Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το πήρα και εγώ απο το Πλαίσιο Αργυρούπολης. Οπως είδα το έχουν φέρει ακόμα και του Πειραία αλλα και η Νοκια Πειραιά, σχεδόν όλοι στην ίδια τιμή και στο ίδιο χρώμα (ασημί μαύρο σκούρο) κάτι τέλος πάντος σε αυτό το χρώμα πού όντως είναι πολύ ξεχωρστό και προτότυπο σύμφωνα με την γνώμη μου.

 

Το τηλέφωνο δείχνει πολύ καλή κατασκευή, πολύ γρήγορο και είναι ίσως απο τα καλυτερα σε αυτή την κατηγορία και τιμή.

Στην πορεια θα αναφέρω τις εντυπώσεις μου στην καθημερινή χρήση.

 

Επίσης πολύ καλό που έρχεται με πολύ όμορφη και βολική για την τσέπη δερμάτινη μαύρη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

πανο καλοριζικο τσεκαρε θηκη κ εδω εγω την παρηγγειλα για αρχη και βλεπουμε...ειχα απο την ιδια για το ε61i kai htan ok http://cgi.ebay.com/Carrymobile-s-Leather-Case-for-Nokia-E71-Sleeve-Black_W0QQitemZ350083149488QQcmdZViewItem?_trksid=p3286.m20.l1116
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού εχει ήδη δερματινη θήκη μέσα στο πακετο. Γιατί παρήγγειλες κιάλλη?

αυτη ειναι φορετη κ με βολευουν αυτες....

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλησπέρα και ευχαριστώ για το μήνυμα.

Κοίταξε όμως και στο beyzacases.com από το οποίο έχω αγοράσει αρκετές θήκες, όπως για το Ε90 και είναι εξαιρετικά καλές από πραγματικό δέρμα. Επίσης με την διαφορα απο δολλέριο σε ευρώ έρχεται πολύ φτηνότερα η χρέωση στην κάρτα σου. Επίσης μέσα σε 3 ημέρες κάνουν παράδοση στο χώρο σου με courier. Ρίξε μιά ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν το έχει φέρει η Wind και σε ποια τιμή?

 

Ρώτησα σήμερα σε ένα κατάστημα wind και μου είπαν ότι θα έρθει το Σεπτέμβριο....

:mad::(:mad::(:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλησπερα κ απο εμενα. Το τηλεφωνο το εχω εδω κ τρεις βδομαδες περιπου κ ειναι οτι ταχυτερο και ποιοτικοτερο εχει βγαλει η Nokia αυτη την στιγμη.Μεχρι στιγμης δεν βλεπω ψεγαδι επανω του κ πραγματικα μπραβο που η Ε σειρα ανεβαινει ενα σκαλοπατι ακομα.
Link to comment
Share on other sites

απο δευτερα στον οτε ενημερωση απο οτε σοπ εχουν μπει στην αποθηκη τους 20 κομματια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ότι θυμούντε χέρουντε αυτοί ... γιατί δεν το παίρνεις από άλλο κατάστημα ?

 

Επειδή θα κάνω σύνδεση συμβολαίου, οπότε θα έχω επιδότηση...

Link to comment
Share on other sites

απο δευτερα στον οτε ενημερωση απο οτε σοπ εχουν μπει στην αποθηκη τους 20 κομματια

Έχεις μάθει τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα απ το Πλαίσιο του Ψυχικού, ηταν το τελευταίο κομμάτι (ειναι αυτό που ονομάζουμε impulse buy :P)

 

Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις ειναι θετικότατες (παλιότερα ειχα το Ε61i και το Ε61), πραγματικά φαίνεται η ταχύτερη CPU, η τρομερή ποιότητα κατασκευής και η γενικότερη προσοχή στην λεπτομέρεια.

 

Εντωμεταξύ απ' ότι κατάλαβα το φέρνουν στο σκούρο γκρι μόνο - καλά νέα δηλαδή για όσους το ασημί/λευκό τους φαίνεται υπερβολικό (εμού συμπεριλαμβανομένου):)

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μάθει τιμή;

θα μαθω την δευτερα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής οι ευχάριστες εκπλήξεις συνεχίζονται.

