Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα!

έβαλα την αναβάθμιση 400.21.013

αλλά εκτός από το γεγονός ότι δεν είδα κάποια διαφορά (αλήθεια που μπορώ να δω τι νέο έχει αυτή η έκδοση?)

παρατήρησα ότι πλέον όταν κάνω αναζήτηση στις επαφές πλέον ΔΕΝ μου βγάζει τις επαφές που είναι σε μία συγκεκριμένη εταιρεία.

λέτε να χρειαστώ να κάνω downgrade?

 

Γιατί δεν σβήνεις απλά την εταιρία και μετά να την ξαναπεράσεις;

Downgrade σε symbian δε νομίζω να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα αναβάθμιση και γενικώς δεν είδα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Παρατήρησα όμως ότι στον φάκελο "Συγχρονισμός" ενώ είχε πρώτα συγχρονισμό με Pcsuite και Ovi τώρα το Ovi χάθηκε , υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω ;

 

Μήπως το ovi που εγκατέστησα στον υπολογιστή και χρησιμοποιώ αντί του pcsuite το κάνει να μη είναι απαραίτητο πλέον; Δεν έχω τρόπο να συγχρονίσω πλέον τις επαφές του τηλεφώνου με αυτές στον λογαριασμό μου OVI στο internet .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αα ωραια..ποια μνημη ομως για να ξερω;

Διάλεξε από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων την κάρτα μνήμης που είναι μεγαλύτερη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα..με την σουιτα της ΝΟΚΙΑ δεν μου βρισκει την τελευταια εκδοση..και ετσι παραμενω στην 300.21.012 ..μπορω να καω κατι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα..με την σουιτα της ΝΟΚΙΑ δεν μου βρισκει την τελευταια εκδοση..και ετσι παραμενω στην 300.21.012 ..μπορω να καω κατι άλλο?

Αναβαθμίσεις γίνονται φυσικά και σε νόκια stores , δωρεάν με την εγγύηση.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σκέφομαι να πάρω το κινητάκι είσαστε ευχαριστημένοι;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

σκέφομαι να πάρω το κινητάκι είσαστε ευχαριστημένοι;

Προσωπικά, αφάνταστα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι απ΄το πιο buggy κινητά που είχα, οπότε πέρα από την αυτονομία και τις δυνατότητες με ψιλοχαλάνε τα κολλήματά του. Ενδεχομένως να έτυχα σε παράξενη συσκευή ωστόσο για εμένα αυτή είναι η πραγματικότητα. Άσε που θεωρώ απαράδεκτο να μην έχουν φτιάξει το ζήτημα με το menu που κολλάει μετά από τόσα firmware upgrades... τόσο δύσκολο είναι πια
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι απ΄το πιο buggy κινητά που είχα, οπότε πέρα από την αυτονομία και τις δυνατότητες με ψιλοχαλάνε τα κολλήματά του. Ενδεχομένως να έτυχα σε παράξενη συσκευή ωστόσο για εμένα αυτή είναι η πραγματικότητα. Άσε που θεωρώ απαράδεκτο να μην έχουν φτιάξει το ζήτημα με το menu που κολλάει μετά από τόσα firmware upgrades... τόσο δύσκολο είναι πια

Αν είχα θέμα με bugs ούτε εγώ θα ήμουν ευχαριστημένος.

Αλλά, το κινητό δεν μου κολλάει, είναι ζήτημα αν έχει κάνει 3-4 φορές restart στους 10 μήνες που το έχω και όλα λειτουργούν ρολόι, γρήγορα και χωρίς προβλήματα.

Το πρόβλημα που μόλις απαντούσες την κλήση έκανε επανεκκίνηση ας πούμε, εγώ δεν το είχα ποτέ. Το πρόβλημα που κολλάει το κουμπί του μενού δεν το είχα ποτέ μου....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση ρε παιδια , τις εφαρμογες ειναι καλυτερα να τις εγκαθιστώ στην καρτα την αποσπώμενη η την εσωτερική μνημη?

 

(αν στο μελλον παρω μεγαλυτερη μνημη π.χ 8gigabyte , μπορω να copiaρω οτι εχει η 2g sthn 8 και να παιζουν ολα μια χαρα?)

 

Ευχαριστώ πολυ:D

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο από πλευράς απόκρισης και ταχύτητας των εφαρμογών είναι η εγκατάσταση των να γίνεται στη μνήμη της συσκευής. Το πρόβλημα όμως είναι ο περιορισμένος χώρος της μνήμης αυτής. Γι' αυτό το λόγο προτείνω να βρεις τη χρυσή τομή μεταξύ του ποιων εφαρμογών είναι οι σημαντικές για εσένα και θα τις χρησιμοποιείς συνέχεια, και ποιες θεωρείς δευτερεύουσες ώστε να τις βάλεις στη μνήμη της συσκευής και στη κάρτα μνήμης αντίστοιχα.

