Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα να κάνω αναβάθμιση και μου λέει πως δεν χρειάζεται,πως έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.Μάλλον μπούρδες...

 

αφου σου λεει οτι εχεις την τελευταια εκοση λογισμικου θα πρεπει να το πας σε ενα επισημο σερβις για να σου ξανα εγκαταστησουν το λογισμικο. αυτο με το gps δεν νομιζω να ειναι θεμα hardware. μαλλον εχει κολλησει ο driver του λογισμικου

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε χρειάζεται να το πάει σε σέρβις!Και η υπηρεσία αναβάθμισης μια χαρά θα ξαναεγκαταστήσει το λογισμικό!
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια μια ερωτηση υπαρχει καποιος video player για να μπορουμε να βλεπουμε βιντεο στο κινητο οταν ειμαστε στο ιντερνετ γιατι εκτος του you tube δεν μπορω να δω απο πουθενα αλλου video δεν ανοιγουν!ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια στα γρηγορα μια ερωτηση, κανενα video player που να μπορω να κατεβασω που να υποστηριζει τα περισσοτερα formats? Συγκεκριμενα πιο πολυ για .flv.

Ευχαριστω!

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια στα γρηγορα μια ερωτηση, κανενα video player που να μπορω να κατεβασω που να υποστηριζει τα περισσοτερα formats? Συγκεκριμενα πιο πολυ για .flv.

Ευχαριστω!

δυστηχως δεν υπαρχει γι'αυτο το κινητο.(κλειστο λειτουργικο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου μια εφαρμογή στο wap site με τις εφαρμογές του 905,αλλά δεν τη δοκίμασα!
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου μια εφαρμογή στο wap site με τις εφαρμογές του 905,αλλά δεν τη δοκίμασα!

Ισως λες την mobile youtube που ειναι java και οχι (αλλος player) και μπορεις να :blink: βιντεο απο το youtube.(σε w910i) που την εγκατεστησα,δεν μπορεσα να δω κανενα βιντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι,όχι,δε λέω αυτήν!Νομίζω λέγεται Movie player και είναι φτιαγμένη από την SE!Δεν την έχω δοκιμάσει όμως για να εκφέρω άποψη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

Χρειάζομαι την βοηθεια σας.Εκανα update to c905 μεσω SE την εκδοση R1EA033.οταν ξεκινησε το τηλεφωνο δεν υπηρχε ελληνικη γλωσσα.Καποιος μου ειπε να κανω reset τη μνημη του τηλ και να ξανακανω update.Αλλα πάλι τίποτα.Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Το παλιό μου κινητό είναι το Nokia 5140i και το νέο κινητό που μου έκαναν δώρο είναι το SE C905.

 

Επειδή δεν έχω καλή επαφή με τα κινητά, τι χρειάζεται να κάνω για να μεταφέρω όλα τα στοιχεία (μηνύματα, τηλέφωνα, υπενθυμίσεις-γενέθλια, γιορτές, φωτογραφίες, αρχεία ήχων και οτιδήποτε άλλο μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή) από το Nokia στο Sony?

 

Επίσης, από την εμπειρία των χρηστών που έχουν ήδη αυτό τι άλλο χρειάζεται να λάβω υπόψη τώρα στην αρχή και γενικότερα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Νους Υγιής εν Σώματι Υγιεί
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μαλλον ειναι λιγο δυσκολο καθως οι ασυμβατοτητες δε θα σε αφησουν να κανεις σωστη μεταφορα..στειλε με bluetooth τον καταλογο,κ αν σου βγει σωστα εχει καλως,αλλιως ενα ενα,εκτος αν μπορεις με office outllook,που κ παλι δε ξερω αν θα πετυχει.δλδ να συγχρονισεις το παλιο με το outlook Κ μετα στο καινουριο..

