Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Parrot 3200 LS. Μόλις σετάρισα το Ε66 έκανε αυτόματα συγχρονισμό επαφών και κλήσεων. Το πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζει τα Ελληνικά γράμματα. Έστειλα e-mail στη ΝΟΚΙΑ και μου απάντησαν ότι το προόθησαν στο τμήμα αναβαθμήσεων.

 

Αν και χλωμο μηπως βρηκες λυση για τις γραμματοσειρες φιλε μου ????Εχω το ιδιο προβλημα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και χλωμο μηπως βρηκες λυση για τις γραμματοσειρες φιλε μου ????Εχω το ιδιο προβλημα .

 

Έστειλα e-mail στην Parrot οι οποίοι ενδιαφέρθικαν άμμεσα. Έχουμε ανταλλάξει μερικά e-mail ψάχνοντας λύση. Μου ζήτησαν και τους έστιλα κάποιες επαφές για να κάνουν δοκιμές. Μου είπαν και έκανα εξαγωγή τις επαφές από τον διευθυνσιογράφο του Mac σε ένα αρχείο vcard, το έβαλα στο κινητό, διέγραψα την σύνδεση στο καρκιτ και το ξανασύνδεσα στην επιλογή disable synchro, επέλεξα στο καρκιτ 'λήψη επαφών΄και έστειλα το αρχείο vcard. Τα Ελληνικά εμφανίζονται σωστά. Τους έστειλα απάντηση και η τελευταία ενυμέρωση που έχω είναι:

"Hello sir ,

 

I assume that the problem comes from outlook which is not using the same font characters supported by the carkit.

 

We try to figured out where this problem comes from in order to resolve this issue."

 

Παιδιά ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ τα παιχνίδια και τις εφαρμογές που είχε η μαμίσια κάρτα μνήμης??

Έκανα format και τα έχασα δυστυχως :( και τα θέλω πίσω....:O

 

Από εδώ: http://europe.nokia.com/A41139015 :)

 

παιδια εχει κανει κανεις αναβαθμιση μεσω του updater γιατι οταν το συνδεο μου λεει παλι το τηλεφωνο δεν υποστιριζεται!

 

Είναι πολύ νέα η συσκευή. Μην ανησυχείς σε λίγο καιρό θα δεις αποτέλεσμα. Μπορείς να ελένχεις για νέο software από εδώ: http://europe.nokia.com/A4305060

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν και έκανα εξαγωγή τις επαφές από τον διευθυνσιογράφο του Mac σε ένα αρχείο vcard, το έβαλα στο κινητό, διέγραψα την σύνδεση στο καρκιτ και το ξανασύνδεσα στην επιλογή disable synchro, επέλεξα στο καρκιτ 'λήψη επαφών΄και έστειλα το αρχείο vcard. Τα Ελληνικά εμφανίζονται σωστά. Τους έστειλα απάντηση και η τελευταία ενυμέρωση που έχω είναι:

 

Ευχαριστω αλλα εγω μπορω να κανω κατι τετοιο με windows vista και πως ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα εγω μπορω να κανω κατι τετοιο με windows vista και πως ????

 

Δες αν υπάρχει η επιλογή για εξαγωγή επαφών σε vcard. Στο outlook νομίζω υπάρχει. Το βράδυ που θα μπω σε windows θα το ψάξω. Αλλιώς περίμενε την λύση από την Parrot. Από ότι κατάλαβα το έχουν πάρει 'ζεστά' το θέμα.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Όσοι έχετε θήκη με μαγνήτη ΜΗΝ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΤΕ. Έχω μια καλή θήκη από κατάστημα vodafone η οποία κλείνει μαγνητικά. Μου είχε πει ένας τεχνικός ότι αυτές οι θήκες δημιουργούν κάποια προβλήματα αλλά δεν έδωσα προσοχή. Παρατήρησα λοιπόν τις τελευταίες ημέρες ότι όταν έβαζα το κινητό με την οθόνη προς το σώμα μου και την πλάτη προς το μαγνητάκι, μετά δεν λειτουργούσε το ενεργό κάλυμα. Όταν το έβαζα με την οθόνη προς τα έξω λειτουργούσε. Από ότι κατάλαβα ο μαγνήτης της θήκης επιπρεάζει τον εσθιτήρα του μηχανισμού του τηλεφώνου. Μου είπε τεχνικός της ΝΟΚΙΑ ότι αν συνεχίσω να το βάζω σε αυτή την θήκη θα έχω μόνιμο πρόβλημα. Την πέταξα και πήρα μια ΝΟΚΙΑ και ησύχασα. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΘΗΚΕΣ ΜΕ ΜΑΓΝΗΤΗ. :kill:

Link to comment
Share on other sites

Δες αν υπάρχει η επιλογή για εξαγωγή επαφών σε vcard. Στο outlook νομίζω υπάρχει. Το βράδυ που θα μπω σε windows θα το ψάξω. Αλλιώς περίμενε την λύση από την Parrot. Από ότι κατάλαβα το έχουν πάρει 'ζεστά' το θέμα.

