Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το πας σε Nokia shop θα σου περάσουν τα ελληνικά και θα αποκτήσεις και πάλι εγγύηση από πλευράς software, καταβάλλοντας όμως 16€.

Εγώ θα πήγαινα στο κατάστημα Vodafone και ζητούσα εξηγήσεις πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέλω να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τα τηλέφωνα

σε ένα ericsson που έιχα όταν πληκτρολογούσα κάποιο νούμερο μου έβγαζε σταδιακά ποιό από αυτά που έχω αποθηκευμένα μπορεί να είναι....

το e71 έχει κάτι τέτοιο???

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν εχει (επαφες με βαση τα πρωτα νουμερα), εκτος αν ειναι καποια ειδικη ρυθμιση.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα απο τις διακοπες. Αυτο που θέλω να μαθω απο καποιν συνκατοχο του κινητου είναι εαν μετα την εκδοση 300, το γνωστο προβλημα με την αναζητηση επαφων λυθηκε. Παρατηρησα δε και το εξης: εαν κανω κοπυ πειστ το πρωτο κεφαλαιο συμφωνο επαφης που έχεισυγχρονιστει με το Outlook τοτε την βρισκει και με μικρο ελληνικο χαρακτηρα.

 

Εχω την 210 και ως γνωστον δεν λειτουργει.

Οι αδεια για τους χαρτες της Νοκια ποσο εχει? Ξερει κανεις μπαι δε γουεϊ?

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα απο τις διακοπες. Αυτο που θέλω να μαθω απο καποιν συνκατοχο του κινητου είναι εαν μετα την εκδοση 300, το γνωστο προβλημα με την αναζητηση επαφων λυθηκε. Παρατηρησα δε και το εξης: εαν κανω κοπυ πειστ το πρωτο κεφαλαιο συμφωνο επαφης που έχεισυγχρονιστει με το Outlook τοτε την βρισκει και με μικρο ελληνικο χαρακτηρα.

 

Εχω την 210 και ως γνωστον δεν λειτουργει.

Όχι, τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

θέλω να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με τα τηλέφωνα

σε ένα ericsson που έιχα όταν πληκτρολογούσα κάποιο νούμερο μου έβγαζε σταδιακά ποιό από αυτά που έχω αποθηκευμένα μπορεί να είναι....

το e71 έχει κάτι τέτοιο???

 

Oχι δεν εχει (επαφες με βαση τα πρωτα νουμερα), εκτος αν ειναι καποια ειδικη ρυθμιση.

 

Γίνεται μόνο από το μενού "αναζήτηση"

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια! Πλεον ειμαι κι εγω ενα ευτυχης κατοχος του Ε71. Ερχομαι απο τον χωρο των windows mobile και εχω ριξει αρκετο διαβασμα στα F.A.Q τις τελευταιες μερες. Eχω κανει τις απαραιτητες κινησεις για πιστοποιητικο και περιμενω τωρα. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: Eχω ρυθμισει κανονικα το email μου, εκανε κανονικα retrieve ολα τα mail που εχω στο inbox κανονικα αλλα παρ' ολα αυτα μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν εχει αρκετη μνημη και οτι πρεπει να σβησω κατι. Εχω 190 mails. Aν επιλεξω να κανει retrieve--->all, τοτε μου βγαζει το ιδιο μηνυμα που ειπα πιο πανω, αν επιλεξω retrieve--->new, το κανει κανονικα. Εχω φαει το κινητο για να βρω πως θα επιλεξω να αποθηκευει τα mails στην καρτα μνημης.

 

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, θα κανεις τα εξης:

1. θα διαγραψεις τα γραμματοκιβωτια σου με ολο τους το περιεχομενο.

2. θα πας μηνυματα>επιλογες>ρυθμισεις>αλλα και εκει θα επιλεξεις την χρησιμοποιουμενη μνημη. ισχυει για ολα τα μηνυματα και sms kai mms kai mails. επελεξε την καρτα μνημης.

