Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως μας ηλθες.. :)

 

Εαν θελεις διαβασε το S60 Platform FAQ θα σε βγαλει απο πολυ ψαξιμο και κοπο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλως μας ηλθες.. :)

 

Εαν θελεις διαβασε το S60 Platform FAQ θα σε βγαλει απο πολυ ψαξιμο και κοπο.

 

Ευχαριστώ πολύ! Δεν είναι το πρώτο nokia s60 αλλά ποτε δεν είχα πρώτο nokia s60 πάντα το είχα δεύτερο... αλλά το Ε71 με έχει εντυπωσιάσει.....

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τα σχόλια μου για το τηλέφωνο, που αγόρασα προχθές και πέρασα μαζί του μια σκληρή μέρα.

 

Εμφάνιση ΑΠΙΘΑΝΟ !!!

 

Αυτονομία? έπειτα από περίπου 50 εισερχόμενες και 30 εξερχόμενες με Bluetooth συνέχεια ανοιχτό, 20 λεπτά σύνδεση WiFi και 5 λεπτά περίπου Gprs η μπαταρία του ήταν στις 11:00 το βράδυ στη μέση. ( Πρώτη φόρτιση !!!).

 

Κόλλημα κανένα

 

Πληκτρολόγιο θέλει εξάσκηση

 

Επαφές όχι τόσο τραγικό θέλει όμως δουλειά

 

Μηνύματα συνάντησα πρόβλημα με την μετατροπή Ελληνικά Αγγλικά πχ γραφείς το κείμενο και όταν πας να γράψεις το αριθμό τηλεφώνου γράφει γράμματα και όχι αριθμούς, είναι η πρώτη φορά που συναντώ τηλέφωνο να κάνει κάτι τέτοιο, πιθανών να μην έχω διαβάσει κάτι καλά ή είναι κάποιο Bug διότι όταν ο κέρσορας πηγαίνει στο banner εισαγωγής αριθμού η αριθμών και όχι γραμμάτων πρέπει να γίνεται αυτόματα και όχι χειροκίνητα.

 

Σύνδεση Wifi πολύ γρήγορο και στην εύρεση όσο και σερφαρισμα.

 

Οθόνη αρκετά καλή τόσο σε θέμα ανάλυσης αλλά και λόγω σχεδιασμού.

 

Χρώμα αγόρασα το λευκό μου άρεσε περισσότερο αν και η λευκή Θήκη ταιριάζει περισσότερο σε κοπέλες. Θα αγοράσω μια after market.

 

Κάμερα ( δεν με ενδιαφέρει ) ικανοποιητική στο θέμα του Focus που γίνεται με το πλήκτρο Τ το βρήκα βολικό διότι νοιώθω ότι έχω τον έλεγχο και τα αποτελέσματα ορατά στην οθόνη.

 

Απορία η λειτουργία Scan Barcode που χρησιμεύει ?

 

Αναφέρομε στους μελλοντικούς ιδιοκτήτες αγοραστέ το άφοβα είναι εργαλείο δουλειάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες :)

Μηνύματα συνάντησα πρόβλημα με την μετατροπή Ελληνικά Αγγλικά πχ γραφείς το κείμενο και όταν πας να γράψεις το αριθμό τηλεφώνου γράφει γράμματα και όχι αριθμούς, είναι η πρώτη φορά που συναντώ τηλέφωνο να κάνει κάτι τέτοιο, πιθανών να μην έχω διαβάσει κάτι καλά ή είναι κάποιο Bug διότι όταν ο κέρσορας πηγαίνει στο banner εισαγωγής αριθμού η αριθμών και όχι γραμμάτων πρέπει να γίνεται αυτόματα και όχι χειροκίνητα.

Δεν εχω την ιδια συσκευη αλλα νομιζω οτι την ωρα που γραφεις μηνυμα εαν κρατησεις πατημενο π.χ. το 8 θα γραψει αριθμο.

Απορία η λειτουργία Scan Barcode που χρησιμεύει ?

Πουθενα! Διαβασε την συζητηση και θα καταλαβεις..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2603952#post2603952

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες :)

 

Δεν εχω την ιδια συσκευη αλλα νομιζω οτι την ωρα που γραφεις μηνυμα εαν κρατησεις πατημενο π.χ. το 8 θα γραψει αριθμο.

