Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

N82 δαγκωτό από μένα. Παρόλα αυτά άνοιξε ένα θέμα στους "Διαξιφισμούς" θα βρεις μεγαλύτερη ανταπόκριση.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

 

Έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα :

 

Α. Άκουσα αυτά που μου είπατε και αγόρασα ένα bluetooth CLIP ME 304 που έχει και καλώδιο για να πιάνεται και στα ρούχα.

 

1. Πώς το συνδέω με το κινητό?

2. Υπάρχουν ρυθμίσεις ασφαλείας ή χαμηλής κατανάλωσης που πρέπει να γίνουν?

3. Τι άλλο χρειάζεται να λάβει κάποιος υπόψη?

 

Β. Επειδή το κινητό χρειάζεται περίπου κάθε μέρα φόρτιση, υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που ρίχνουν στο ελάχιστο την κατανάλωση της μπαταρίας?

 

Ρωτάω λόγω του ότι δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να θέλει επαναφόρτιση κάθε μέρα

Νους Υγιής εν Σώματι Υγιεί
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

 

Έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα :

 

Α. Άκουσα αυτά που μου είπατε και αγόρασα ένα bluetooth CLIP ME 304 που έχει και καλώδιο για να πιάνεται και στα ρούχα.

 

1. Πώς το συνδέω με το κινητό?

2. Υπάρχουν ρυθμίσεις ασφαλείας ή χαμηλής κατανάλωσης που πρέπει να γίνουν?

3. Τι άλλο χρειάζεται να λάβει κάποιος υπόψη?

 

Β. Επειδή το κινητό χρειάζεται περίπου κάθε μέρα φόρτιση, υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που ρίχνουν στο ελάχιστο την κατανάλωση της μπαταρίας?

 

Ρωτάω λόγω του ότι δεν μου φαίνεται φυσιολογικό να θέλει επαναφόρτιση κάθε μέρα

 

Πως χρησιμοποιείς το κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι το C905 είναι λίγο δύσκολο να θέλει επαναφόρτιση κάθε μέρα, εκτός αν δουλέυει σαν walkman συνέχεια, με bluetooth ανοικτό...

Εμένα πάντως, μου κρατάει σχεδόν μια εβδομάδα! Μιλώ 10-15 τηλεφωνήματα τη μέρα, παίρνω 1-50 φωτογραφίες ανάλογα τα κέφια και όποτε πάω για μπάνιο, το ξεσκίζω στο ραδιόφωνο...

Έχω ένα hands-free της Norton-line (7 ευρώ) με μονό ακουστικό και το χρησιμοποιώ ενναλάξ με ένα Bluetooth 205 της ΝΟΚΙΑ.

 

Πέρασαν πολλά κινητά από τα χέρια μου τον τελευταίο καιρό, αλλά το C905 εξακολουθεί να είναι η κύριά μου συσκευή (ακόμη και το Iphone το έχω δεύτερο).

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι το C905 είναι λίγο δύσκολο να θέλει επαναφόρτιση κάθε μέρα, εκτός αν δουλέυει σαν walkman συνέχεια, με bluetooth ανοικτό...

Εμένα πάντως, μου κρατάει σχεδόν μια εβδομάδα! Μιλώ 10-15 τηλεφωνήματα τη μέρα, παίρνω 1-50 φωτογραφίες ανάλογα τα κέφια και όποτε πάω για μπάνιο, το ξεσκίζω στο ραδιόφωνο...

Έχω ένα hands-free της Norton-line (7 ευρώ) με μονό ακουστικό και το χρησιμοποιώ ενναλάξ με ένα Bluetooth 205 της ΝΟΚΙΑ.

 

Πέρασαν πολλά κινητά από τα χέρια μου τον τελευταίο καιρό, αλλά το C905 εξακολουθεί να είναι η κύριά μου συσκευή (ακόμη και το Iphone το έχω δεύτερο).

 

 

μια χαρά, αλλά θα σε συμβούλευα να κάνεις και κανα δυο φορές την ημέρα τον σταυρό σου!

Δεν έχω ξανακούσει κανένα άλλο κάτοχο του C905, νά έχει τέτοια διάρκεια ζωής η μπαταρία του!

Μια χαρά πάντως...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Το σταυρό έχω πιο σημαντικά θέματα για να τον κάνω.

----------

Όποιο κινητό αγόρασα από καινούργιο, το ξεζουμίζω όσο πιο καλά μπορώ.

Οι καλές φορτίσεις παίζουν πάντα ρόλο.

