Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστιχώς φίλη virginia μόνο με debrand γίνεται...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ούτε με κάποιο theme?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω το c905 2 μηνες τωρα και τον τελευταιο μηνα εχει προβλημα το ακουστικο ( κανει πολλα παρασιτα ) . με λυπη μου ανακαλυψα οτι η σονυερικσον δεν εχει επισημο σερβισ στην ελλαδα παρα συνεργαζετε με τον γερμανο και με δυο αλλους ιδιωτες ( πχ ομνιτελ ) οι οποιοι μου ειπαν οτι αυτο εχει παρατηρηθει σε πολλα c905 και για αυτο δεν εχουν ανταλλακτικα και να μην το παω καν........

Να τους ξαναπαρω σε δυο εβδομαδες για να μου πουν αν ηρθαν τα ανταλλακτικα και τοτε να το παω.... Χρονος που θα παραμεινει εκει ?? κρατηθειτε , 15 εργασιμες......

φυσικα πηρα και την ιδια την σονυερικσον , η απαντηση της ?? ξανακρατηθειτε , να το παω και να τους παρω τηλ. να τους το πω για να πιεσουν αυτοι να ερθουν τα ανταλλακτικα ποιο γρηγορα....

 

ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟΙ..

ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΠΟΤΕ ΣΟΝΥΕΡΙΚΣΟΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ , ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΙΟ ΣΕΡΒΙΣ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ... ΟΤΙ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΕ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΚΡΙΤΙΡΙΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΣΕΡΒΙΣ ΕΧΕΙ , ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

:X
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο kpv,οι κακές after sales υπηρεσίες,είναι αυτές που δίκαια ξενερώνουν και νευριάζουν τον πελάτη πιο πολύ απ' όλα,για ευνόητους λόγους...Τώρα που πουλήσαμε δε μας νοιάζει τίποτα...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις τον χρονο (και τη διαθεση) να μας πεις αναλυτικα οδηγιες για την χρηση google maps , δλδ εγκατασταση , κατεβασμα χαρτων , χρεωση κ.τ.λ. ;

 

Η εφαρμογή είναι ήδη εγκατεστημένη στο τηλέφωνο και πολύ εύκολη στην χρήση... Ανάλογα την εμφάνιση του χάρτη που θα επιλέξεις (δορυφόρος ή οδικός) ανάλογη είναι και η χρέωση! Προσπάθησε να βάλεις ένα πακέτο δεδομένων και θα είσαι μια χαρά... Ενδεικτικά θα σου αναφέρω πως μια διαδρομή 18-20 χιλιομέτρων με την δορυφορική εικόνα επιλεγμένη κατέβασε λιγότερο από 0,5MB δεδομένα...

 

ούτε με κάποιο theme?

 

Πραγματικά πολύ εύκολο... έχω κάνει ήδη 2 C905 debrand!

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

 

Sorry για τα διαδοχικά posts!!!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο kpv,οι κακές after sales υπηρεσίες,είναι αυτές που δίκαια ξενερώνουν και νευριάζουν τον πελάτη πιο πολύ απ' όλα,για ευνόητους λόγους...Τώρα που πουλήσαμε δε μας νοιάζει τίποτα...

 

Aπ'τη στιγμή που υπάρχει γενικότερη έλλειψη του ανταλλακτικού(δεν τους έχει παραδώσει ο προμηθευτής τους,τι να κάνουν;;Να το γεννήσουν;Συμφωνώ ότι στην περίπτωση αυτή ο μόνος που πληρώνει τη νύφη είναι ο πελάτης που βλέπει τα 500 του ευρουδάκια να κάθονται 2 μήνες σ'ένα σέρβις,αλλά αν δεν υπάρχει το ανταλλακτικό πώς να επισκευαστεί το τηλέφωνο;Δεν είναι θέμα της ελληνικής αντιπροσωπείας,απλά δεν υπάρχει διαθεσιμο ανταλλακτικό!

 

 

παιδια εγω εχω το c905 2 μηνες τωρα και τον τελευταιο μηνα εχει προβλημα το ακουστικο ( κανει πολλα παρασιτα ) . με λυπη μου ανακαλυψα οτι η σονυερικσον δεν εχει επισημο σερβισ στην ελλαδα παρα συνεργαζετε με τον γερμανο και με δυο αλλους ιδιωτες ( πχ ομνιτελ ) οι οποιοι μου ειπαν οτι αυτο εχει παρατηρηθει σε πολλα c905 και για αυτο δεν εχουν ανταλλακτικα και να μην το παω καν........

Να τους ξαναπαρω σε δυο εβδομαδες για να μου πουν αν ηρθαν τα ανταλλακτικα και τοτε να το παω.... Χρονος που θα παραμεινει εκει ?? κρατηθειτε , 15 εργασιμες......