Για τα ericsson υπαρχει το my phone explorer, που το θεωρω κορυφαιο σε θεματα back up για εριξον κινητα κ θα σουλεγα να το χρησιμοποιεις απο δω κ περα,θα δεις οτι σωζει,ειδικα αν χασεις κινητο (χτυπα ξυλο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ιδέες,

 

1. Δυστυχώς το Νokia δεν έχει bluetooth.. Mόνο υπέρυθρες

2. Θα το δοκιμάσω να δω τι μπορεί να γίνει

3. όσον αφορά τις υπενθυμίσεις,φωτογραφίες και τα μηνύματα ποια είναι η διαδικασία ακριβώς ?

Νους Υγιής εν Σώματι Υγιεί
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες καλημερα!για οσους ειναι ακομα εδω κ δεν λειπουν!πριν απο λιγες μερες γυρισα απο διακοπες κ μπορω να πω οτι οι φωτογραφιες που τραβηξα ηταν υπεροχες!πραγματικα τραβαει απιστευτες φωτο γιατι δεν ειχα δοιμασει τοσο πολυ τη φωτογραφικη του για να ειμαι ειλικρινης!τις εβαλα μαλιστα κ σαν φοντο στο pc κ ειναι πολυ καθαρες!οποτε το το τηλεφωνο παρα τα οσα προβληματα κ αν λεγεται οτι βγαζει ειναι πιστευω μια απο τις καλυτερες επιλογες!!!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Εχω το n82 και σκεφτομαι να αγορασο το c905!!Θα ηθελα να μου πειτε τις κυριες διαφορες τους και αν αξιζει στην τελικη!Αυτο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει 16.000.000 χρωματα η οθονη αλλα πρεπει να εχει καλυτερη καμερα εφωσον εχει και xenon flash και περισσοτερα pixels...γενικα πειτε μου την αποψη σας και αν οχι το c905 τι 8α μου προτεινατε
Link to comment
Share on other sites

Το Ν82 ειναι παρα πολυ καλο τηλ και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το c905.Για μενα κρατα το Ν82 που δεν ειναι και τοσο χοντροκομενο

 

Καλή είναι η μπαταρία του,αρκεί να μην έχεις ενεργοποιημένο τον δέκτη GPS όταν δε χρησιμοποιείς το GPS!

 

Ε οχι και καλη...Κατω του μετριου

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται πέρασα το πρόγραμμα GPS Wetravel με χάρτες Garmin .

Τρέχει άψογα ,χωρίς χρεώσεις . Για πληροφορίες κατεβάστε απο εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215887&page=186

τις λεπτομερείς οδηγίες του φίλου jimdem582 (που έχει βέβαια

LG ARENA ,αλλά όσα γράφει για το wetravel ισχύουν και για το c905

αφού πρόκειται για μια Java εφαρμογή) και τον οποίο ευχαριστώ

και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

hello σκέφτομαι κι εγώ να αγοράσω το κινητό με την προϋπόθεση ότι υπάρχει δυνατότητα να περάσω maually χάρτη-ες χωρίς να χρειάζεται να χρεώνομαι στο net με google map κλπ...

Υπάρχει τέτοιοα δυνατότητα ή μήπως το κινητό είναι κλειδωμένο και δεν επιτρέπει να περνάμε destinator, miomap, κλπ???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις γιατι εχει τοσο ασθενες σημα και καθυστερει στο να πιασει δορυφορο???Τα νοκια πιανουν για πλακα σημα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις γιατι εχει τοσο ασθενες σημα και καθυστερει στο να πιασει δορυφορο???Τα νοκια πιανουν για πλακα σημα

Τα νοκια ομως εχουν κανονικο GPS με περασμενους χαρτες,το sony ericsson αργει γιατι ωσπου να συνδεθει στο νετ..να βρει τους δορυφορους..θελει 3-4 λεπτα στην καλυτερη περιπτωση και εφοσον στην περιοχη εχεις καλο σημα 3G.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα...Δεν έχει σχέση η σύνδεση με Ίντερνετ..Απλά,δεν έχει πολύ ευαίσθητο δέκτη,αυτό είναι όλο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα...είχα καιρό να σας γράψω, αλλά τελικά ήρθε η ώρα!

Αφού πήρα το κινητό μετά από 2η συνεχόμενη αντικατάσταση....θελω να πιστεύω πς όλα είναι ok!