Το Innov (ΜΤΧ) μετά βίας βγάζει μια-μιάμιση μέρα με ανάλογη χρήση (αγόρασα φρέσκια μπαταρία, να δούμε).

Στη χειρότερη το C905 να βγάλει 2 μέρες στις διακοπές, με ράδιο-mp3-φωτογραφίες-βιντεο-wifi.

Κανονικά, το φορτίζω καθε Σ/Κ, το ίδιο αν έχω το Ε71 μου, το iphone κάθε 2 ημέρες.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το σταυρό έχω πιο σημαντικά θέματα για να τον κάνω.

----------

Όποιο κινητό αγόρασα από καινούργιο, το ξεζουμίζω όσο πιο καλά μπορώ.

Οι καλές φορτίσεις παίζουν πάντα ρόλο.

Το Innov (ΜΤΧ) μετά βίας βγάζει μια-μιάμιση μέρα με ανάλογη χρήση (αγόρασα φρέσκια μπαταρία, να δούμε).

Στη χειρότερη το C905 να βγάλει 2 μέρες στις διακοπές, με ράδιο-mp3-φωτογραφίες-βιντεο-wifi.

Κανονικά, το φορτίζω καθε Σ/Κ, το ίδιο αν έχω το Ε71 μου, το iphone κάθε 2 ημέρες.

 

καλά ρε φίλε...χαλάρωσε λίγο!:mad:

λόγου χάρη ήταν η έκφραση, ΑΝ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΕΙΔΗΣΗ!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω θεματακια που να κανουν το Menu Flash γνωριζεται που θα βρω??

που βαζουμε το αρχειο Flash στο προγραμμα A2Uploader ???

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

 

Επειδή έμεινα χωρίς bluetooth, πως μπορώ να ενεργοποιώ το μεγάφωνο όταν καλώ ή με καλούνε?

Νους Υγιής εν Σώματι Υγιεί
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου που το ειχα στειλει 2 φορες για σερβις επειδη οταν παταγες το πληκτρο 4 επαιζε μουσικη τελικα μου το αντικατεστησαν με καινουριο..

το μονο κακο ειναι πως ειχα στειλει για επισκευη το ασπρο και μου δωσανε ενα μαυρο.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι το C905 είναι λίγο δύσκολο να θέλει επαναφόρτιση κάθε μέρα, εκτός αν δουλέυει σαν walkman συνέχεια, με bluetooth ανοικτό...

Εμένα πάντως, μου κρατάει σχεδόν μια εβδομάδα! Μιλώ 10-15 τηλεφωνήματα τη μέρα, παίρνω 1-50 φωτογραφίες ανάλογα τα κέφια και όποτε πάω για μπάνιο, το ξεσκίζω στο ραδιόφωνο...

Έχω ένα hands-free της Norton-line (7 ευρώ) με μονό ακουστικό και το χρησιμοποιώ ενναλάξ με ένα Bluetooth 205 της ΝΟΚΙΑ.

 

Πέρασαν πολλά κινητά από τα χέρια μου τον τελευταίο καιρό, αλλά το C905 εξακολουθεί να είναι η κύριά μου συσκευή (ακόμη και το Iphone το έχω δεύτερο).

 

Κι εγώ μια από τα ίδια... η μπαταρία αντέχει πάντα 4-5 μέρες με συχνή χρήση του τηλεφώνου και της φωτογραφικής... Ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που πέρασαν από τα χέρια μου, ίσως το καλύτερο!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα το C905 και οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι μάλλον καλές. Από το Κ850 που είχα πριν δεν μπορώ να πω ότι υπάρχουν μεγάλες αλλαγές. Προφανώς η κάμερα θα είναι καλύτερη αλλά ακόμα δεν έχω δείγμα για να κάνω συγκρίσεις....

Έχω όμως ένα προβληματάκι με το Wi-Fi. Προσπαθώ να συνδεθώ στο internet μέσω του Wi-Fi αλλά δεν μπορώ. Έχω στο σπίτι wireless routers στον οποίο συνδέεται κανονικά το τηλέφωνο αλλά μετά τίποτα... Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου έχει διαφύγει;; Χρησιμοποιώ τον ενσωματωμένο browser αλλά και Opera Mini με τα ίδια αποτελέσματα.

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα το C905 και οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι μάλλον καλές. Από το Κ850 που είχα πριν δεν μπορώ να πω ότι υπάρχουν μεγάλες αλλαγές. Προφανώς η κάμερα θα είναι καλύτερη αλλά ακόμα δεν έχω δείγμα για να κάνω συγκρίσεις....

