Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άφησα σήμερα σε κατάστημα vodafone το κινητό για service (για 3η φορά) και μου είπαν πως μπορώ να αλλάξω το κινητό με οποιοδήποτε άλλης εταιρίας. Μετά από τέτοια ταλαιπωρία που τράβηξα δε το σκέφτομαι καθόλου!!

Ποιο προτείνετε να πάρω;

Η εξυπηρέτηση της Sony Ericsson με απογοήτευσε πολύ (και εννοώ και υπηρεσίες after sales). Περιμένω μεγαλύτερο σεβασμό στον πελάτη από μια σοβαρή εταιρία σαν την Sony Ericsson. Δεν ξέρω αν γενικά υπάρχει πρόβλημα ή έτυχε μόνο σε μένα, πάντως το κινητό δεν το συστήνω σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν γενικά υπάρχει πρόβλημα ή έτυχε μόνο σε μένα, πάντως το κινητό δεν το συστήνω σε κανέναν.

 

Μαλλον εσυ σταθηκες ατυχος με το κινητο! :ninja:

 

μονο καλα λογια ακουω γι'αυτο το κινητο και την σταθεροτητα του λειτουργικου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άφησα σήμερα σε κατάστημα vodafone το κινητό για service (για 3η φορά) και μου είπαν πως μπορώ να αλλάξω το κινητό με οποιοδήποτε άλλης εταιρίας. Μετά από τέτοια ταλαιπωρία που τράβηξα δε το σκέφτομαι καθόλου!!

Ποιο προτείνετε να πάρω;

Η εξυπηρέτηση της Sony Ericsson με απογοήτευσε πολύ (και εννοώ και υπηρεσίες after sales). Περιμένω μεγαλύτερο σεβασμό στον πελάτη από μια σοβαρή εταιρία σαν την Sony Ericsson. Δεν ξέρω αν γενικά υπάρχει πρόβλημα ή έτυχε μόνο σε μένα, πάντως το κινητό δεν το συστήνω σε κανέναν.

 

Τα λέμε και τα ξαναλέμε..Μην αγοράζετε κινητά με λογισμικό της Vodafone..Μετά γίνεται κακιά η εταιρία κατασκευής...

Link to comment
Share on other sites

Άφησα σήμερα σε κατάστημα vodafone το κινητό για service (για 3η φορά) και μου είπαν πως μπορώ να αλλάξω το κινητό με οποιοδήποτε άλλης εταιρίας. Μετά από τέτοια ταλαιπωρία που τράβηξα δε το σκέφτομαι καθόλου!!

Ποιο προτείνετε να πάρω;

Η εξυπηρέτηση της Sony Ericsson με απογοήτευσε πολύ (και εννοώ και υπηρεσίες after sales). Περιμένω μεγαλύτερο σεβασμό στον πελάτη από μια σοβαρή εταιρία σαν την Sony Ericsson. Δεν ξέρω αν γενικά υπάρχει πρόβλημα ή έτυχε μόνο σε μένα, πάντως το κινητό δεν το συστήνω σε κανέναν.

εγω και με το σερβις της ΣΕ, lg δεν ειμαι ικανοποιημενος. δεν φταινε οι εταιρειες τηλεφωνων αλλα τα σερβις εδω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ιστορία πάντως με τα software modifications των εκάστοτε εταιρειών έχει παραγίνει. Δεν μπορεί η SE και κάθε εταιρεία κινητών να δαπανεί τόσα κεφάλαια στον ποιοτικό έλεγχο και την σταθερότητα του λειτουργικού της και να έρχεται μια πάροχος να τα ακυρώνει όλα. Προσωπικα, έχω "σπαταλήσει" ένα σωρό επιδοτήσεις για να πάρω ένα κινητό που δεν μου αρέσει (ας το χρησιμοποιώ για δεύτερο) αρκεί να μην είναι vl live.
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι γελοίοι στην vodafone. Πιστεύω πως αν δεν έβαζαν αυτό το τραγικό λειτουργικό και απλά κότσαραν το λογότυπο τους και τις υπηρεσίες τους μέσω του αυθεντικού λογισμικού θα είχαν πολύ μεγαλύτερες πωλήσεις..
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας :) το κινητο το πηρε ενας γνωστος και μου το εφερε για τις ρυθμισεις,

Ειναι vodafone live και ειναι ΧΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑ ειναι απαραδεκτο .

Το θεμα μου ειναι το εξης υπαρχει καποιο προγραμμα που να παιζει το GPs και να μη χρειαζεται internet?

Περιμενω να περασουν 3-4 μερες να δουμε οτι δεν εχει καποιο εντονο προβλημα (gps-wifi..) και το επομενο βημα ειναι να βγαλω το VF live....

Link to comment
Share on other sites

Τα λέμε και τα ξαναλέμε..Μην αγοράζετε κινητά με λογισμικό της Vodafone..Μετά γίνεται κακιά η εταιρία κατασκευής...

 

+10000000!!

 

καλησπερα σας :) το κινητο το πηρε ενας γνωστος και μου το εφερε για τις ρυθμισεις,

Το θεμα μου ειναι το εξης υπαρχει καποιο προγραμμα που να παιζει το GPs και να μη χρειαζεται internet?

