Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ό,τι δεν μπορείς να πάρεις Internet ενώ συνδέεσαι δεν σημαίνει πως φταίει το κινητό. Τις περισσότερες φορές ευθύνεται το router/δικτύο.

• Αν είναι πολυσύχναστο το μέρος που βρίσκεσαι και έχουν συνδεθεί πολλοί χρήστες, οπότε λαμβάνεις το μήνυμα "Ιστός: καμία απόκριση πύλης". Αυτό σημαίνει ότι το δίκτυο υπάρχει αλλά δεν υπάρχουν αρκετές "θέσεις" (=slots) για να συνδεθείς.

• Ακόμη και να είναι ελεύθερο το δίκτυο, δηλαδή χωρίς κλειδί, μπορεί να έχει ενεργοποιηθεί MAC filtering με αποτέλεσμα να φιλτράρει τις MAC διευθύνσεις και να μη αφήνει να συνδεθεί οποιαδήποτε συσκευή.

• Μπορεί η ισχύς του σήματος του δίκτυο να είναι αδύναμο με αποτέλεσμα να μη μπορεί να γίνει η μεταφορά δεδομένων και έτσι να σε πετάει έξω.

• Τέλος μεγάλος παράγοντας είναι και η απόσταση από το router/access point που βρίσκεσαι.

 

 

Κατανοητα ολα αυτα,αλλα εχω δοκιμασει να συνδεθω σε παρα πολλα δικτυα,πολλεσ φορες,πολλες περιοχες και δεν εχω συνδεθει ποτε.

μηπως χρειαζονται καποιες ρυθμισεις?στατιστικα εστω και μια φορα δεν θα επρεπε να τα εχω καταφερει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου? εχω την 200.21.118 - 26/11/2008. Λυνει καποια θεματα εαν υπαρχει καποια καινουργια και την εχει βαλει καποιος η δεν υπαρχει καποιος ουσιαστικος λογος να κανω αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η 210.21.007.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παταω το πρασινο πληκτρο κλησης και δεν κανει την κληση.

Το σβηνω το ανοιγω και μετα δουλευει κανονικα.Αυτο το κανει συνεχεια.

Εκανα την αναβαθμηση απο το σαιτ της νοκια μονος μου αλλα τιποτα.

Ξερεις κανεις κατι;

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά το Ε-65 (οχι Ε-66) που είχα αγοράσει πριν 1,5 χρόνο είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...δε λύθηκε ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

τα access points ειναι άλλη μία ιστορία μεγάλης απογοήτευσης....Οταν σκανάρεις να βρεις wifi δίκτυο σου βγάζει αρκετά δίκτυα. Βλέπεις ενα ξεκλέιδωτο και προσπαθείς να μπείς. Δεν μπορείς. Πας στο wlan και ανακαλύπτεις πως τα δίκτυα που έπιανες δεν υπάρχουν....Ξαφνικά έκλεισαν όλα??? Οοοοοοχιι....Απλά το Wlan wizard κρατάει noise από προηγούμενα wifi που έχεις σκανάρει και στα εμφανίζει γιατί έχει κολλήσει στα προηγούμενα σκαναρίσματα....

Αυτό δεν το περίμενα....

Α! και κάτι άλλλο: Η επιλογή Νοκια Symbian όσον αφορά εμένα έιχε να κάνει με την δυνατότητα εκτέλεση πολλαπλών εφαρμογών ταυτόχρονα και την αποφυγή WinMobile για τους γνωστού σε όλους μας λόγους (κολλήματα κλπ).

Είμαστε όλοι σίγουροι ότι ο εφαρμογές τρέχουν ταυτόχρονα? Ή μήπως όταν ανοίγεις 2-3 εαρμογές όσες είναι στο background είναι σε απολυτη ΑΔΡΑΝΕΙΑ και ανανεώνονται μόλις τις φέρεις μπροστα??? (ας μου πει κάποιος την δικη του εμπειρία.....η δίκη μου αυτό λέει, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος....)

