει τέτοιος κάτοχος...

 

ΧΕ ΧΕ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!:lol:

Και ας μην ανησυχούν οι φίλοι που δεν έχουν πρόβλημα..Συστήνω καθημερινές ασκήσεις παλάμης ανοιγοκλείνοντας το slider...

 

Προτείνω επίσεις, την δημιουργία συλλόγου δυσαρεστημένων του c905, με έμβλημα μας την ξεχαρβαλωμένη καλωδιοταινία. Για Πρόεδρο προτείνω τον kotsianis7.

Αλλωστε, πλάκα πλάκα, θα μας χρειαστεί. Κανονικά αφού για την επισκευή (επισκευές) μας τρώνε μήνες, το δίκαιο θα ήταν, να μας καλύψουν αντίστοιχα όταν λήξει της εγγύησης . Εχετε 6 μήνες (ως τότε) αναμονής στο σέρβις κύριε??? Σας καλύπτουμε αντίστοιχα μετά το πέρας της εγγύησης.

 

Και εδώ μια ερώτηση προς τον φίλο (και μέλλοντα Πρόεδρο) kotsianis7... Τελικά τα κινητα που κατασκευαστήκαν απο κάποια ημερομηνία και μετά, ειναι βελτιωμένα στον τομέα καλωδιοταινία, ή ειναι όλα, το ίδιο και το αυτο?

ΟΛΑ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ μια ερώτηση προς τον φίλο (και μέλλοντα Πρόεδρο) kotsianis7... Τελικά τα κινητα που κατασκευαστήκαν απο κάποια ημερομηνία και μετά, ειναι βελτιωμένα στον τομέα καλωδιοταινία, ή ειναι όλα, το ίδιο και το αυτο?

 

Επιπλέον, αν το έχουν διορθώσει το θέμα στη "διορθωμένη" συσκευή, χαμηλοτέρων επιδόσεων-κόστους, c903????

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος του Topic μου : "και εκεί που πίστευα όλα καλα...",

Να' τα ΠΑΛΙ τα ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

Συγκεκριμένα: μετά από 4η επίσκεψη στο service, μετά από 2η αντικατάσταση συσκευής, μετά από 75 ημέρες παραμονής, ΑΘΡΙΣΤΙΚΑ της συσκευής, στο service, πίστευα, ο κουτός, ότι όλα θα ήταν καλά....ΑΜ ΔΕ!!!

 

Ποιό είναι το τελευταίο πρόβλημα?

Πέφτει η γραμμή, είτε είναι εισερχόμενη είτε είναι εξερχόμενη κλήση, σε χρόνο που ΔΕ μπορείς να τον προσδιορίσεις...δηλαδή στα 10 sec, στα 7 sec ή εκεί που κάνεις μια εξερχόμενη κλήση, ξαφνικά κλείνει και στον αποδέκτη της κλήσης φαίνεται σαν αναπάντητη κλήση!!!

 

Ήμαρτον ρε C905!

Π Ρ Ο Β Λ Η Μ Α Τ Ι Κ Ο!

Νομίζω αυτή η λέξη περιγράφει για εμάς, τους απογοητευμένους κατόχους, αυτή τη συσκευή!

 

Ας μας πει επιτελους, κάποιος ΤΥΧΕΡΟΣ κάτοχος , του c905, τί έκδοση έχει πάνω και λειτουργέι ΑΨΟΓΑ!!???!???

Ελπίζω να υπάρχει τέτοιος κάτοχος...

 

Συγγνώμη για το μακροσκελές της υπόθεσης, αλλά ελάτε στη θέση μου...από το 1998 που έχω κινητά τηλέφωνα, 1η φορά αντιμετοπίζω αυτά τα ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ!!!

 

Θα ήταν τίμιο να έβγαινε μια επίσημη ανακοίνωση απο την SE και να "κάλυπτε" με ΚΑΠΟΙΟ τρόπο τους κατόχους...