3. Φτιαξε παλι εξ αρχης τα γραμματοκιβωτια σου στη νεα μνημη πλεον και κατεβασε παλι τα μειλ σου

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα σοβαρο θεμα.

Εχω λογαριασμο μειλ στο yahoo. Εκανα συγχρονισμο με το outlook στο pc μου και ολα τα μειλ, περιπου 700 κατεβηκαν στο outlook. Στο σερβερ, δηλαδη στο yahoo, δεν υπαρχουν πλεον.

 

Αποτελεσμα αυτου ειναι οταν το κινητο συνδεθηκε για να κατεβασει τα μειλ μου, οπως το εχω ρυθμισει, διαγραφηκαν ολα τα εισερχομενα μειλ και απο το κινητο. Λογικο γιατι αφου ο φακελος εισερχομενα στο yahoo ειναι κενος (ολα τα μειλ κατεβηκαν στο outlook) και ο φακελος στο κινητο επρεπε να ειναι και αυτος κενος. Λογικο μεν, αλλα δεν ειναι αυτο που θελω.

 

Υπαρχει καποιος τροπος τα μειλ που συγχρονιζω με το outlook να μην εξαφανιζονται και απο τον σερβερ, ωστε να μπορω να τα κατεβαζω και στο κινητο; ή καποια αλλη λυση;

Καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ισως να εχεις το acount ρυθμισμενο σε IMAP και να πρεπει να το αλλαξεις σε POP3 που δεν σου πειραζει το σερβερ.

Λεω τωρα...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ισως να εχεις το acount ρυθμισμενο σε IMAP και να πρεπει να το αλλαξεις σε POP3 που δεν σου πειραζει το σερβερ.

Λεω τωρα...

 

Yahoo.gr εχω.

Eιναι pop3.

Αλλα ο σερβερ αδειασε . το outlook δεν κανει συγχρονισμο. Παραλαβη των μειλ κανει απο τον σερβερ.

 

Παντως, μια καλη λυση θαα ηταν η δυνατοτητα να συγχρονιζω τα μειλ που ειναι στο outlook με το κινητο.

Αυτο ειναι εφικτο με καποιον τροπο;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα σοβαρο θεμα.

Εχω λογαριασμο μειλ στο yahoo. Εκανα συγχρονισμο με το outlook στο pc μου και ολα τα μειλ, περιπου 700 κατεβηκαν στο outlook. Στο σερβερ, δηλαδη στο yahoo, δεν υπαρχουν πλεον.

 

Αποτελεσμα αυτου ειναι οταν το κινητο συνδεθηκε για να κατεβασει τα μειλ μου, οπως το εχω ρυθμισει, διαγραφηκαν ολα τα εισερχομενα μειλ και απο το κινητο. Λογικο γιατι αφου ο φακελος εισερχομενα στο yahoo ειναι κενος (ολα τα μειλ κατεβηκαν στο outlook) και ο φακελος στο κινητο επρεπε να ειναι και αυτος κενος. Λογικο μεν, αλλα δεν ειναι αυτο που θελω.

 

Υπαρχει καποιος τροπος τα μειλ που συγχρονιζω με το outlook να μην εξαφανιζονται και απο τον σερβερ, ωστε να μπορω να τα κατεβαζω και στο κινητο; ή καποια αλλη λυση;

Καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη.

 

Υπάρχει ρύθμιση στο outlook να μην σβήνονται τα mail όταν κατεβαίνουν. Δεν ξέρω που ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση γιατί δεν το χρησιμοποιώ αλλά σίγουρα υπάρχει. Ψάξε στις ρυθμίσεις γενικά...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο. Μου ειχε διαφυγει αυτη η επιλογη.