φυσικα πηρα και την ιδια την σονυερικσον , η απαντηση της ?? ξανακρατηθειτε , να το παω και να τους παρω τηλ. να τους το πω για να πιεσουν αυτοι να ερθουν τα ανταλλακτικα ποιο γρηγορα....

 

ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟΙ..

ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΠΟΤΕ ΣΟΝΥΕΡΙΚΣΟΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ , ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΙΟ ΣΕΡΒΙΣ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ... ΟΤΙ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΕ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΚΡΙΤΙΡΙΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΣΕΡΒΙΣ ΕΧΕΙ , ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

 

Θα τους πάρεις τηλέφωνο,αγανακτισμένος,θα τους εξηγήσεις την κατάσταση νευριασμένος(πιάνει,μην ανησυχείς :p )και λογικά θα σου ζητήσουν το ΙΜΕΙ της συσκευής και θα καταγράψουν ένα αίτημά σου για όσο το δυνατόν πιο γρήγορη επισκευή.Σε περίπτωση που δεν έρθει το ανταλλακτικό εντός 1-2 εβδομάδων,ενδέχεται να σου κάνουν DOA κατ'εξαίρεση.Με άλλα λόγια,να πας να πάρεις το χαλασμένο χωρίς να πληρώσεις κάτι και να στο αντικαταστήσουν με ολοκαίνουριο,του κουτιού,στο καταστημα απ'το οποίο τ'αγόρασες ;)

Αλλά,θέλει πίεση και λίγο υφάκι δήθεν τάχα μου πολύ εκνευρισμένο,ωστε να έχεις πιθανότητες να γλιτώσεις γρήγορα :p

Link to comment
Share on other sites

Και μια απειλούλα για καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή δεν βλάπτει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Και ο άγιος φοβέρα θέλει.... :)

 

Μακάρι να του το αντικαταστήσουν του φίλου μας!Γνωρίζω κάποιες περιπτώσεις στις οποίες έγινε αντικατάσταση ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ας ασχοληθεί και κάποιος με το δικό μου πρόβλημα! :help:

 

Το επαναφέρω:

Πήρα χθες νέα συσκευή από τη vodafone μετά από 20 μέρες από τη στιγμή που την είχα δώσει για service (δεν πατιόταν καθόλου το c).

Τώρα αντιμετωπίζω ένα άλλο περίεργο πρόβλημα.

Δεν αποθηκεύονται πουθενά οι φωτογραφίες που τραβάω από την κάμερα! Ενώ μου γράφει "Αποθήκευση...", όταν πατάω μετά είτε το "play" είτε το "Υλικό μου->Άλμπουμ κάμερας" δεν εμφανίζονται.

Που αποθηκεύονται οι φωτογραφίες σας ρε παιδιά που τραβάτε από το κινητό;

Σημειώνω πως η κάρτα μνήμης είναι συνδεδεμένη κανονικά στο κινητό.

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση;

Θυμάμαι ότι με την πρώτη συσκευή που είχα αποθηκεύονταν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση.δοκίμασε πρώτα κ μια απλή επαναφορά ρυθμίσεων
Link to comment
Share on other sites

dimvam, όταν είσαι στην κάμερα, κάτω αριστερά σου δείχνει την ανάλυση και ένα εικονίδιο. Είναι έτσι σε σένα?
Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση.δοκίμασε πρώτα κ μια απλή επαναφορά ρυθμίσεων

Μήπως τυχόν χάσω την εγγύηση έτσι; Αν και με έχουν μάθει τώρα στη vodafone (πήγα πολλές φορές για τα προβλήματα που είχα από τη στιγμή που το αγόρασα), λέω μήπως βρουν ένα πάτημα και μου δημιουργήσουν πρόβλημα.

 

 

dimvam, όταν είσαι στην κάμερα, κάτω αριστερά σου δείχνει την ανάλυση και ένα εικονίδιο. Είναι έτσι σε σένα?

Ναι, κανονικά. Βγάζει την ανάλυση και που αποθηκεύεται. Η κάρτα είναι συνδεδεμένη κανονικά αλλά δεν αποθηκεύεται εκεί. Επέλεξα να αποθηκεύεται και στο τηλέφωνο αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Έχει εμφανιστεί σε κάποιον άλλο παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχόν χάσω την εγγύηση έτσι; Αν και με έχουν μάθει τώρα στη vodafone (πήγα πολλές φορές για τα προβλήματα που είχα από τη στιγμή που το αγόρασα), λέω μήπως βρουν ένα πάτημα και μου δημιουργήσουν πρόβλημα.

 

 

 

Ναι, κανονικά. Βγάζει την ανάλυση και που αποθηκεύεται. Η κάρτα είναι συνδεδεμένη κανονικά αλλά δεν αποθηκεύεται εκεί. Επέλεξα να αποθηκεύεται και στο τηλέφωνο αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Έχει εμφανιστεί σε κάποιον άλλο παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

Δε δοκιμάζεις να του αφαιρεσεις με debranding το λογισμικό της Vodafone? ;)

 

Πάντως,δοκίμασε να ξαναπεράσεις με την υπηρεσία αναβάθμισης το λογισμικό,μπορεί να βοηθήσει!