 

Όχι

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και περίπου δύο μήνες. Το μόνο πρόβλημα που μου έχει παρουσιάσει είναι ότι το 4 εδώ και λίγο καιρό για να πατηθεί θέλει πολύ δύναμη και συνήθως με το νύχι και δεν κάνει το κλικ που κάνουν τα υπόλοιπα όταν τα πατάς (που το νοίωθεις ότι πατήθηκαν.) Το πρόβλημα είναι ότι έχει αγοραστεί από Πλαίσιο μέσω ίντερνετ και φοβάμαι ότι δεν θα βγάλω άκρη. Υπάρχει περίπτωση να γίνει τίποτα? Αν και με δεν νομίζω γιατί δεν θέλω να μείνω 1 μήνα χωρίς κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και περίπου δύο μήνες. Το μόνο πρόβλημα που μου έχει παρουσιάσει είναι ότι το 4 εδώ και λίγο καιρό για να πατηθεί θέλει πολύ δύναμη και συνήθως με το νύχι και δεν κάνει το κλικ που κάνουν τα υπόλοιπα όταν τα πατάς (που το νοίωθεις ότι πατήθηκαν.) Το πρόβλημα είναι ότι έχει αγοραστεί από Πλαίσιο μέσω ίντερνετ και φοβάμαι ότι δεν θα βγάλω άκρη. Υπάρχει περίπτωση να γίνει τίποτα? Αν και με δεν νομίζω γιατί δεν θέλω να μείνω 1 μήνα χωρίς κινητό.

 

 

το πλαισιο ειναι πολυ ενταξει σε αυτες τις περιπτωσεις (και οχι μονο) ..

 

πηγαινε τους το η παρε τηλ και ρωτησε τους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και περίπου δύο μήνες. Το μόνο πρόβλημα που μου έχει παρουσιάσει είναι ότι το 4 εδώ και λίγο καιρό για να πατηθεί θέλει πολύ δύναμη και συνήθως με το νύχι και δεν κάνει το κλικ που κάνουν τα υπόλοιπα όταν τα πατάς (που το νοίωθεις ότι πατήθηκαν.) Το πρόβλημα είναι ότι έχει αγοραστεί από Πλαίσιο μέσω ίντερνετ και φοβάμαι ότι δεν θα βγάλω άκρη. Υπάρχει περίπτωση να γίνει τίποτα? Αν και με δεν νομίζω γιατί δεν θέλω να μείνω 1 μήνα χωρίς κινητό.

Το ιδιο ακριβως προβλημα αντιμετωπισα και εγω,το 4 και το 6 σε εμενα δεν πατιοντουσαν καλα και το χα παρει απ το e-shop και το πηγα σε καταστημα service της sony ericsson πριν 2 βδομαδες!Τους πηρα τηλεφωνο αλλα μου ειπαν κλασικα οτι υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας!Ελεος,να πεις πως ειναι συνηθσμενο προβλημα και ξεμειναν απο ανταλακτικα,αλλα τοσο πολυ,ουτε ενα πληκτρολογιο δεν εχουν????

Link to comment
Share on other sites

αν γινει debranded το κινητο(βγει το vodafone) μετα ισχυει η εγγυηση?

με το vodafone μενου λογισμικο,μπορει να κανει αναβαθμιση σε τελευταια λογισμικα που κυκλοφορουν?

Link to comment
Share on other sites

αν γινει debranded το κινητο(βγει το vodafone) μετα ισχυει η εγγυηση?

με το vodafone μενου λογισμικο,μπορει να κανει αναβαθμιση σε τελευταια λογισμικα που κυκλοφορουν?

 

Δυστηχως χανεις την εγγυηση αν τροποιοιησεις το λειτουργικο της vofafone.

με το vodafone μενου λογισμικο απ'οτι ξερω μπορεις κανονικα να κανεις update :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως χανεις την εγγυηση αν τροποιοιησεις το λειτουργικο της vofafone.

με το vodafone μενου λογισμικο απ'οτι ξερω μπορεις κανονικα να κανεις update :)

σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Guest vasilistop

παιδια καλησπερα εχω ενα προβλημα με το c905

οταν μιλαω εξω η φωνη του συνομιλητη ακουγεται καλα η οταν καλω το 1314

ακουγεται καλα,το προβλημα ειναι οταν μιλαω σε εσωτερικους χωρους,η φωνη του

συνομιλητη κανει αλλοιωσεις ή μικροδιακοπες με αποτελεσμα τις περισσοτερες φορες να πρεπει να μαντεψω τι λεει, και αυτο γινεται ενω πιανω 3-4γραμμες σηματος.Να σημειωσω οτι μ 'ενα n82 και με την ιδια καρτα sim,cosmocarta,δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.Το c905 το πηγα για service(εγινε αλλαγη ακουστικου)και το παρελαβα μολις σημερα,το προβλημα ομως εξακολουθει να υπαρχει,το κινιτο ειναι vf,ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω ενα προβλημα με το c905

