Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είδα σήμερα στων Γερμανό.. και ομολογώ ότι με εντυπωσίασε η ποιότητα κατασκευής του!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν δεν έρθει σε Wind και Voda θα παραμείνει υποτονικό το forum. Πάντως απαράδεκτη από πλευράς ΝΟΚΙΑ η τόση καθυστέρηση.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις παρά να πάρεις τηλέφωνο. Πολλές φορές άλλα γράφουν στα site τους και άλλα συμβαίνουν στο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου λιγο που ειναι η επιλογη για να με ρωταει πρωτου κανει καποια συνδεση(wi-fi, vodafone gps κ.τ.λ. ). Γιατι τωρα συνδεεται κατευθειαν με το vodafone gprs!
Link to comment
Share on other sites

Ιστός- Ρυθμίσεις- Γενικά- Σημείο πρόσβασης- Ερώτηση πάντα

αλλά και κάθε εφαρμογή που συνδέεται αυτόματα θα χρειαστεί ξεχωριστά αυτή την ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ιστός- Ρυθμίσεις- Γενικά- Σημείο πρόσβασης- Ερώτηση πάντα

αλλά και κάθε εφαρμογή που συνδέεται αυτόματα θα χρειαστεί ξεχωριστά αυτή την ρύθμιση.

 

Thanks!:) Αυτο εψαχνα αλλα δεν το εβρισκα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανάβει συνεχώς το φλας τισ συσκευης ακόμη και οταν ειναι κλειστο καμια φορα. Γνωριζει κανεις γιατι?? και τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ανάβει συνεχώς το φλας τισ συσκευης ακόμη και οταν ειναι κλειστο καμια φορα. Γνωριζει κανεις γιατι?? και τι πρεπει να κανω?

Σου ανάβει το φλας ακόμα και όταν είναι κλειστό το κινητό; :worry:

 

Δοκίμασε να κάνεις φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα μνήμης. Δες εδώ λεπτομέριες. Αν δεν διορθωθεί οτ πρόβλημα, πρέπει να το πας σε nokia shop να στο κοιτάξουν.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω

 

ποια ειναι η χωρα κατασκευης του τηλεφωνου απο οσους το αγορασαν απο την ελληνικη αγορα?

 

ειχε γρατσουνιες η αμηχες το μεταλλικο μερος του τηλεφωνου ?

 

απο μπαταρια τελικα τι ισχυει ? αλλοι λενε προβληματα αλλοι μια χαρα

 

Ειδα ενα φυλλαδιο του SATURN να το εχει 399 ευρω νομιζω ειναι η καλυτερη το πηρε κανεις απο κει ??

 

ειχα το Ε51 πιστευετε οτι αξιζει στη μεταβαση σε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω

 

ποια ειναι η χωρα κατασκευης του τηλεφωνου απο οσους το αγορασαν απο την ελληνικη αγορα?

Συνήθως οι S60 συσκευές είναι made in Finland. Τουλάχιστον όσες έχω αλλάξει εγώ, και πίστεψέ με είναι πολλές...:p

 

ειχε γρατσουνιες η αμηχες το μεταλλικο μερος του τηλεφωνου ?
Δεν θα πρέπει να έχει γρατζουνιές.

Εγώ τουλάχιστον δεν θα δικαιολογούσα τέτοιο συμβάν.

 

ειχα το Ε51 πιστευετε οτι αξιζει στη μεταβαση σε αυτο ?
Προσωπικά πιστεύω πως όχι, δεν αξίζει να κάνεις αυτή την αλλαγή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω

 

ποια ειναι η χωρα κατασκευης του τηλεφωνου απο οσους το αγορασαν απο την ελληνικη αγορα?

 

ειχε γρατσουνιες η αμηχες το μεταλλικο μερος του τηλεφωνου ?

 

απο μπαταρια τελικα τι ισχυει ? αλλοι λενε προβληματα αλλοι μια χαρα

 

Ειδα ενα φυλλαδιο του SATURN να το εχει 399 ευρω νομιζω ειναι η καλυτερη το πηρε κανεις απο κει ??

 

ειχα το Ε51 πιστευετε οτι αξιζει στη μεταβαση σε αυτο ?

