Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προκειτε να μου παρουν δωρο το c905 και θελω να ρωτησω αν υπαρχουν καποια γνωστα προβληματα αν εχει? το ιντερνετ δεν θα το χρησιμοποιω εκτος απ την καμερα τι αλλο καλο εχει?

 

συγνωμη αν ρωταω πολλα αλλα πρεπει να αποφασισω αν θα παρω αυτο ή κατι αλλο

ευχαριστω πολυ

παρτο χωρις 2η σκεψη

Link to comment
Share on other sites

makfor les kati gia programmata... ti idous? mporeis na m ta peis?

kai tha hthela na rwtisw an sto sigkekrimeno koinito mporw na balw programma Mirc(chat) kai Msn mporw? :S

Mirc δεν μπορείς να βάλεις.. για msn προτείνω το Ebuddy.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου το φερανε χτες αλλα ηταν cosmote my view και το εστειλα πισω περιμενω σημερα το απλο. αιντε να δουμε..........

 

λιγο που το δουλεψα πολυ ψευτικο μου φανηκε σε θεμα κατασκευης

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

!!!Ευτυχης??!!! Κατοχος και εγω απο εχθες του τηλεφωνου.

δεν εχω προλαβει να δω πολλα αλλα το πρωτο προβλημα ειναι το εξης

 

το wifi συνδεεται κανονικα στο ασυρμ. δικτυο μου αλλα δεν ανοιγει σελιδες ο browser ? :worry: :(

τι κανουμε ?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, να ρωτήσω και εγώ τί γίνεται με το gps? δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε άλλο πρόγραμμα όπως π.χ. garmin , sygic, κτλ? αυτο το wayfinder δεν είναι και ότι καλύτερο. ευχαριστώ
nMIL
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, να ρωτήσω και εγώ τί γίνεται με το gps? δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε άλλο πρόγραμμα όπως π.χ. garmin , sygic, κτλ? αυτο το wayfinder δεν είναι και ότι καλύτερο. ευχαριστώ

 

Εάν βγουν εκδόσεις των εν λόγω προγραμμάτων σε Java μορφή θα υποστηρίζονται κανονικά!Προς το παρόν όμως δεν υπάρχουν οι αντίστοιχες εκδόσεις τους σε Java γλώσσα

 

το wifi συνδεεται κανονικα στο ασυρμ. δικτυο μου αλλα δεν ανοιγει σελιδες ο browser ?τι κανουμε ?

 

Μήπως έχεις πολύ μεγάλη απόσταση απ’το router σου;;Δεν εξηγείται αλλιώς!Όταν συνδέεσαι με Wi-Fi ό,τι απαιτεί σύνδεση στο Ίντερνετ(ακόμη και οι αναβαθμίσεις λογισμικού)συνδέονται μέσω του ασύρματου δικτύου!

Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως έχεις πολύ μεγάλη απόσταση απ’το router σου;;Δεν εξηγείται αλλιώς!Όταν συνδέεσαι με Wi-Fi ό,τι απαιτεί σύνδεση στο Ίντερνετ(ακόμη και οι αναβαθμίσεις λογισμικού)συνδέονται μέσω του ασύρματου δικτύου!

 

οχι στο 1 μετρο ειμαι....:(

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Paidia sto e-shop p to parageila 8a m to dwsoun xwris na xei menou etaireiwn etc?

Κανονικο unbranded κινητο θα παρεις!

 

απλα απο το e-shop τα κινητα ειναι "παρα"- εισαγωγης!

ισως το κινητο να μην εχει τα Ελληνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικο unbranded κινητο θα παρεις!

 

απλα απο το e-shop τα κινητα ειναι "παρα"- εισαγωγης!

ισως το κινητο να μην εχει τα Ελληνικα.

 

Καλα αυτο αποκλειετε να μην εχει τα Ελληνικα..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο αποκλειετε να μην εχει τα Ελληνικα..

ετσι νομιζεις.επειδη αυτο που σου λεω ειναι τεκμηριωμενο και την εχουν πατησει αρκετοι,μην εισαι τοσο σιγουρος.

παλιοτερα ειχαν αναφερθει παραπονα για κινητα αγορασμενα απο το e-shop.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ασχετο..ποσα μηνυματα χωραει στα εισερχομενα??

 

39.014 για την ακρίβεια στο σύνολό του(εισερχόμενα-σταλμένα-πρόχειρα) ! :)

 

Και 1.250 εργασίες(άσχετο,αλλά το αναφέρω)

Link to comment
Share on other sites

τα κινητά από το e-shop είναι όντως παραεισαγωγής...

έχουν ελληνικό μενού αλλά δεν έχουν ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιό τους...!!!

μόνο λατινικούς...

