Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό το λόγο μόνο?

Δεν βαριέσαι να ξαναστήνεις το μηχάνημα?

 

Ε τωρα το 'κανα :)

Εδω κανω το pc καθε 2μηνο στο κινητο θα κολλησω :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε επανεκκίνηση της συσκευής και ψάξε ξανά.

 

Το πρόβλημα συνεχίζει. Δεν βρίσκει το ασύρματο δίκτυό μου, ενώ βρίσκει κάποια άλλα

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ 210

Ναι...;

Εντύπωση μου κάνει.

 

 

Το πρόβλημα συνεχίζει. Δεν βρίσκει το ασύρματο δίκτυό μου, ενώ βρίσκει κάποια άλλα

Εφόσον βρίσκει άλλα, αποκλείουμε τη περίπτωση βλάβης hardware.

Δε δοκιμάζεις να κάνεις ένα reset το router σου...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως χάνονται τα δεδομένα.:rolleyes:

Το Ε71 δεν έχει το User Data Preservation (UDP) feature που έχουν τα E66 & E51 μεταξύ άλλων, συνεπώς πρέπει πάντα να κάνουμε backup πριν το upgrade μιας και κατά τη διαδικασία χάνονται τα customizations/οι επαφές/το ημερολόγιο κ.λπ.

 

Ακόμη και στα κινητά που έχουν το εν λόγω feature, υπάρχουν major firmware upgrades με τα οποία δεν λειτουργεί και απαιτείται backup. Το PC Suite γενικά προειδοποιεί για κάτι τέτοια.

 

Itchrist86, θα έλεγα να είσαι πιο φειδωλός σε ισχυρισμούς για θέματα που δεν γνωρίζεις τόσο καλά, ειδικά δε όταν πρόκειται για κάτι τόσο ευαίσθητο όσο η απώλεια δεδομένων...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρόβλημα με την ημερομηνία.

Σταμάτησε να το κάνει από τότε που δεν το κλείνω το βράδυ (από την 1η Μαΐου)

Φτου-φτου μην το ματιάσω………

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή προεγκατεστημένη που να εμφανίζει σημειώσεις στην "επιφάνεια εργασίας";

δεν θέλω να με ειδοποιήσει συγκεκριμένη στιγμή απλά να υπάρχει εκεί μέχρι να το βγάλω.

Να λειτουργεί, δηλαδή σαν τα κίτρινα χαρτάκια post-it...

(στο UIQ υπήρχε μια που λεγόταν stick it.)

 

νόμιζα οτι το έκαναν οι ενεργές σημειώσεις αλλά δεν βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να προσθέσεις μια καταχώρηση στο ημερολόγιο ή να αντιστοιχήσεις μια σημείωση από την εφαρμογή ενεργες σημειώσεις, με μια επαφή ώστε να εμφανίζεται κατά την διάρκεια της κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Itchrist86, θα έλεγα να είσαι πιο φειδωλός σε ισχυρισμούς για θέματα που δεν γνωρίζεις τόσο καλά, ειδικά δε όταν πρόκειται για κάτι τόσο ευαίσθητο όσο η απώλεια δεδομένων...

Επειδή δεν έχω τη συσκευή στα χέρια μου έγραψα δεν νομίζω.

Ούτως ή άλλως πάντα ενθαρρύνω τη δημιουργία back up. Είτε έχουν τη δυνατότητα να κρατάνε τα δεδομένα μας είτε όχι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ο Itchrist86 πάντα στέκεται αρωγός στα μέλη του φόρουμ, και σχεδόν πάντα έχει μια λύση. Tουλάχιστον για εμένα.

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να προσθέσεις μια καταχώρηση στο ημερολόγιο ή να αντιστοιχήσεις μια σημείωση από την εφαρμογή ενεργες σημειώσεις, με μια επαφή ώστε να εμφανίζεται κατά την διάρκεια της κλήσης.

 

 

τελικά οι ενεργές σημειώσεις τι χρησιμότητα έχουν : 1.πιο πλούσιο κείμενο (εικόνες, ήχους κτλ) και 2.σύνδεση με μια επαφή;:confused:

Link to comment
Share on other sites

τελικά οι ενεργές σημειώσεις τι χρησιμότητα έχουν : 1.πιο πλούσιο κείμενο (εικόνες, ήχους κτλ) και 2.σύνδεση με μια επαφή;:confused:

 

ακριβωσ. στισ ενεργεσ σημειωσεισ μπορεισ να προσθεσεισ εκτοσ απο κειμενο εικονεσ, ηχο,επαφη. ειναι multimedia σημειωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή προεγκατεστημένη που να εμφανίζει σημειώσεις στην "επιφάνεια εργασίας";

δεν θέλω να με ειδοποιήσει συγκεκριμένη στιγμή απλά να υπάρχει εκεί μέχρι να το βγάλω.