 

Αυτό που κάνω εγώ πάντως είναι να τις εγκαθιστώ στη μνήμη της συσκευής τις σημαντικές για εμένα εφαρμογές. Όταν και αν επιθυμώ να δοκιμάσω κάποια νέα εφαρμογή τότε θα την εγκαταστήσω πρώτα στη κάρτα μνήμης και εάν δω πως μου χρειάζεται, την μεταφέρω στη εσωτερική μνήμη. Αν διαπιστώσω πως δεν μου χρειάζεται απλά την απεγκαθιστώ και γλυτώνω έτσι την επιβάρυνση της εσωτερικής μνήμης.

 

Όσο για το πώς θα μεταφέρεις τα δεδομένα από τη μία κάρτα σε μια άλλη, κάνε αυτό που είπες, απλά θα πρέπει να προσέξεις κατά την αντιγραφή των δεδομένων να έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση και των κρυφών αρχείων και φακέλων ώστε να μπορέσεις να αντιγράψεις και τους φακέλους του συστήματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Itchrist86 thanks!

 

εχει κανει κανεις register se οποιοδηποτε voip provider , με το τελευταιο firmware του κινητου?(Νοεμβριου)

 

επειδη δεν μου κανει με τιποτα..(και δοκιμασα διαφορα αccounts)!:mad:

Link to comment
Share on other sites

εγώ κάνω κανονικά ...με voipdiscount!

 

Itchrist86 thanks!

 

εχει κανει κανεις register se οποιοδηποτε voip provider , με το τελευταιο firmware του κινητου?(Νοεμβριου)

 

επειδη δεν μου κανει με τιποτα..(και δοκιμασα διαφορα αccounts)!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο θεμα με παραεισαγωγες στο συγκεκριμενο τηλεφωνο;

Σκεφτομαι να το παρω απο το e-click.gr που εχει καλες κριτικες και τη φθηνοτερη τιμη.Λετε να πεσω σε κανα αραβικο τηλεφωνο;

Τελος, το τηλεφωνο σε ποια χωρα κατασκευαζεται ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονιά σε όλους!!

Επειδή είμαι εντελώς ασχετος στο συγκεκριμένο λογιστικό,αλλά έχει το τηλέφωνο ένας φίλος, και επειδή η αναζήτηση δεν βγάζει κάτι, sms με 160 χαρακτήρες πώς παίζει?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονιά σε όλους!!

Επειδή είμαι εντελώς ασχετος στο συγκεκριμένο λογιστικό,αλλά έχει το τηλέφωνο ένας φίλος, και επειδή η αναζήτηση δεν βγάζει κάτι, sms με 160 χαρακτήρες πώς παίζει?

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά.:)

Μηνύματα,ρυθμίσεις,σύντομο μήνυμα,κωδικοποίηση χαρακτήρων-περιορισμένη υποστήριξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι εξαιρετικό. προσωπικά έχω αλλάξει δεκαδες και είναι το μόνο που είμαι τόσο ικανοποιημένος. κανένα κόλλημα και κανένα πρόβλημα. 14 μήνες με 400 ώρες ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα άλλαξα πάροχο από Vodafone σε Cosmote, και το GPS της συσκευής δεν τρέχει (μου ανοίγει τον χάρτη αλλά δεν μου εντοπίζει την θέση), ενώ μέχρι πρότεινος έτρεχε κανονικά. Μήπως ξέρετε τί μπορεί να φταίει?

Στα positioning methods τα έχω τικάρει όλα εκτός από το Bluetooth GPS. Στο positioning server είναι το μπέρδεμα: Στο access point έχει τις εξής επιλογές: Cosmote GPRS, Cosmote internet, Cosmote MMS-GPRS, και δεν ξέρω τί να επιλέξω. (Αν και τα δοκίμασα όλα και πάλι δεν μου εντοπίζει την θέση). Στο server address είναι περασμένο το: supl.nokia.com.

 

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπει κανείς το συνολικό χρόνο που έχει το κινητό? Πατάς κάτι σαν "warranty*#" νομίζω αλλά δε θυμάμαι ακριβώς...

 

Τελικά πρέπει να ήταν το *#92702689# αυτό που θυμόμουν, αλλά όταν το πατάω μου βγάζει μόνο το συνολικό χρόνο κλίσεων. Πως μπορώ να δω πόσους μήνες το έχω το κινητό? (φυσικά ξέρω πόσους μήνες το έχω, απλά είναι χρήσιμο να γνωρίζεις πως μπορείς να το δεις όταν αγοράζεις κάποιο μεταχειρισμένο).

 

Άσχετο. Η μπαταρία μου κρατάει μετά βίας 1,5 μέρα... Οι κλήσεις που κάνω δεν είναι πολλές (15 λεπτά/ημέρα) και 10ώρες/ημέρα τρέχει το nokia email messenger που ελέγχει για καινούργια μηνύματα κάθε 30 λεπτά. sms δε στέλνω καθόλου. Το κινητό το έχω 15 μήνες περίπου.

Link to comment
Share on other sites

10ώρες/ημέρα τρέχει το nokia email messenger που ελέγχει για καινούργια μηνύματα κάθε 30 λεπτά.

 

Καλή χρονιά!!!

 

το email messenger το δουλεύεις με 3G/GPRS ή με WIFI?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...