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω, και δεν το βλεπω να λυνεται...

 

Δε πιστευω ομως οτι το κανουν ολα γιατι ενας φιλος που το πηραμε μαζι του δουλευει κανονικα.

Τι να πω ολοκληρη ΝΟΚΙΑ και δεν μπορει να φτιαξει αυτο το προβληματακι...

Απο τη ΝΟΚΙΑ ακουει κανεις...............................

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

H διαφορά μεταξύ ίδιων μοντέλων ΝΟΚΙΑ μπορεί να οφείλεται και στα διαφορετικά εργοστάσια κατασκευής ακόμη και σε διαφορετικές παρτίδες παραγωγής από το ίδιο εργοστάσιο.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το πουλησα σ'ενα φιλο και πηρα παλι το ιδιο σε λευκο.

Αν μου κανει κι αυτο παλι τα ιδια το πληκτρο κλησης μετα δεν ξαναπαιρνω νοκια.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δε πιστευω ομως οτι το κανουν ολα γιατι ενας φιλος που το πηραμε μαζι του δουλευει κανονικα.

Τι να πω ολοκληρη ΝΟΚΙΑ και δεν μπορει να φτιαξει αυτο το προβληματακι...

Απο τη ΝΟΚΙΑ ακουει κανεις...............................

 

 

ημουν απο τους πρωτους που αγορασαν ε66 τον οκτωβριο.

`γενικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τηλ και ποιοτητα ακομα και τωρα

 

αλλα αυτο το πραμα που κολλαει επαφες και πρεπει να κανεις επανεκινηση ειναι ΑΠΛΑ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ....απο οσο καταλαβα απο νοκια σοπ ειναι θεμα ασυμβατοτητας επαφων απο παλιο νοκια με το καινουργιο. διοτι αν πατησεις ενα τυχαιο νουμερο 2103333 π.χ αυτο το παιρνει κανονικα...

μονο τηλ απο επαφες δε παιρνει.

 

μιλαω 10+ωρες το μηνα που σημαινει οτι μπορει να χρειαστει να το κλεισω και 2 φορες τη μερα. και οταν εισαι στο δρομο οδηγεις και ο αλλος περιμενει τηλ σου ειναι το λιγοτερο ΑΘΛΙΟ....

μου ειπαν να τις περασω απο την αρχη τις επαφες...

 

τι λετε???? 720 επαφες απο την αρχη???

ειναι σοβαροι?

 

 

ειλικρινα σκεφτομαι να το δωσω στην αδερφη μου ...

 

αλλα αυτο που φοβαμαι μηπως ειναι θεμα γενικοτερο με τα λογισμικα της νοκια και μου το κανει και στο επομενο (αλλη μαρκα δεν...)

 

ξερετε αν εμφανιζεται και σε αλλα νοκια αυτο το θεμα με τις επαφες????:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ειπες ποια συσκευη ειχες και πως μετεφερες τις επαφες σου απο την προηγουμενη συσκευη στο Ε66 μηπως και μπορεσουμε να σε βοηθησουμε!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής μήπως και ξεμπλοκάρει. Πήγαινε στις επαφές

Επιλογές - επιλογή όλων.

Επιλογές - αντιγραφή στην κάρτα μνήμης

Επιλογές - επιλογή όλων και διαγραφή

Επιλογές - επαναφορά απο κάρτα μνήμης.

 

Βέβαια, πριν το προσπαθήσεις αυτό, κράτα ένα αντίγραφο ακι απο το pc suite για παν ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

 

αλλα αυτο το πραμα που κολλαει επαφες και πρεπει να κανεις επανεκινηση ειναι ΑΠΛΑ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ....

 

Αν συνεχιστει αυτο θα τα πεταξουμε ολοι στα σκουπιδια φιλε μου.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από εμένα!