Αλλα με τα μειλ που εχουν ηδη κατεβει στο outlook δεν γινεται τιποτα πια;; δεν γινεται να επιστρεψουν και στον σερβερ;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξαναστειλε τα στο ιμειλ σου. Δε θα μπορεις να ψαχνεις αποστολεα απ' τον σερβερ αλλα δε γινεται αλλιως.
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ε, εντάξει, αυτό δεν είναι λύση βέβαια.

 

Είναι τόσο δύσκολο να συγχρονίζονταν τα μειλ με το outlook?????:mad::mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις καρτα μνημης kingston? Σημερα πηρα μια 8gb class 4 και εκανα τα εξης:

1)Παιρνω back up με pc suite με ξετικαρισμενη την επιλογη backup user files from memory card

2)Mεταφερω σε usb mode τα αρχεια απο την υπαρχουσα καρτα μνημης της νοκια στο pc με ενεργοποιημενη την επιλογη για εμφανιση των κρυφων αρχειων.

3)Στη συνεχεια μεταφερω αυτα τα αρχεια στη νεα μνημη αφου πρωτα την εχω φορμαρει απο το κινητο. Δεν εμφανιζονται ομως μηνυματα και emails

4)Κανω restore αλλα και παλι δεν εμφανιζει μηνυματα και μου λεει οτι δεν μπορουν να αποθηκευτουν στην καρτα μνημης.

 

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις καρτα μνημης kingston? Σημερα πηρα μια 8gb class 4 και εκανα τα εξης:

1)Παιρνω back up με pc suite με ξετικαρισμενη την επιλογη backup user files from memory card

2)Mεταφερω σε usb mode τα αρχεια απο την υπαρχουσα καρτα μνημης της νοκια στο pc με ενεργοποιημενη την επιλογη για εμφανιση των κρυφων αρχειων.

3)Στη συνεχεια μεταφερω αυτα τα αρχεια στη νεα μνημη αφου πρωτα την εχω φορμαρει απο το κινητο. Δεν εμφανιζονται ομως μηνυματα και emails

4)Κανω restore αλλα και παλι δεν εμφανιζει μηνυματα και μου λεει οτι δεν μπορουν να αποθηκευτουν στην καρτα μνημης.

 

Τι κανω λαθος?

 

Έχεις ρυθμίσει ως χρησιμοποιούμενη μνήμη μηνυμάτων την κάρτα μνήμης?

(μηνύματα> ρυθμίσεις>άλλα)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ρυθμίσει ως χρησιμοποιούμενη μνήμη μηνυμάτων την κάρτα μνήμης?

(μηνύματα> ρυθμίσεις>άλλα)

Φιλε μου το ελυσα το προβλημα με τη λυση που λες! Δεν γλιτωσα ομως το hard reset γιατι καποιες εφαρμογες οπως π.χ o live messenger δεν ανοιγαν καθολου. Τωρα ομως ολα καλα, εκτος βεβαια απο τον Live messenger που παλι δεν ανοιγει(τον εχω κανει εγκατασταση). Παταω στο εικονιδιο του και δεν κανει τιποτα. Και τωρα ψαχνω καποιο αλλο προγραμμα IM που να βγαζει και notifications στην home screen.

Link to comment
Share on other sites

Για σας φίλοι. Χριαζομαι τα φώτα σας σχετικα με ένα νεο Ε71 που αγόρασα σήμερα.

Δεν έχει ελληνικά πάνω. Δηλαδή θέλω το μενου κτλ να είναι στα ελληνικά και όχι στα αγγλικα. πως γινεται; ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με μια μικρή αναζήτηση θα έβρισκες εύκολα την απάντηση...:)

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πως θα σβησω ενα μηνυμα απο τα εξερχομενα; το εστειλα σε λαθος αριθμο και μου εχει μεινει αμανατι

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Eαν πας επανω στο μηνυμα δεν εχει την επιλογη διαγραφη?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eαν πας επανω στο μηνυμα δεν εχει την επιλογη διαγραφη?

 

Oχι δεν εχει

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...