 

Γενικά όμως,το λογισμικό της Vodafone είναι τρομερά bug-άτο...

 

Είναι που του κάνουν και τρομερό testing στην Vodafone βλέπετε,πριν το εγκρίνουν να βγει στην αγορά... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ένα card reader να δεις αν τελικά σώζονται οι φωτογραφίες στην κάρτα?

Το δοκίμασα μόλις τώρα αυτό, με τη συσκευή USB adapter που έχει μέσα η συσκευασία. Μου λέει δε βρίσκει δεδομένα. Άρα οι φωτογραφίες δεν αποθηκεύονται καθόλου. Το περίεργο είναι ότι τα βίντεο αποθηκεύονται μια χαρά! :confused:

 

 

Δε δοκιμάζεις να του αφαιρεσεις με debranding το λογισμικό της Vodafone? ;)

 

Πάντως,δοκίμασε να ξαναπεράσεις με την υπηρεσία αναβάθμισης το λογισμικό,μπορεί να βοηθήσει!

 

Γενικά όμως,το λογισμικό της Vodafone είναι τρομερά bug-άτο...

 

Είναι που του κάνουν και τρομερό testing στην Vodafone βλέπετε,πριν το εγκρίνουν να βγει στην αγορά... :rolleyes:

Φοβάμαι μην χάσω την εγγύηση έτσι. Αν το κάνω debrand άντε να αποδείξεις μετά ότι δεν αποθηκεύονται οι φωτογραφίες..

 

Αν μπορεί κάποιος άλλος να βοηθήσει ευχαρίστως παιδιά! Ή αν αντιμετώπισε κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

θα σου έλεγα να δοκιμάσεις

 

1. Φορματ την καρτούλα

2. Ρίξε απο πάνω την ROM της Vodafone και βλέπεις..(δεν χάνει εγγύηση έτσι)

 

 

(η ΡΟΜ της Vodafone επανέρχεται δεν χάνεις εγγύηση)

Link to comment
Share on other sites

θα σου έλεγα να δοκιμάσεις

 

1. Φορματ την καρτούλα

2. Ρίξε απο πάνω την ROM της Vodafone και βλέπεις..(δεν χάνει εγγύηση έτσι)

 

 

(η ΡΟΜ της Vodafone επανέρχεται δεν χάνεις εγγύηση)

 

Μα το περίεργο είναι ότι τα βίντεο αποθηκεύονται κανονικά, άρα δε νομίζω να έχει πρόβλημα η κάρτα. Και όταν τη βάζω μετά στο stick μου τα περνάει και κανονικά στον υπολογιστή, φωτογραφίες δε βλέπω πουθενά!

Για το δεύτερο τι εννοείς ακριβώς; Δε κατάλαβα τι είναι το ROM.

 

Μα τόσο γκαντέμης είμαι πια; Είναι νέα συσκευή μετά από άλλο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε στην παλιά. Χαιρετίσμα κα. Sony Ericsson! Αν μπορώ να την αλλάξω τη συσκευή τώρα θα την αλλάξω και θα πάω σε Νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ευθύνεται η SE για τυχόν προβλήματα λογισμικού σε συσκευές vodafone live...

 

Η Vodafone υποτίθεται πως έχει το αρμόδιο τμήμα ελέγχου του λογισμικού των συσκευών που πουλάει.Η SE της παρέχει για τεστάρισμα το λογισμικό και περνάει από την έγκριση της Vodafone πριν βγουν οι συσκευές στην κυκλοφορία!Αν τα τζιμάνια της Vodafone έδωσαν έγκριση σε προβληματικό λογισμικό,είναι άλλο θέμα... :rolleyes:

 

Βασικά,δοκίμασε να ξαναπεράσεις το λογισμικό του τηλεφώνου με την υπηρεσία αναβάθμισης της SE να δεις αν δεν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα!Επίσης,έλεγξε μήπως είναι προβληματική η κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στην ΕΜΜΑ 3!Αύριο-μεθαύριο,όταν βρω ευκαιρία θα την περάσω να μεταφέρω εντυπώσεις!Εκτός κι αν με προλάβει η SE και τη βγάλει ακόμη συντομότερα στην υπηρεσία αναβάθμισης! :)
Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε Κωσταντινε,μας εφτιαξες το κεφι παλι...ωραια νεα,αναμενουμε με ανυπομονησια...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε θα αναμένει για πολύ! :)

 

Αν όχι αυτές τις 2-3 μέρες,από Δευτέρα-Τρίτη λογικά θα δωθει πρόσβαση και στην Υπηρεσία Αναβάθμισης!

 

Δεν μπορώ να την περάσω τώρα,γιατί δεν έχω μαζί μου τους κωδικούς για την ΕΜΜΑ!Γκαντεμιά! :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...