 

Το πρόβλημα που αναφέρεις μοιάζει περισσότερο με πρόβλημα δικτύου παρά του τηλεφώνου... ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα... φυσικά είναι το πρώτο που πάει το μυαλό σου με τόσο κακό ιστορικό τηλεφώνου... Απ' την άλλη, το δικό μου δεν παρουσίασε ποτέ πρόβλημα και κάθε μέρα το σχίζω κανονικά! Τώρα τελευταία μόνο άρχισε να μην πατιέται καλά το "κάτω" στο pad αλλά δεν το στέλνω service για κάτι τόσο μικρό!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αναφέρεις μοιάζει περισσότερο με πρόβλημα δικτύου παρά του τηλεφώνου... ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα... φυσικά είναι το πρώτο που πάει το μυαλό σου με τόσο κακό ιστορικό τηλεφώνου... Απ' την άλλη, το δικό μου δεν παρουσίασε ποτέ πρόβλημα και κάθε μέρα το σχίζω κανονικά! Τώρα τελευταία μόνο άρχισε να μην πατιέται καλά το "κάτω" στο pad αλλά δεν το στέλνω service για κάτι τόσο μικρό!

Δεν είναι και τόσο σίγουρο ότι φταίει το δίκτυο.

Αν θυμάμαι καλά το πρόβλημα των dropped calls το είχε και το W810 όταν είχε πρωτοβγεί. Τότε είχαμε καταλήξει στο γεγονός ότι έφταιγε το λογισμικό που κάνει update το σήμα που "βλέπει" το κινητό. Στο 810 κάτι δεν πήγαινε καλά, το κινητό "νόμιζε" ότι δεν είχε σήμα και τερμάτιζε την κλήση.

Λύθηκε με το επόμενο software update.

 

vaniasgr, αν και είμαι σίγουρος ότι έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού, μπες στον κόπο και κάνε ένα ακόμα update.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι το τελευταίο πρόβλημα?

Πέφτει η γραμμή, είτε είναι εισερχόμενη είτε είναι εξερχόμενη κλήση, σε χρόνο που ΔΕ μπορείς να τον προσδιορίσεις...δηλαδή στα 10 sec, στα 7 sec ή εκεί που κάνεις μια εξερχόμενη κλήση, ξαφνικά κλείνει και στον αποδέκτη της κλήσης φαίνεται σαν αναπάντητη κλήση!!!

 

Δεν είναι πρόβλημα λογισμικού.Άλλωστε,ακόμη κι αν υποτεθεί ότι είχε πρόβλημα το λογισμικό στις προηγούμενες εκδόσεις με την ποιότητα λήψης(κάτι που δεν υφίσταται βέβαια),στην τελευταία έκδοση βελτιώνονται κάποιες παράμετροι της λήψης(handover από gsm σε 3g και αντιστρόφως,σταθερότητα κλπ.).

Όπως είσαι στην κατάσταση αναμονής,άνοιξε το slider και κούνα το δεξιά-αριστερά.Αν εμφανιστεί στην οθόνη το σύμβολο κλειδώματος όπως όταν κλείνεις το slider πάει να πει ότι θέλει σέρβις για....(μάντεψε!)αλλαγή καλωδιοταινίας :p

 

Και εδώ μια ερώτηση προς τον φίλο (και μέλλοντα Πρόεδρο) kotsianis7... Τελικά τα κινητα που κατασκευαστήκαν απο κάποια ημερομηνία και μετά, ειναι βελτιωμένα στον τομέα καλωδιοταινία, ή ειναι όλα, το ίδιο και το αυτο?

 

Όλα το ίδιο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όλα το ίδιο. :lol:

Thanks....:cry::cry::cry::cry:

 

Λοιπόν.... Προτείνω το C905 σαν εργαλείο κοινωνικής δικτυώσης....

Αφου, σύμφωνα με τον φίλτατο kotsianis7 πάπαλα οι καλωδιοταινίες, η μόνη επιλογή της Sony Ericsson θα είναι η αλλαγή συσκευής. Και δεν πιστεύω ότι θα σου δίνουν καινούργια αλλά την επισκευασμένη του τάδε άτυχου που την παρέδωσε στο σέρβις 5 μήνες πριν. Θα ζητήσουμε λοιπόν να μην σβήνονται οι επαφές και οι φωτό (όσες ειναι στη μνήμη του κινητού) απο την Sony Ericsson, αλλα να δίνωνται

ανέπαφες στο νέο κάτοχο. Ετσι εγώ π.χ. που πήγα Σάμο θα δω τις φώτο του Χ φίλου ή φίλης που πήγε Σέριφο και παράλληλα από τις επαφές θα γνωρίσουμε νέους ανθρώπους..