Έχω όμως ένα προβληματάκι με το Wi-Fi. Προσπαθώ να συνδεθώ στο internet μέσω του Wi-Fi αλλά δεν μπορώ. Έχω στο σπίτι wireless routers στον οποίο συνδέεται κανονικά το τηλέφωνο αλλά μετά τίποτα... Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου έχει διαφύγει;; Χρησιμοποιώ τον ενσωματωμένο browser αλλά και Opera Mini με τα ίδια αποτελέσματα.

Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

 

Στις wireless ρυθμίσεις πήγαινε στο channel SSID και άλλαξε το κανάλι στο 1 και ξαναπροσπάθησε.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

....Επίσης,όλα αυτά περί νέου ανταλλακτικού είναι φήμες και φούμαρα!Δεν υπάρχει κάποια οριστική λύση,είναι θέμα καλωδιοταινίας!Αν ξεχαρβαλωθεί,ξεχαρβαλώθηκε!Απλά τα πράγματα! Δε θα μπορούσε άλλωστε να υπάρχει λύση με νέο ανταλλακτικό απ'τη στιγμή που η παραγωγή του C905 σταμάτησε εδώ και ένα 3μηνο περίπου.

 

Καλημέρα. Εγώ πήρα χθες το κινητό και αναφέρει ως εβδομάδα παραγωγής W32 δλδ. 3-8/08/09. Ισώς είναι εβδομάδα συναρμολόγησης αλλά πάντως αυτό αναφέρεται στο κινητό. Όπως και να έχει ελπίζω να είμαι από τους τυχερούς και εγώ....:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για το C905 διοτι το αγορασε η αδερφη μου αλλα ειναι με το μενου της Βοντα ειναι ευκολο να βγει ?

 

Ποια ειναι τα συχνα προβληματα που παρουσιαζει αυτο το τηλεφωνο ?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στις ρυθμίσεις της συγκεκριμένης σύνδεσης που έχω;

 

Θα μπεις στο IP του ρουτερ σου και εκεί θα κάνεις την αλλαγή.

 

Παιδια καλημερα θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για το C905 διοτι το αγορασε η αδερφη μου αλλα ειναι με το μενου της Βοντα ειναι ευκολο να βγει ?

 

Ποια ειναι τα συχνα προβληματα που παρουσιαζει αυτο το τηλεφωνο ?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Εγώ το εβγαλα στέλνοντάς το στο 9volto αλλά μετά από 2 μήνες μου παρουσιάζει πρόβλημα στο κουμπι πλοήγησης το κάτω τμήμα του.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω ότι έχει σταματήσει η παραγωγή της συγκεκριμένης συσκευής. Των W980 που είναι και μεταγενέστερο, και W902 ναι.

Αν αφαιρεθεί το μενού της Voda, τι γίνεται με το θέμα της εγγύησης ενημερώστε το φίλο μας.

Επίσης, αν ο φίλος με το δικτυακό θέμα, μπόρεσε να συνδεθεί σε ανοικτό δίκτυο, π.χ. σε ένα καφέ και δε μπορεί στο σπίτι, κάτι πρέπει να αλλάξει είτε στο router του (πιθανότερο) είτε στο τηλέφωνο (δε νομίζω). Ας δοκιμάσει πρώτα αυτό.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αν αφαιρεθεί το μενού της Voda, τι γίνεται με το θέμα της εγγύησης ενημερώστε το φίλο μας.

 

Η εγγύηση χάνεται...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω ότι έχει σταματήσει η παραγωγή της συγκεκριμένης συσκευής.

 

Προ 2 μηνών περίπου :)

Link to comment
Share on other sites

Προ 2 μηνών περίπου :)

 

Τί σημαίνει το 09W32 που υπάρχει στο καρτελάκι του κινητού, δίπλα στο ΙΜΕΙ και τις υπόλοιπες πληροφορίες; Έχω την εντύπωση ότι είναι 2009/ εβδομάδα 32.

 

Θα μπεις στο IP του ρουτερ σου και εκεί θα κάνεις την αλλαγή.

....

 

Ευχαριστώ, δούλεψε..:D

Link to comment
Share on other sites

Προ 2 μηνών περίπου :)

 

http://www.sonyericsson.com/retailsupport/Admin/files/uploaded/QUICK%20REFERENCE%20rev21.pdf

 

Κατατοπιστικότατο...

Ο φίλος Bruno τελικά έχει δίκιο!

Από την άλλη W32, σημαίνει 3-9 Αυγούστου, πότε πρόλαβε να έρθει Ελλάδα;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...