για την ώρα δεν μου έχει κάνει ούτε 1 κόλλημα!!!! :D

 

Αλλά είναι γεγονός ότι δε το εμπιστεύομαι πια...κρίμα...και με είχε βολέψει...

 

Για ενημέρωση όλων των κατόχων του c905 αλλά και των υποψηφίων αγοραστών:

ο αριθμός συσκευών ανά την Ευρώπη που είναι προς επισκευή έχει φτάσει τις 80.000!!!

ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ service της SE!!!

 

βέβαια μου είπε ότι αυτό είναι καλό γιατί σημαίνει πως επιτελους η εταιρεία κατάλαβε το πρόβλήμα και ψάχνει να βρει την οριστική λύση με το νέο ανταλλακτικό!!!

 

Ελπίζω να μη μου ξαναβγάλει εμένα προβλήματα...

Α! και το καλύτερο της υπόθεσης είναι το εξής:

εμένα ήταν branded my view, το ίδιο και μετά την 1η αντικατάσταση, αλλά μετά τη 2η αντικατάσταση μου δώσανε debranded !!!

 

Εγω σαν ταλαιπωρημένος κάτοχος του c905, θα συμβούλευα τους υποψηφίους να στραφούνε σε άλλο μοντέλο για περισσότερη αξιοπιστία...και για τους κακοπροέραιτους να τονίσω ότι έχουν περάσει από τα χέρια μου...:

k750[αστέρι!!], k810i[είναι ίσως το καλύτερο κινητό που είχα ποτε μου] και τώρα τελευταία Xperia, δε το έχω πολυδουλέψει και δε μπορώ να έχω σαφή άποψη, αλλά για την ώρα δεν έχει κολλήματα...

 

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι και να μην έγινα κουραστικός!

 

Καλά να περνάτε και καλές διακοπές σε όσους δεν έχουν πάει ακόμα!

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

ο αριθμός συσκευών ανά την Ευρώπη που είναι προς επισκευή έχει φτάσει τις 80.000!!!

ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ service της SE!!!

 

βέβαια μου είπε ότι αυτό είναι καλό γιατί σημαίνει πως επιτελους η εταιρεία κατάλαβε το πρόβλήμα και ψάχνει να βρει την οριστική λύση με το νέο ανταλλακτικό!!!

 

Ψέματα σου είπανε...Ο ακριβής αριθμός είναι λίγο πάνω από τις 120.000 επισκευές :p Ένα πουλάκι μου το ψιθύρισε και δεν έχω λόγο να μην το πιστέψω αυτό το πουλάκι :)

 

Επίσης,όλα αυτά περί νέου ανταλλακτικού είναι φήμες και φούμαρα!Δεν υπάρχει κάποια οριστική λύση,είναι θέμα καλωδιοταινίας!Αν ξεχαρβαλωθεί,ξεχαρβαλώθηκε!Απλά τα πράγματα!Δε θα μπορούσε άλλωστε να υπάρχει λύση με νέο ανταλλακτικό απ'τη στιγμή που η παραγωγή του C905 σταμάτησε εδώ και ένα 3μηνο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν μερικές μέρες απέκτησα το SE C 905.

 

Θέλω όταν με καλούνε να ακούνε ένα συγκεκριμένο mp3 αρχείο.

 

Ποια είναι η διαδικασία και ποια βήματα χρειάζεται να κάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Νους Υγιής εν Σώματι Υγιεί
Link to comment
Share on other sites

ωχ αυτό που λες , δε το ήξερα [περί της παραγωγής]....

Αυτό από μόνο του δείχνει Πόσο δυοίωνο είναι το μέλλον καθώς και η υποστήιξη του συγκεκριμένου μοντέλου...

Κρίμα.... :(

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Υποστήριξη θα υπάρχει παράλληλα και με το W995(τουλάχιστον σε θέμα λογισμικού).Αλλά και σε hardware θα υπάρχει υποστήριξη.Το θέμα είναι ότι δεν προκειται να αλλάξει κάτι στον εσωτερικό σχεδιασμό πλέον(άλλωστε,εξαρχης το ήξεραν ότι θα εβγαζε τέτοιου είδους προβλήματα).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...