 

Για εμένα αξίζει η αλλαγή λόγω: 1) μεγαλύτερης οθόνης 2) μηχανισμού slide 3) βελτιωμένου λογισμικού 4) GPS. Aν τα ποιο πάνω δεν σε ενδιαφέρουν, μείνε στο Ε51.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους, απο σήμερα είμαι κι εγώ ένας κάτοχος του Ε66...δεν μπορώ να εκφράσω ακόμα ολοκληρωμένη γνώμη αφού το έχω εδώ και μια ώρα περίπου αλλά δοκίμασα ήδη το GPS και εντυπωσιάστηκα απο την ταχύτητα που βρήκε το στίγμα μου.Δεν ξέρω αν εξαρταται απο τη χώρα, να σημειώσω οτι είμαι βόρεια ιταλία.Επίσης τα υλικά είναι ΑΡΙΣΤΑ σε σχέση με το Ν96 ή το Ν82 που σκεφτόμουν να αγοράσω.Μόνο και μόνο οτι η συσκευή έχει ατσάλινο πλαίσιο και πίσω κάλυμα λέει πολλά.Πήγαινα για το Ν96 αλλά το απέρριψα γιατί αρνούμαι να αγοράσω κινητό των 700 ευρώ με κακής ποιότητας πλαστικα και το ίδιο ισχύει για το Ν82 και το HTC touch Diamond κατά τη δική μου άποψη. Αντίθετα, το Ε66 είναι μια πραγματικά στιβαρή κατασκευή,Αυτά σαν πρώτες εντυπώσεις...

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι:

 

1. πώς μπορώ να μεταφέρω όλες τις επαφές μου και το ημερολόγιο, ringtones κλπ απο το nokia 6300 που είχα στο Ε66 ; να σημειώσω οτι έχω συνδέσει το Ε66 κανονικά στο Nokia PC suite, μετά τι κάνω; Αν φτιάξω backup του 6300 και προσπαθήσω να το κάνω restore στο Ε66 θα δουλέψει;

 

2. Το κινητό είναι αγορασμένο απο ιταλία δηλαδή EURO 1 και προς το παρόν δεν έχω βάλει το ελληνικό πακέτο EURO 3 (σιγά σιγά), αν περάσω τώρα τις επαφές που είναι απο το ελληνικό 6300 θα μου τις αναγνωρίσει ή θα έχω πρόβλημα;

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!:)

 

1) Δοκίμασε μέσω back up, αλλά δεν μπορώ να σου εγγυηθώ αν θα δουλέψει.

Αλλιώς θα χρειαστείς το outlook. Θα περάσεις τις επαφές και το ημερολόγιο από το 6300 μέσω του PC Suite στο Outlook και μετά και πάλι μέσω του PC Suite στο E66.

 

2) Δεν θα έχεις πρόβλημα.

Η συσκευή υποστηρίζει πλήρως τα ελληνικά, απλά δεν τα συμπεριλαμβάνει στο λογισμικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1. πώς μπορώ να μεταφέρω όλες τις επαφές μου και το ημερολόγιο, ringtones κλπ απο το nokia 6300 που είχα στο Ε66 ; να σημειώσω οτι έχω συνδέσει το Ε66 κανονικά στο Nokia PC suite, μετά τι κάνω; Αν φτιάξω backup του 6300 και προσπαθήσω να το κάνω restore στο Ε66 θα δουλέψει;

 

2. Το κινητό είναι αγορασμένο απο ιταλία δηλαδή EURO 1 και προς το παρόν δεν έχω βάλει το ελληνικό πακέτο EURO 3 (σιγά σιγά), αν περάσω τώρα τις επαφές που είναι απο το ελληνικό 6300 θα μου τις αναγνωρίσει ή θα έχω πρόβλημα;

Καλορίζικο το τηλεφωνάκι σου. :)

 

1.Φυσικά και θα δουλέψει. Το έχω κάνει με παλιότερες series 40 συσκευές και δεν αντιμετόπισα πρόβλημα.Είναι ένας πάρα πολύ εύκολος και σίγουρος τρόπος μεταφοράς δεδομένων παο μια συσκευή σε μια νεότερη (και όχι μόνο).

 

Μορείς εναλλακτικά να δοκιμάσεις μέσω τη εφαρμογής μεταφορά που υπάρχει εγκατεστημένη στο Ε66. Το ανοίγεις και απλά ακολουθείς τις οδηγίες.