Να λειτουργεί, δηλαδή σαν τα κίτρινα χαρτάκια post-it...

(στο UIQ υπήρχε μια που λεγόταν stick it.)

 

νόμιζα οτι το έκαναν οι ενεργές σημειώσεις αλλά δεν βρήκα κάτι...

Αν ενεργοποιούσες μόνο την επιλογή Σημειώσεις μέσα από τις επιλογές της ενεργής αναμονής χωρίς να σου εμφανίζει άλλες πληροφορίες, όπως συντομεύσεις, σάρωση wifi, email, ημερολόγιο κτλ δεν θα σε βόλευε? Μένουν εκεί μέχρι να τις διαγράψεις ο ίδιος ή να τις επιλέξεις ως ολοκληρωμένες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιούσες μόνο την επιλογή Σημειώσεις μέσα από τις επιλογές της ενεργής αναμονής χωρίς να σου εμφανίζει άλλες πληροφορίες, όπως συντομεύσεις, σάρωση wifi, email, ημερολόγιο κτλ δεν θα σε βόλευε? Μένουν εκεί μέχρι να τις διαγράψεις ο ίδιος ή να τις επιλέξεις ως ολοκληρωμένες.

 

καθόλου άσχημη η ιδέα σου!!:cool:

πάνω που είχα να απογοητεύομαι...

 

τελικά πάντα υπάρχει τρόπος να παρακάμπτεις τις αδυναμίες του λειτουργικού...:D

Link to comment
Share on other sites

παίδες μία ερωτησούλα σχετικά με το κινητό γιατί πάω το ΣΚ να το τσιμπήσω μάλλον.

Οταν μπαίνεις σε σελίδες στο Ιντερνετ, πως μπαίνουμε στις σελίδες; Θέλω να πω με τα αφής κάνεις κλικ στα λινκ μπαίνεις. Εδώ πχ με το πλήκτρο το κεντρικό κατευθύνεσαι στα λινκ της σελίδας ή υπάρχει κάτι σαν ποντίκι και το κουνάς με το κεντρικό πλήκτρο;

 

Γενικά μ'αρέσει που απο πολλούς ακούω οτι είναι αξιόπιστο κινητό γι αυτό αποφάσισα να το αγοράσω.

 

Μία τελευταία ερώτηση εντάξει πολύ μικρής σημασίας δε θα είναι κριτήριο αγοράς. Οι επαφές κρατάνε γενέθλια και συγχρονίζονται με το ημερολόγιο;

 

Θεεενκς

Link to comment
Share on other sites

παίδες μία ερωτησούλα σχετικά με το κινητό γιατί πάω το ΣΚ να το τσιμπήσω μάλλον.

Οταν μπαίνεις σε σελίδες στο Ιντερνετ, πως μπαίνουμε στις σελίδες; Θέλω να πω με τα αφής κάνεις κλικ στα λινκ μπαίνεις. Εδώ πχ με το πλήκτρο το κεντρικό κατευθύνεσαι στα λινκ της σελίδας ή υπάρχει κάτι σαν ποντίκι και το κουνάς με το κεντρικό πλήκτρο;ναι υπάρχει κάτι σαν ποντίκι και το κουνάς με το κεντρικό πλήκτρο! ;)

Γενικά

μ'αρέσει που απο πολλούς ακούω οτι είναι αξιόπιστο κινητό γι αυτό αποφάσισα να το αγοράσω.αν δεν σε πειράζει το πολύ πιθανό πρόβλημα με την ημερομηνία... :X είναι..

 

Μία τελευταία ερώτηση εντάξει πολύ μικρής σημασίας δε θα είναι κριτήριο αγοράς. Οι επαφές κρατάνε γενέθλια και συγχρονίζονται με το ημερολόγιο;κρατάνε αλλά δεν συγχρονίζονται με το ημερολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα σε σχέση με τα ακουστικά μεταφέρθηκαν στο αρμόδιο θέμα Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα).