 

Πουθενα! Διαβασε την συζητηση και θα καταλαβεις..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2603952#post2603952

 

Άσπρο κουμπάκι δίπλα απο το shift το πατάς μια φορά γράφεις ένα αριθμό και μετα γράφεις γράμματα δύο φορές γράφεις συνέχεια αριθμούς....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

vag297 ομολογω οτι μετα απο 3-4 μηνες με το κινητο ειναι ΥΠΕΡ ευχαριστημενος σε σημειο που πραγματικα δεν το περιμενα.... συν το γεγονος οτι με εχει βολεψει απιστευτα το πληκτρολογιο αν και στην αρχη ημουν επιφυλακτικος

 

 

ειχα καποια προβληματα με κοληματα αλλα οσο δεν το πιεζω δεν κολαει... so far so good...

Link to comment
Share on other sites

vag297 ομολογω οτι μετα απο 3-4 μηνες με το κινητο ειναι ΥΠΕΡ ευχαριστημενος σε σημειο που πραγματικα δεν το περιμενα.... συν το γεγονος οτι με εχει βολεψει απιστευτα το πληκτρολογιο αν και στην αρχη ημουν επιφυλακτικος

 

 

ειχα καποια προβληματα με κοληματα αλλα οσο δεν το πιεζω δεν κολαει... so far so good...

Και εγώ από Ιούλιο 08 το έχω...το πιέζω αρκετά αλλά μόνο μία φορά μου έχει κάνει restart.

Ακόμα φοράει την παλαιά έκδοση software, μάλλον την πρώτη που είχε από το εργοστάσιο...και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

Απόλυτα ευχαριστημένος με το κινητό....πήρα άλλο ένα για backup..στο συρτάρι.

Τώρα που είδα και την έκδοση σε μαύρο...άντε να δολυμε πότε θα έρθει και εδώ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από δύο και πάνω σου κάνουν αντικατάσταση οθόνης σε Nokia Shop.

Πάντως πήγαινε εκεί που το πήρες και ρώτα.

Ήταν από την αρχή ή έγινε κάηκε μετά;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω από δύο και πάνω σου κάνουν αντικατάσταση οθόνης σε Nokia Shop.

Πάντως πήγαινε εκεί που το πήρες και ρώτα.

Ήταν από την αρχή ή έγινε κάηκε μετά;

 

Σε κατάστημα wind το πείρα .... Μάλλον θα πάω σε nokia shop...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ...:O πως βγαινει το λουρακι απο το κινητο? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να δώσει κάποιος καμιά σελίδα / φόρουμ για να κατεβάσουμε προγράμματα για το Ε71?

 

Ρωτάω εδώ για να μην ψάξω 10 ώρες να βρω κάτι της προκοπής...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί να δώσει κάποιος καμιά σελίδα / φόρουμ για να κατεβάσουμε προγράμματα για το Ε71?

 

Ρωτάω εδώ για να μην ψάξω 10 ώρες να βρω κάτι της προκοπής...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253365#post2253365

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Mia erwthsh:

 

Exw sygxronisei to e-mail mou sthn otenet me to e71 kai ta lamvanei kanonika. To thema einai oti den mporw na ta svhsw apo to thlefwno ! Den doulevei kamia epilogh (diagrafh apo to thlefwno, diagrafh apo ton diakomisth). Paw "epilogh olwn"-->diagrafh kai den kanei tipota. Apla allazei ligo to eikonidio dipla sta e-mail (me mia kokkinh grammh, h ...tipota)

Epishs apo th dieythinsh tools.otenet.gr den mporw na ta svhsw, grafei "h diagrafh apetyxe, prospathiste ksana". Einai provlhma tou mail server ths otenet ?

Kamia idea ?

 

Eyxaristw prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πολύ σημαντική ερώτηση και μεγάλο πρόβλημα αν δεν υπάρχει λύση....

 

Οταν σερφάρεις και έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχει συντόμευση για να βάλεις άλλη γλώσσα την ώρα που γράφεις;

 

Δεν μπορώ να βρω κάτι και σόρρυ αν έχει ξαναπει κάποιος τι κάνουμε....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και σόρρυ για την άγνοια μου σε κάποια θέματα αλλά είμαι νέος με το Ε71

 

//εντιτ...

 

κάτι βρήκα κατά τύχη

αν πατήσεις shift + space σου πετάει μενού και από κει μπορείς να κάνεις εναλλαγή γλώσσας...

Υπαρχει κάτι πιο γρήγορο από αυτό;Οπως το alt+shift στα pc....?