 

2.Θα τις αναγνωρίσει κανονικά, αλλά αν δεν έχει η συσκευή σου ελληνικά, δεν θα μπορείς να κάνεις αναζήτηση. Μπορείς όμως να κάνεις αντίγραφο και μετά την αναβάθμιση να τις επαναφέρεις με μια κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

να στε καλά παιδιά, φοβερή ανταπόκριση! :)

 

σε λίγο θα δοκιμάσω και θα ποστάρω σχόλια...

 

edit:

 

παιδιά υπάρχει τρόπος να μπορέσω να γράψω ελληνικά έχοντας EURO1, με κάποιο πρόγραμα για symbian ίσως ;

το λέω γιατί με βολεύει να έχω το ιταλικό Τ9 και δεν θέλω να μπω στη διαδικασία αλλαγής EURO1 σε BALKAN διότι έτσι καταργείται και η εγγύηση της συσκευής.

 

ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχος δεν μπορεις να το κανεις.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές ακόμα ερωτήσεις για την αλλαγή του product code στο Nokia E66. Διάβασα τον οδηγό και κατάλαβα τι πρέπει να κάνω αλλά να πάρω και καμιά γνώμη παραπάνω απο εσας΄που το έχετε επιχειρήσει.

 

1. Κατά πόσο είναι ασφαλές; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση το τηλέφωνο να μην ανοίγει μετά απο αλλαγή του product code και αναβάθμισης με το Nokia Updater; Σε περίπτωση που γίνει κάτι τέτοιο υπάρχει plan B; πχ κάποιο format που θα το επαναφέρει στην αρχική κατάσταση, ή οδεύω προς service της Nokia;

 

2. Όταν κάνω εγκατάσταση το nemessis έχω 5 επιλογές

 

http://img291.imageshack.us/img291/9885/nssxa3.th.jpg

 

ποιά πρέπει να διαλέξω για να συνεχίσω την εγκατάσταση;

 

3. Διάβασα σε διάφορα ιταλικά forums οτι η αλλαγή του product code συνεπάγεται την κατάργηση της εγγύησης.Αν χρειαστώ να το πάω στην Nokia, είναι δυνατόν να γυρίσω στο παλιό product code και να επαναφέρω το τηλέφωνο στην αρχική κατάσταση EURO1 όπως είναι τωρα; Οι τεχνικοί της Nokia μπορούν να δουν οτι το product code άλλαξε μια φορά και μετά το επανέφερα;

 

4. Βρήκα στο ιντερνετ περισσότερα απο ένα product codes:

 

0558479: RM-343 CTR BALKANS GREEC/CYP WHITE STEEL

0552343: RM-244 CTR BALKANS Greece/Cyprus BLACK

0553167: RM-244 SWAP CTR BALKANS Gree/Cyp BLACK

0554366: RM-244 CTR BALKANS Greece/Cypros SILVER

 

ποιό θα πρέπει να διαλέξω;

 

Τα στοιχεία του δικού μου E66 είναι:

 

Model: E66-1

Type: RM 343

FCC ID: PYARM-343

IC: 661V-RM343

CODE: 0566775

 

Και έχει Firmware 102.07.81

 

Το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο δηλαδή δουλεύει με όλες τις Sim

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1) Η διαδικασία αλλαγής product code είναι απόλυτα ασφαλής. Δεν έχει αναφερθεί ποτέ κάποιο πρόβλημα.

Κατά τη διαδικασία αναβάθμισης έχουν αναφερθεί κάποια ευτράπελα, τα οποία ως επί το πλείστον αντιμετωπίστικαν από τους ίδιους τους χρήστες. Στη χειρότερη να χρειαστεί να το πας σε Nokia Shop για να κάνουν αυτοί την αναβάθμιση χωρίς να πληρώσεις τίποτα.

 

2) Επιλογές το «Virtual USB Device».

 

3) Την εγγύηση τη χάνεις όταν κάνεις debrand κάποια branded συσκευή όπως είναι πχ οι Vodafone Live. Όταν το αλλάζεις σε μια unbranded συσκευή της Nokia δεν τη χάνεις.

 

4) Τα product codes είναι αυτά τα δύο 0557962 (Grey steel) / 0558479 (White steel). Διάλεξε εσύ όποιο θέλεις. Η διάφορα έγκειται μόνο στο χρώμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα και εγώ το Ε66 σε χρώμα Grey steel, με Ελληνικό product code από επιδότηση μέσω της Wind. Ήμουν ανάμεσα σε Ν96, Ν95 8GB και Ε66.

Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές, πολύ καλή ποιότητα υλικών, πολύ ωραίος σχεδιασμός. Με τα κουμπιά τα χάνω λίγο, γιατί έχω συνηθήσει τα κουμπιά του Ν95 μου. Σαν τεχνικά χαρακτηριστικά γρήγορο μενού, πολλές ρυθμίσεις και παραμετροποιήσεις (έχω χάσει λίγο την μπάλα :lol:), δεν έχω δοκιμάσει ακόμα wifi και σερφάρισμα στο ίντερνετ ούτε GPS. Είμαι ακόμα στο ψάξιμο και στο να περάσω εφαρμογές.

Δεν ξέρω αν θα γίνει το κύριο κινητό μου, καθ' ό,τι έχω και το Ν95 και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος μαζί του και δεν έχω σκεφτεί μέχρι τώρα να το αντικαταστήσω.

 

EDIT: Το πλήκτρο * είναι για εναλλαγή γλώσα, εισαγωγή συμβόλων κτλ και το πλήκτρο # λειτουργεί για να επιλέγεις διάφορα αρχεία, μηνύματα κτλ. Σωτά?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, και ο συνδιασμός τους βοηθάει να κάνεις αποκοπή, επικόλληση, αντιγραφή και αλλαγή γλώσσας.

 

Καλορίζικο το εργαλείο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιώργο! Πόλυ "πλήκτρο" έχει το κινητό :lol: αλλά είναι πάρα πολύ καλό και βολικό. Το κακό είναι ό,τι αφήνει πολλές δαχτυλιές και στο πίσω καπάκι και εκεί μπροστά στα πλήκτρα και θα πρέπει να έχεις και πανάκι μαζί σου.

Αν δεν είχα το Ν95 θα το πήγαινα με χίλια αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα καταφέρω να αφήσω το Ν95 στο συρτάρι!

 

Μόλις του έβαλα και μια Sandisk 4GB και θα αρχίσω να το φορτώνω με εφαρμογές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα έμεινες απίστευτα ευχαριστημένος με την ποιότητα κατασκευής του και την στιβαρότητα αφού τόσο καιρό έχεις συνηθίσει στην μετριότητα του Ν95. :) :p

 

Τα πολλά πλήκτρα γύρω απο το πολυπλήκτρο έχουν και το πλεονέκτημα οτι προγραμματίζονται διπλά. Πολύ σημαντικό και κάτι που απουσιάζει απο τα N series.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η ποιότητα είναι πολύ καλή και στα υλικά και στον μηχανισμό, είναι "μπετόν αρμέ". :D:lol:

Αν και στο Ν95 δεν είχα ποτέ προβλήματα με τριξίματα και άλλα τέτοια ούτε είχα σοβαρό πρόβλημα με το slide είχα πρόβλημα εκτός από κάτι μικρά "κουνηματάκια". Το θέμα με την ποιότητα των υλικών είναι ό,τι έχουν χρησιμοποιήσει πλαστικά τα οποία δεν ξεβάφουν και τ' ό,τι οι μεταλλικές επιφάνιες το κάνουν εντυπωσιακό.

Φάση έχει και η "αναπνοή" στην οποία αναβοσβήνει το κεντρικό πλήκτρο.

Είναι ωραία φάση να έχεις 2 παιχνιδάκια και ν' ασχολείσαι μαζί τους!

Πάντως και τα 2 μαζί κάνουν ένα σχεδόν τέλειο κινητό!:D:lol:

Και τα εφέ στα θέματα είναι ωραία, δεν είναι το κλασσικό μενού όπως άλλα κινητά με S60.

 

Επίσης μόλις το hackαρα!! :D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

θα θελα να ρωτησω ακομα δυο πραματα

 

1) ποια ειναι η καλυτερη τιμη που το χετε βρει ?και που ?

 

2) ειμαι πιστευος οπαδος των s60 απλα ειδα και το htc 3470 και μου γυαλισε καπως ?

 

πιστευεται οτι αξιζει να παω και εγω τελικα για e66 δινω και ενα λινκ για το htc

 

http://www.htc.com.gr/brochures/htc_p3470_leaflet.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...