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε λίγο βρε παιδιά!Το ότι έτυχε σε κάποιους δε σημαίνει πως έτσι είναι πάντα!Από παντού μπορεί να πάρεις παραεισαγωγής,από κάθε αλυσίδα καταστημάτων ή ηλεκτρονικό κατάστημα,δε σημαίνει όμως ότι συμβαίνει συχνά! :)

 

Και φυσικά,όταν κάποιος παίρνει συσκευή παραεισαγωγής πρέπει να την επιστρέφει εκεί όπου την αγόρασε ώστε στο μέλλον και να αποφεύγονται οι παρόμοιες περιπτώσεις αλλά και να μην αντιμετωπίζουν προβλήματα εγγύησης οι αγοραστές με προιόντα παραεισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

39.014 για την ακρίβεια στο σύνολό του(εισερχόμενα-σταλμένα-πρόχειρα) ! :)

 

Και 1.250 εργασίες(άσχετο,αλλά το αναφέρω)

 

Αληθεια τωρα η με δουλευεις??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σε δουλέψω βρε;; :lol: Αυτή είναι η χωρητικότητά του για μηνύματα και εργασίες αντίστοιχα(39014 και 1250).Πρόσθεσε και 1000 επαφές καταλόγου και 160 MB εσωτερικής μνήμης για εικόνες,ήχους,θέματα,εφαρμογές,παιχνίδια,βίντεο.

 

Και φυσικά μπορείς να αποθηκεύσεις μηνύματα και στην καρτα μνήμης.Ενδεικτικά,στην παρεχόμενη κάρτα των 2 GB αποθηκεύονται περίπου 800.000 μηνύματα :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σε δουλέψω βρε;; :lol: Αυτή είναι η χωρητικότητά του για μηνύματα και εργασίες αντίστοιχα(39014 και 1250).Πρόσθεσε και 1000 επαφές καταλόγου και 160 MB εσωτερικής μνήμης για εικόνες,ήχους,θέματα,εφαρμογές,παιχνίδια,βίντεο.

 

Και φυσικά μπορείς να αποθηκεύσεις μηνύματα και στην καρτα μνήμης.Ενδεικτικά,στην παρεχόμενη κάρτα των 2 GB αποθηκεύονται περίπου 800.000 μηνύματα :)

 

Κ γω που νομιζα οτι τα 1000κατι που χωραει το ν80 ηταν κ πολλα....

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. το πήρα και εγώ το κινητό πρίν 4 μέρες.. Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχω πρόβλημα όμως με την μπαταρία.. κρατάει μία μέρα μόνο με μηδενικη χρήση. 10λεπτά τηλ, 10 μηνύματα.Χωρις κάν φωτογραφία.Wifi , bluetooth είναι όλα κλειστά. Έχω βάλει την τελευταία αναβάθμιση τουλαχίστον πρίν λίγες μέρες. Τι μπορεί να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το GPS στις Ρυθμίσεις απ’το μενού Υπηρεσίες εντοπισμού.Μάλλον αυτό ευθύνεται! :)
Link to comment
Share on other sites

Μμμμ αυτό μου είχε ξεφύγει, νόμιζα ότι αφού δεν δείχνει το σηματάκι είναι κλειστό.. Μάλλον αυτό θα είναι. Ευχαριστώ πολύ! Μια ερωτησούλα, τώρα που είναι κλειστό το gps δεν θα μπορεί να κάνει geotagging στις φωτο,ε? Όχι ότι με ενδιαφέρει αλλά για να ξέρω. Και πάλι ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Κ γω που νομιζα οτι τα 1000κατι που χωραει το ν80 ηταν κ πολλα....

 

Δε νομιζω να χωραει τοσο λιγα το Ν80.

Αυτα (τα Symbian) εχουν δυναμικη μνημη και αν δε την εχεις φορτωση με πολλα πολλα εχει πολυ μεγαλυτερη χωρητικοτητα.

 

Για παραδειγμα 1 sms ειναι μονο 192 περιπου byte δλδ στο 1kb παιρνει περιπου 5,πολλαπλασιαζεις με την ελευθερη δυναμικη μνημη του τηλεφωνου και εχεις το αποτελεσμα!

 

Στο Siemenσακι μου (S65) να σκεφτεις εχω ακομα περιπου 3000 sms και ειχε περιθωριο ακομαααα:lol:

 

Οσο για το 905 πραγματικα και για μενα ηταν μια ευχαριστη εκπληξη οταν το ειχα πρωτοσυνδεση με το MyPhoneExplorer και μου ειχε δειξη οντως αυτο το τεραστιο νουμερο που ειπε ο Kotsianis(36500 εμενα)!!:)

 

Παιδιά καλησπέρα.. το πήρα και εγώ το κινητό πρίν 4 μέρες.. Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Έχω πρόβλημα όμως με την μπαταρία.. κρατάει μία μέρα μόνο με μηδενικη χρήση. 10λεπτά τηλ, 10 μηνύματα.Χωρις κάν φωτογραφία.Wifi , bluetooth είναι όλα κλειστά. Έχω βάλει την τελευταία αναβάθμιση τουλαχίστον πρίν λίγες μέρες. Τι μπορεί να παίζει?

 

Δοκιμασε επισεις να απενεργοποιησης το 3G αν δε το χρειαζεσαι.

Σε σημεια οπου δεν εχει καλο σημα αγωνιζετε να βρει και "καιει" τη μπαταρια για πλακα!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...