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο το τέρμα αριστερα κατω κουμπί και ταυτόχρονα πατάς και το ctrl ( τερμα κατω δεξια). Με αυτο το τρόπο αλλαζεις ευκολα και γρηγορα από Ελληνικα στα Αγγλικα και αναποδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, από την χρήση που του έχετε κάνει όσοι το έχετε, σας έχει βγάλει κάποια bugs? Το λέω γιατί είμαι μεταξύ αυτού και του Ε66, και μάλλον προσανατολίζομαι στο Ε71 λόγω λιγότερων bugs.

 

Επίσης, σχετικά με το GPS, απ'ότι έχω καταλάβει, οι χάρτες είναι προεγκατεστημένοι, αλλά αν θέλει κανείς πλοήγηση έχει 3 μήνες δωρεάν, σωστα? Αλλιώς ότι βρεις σπασμένο symbian εφαρμογή, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, από την χρήση που του έχετε κάνει όσοι το έχετε, σας έχει βγάλει κάποια bugs? Το λέω γιατί είμαι μεταξύ αυτού και του Ε66, και μάλλον προσανατολίζομαι στο Ε71 λόγω λιγότερων bugs.

Υπάρχουν κάποια bugs τα οποία αναφέρονται στο θέμα. Αν ρίξεις μια ματιά θα τα δεις.

Πιστεύω σε επικείμενη αναβάθμιση να εκλείψουν πάντως.

 

 

Επίσης, σχετικά με το GPS, απ'ότι έχω καταλάβει, οι χάρτες είναι προεγκατεστημένοι, αλλά αν θέλει κανείς πλοήγηση έχει 3 μήνες δωρεάν, σωστα? Αλλιώς ότι βρεις σπασμένο symbian εφαρμογή, σωστά?

Ναι σωστά. Μετά τους 3 μήνες θα πρέπει να αγοράσεις την αντίστοιχη άδεια χρήσης εφόσον θέλεις να χρησιμοποιείς το Nokia Maps ως πρόγραμμα πλοήγησης.

Πάντως καλύτερα να στραφείς προς το Garmin ή το Sygic.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια bugs τα οποία αναφέρονται στο θέμα. Αν ρίξεις μια ματιά θα τα δεις.

Πιστεύω σε επικείμενη αναβάθμιση να εκλείψουν πάντως.

 

 

Ναι σωστά. Μετά τους 3 μήνες θα πρέπει να αγοράσεις την αντίστοιχη άδεια χρήσης εφόσον θέλεις να χρησιμοποιείς το Nokia Maps ως πρόγραμμα πλοήγησης.

Πάντως καλύτερα να στραφείς προς το Garmin ή το Sygic.

 

Από το στόμα σου και Στου Θεού το αυτί!:D

 

Πάντως στο πρώτο software update δεν υπήρξε αλλαγη στα "γνωστά" bugs........:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα τέτοια κινητάρα να έχει αυτά τα γελοία bugs.

Υποτίθεται πως είναι και bussines phone...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πιό κατά την γνώμη σας είναι το πιο ενοχλητικό bug, αυτό που θεωρείτε απαράδεκτο για ένα κινητό τέτοιου γενικά επιπέδου να υπάρχει?

 

Μπορείτε να το προσπεράσετε, ή είναι τόσο σοβαρό?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2599356#post2599356

 

Επίσης, όταν καταχωρείς ενα ονομα στις επαφές με κεφαλαια γραμματα, θα πρεπει να το αναζητεις με κεφαλαια γραμματα. Αν το ψαξεις γραφωντας με μικρα γραμματα -οπως ειναι προρυθμισμένο το κινητο- δεν θα μπορεσεις να την βρεις...

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2599356#post2599356

 

Επίσης, όταν καταχωρείς ενα ονομα στις επαφές με κεφαλαια γραμματα, θα πρεπει να το αναζητεις με κεφαλαια γραμματα. Αν το ψαξεις γραφωντας με μικρα γραμματα -οπως ειναι προρυθμισμένο το κινητο- δεν θα μπορεσεις να την βρεις...

 

Αυτό που αναφέρεις όμως απ'ότι κατάλαβα είναι ΜΟΝΟ για τις επαφές που περνάς στα ελληνικά, έτσι δεν είναι?

 

Επίσης, ο συγχρονισμός με outlook γίνεται, αλλά μόνο στα βασικά πεδία (πχ home, business) και όχι σε πιό σύνθετα όπως πχ mobile business, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...