 

Ευχαριστω πολυ αλλα δεν θελω να μπλεξω τις επαφες απο το pc με αυτες του κινητου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αλλα δεν θελω να μπλεξω τις επαφες απο το pc με αυτες του κινητου.

 

Δεν κάνεις συγχρονισμό με το pc; Εγώ έχω ενυμερωμένες τις επαφές στο υπολογιστή μου (όνομα, επώνυμο, τηλέφωνα, διευθύνσεις, φωτογραφίες σε κάποιες επαφες) και όταν παίρνω ένα νέο τηλέφωνο κάνω συγχρονισμό και τις έχω όλες στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Ειμαι υποψηφιος αγοραστης του Ε66, αλλα εδω στη Λαμια που ειμαι δεν το εχει φερει κανεις να δω την συσκευη απο κοντα. Δηλαδη το εχω αποφασισει οτι θα το παρω αλλα θελω να το δω και απο κοντα, να δω την ποιοτητα κατασκευης και αν οκ να το παρω.

Η απορια μου ειναι αν τελικα το εχει φερει κανεις απο τις γνωστες αλυσιδες μαγαζιων ή το χτυπησατε απο eshop?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Ειμαι υποψηφιος αγοραστης του Ε66, αλλα εδω στη Λαμια που ειμαι δεν το εχει φερει κανεις να δω την συσκευη απο κοντα. Δηλαδη το εχω αποφασισει οτι θα το παρω αλλα θελω να το δω και απο κοντα, να δω την ποιοτητα κατασκευης και αν οκ να το παρω.

Η απορια μου ειναι αν τελικα το εχει φερει κανεις απο τις γνωστες αλυσιδες μαγαζιων ή το χτυπησατε απο eshop?

 

Το ιδιο ηθελα κι εγω να το δω αλλα παρολο που πηγα στην Alphcopy το πηρε χωρις να το δω γιατι δεν εχαν ανοιγμενο. Μια χαρα ειναι σαν ποιοτητα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το πρωι στη ALPHA COPY Λαμιας και μου ειπαν οτι θα το φερουν τελος του μηνος ,αρχες του επομενου! Γιατι τετοια καθυστερηση στον επισημο αντιπροσωπο της nokia και ενω παραπανω ο φιλος Γιαννης το πηρε απο την συγκεκριμενη εταιρια?(εκτος αν φταει της Λαμιας το καταστημα). Ε τουλαχιστον ειδα το ψευτικο και μου αρεσε πολυ. Εντυπωση μου εκανε η τιμη, 390 ευρω ενω στα eshops ξεκιναει απο 410!

Τεσπα μολις σκασει μυτη και το πιασω στα χερια μου θα το χτυπησω.

Link to comment
Share on other sites

ΠηΕντυπωση μου εκανε η τιμη, 390 ευρω ενω στα eshops ξεκιναει απο 410!

Τεσπα μολις σκασει μυτη και το πιασω στα χερια μου θα το χτυπησω.

 

 

 

390+ΦΠΑ19 % φιλε μου.

 

461 το πηρα εγω απο AlphaCopy.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

390+ΦΠΑ19 % φιλε μου.

 

461 το πηρα εγω απο AlphaCopy.

 

Μήπως το πήρες 426; Εγώ τόσο το πήρα από το κεντρικό τους κατάστημα. Το κατάστημα της Λαμίας απλά δεν το είχε παραγγήλει από την αρχή, και τώρα περιμένει την επόμενη παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το κινητάκι δεν λέω αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση το SAR του το οποίο είναι "The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.37 W/kg." σύμφωνα με το site της nokia. Τώρα δεν ξέρω πόσο καλό ή κακό είναι αλλά συγκρίνοντας με άλλα nokia π.χ. N 95 , E90 with SAR 0.55 - 0.65 ... το βρίσκω κάπως υψηλό.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το πήρες 426; Εγώ τόσο το πήρα από το κεντρικό τους κατάστημα. Το κατάστημα της Λαμίας απλά δεν το είχε παραγγήλει από την αρχή, και τώρα περιμένει την επόμενη παρτίδα.

 

Μολις κοιταξα την αποδειξη.Εχεις απολυτο δικιο.

 

426 το πηρα.

 

Συγνωμη γαι την κατα λαθος παραπληροφοριση.

 

ωραίο το κινητάκι δεν λέω αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση το SAR του το οποίο είναι "The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.37 W/kg." σύμφωνα με το site της nokia. Τώρα δεν ξέρω πόσο καλό ή κακό είναι αλλά συγκρίνοντας με άλλα nokia π.χ. N 95 , E90 with SAR 0.55 - 0.65 ... το βρίσκω κάπως υψηλό.

 

 

SAR τι ειναι ρε παιδια ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά SAR είναι το επίπεδο της ηλεκτρομαγνικής ενέργειας που εκπέμπει το κινητό κυρίως όταν πραγματοποιούνται κλήσεις :)

 

Πιο αναλυτικά μπορείς να κοιτάξεις εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Specific_absorption_rate

 

>United States: the FCC requires that phones sold have a SAR level at or below 1.6 watts per kilogram (W/kg) taken over a volume of 1 gram of tissue.