οταν μιλαω εξω η φωνη του συνομιλητη ακουγεται καλα η οταν καλω το 1314

ακουγεται καλα,το προβλημα ειναι οταν μιλαω σε εσωτερικους χωρους,η φωνη του

συνομιλητη κανει αλλοιωσεις ή μικροδιακοπες με αποτελεσμα τις περισσοτερες φορες να πρεπει να μαντεψω τι λεει, και αυτο γινεται ενω πιανω 3-4γραμμες σηματος.Να σημειωσω οτι μ 'ενα n82 και με την ιδια καρτα sim,cosmocarta,δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.Το c905 το πηγα για service(εγινε αλλαγη ακουστικου)και το παρελαβα μολις σημερα,το προβλημα ομως εξακολουθει να υπαρχει,το κινιτο ειναι vf,ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει?

 

Έχεις απενεργοποιήσει το 3g?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! εχω το g705, κ ηθελα να ρωτησο κ σας μιας και θα εχετε πιο πολυ εμπειρια στο θέμα του gps wifi... καλα στο gps για να μπεις αναγκαστικα χρεώνεσαι..με το wifi τι γινεται?? σε χρεώνει και κει??? εγω οταν μπήκα βρήκα καπια δικτυα με ιντερνετ συνδεθηκε κανονικα αλλα μετα για να μπω ιντερνετ μου εβγαζε συνδεση παλυ μέσω wap δ γινετε ελευθερα να μπω?? μήπως πρεπει να ρυθμησω τίπποτα??η ετσι κι'αλλιως χρεώνει και κει??? help κάποιος!! θενξ.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε συνδεση μεσω wi-fi δεν χρεωνεσαι.αν το δικτυο που βρεθει ειναι ανοικτο συνδεεσαι δωρεαν και εισαι ετοιμος για πλοηγηση ιντερνετ κλπ.αν τωρα ειναι κλειδωμενο δικτυο θα πρεπει να ξερεις το "κλειδι" για να το πληκτρολογησεις να το ξεκλειδωσεις...παντα οταν βρισκει η συσκευη wi-fi δικτυο σου λεει κατω απο το εκαστοτε που βρηκε αν ειναι ανοικτο η κλειδωμενο.
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ναι το θεμα ειναι το δίκτυο στο οπιο μπένω ειναι free δ θελει κωδικο τπτ... γιατι μπενω κ απο το λαπ τοπ κ εχω νετ κανονικα ενω ολα οκ μπενει αλλα μου ζηταει να μπει και στο wap οταν παω να σερφάρω..μήπως εκει που με ρωταει να πατησω οχι για το wap?? και θα μπει κανονικα ελεύθερα??μπορεί να ειναι κ αυτό!!τωρα δ μπορώ να το δοκιμασω απο δευτέρα θα το κοιτάξω παλυ στη δουλειά εκει πιανω το δίκτυο.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αλλάξ τα εικονίδια στο μενού με κάποια δικά μου. δεν εννοώ με τα flash menus αλλά τα εικονίδια του αρχικού μενού του C905. έψαξα και βρήκα κάποιους οδηγούς αλλά όχι για το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

 

Συγνώμη αν το θέμα είναι λάθος αλλά σκέφτηκα οτι δεν είχε σχέση με τα θέματα των κινητών γι αυτό δεν το έγραψα εκεί.

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

τελικά ολα οκ, απλα ήθελε κατι στις ρυθμίσεις μπενει κανονικα free με wifi τέλεια ταχήτητα ειχα!!! το δοκιμασα χθες τυχαια βρηκα στο δρομο καπια δικτυα ;)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι απεγινε με εκεινη την αναβαθμιση που ελεγαν?την ακυρωσαν??ειχαν πει για μεσα Φεβρουαριου και την Κυριακη εχουμε Μαρτη!!:confused:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ. Πριν λιγες μερες αποκτησα το C905 το οποιο εκανα αμεσως debrand συμφωνα με τις οδηγιες με απολυτη επιτυχια. Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν γινετε να αλαξω τον τροπο ταξινομησης της λιστας επαφων. Δηλαδη το προβλημα μου ειναι οτι ενω εχω τα ονοματα σε αλφαβητικη σειρα(πρωτα τα ελληνικα και μετα τα αγγλικα αλλα παντα αλφαβητικα) στο Κ770 οταν τα μεταφερω στο C905 ειτε με τη SIM ειτε με bluetooth αυτα μπαινουν ανακατεμμενα πχ. πρωτα τα Α(αγγλικα ελληνικα) μετα τα V (αγγλικα) και τελος τα C !!! Οταν επιλεγω γλωσσα τηλεφωνου αγγλικα τοτε διορθωνετε αλλα αυτο δεν με βολευει. Στο Κ770 δεν ειχα τετοιο προβλημα. Υπαρχει λυση ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα στο c905 με την βιντεοκληση.το κινητο εχει καμερα και μπροστα και πισω.οταν κανω βιντεοκληση η προστινη καμερα δεν δουλευει αλλα δουλευει μονο αν ανοιξω την πισω.γνωριζει κανεις κατι???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...