Παρακαλώ συνεχίστε εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Ειχα ρωτήσει και παλιότερα αλλα δεν είχα παρει απάντηση. Στις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης του GPS εχει τις επιλογές: υποβοηθούμενο, ενσωματωμένο και βάσει δικτύου. Το υποβοηθούμενο υποθέτω είναι το A-GPS που χρειάζεται να κατεβάσει κάποια kb. Το "βάσει δικτύου" τι ακριβώς κάνει? Παντως πρόσεξα ότι και το υποβοηθοηθούμενο αν απενεργοποιήσω, με τα άλλα επιλεγμένα, πάλι δείχνει οτι συνδέεται και κατεβάζει.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν εχω καταλαβει τι κανει το "βασει δικτυου" αλλα το εχω απενεργοποιημενο οπως και το Α-GPS και δουλευει μια χαρα και χωρις να κατεβαζει.
Link to comment
Share on other sites

παίδες μία ερωτησούλα σχετικά με το κινητό γιατί πάω το ΣΚ να το τσιμπήσω μάλλον.

Οταν μπαίνεις σε σελίδες στο Ιντερνετ, πως μπαίνουμε στις σελίδες; Θέλω να πω με τα αφής κάνεις κλικ στα λινκ μπαίνεις. Εδώ πχ με το πλήκτρο το κεντρικό κατευθύνεσαι στα λινκ της σελίδας ή υπάρχει κάτι σαν ποντίκι και το κουνάς με το κεντρικό πλήκτρο;

 

Γενικά μ'αρέσει που απο πολλούς ακούω οτι είναι αξιόπιστο κινητό γι αυτό αποφάσισα να το αγοράσω.

 

Μία τελευταία ερώτηση εντάξει πολύ μικρής σημασίας δε θα είναι κριτήριο αγοράς. Οι επαφές κρατάνε γενέθλια και συγχρονίζονται με το ημερολόγιο;

 

Θεεενκς

 

 

Στο internet σου βγαζει δεικτη ποντικιου που τον μετακινεις με το κεντρικο πολυπληκτρο

Στις επαφες μπορεις να βαλεις τα παντα, και γενεθλια.Για να μεταφερθουν τα γενεθλια αυτοματα στο ημερολογιο νομιζω υπαρχει προγραμμα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

 

παιδια φοβερη δουλεια κανετε, μου λυθηκαν αρκετες αποριες!

 

θα ηθελα να ρωτησω ομως κατι που αναφερθηκε λιγες φορες. Εχω το κινητο δυο ημερες και 3 φορες παταω μενου στα δεξια η το ειδικο πληκτρο και κολαει. Κανει ολα τα αλλα εκτος απο το να μπει στο μενου. Λυνεται το προβλημα μονο με επανεκινηση. Υπαρχει καποια λυση?????

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

 

παιδια φοβερη δουλεια κανετε, μου λυθηκαν αρκετες αποριες!

 

θα ηθελα να ρωτησω ομως κατι που αναφερθηκε λιγες φορες. Εχω το κινητο δυο ημερες και 3 φορες παταω μενου στα δεξια η το ειδικο πληκτρο και κολαει. Κανει ολα τα αλλα εκτος απο το να μπει στο μενου. Λυνεται το προβλημα μονο με επανεκινηση. Υπαρχει καποια λυση?????

 

 

Ευχαριστω

 

Den mporo na katalavo...

pote den eixa tetoio provlima.

Einai dinaton to idio logismiko stin idia syskevi na vgazwei diaforetika provlimata?

 

Gia na po tin alitheia, ego den exo apolytos kanena provlima h parapono

apo to kinito, ektoss isos apo tin asymvatotita me polla bt akoustika

 

 

Καλο θα ηταν να εγραφες με ελληνικους χαρακτηρες. Tα greeklish ειναι δυσκολα στην αναγνωση και καθιστουν την αναζητηση αχρηστη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει την τελευταια αναβαθμιση? Εαν ναι τοτε καλο θα ειναι να κανεις hard format στην συσκευη σου για να δεις εαν συνεχιζει να σου δημιουργει το παραπανω προβλημα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mου εχει συμβει και μενα 1-2 φορες αλλα με επανεκινηση λυθηκε. Τωρα γιατι εγινε δεν ξερω,απλα κολλησε, παντως εγω εκανα και ενα hard format.
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβάθμιση, λύθυκε το πρόβλημα με τις επαφες? ( Κεφαλαια και μικρά γραμματα)?

Και κάτι που δεν καταλαβα......( Μπορώ να εγκαταστήσω το FP2 ??) Από οτι γνωρίζω το Ε71 εχει FP1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...