 

>European Union: the SAR limit is 2 W/kg, averaged over ten grams of tissue.

Οπότε πάλι είναι πάλι μέσα στα επιτρεπτά όρια ειναι...

 

Βέβαια η τιμή του SAR μειώνεται εκθετικά όσο απομακρύνεται η συσκευή απο το αυτί μας....

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά SAR είναι το επίπεδο της ηλεκτρομαγνικής ενέργειας που εκπέμπει το κινητό κυρίως όταν πραγματοποιούνται κλήσεις :)

 

Πιο αναλυτικά μπορείς να κοιτάξεις εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/Specific_absorption_rate

 

>United States: the FCC requires that phones sold have a SAR level at or below 1.6 watts per kilogram (W/kg) taken over a volume of 1 gram of tissue.

 

>European Union: the SAR limit is 2 W/kg, averaged over ten grams of tissue.

Οπότε πάλι είναι πάλι μέσα στα επιτρεπτά όρια ειναι...

 

Βέβαια η τιμή του SAR μειώνεται εκθετικά όσο απομακρύνεται η συσκευή απο το αυτί μας....

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος μου....

Και αυτος ο υπαλληλος αντι να μου πει την τελικη τιμη, μου ειπε χωρις φπα...

Οταν το παρω θα σας πω και εγω τις εντυπωσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε γενικές γραμμές είανι αρκετά λειτουργικό χωρίς προβλήματα, κολλήματα και ταχύτατο ακόμα και σε πολλές λειτουργίες μαζί...

Το συστήνω ανεπυφύλακτα...

 

 

 

 

Υ.Γ Το μόνο αν μπορούμε να πουμε θέμα που με απασχολεί τελευταία και ψάχνω να βρώ μία λύση είναι το εξής:

Κάθε φορά που διαβάζει την κάρτα το κινητό(επανεκκίνηση) ορίζεται ενεργό από την κάρτα το sms centre του καρτοκινητού της εταιρείας ενώ έχω συμβόλαιο - και δεν αλλάζω ποτέ κάρτες-, έτσι πρέπει κάθε φορά να το αλλάζω στον αριθμό κεντρού μυνημάτων του συμβολαίου....

Μήπως έχει καμμία ιδέα κανείς??

Try Me
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμμια ρυθμιση για οικονομια μπαταριας ρε παιδια...Σε σχεση με το Ε65 που ειχα μου κραταει πολυ λιγοτερο. Η δονιση ειναι ενεργοβορα ????

 

Δικτυο εχω επιλεγξει gsm.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας.Σήμερα γράφτηκα στο φόρουμ (το βρήκα εντελώς τυχαία,ειναι και ελληνικό,λέω να δοκιμάσω τους πρωταθλητές του είδους)

Ειμαι ενας άσχετος με κινητά και θα'θελα την βοήθεια σας. Μόλις ψες πήρα το Ε66 και μου φαίνετε σαν να έχω ενα γκάτζετ του Star Trek. To προηγούμενο μου τηλέφωνο είναι πααλι νόκια 3310 καμιά 10ριά χρονών. Μου έκανε προβλήμαατα τις τελευταίες 5-6 μέρες και η σύζυγος μου πήρε αυτό. Ξέρω οτι κάνει πολλά και θαυυμαστά πράγματα αλλά εγώ δεν ξέρω να βγάλω τα μάτια μου. Αν κανένας απο εσάς έχει την ευγενή δίάθεση να με βοηθήσει να το σετάρω θα ήμουν πολύ ευγνώμων.

Πρώτα απο ολα είμαι απο Κύπρο και είμαι συνδρομητής της ΣΥΤΑ. 'Ακουσα οτι για να μπαίνεις στο ιντερνετ και να παίρνεις ΜΜs & Email πρέπει να να βάλεις gps η gprs? και ότι τις ρυθμήσεις τις στέλνει η ΣΥΤΑ. Αυτές πώς τις Βάζουμε ρε παιδιά , η μπαίνουν απο μόνες τους στο τηλέφωνο? Ζητώ συγνώμη για την άγνοια μου,μην με πάρετε απο κακό μάτι.

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλοωσόρισες στο φόρουμ.

 

Το πρώτο πράγμα που θα κάνεις είναι να διαβάσεις το εγχειρίδιο χρήσης της συσκευής σου. Περιγράφονται αναλυτικά όλες οι δυνατότητές της. Θα σε βοηθήσει παρα πολύ.

 

Μόλις το τελειώσεις, θα διαβάσεις αυτό. Θα σου λύσει πάρα πολλές απορίες.

 

Όσον αφορά τις ρυθμισεις, όλες οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, στέλνουν μηνύματα μορφοποίησης με μορφή μηνύματος τα οποία περιέχουν μέσα οδηγίες. Συνήθως το μόνο που πρέπει να κάνεις έιναι να πατήσεις εγκατάσταση στο μήνυμα που θα σου έρθει και είσαι έτοιμος.

 

Πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους και να τους ρωτήσεις τι χρειάζεται να σου στείλουν.

 

Καλή συνέχεια και καλορίζικο το τηλεφωνάκι. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...