 

τελικά το πήρα και το χρησιμοποιώ από προχθές

μου έδωσαν branded (vodafone) συσκευή χωρίς να μ' ενημερώσουν :blink:

πάντως για το .... φλέγον ζήτημα με την αδυναμία κλήσης επαφών, δε μου το έχει κάνει

συγχρόνισα τις επαφές που είχαν προηγουμένως στο SonyEricsson P1i με το Outlook 2007

 

edit: η έκδοση λογισμικού είναι η 200.21.118

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από εμένα.

Μιας και μόλις κάτοχος του Ε66 θέλω να μου πείτε βασικές ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για το καλύτερο :)

 

Βασικό επίσης που θέλω είναι τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην με χρεώνει το GPS???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από εμένα.

Μιας και μόλις κάτοχος του Ε66 θέλω να μου πείτε βασικές ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για το καλύτερο :)

 

Βασικό επίσης που θέλω είναι τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην με χρεώνει το GPS???

 

Όταν λες «για το καλύτερο» τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να δουλεύει καλύτερα το κινητό

Επίσης αν υπάρχει κάποιο πρόγγραμμα κλπ... :)

Αλλά κυρίως σε πρώτη φάση να μην χρεώνομαι από το GPS

:P

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να δουλεύει καλύτερα το κινητό

Επίσης αν υπάρχει κάποιο πρόγγραμμα κλπ... :)

Αλλά κυρίως σε πρώτη φάση να μην χρεώνομαι από το GPS

:P

 

Για εφαρμογές, πας εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

 

Αν και το «να δουλεύει καλύτερα το κινητό» είναι λίγο... γενικό μιας και ο κάθε χρήστης έχει διαφορετικές ανάγκες άρα και προσαρμόζει το smartphone του στα μέτρα του, εν τούτοις σου προτείνω να απενεργοποιήσεις WiFi και Bluetooth, να κλειδώσεις το κινητό σε GSM και να μειώσεις λίγο την φωτεινότητα της οθόνης. Όλα αυτά θα έχουν ως αποτέλεσμα να βελτιωθεί η αυτονομία του κινητού σου.

 

Από κει και πέρα, φτιάξε την ενεργή αναμονή όπως επιθυμείς καθώς και τις λειτουργίες των soft keys. Τέλος, οι 3-4 πρώτες φορτίσεις να είναι πλήρεις και το κινητό κλειστό ώστε να στρώσει καλύτερα η μπαταρία.

 

Διάβασε και αυτό επίσης, είναι πολύ χρήσιμο:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :)

 

Όσον αφορά το "να κλειδώσεις σε GSM" πως γίνεται?

Τέλος τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην χρεώνει το GPS?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :)

 

Όσον αφορά το "να κλειδώσεις σε GSM" πως γίνεται?

Τέλος τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην χρεώνει το GPS?

 

Θα πας στα Εργαλεία (Tools), από εκεί στις Ρυθμίσεις (Settings), θα επιλέξεις τις ρυθμίσεις τηλεφώνου και από εκεί του δικτύου. Εκεί, έχει επιλογή ώστε να δουλεύει μόνο σε GSM.

 

Σχετικά με το GPS δεν θυμάμαι τι ακριβώς παίζει στο Ε66, θυμάμαι όμως ότι λόγω μπαταρίας δεν έχει και πολύ νόημα να ασχοληθείς.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος τι ρυθμίσεις να κάνω για να μην χρεώνει το GPS?

Αν διαβάσεις το S60 3rd Edition Platform FAQ (όπως σου είπε και ο προλαλήσας) θα σου λυθεί η απορία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται οταν πεφτει σε λειτουργια ναρκης να μην φαινεται η ωρα μονο μαυρη οθονη τιποτα αλλο και να εμφανιζεται μονο οταν παταω το κεντρικο πληκτρο;

Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται οταν πεφτει σε λειτουργια ναρκης να μην φαινεται η ωρα μονο μαυρη οθονη τιποτα αλλο και να εμφανιζεται μονο οταν παταω το κεντρικο πληκτρο;

Ευχαριστω.

Θα πας Θέματα > Εξοικ. ενέργειας και θα επιλέξεις το "Καμία".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...