 

Αρχικά πίστευα πως θα με δυσκόλευε το στενότερο πληκτρολόγιο... Κι όμως, γράφω ακόμα πιο γρήγορα και άνετα απ' ότι στο Ε61...:blink:

 

Επειτα οι μικρές διαστάσεις της συσκευής (ειναι ακόμα μικρότερο απ' οτι φαινεται) το καθιστούν σαφώς πιο άνετο στη καθημερινή χρήση απ' οτι το Ε61.

 

Η οθόνη ειναι μικρότερη αλλα δεν με έχει δυσκολέψει μέχρι τώρα (browsing κλπ).

 

Μου έκανε εντύπωση η ευκρίνεια και το δυνατό volume του ακουστικού, όποιος είχε χρησιμοποιήσει το Ε61i ξέρει τι ταλαιπωρία ηταν το ακουστικό του (στο max ίσα που άκουγες τον άλλον περπατόντας στο δρόμο).

 

Η λήψη επίσης σε σημεία με γνωστό πρόβλημα ηταν καλύτερη κι απ τα 2 Ε61 που έχουν περάσει απ' τα χέρια μου...

 

Ολα λειτουργούν ρολόι και μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει κάποιο bug - παράδοξο για 1η κυκλοφορία νέου Symbian κινητού...

 

Τελικό συμπέρασμα: μάλλον η καλύτερη συσκευή που έχει περάσει απ' τα χέρια μου.-

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το e61i ειναι αρκετα ποιο στενο? πως τα βλεπεις στα χερια σου?

 

Υπολογισε όσο φαρδύ ειναι ενα Ν95 8gb. Ειναι τέλειο σε διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ανεβασεις και καμια φωτογραφια για να το δουμε και εμεις οι υποψηφιοι αγοραστες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το e61i ειναι αρκετα ποιο στενο? πως τα βλεπεις στα χερια σου?

 

Κοίτα τις διαστάσεις του και θα καταλάβεις οτι έχουν τεράστια διαφορά, ειδικά στο πλάτος και στο πάχος.

 

E61i 117 x 70 x 13,9 97cc 150gr

E71 114 x 57 x 10 66cc 127gr

 

Δες και συγκριτική φωτογραφία

 

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/e71/pic/compare/compare05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα και από εμένα.

Σήμερα έγινα ευτυχής κάτοχος το κινητού αυτού (από το Πλαίσιο).

Μπορώ να πω πως είναι τουλάχιστον ερωτεύσιμο.

Η ποιότητα κατασκευής του απίστευτη.

Το πληκτρολόγιό του μικρό αλλά βολικό. Έχουν κάνει δε και ένα τρικ με τα πλήκτρα για να τα βρίσκουν εύκολα τα δάκτυλα (είναι μυτερά προς τα πάνω).

Τώρα ως τηλέφωνο και αν αξίζει τα λεφτά του είναι πολύ νωρίς να κρίνω.

Προς το παρόν έχω να πω τα κάτωθι:

μέσω του pc suite έκανα συγχρονισμό με outlook και πέρασα όλες τις επαφές μου & το ημερολόγιο άκοπα.

Συγχρονίζει με wifi για πλάκα. To gmail μου το βλέπει άνετα.

Μην έχοντας καμία εμπειρία με το λειτουργικό του (symbian?) ψάχνω καμία εφαρμογή για έσοδα-έξοδα αλλά και ένα τρόπο να του βάλω google maps και να κάνω το gps του να παίζει με αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Μόλις ανακάλυψα την certification signing αναγκαιότητα για την εγκατάσταση software (ακόμη και για free themes!) .....

Διαβάζω και κάποια threats περί τούτου.

Ήλπιζα πως θα είναι κάτι απλό.

Αμάν, τι πίκρα είναι αυτή :-(

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουν όλα υπογραφή. Όσα θέματα χρησιμοποιώ, κανένα δεν ήθελε υπογραφή. Όταν στο όνομα ενός αρχείου βλέπεις την λέξη unsigned, τότε μόνο θα χρειαστεί να κάνεις την διαδικασία για να την εγκαταστήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...