ΚΑΤΩ ΤΟ FACEBOOK ΖΗΤΩ ΤΟ C905 :D

ΟΛΑ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Πάπαλα για τις προηγούμενες 2 εβδομάδες.Από αυτήν ή την επόμενη θα υπάρχουν ξανά άφθονες :lol:

 

Το θέμα ξέρεις ποιο είναι;Ότι δεν είναι μόνο η καλωδιοταινία.Είναι το σύνολο ακουστικού-πλακέτας πάνω πλήκτρων-δέκτη GPS-καλωδίου,καθώς είναι ενιαίο ανταλλακτικό!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΖΑΜΙΑΣ C905 ΓΙΑ ΤΟ 2010

 

1.Ολα τα C905 θα περνάνε από τακτικό σέρβις όπως τα αυτοκίνητα,

Θα γίνεται προληπτική αλλαγή καλωδιοταινίας κάθε 6 μήνες και αλλαγή ακουστικού μια φορά το χρόνο. Κάθε 2 χρονιά θα γίνεται το μεγάλο σερβις οπού θα αλλάζεται και ο δεκτης GPS.

 

2. Η Pirelli θα ξεκινήσει την ετήσια έκδοση ημερολογίων με φωτογραφίες γνωστών πετυχημένων μοντέλων μόδας, αφιερωμένα στο γνωστό αποτυχημένο μοντέλο C905

Τα ημερολόγια αυτά θα μοιράζονται στους κατόχους C905 μετά από κάθε μεγάλο σέρβις

 

3. Προληπτικός έλεγχος σε κάθε C905 του οποίου ο κάτοχος θα απουσιάσει σε διακοπές μεγαλύτερες του διημέρου . Θα παραδίδεται πιστοποιητικό καλής λειτουργίας για τις επόμενες 7 ημέρες.

 

4. Ειδικά γάντια φτιαγμένα απο ατσάλι θα χορηγούνται στους κατόχους C905. Τα γάντια θα αποτρέπουν τους χρήστες από το να ανοιγοκλείνουν το slider του κινητού και άρα να το χαλάνε.

 

5. Για να ισχύει η εγγύηση θα είναι υποχρεωτικό οι κάτοχοι C905 να υπογράφουν βεβαίωση ότι δεν έχουν κάποιο τικ, καθώς και το ότι δεν πάσχουν απο υπερκινητικότητα, πράγματα τα οποία θα τους αναγκάζαν να ανοιγοκλείνουν το slider χωρίς λόγο.

 

6. Οι ψυχίατροι θα προχωρήσουν στην κοινωνική προσφορά της δωρεάν παροχής συμβουλών σε κατόχους C905, που περιμένουν για μήνες την επισκευή του κινητού τους

 

7. Ανακάλυψη εμβολίου για το C905. Το εμβόλιο θα θωρακίζει από προβλήματα σε καλωδιοταινία, σκλήρυνση κατά πλήκτρο, κτλ. Θα υπάρξουν φόβοι για παρενέργειες, αλλά μεγάλες κλινικές δοκιμές πάνω σε K850 θα δώσει το πράσινο φως για την χορήγηση τους.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παίδες για κανονική χρήση σαν τηλέφωνο, είναι άπιαστο. Αυτό έχω εγώ (χρυσό), ο ειδικός συνεργάτης του Δημάρχου (μαύρο), η γραμματέας του Δημάρχου (ασημί), κινητά που κάνουν άπειρες κλήσεις κάθε μέρα, και τραβάω εγώ ειδικά 10 φωτογραφίες κάθε μέρα. Bluetooth ανοικτά συνέχεια.

Σκυλιά.

Wifi-GPS δε χρησιμοποιούμε ποτέ (μπορεί να παίζει κάποιο ρόλο αυτό).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...