Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά τα κατάφερα, αλλά όταν βάζω μέσα την εφαρμογή, π.χ. το μαρμπλ μειζ και ανοιγω το σισ δν τρέχει. απλά εμφανίζεται το μαύρο παράθυρο και κλείνει αμέσως .?

Μετονομάζεις το π.χ. το μαρμπλ μειζ.sis σε xyz.sis, εκτελείς το auto_signsis.bat και δεν δημιουργείται αυτόματα το xyz _signed.sis.sis;

Αν ναι, τότε είτε κάνεις εσύ λάθος είτε έχουν πρόβλημα τα αρχεία cer & key που σου έδωσαν από το site.

 

 

ΥΓ: Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι. Όταν δει κάποιος το μήνυμά σου και γνωρίζει θα σου απαντήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σας εκανα την διαδικασια στο http://isign.imobile.com.cn ενω μου βγαζει

το οκ, στα δεξια δεν υπαρχουν τα μπλε με τα πιστοποιητικα υπαρχουν μονο τα signtool

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας εκανα την διαδικασια στο http://isign.imobile.com.cn ενω μου βγαζει

το οκ, στα δεξια δεν υπαρχουν τα μπλε με τα πιστοποιητικα υπαρχουν μονο τα signtool

Πλεον απο το συγκεκριμενο δεν κατεβαζεις τα 2 αρχεια αλλα μονο το signtool απο το οποιο και υπογραφεις τις εφαρμογες που θες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα.Έχω το 6220 classic και πήγα εδώ και έβαλα το ιμει.Το κατέβασα τα έβαλα στον φάκελο όπως το περιγράφετε αλλά δεν μου βγάζει το νέο αρχείο το signed...Eυχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Αν μετονομάσω την εφαρμογή που έχει γίνει signed από xyz signed.sis σε κάτι άλλο, θα εγκαθίσταται σωστά στο κινητό τηλέφωνο;

 

Υ.Γ: Συγνώμη αν η ερώτηση έχει ξανατεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μετονομάζεις το π.χ. το μαρμπλ μειζ.sis σε xyz.sis, εκτελείς το auto_signsis.bat και δεν δημιουργείται αυτόματα το xyz _signed.sis.sis;

Αν ναι, τότε είτε κάνεις εσύ λάθος είτε έχουν πρόβλημα τα αρχεία cer & key που σου έδωσαν από το site.

 

 

ΥΓ: Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι. Όταν δει κάποιος το μήνυμά σου και γνωρίζει θα σου απαντήσει.

 

1) Συγγνώμη για την επανάληψή μου αλλά είδα πως άτομα που γνωρίζουν σχετικά με

την ερώτησή μου απάντησαν στα ερωτήματα που τέθικαν μετά το δικό μου:ninja:

 

2) Τελικά τα κατάφερα και δημιούργησα το αρχείο

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

PROUD TO BE A METALHEAD :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα σας φανεί γελοίο..

αλλά για κάθε εφαρμογή που θέλω να εγκαταστήσω, πρέπει να ζητήσω από το Opda, άλλο πιστοποιητικό και κλειδί?

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Υπογράφεις τις εφαρμογές σου με το πιστοποιητικό που πήρες ή απλά υπογράφεις και εγκαθιστάς το HelloOx.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορειτε να βοηθησετε ειναι λιγο επειγον.. βρηκα σε πολυ καλη προσφορα το samsung i8510 που λεει οτι εχει λειτουργικο S60 v3.2 (εδω)

η ερωτηση ειναι αν μπορει κανεις να υπογραψει εφαρμογες με τους τροπους που λεμε εδω περα και αν επειτα μπαινουν κανονικα ολες οι εφαρμογες που βαζω και στο n82 μου.. βασικα με ενδιαφερει περισσοτερο το garmin...

 

χιλια ευχαριστω και σορρυ που ρωταω πολλα αλλα ψαχνω γρηγορη βοηθεια γιατι η προσφορα ληγει σημερα!

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να υπογραψεις τις εφαρμογες που θελεις με τους τροπους που δινονται στο 1 post του παροντος.

 

Το garmin δεν χρειαζεται να το υπογραψεις ψηφιακα πριν την εγκατασταση..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να υπογραψεις τις εφαρμογες που θελεις με τους τροπους που δινονται στο 1 post του παροντος.

 

Το garmin δεν χρειαζεται να το υπογραψεις ψηφιακα πριν την εγκατασταση..

 

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου! μολις το πηρα... κελεπουρι θα το γραψω και στο θεμα με τις προσφορες!

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Ρε, παιδιά, προσπαθώ να υπογράψω το sms spam manager και δε μπορώ με κανέναν από τους 3 τρόπους, ενω έχω το key και το cert από τη σελίδα του andy!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν μπορείς να υπογράψεις;Σε άλλο έχεις δοκιμάσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν έχω κανένα άλλο, έχω όμως ακρρκετές εκδόσεις του και τίποτα...

Κμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σφάλμα σου βγάζει? Δοκίμασε κάποια άλλη unsigned εφαρμογή να δεις αν στην υπογράφει κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή που έχω vista, το .bat δεν ανοίγει και δε γίνεται τίποτα αν σύρω το sis πάνω του. Το ίδιο και με το .exe. Στο κινητό το free signer λέει ¨οταν πατώ Go! error on operation.

Όσο για την τρίτη μέθοδο το δοκιμάζω τώρα και θα δω σε κανα 7ωρο τι γινεται...

Μοντέλο 6730...

 

edit: Παιδιά, όλα ΟΚ!

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, πατωντας *#06# μου βγαζει εναν 14ψηφιο κωδικο ακολουθουμενο απο μια καθετο και ενα ακομα ψηφιο.. ποιο ειναι το ιmei? μαζι με το τελευταιο ψηφιο?

π.χ. αν βγαζει στην οθονη 11111111111111/2

το imei ειναι το 11111111111111

ή το 111111111111112 ??

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Τo imei αποτελειτε απο 15 ψηφια στην περιπτωση σου ειναι τα 15 ψηφια που βλεπεις χωρις το / :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

χτες εγκατεστησα την πρωτη μου εφαρμογη (coreplayer). σημερα πηγα στο μαγαζακι (παρα το τσουχτερο κρυο :lol: ) και πηρα το quickoffice premier, αλλα οταν παω να το εγκαταστησω μου βγαζει "σφαλμα πιστοποιητικου"... μου διαφευγει κατι?
μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

χτες εγκατεστησα την πρωτη μου εφαρμογη (coreplayer). σημερα πηγα στο μαγαζακι (παρα το τσουχτερο κρυο :lol: ) και πηρα το quickoffice premier, αλλα οταν παω να το εγκαταστησω μου βγαζει "σφαλμα πιστοποιητικου"... μου διαφευγει κατι?

 

Eχεις κανει τα παρακατω?

Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνουμε στη «Διαχείριση εφαρμογών» και πατάμε Επιλογές > Ρυθμίσεις και βάζουμε στο:

 

* Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)

* Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

Αν οχι δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Eχω Ν86 με την τελευταια εκδοση που δεν εχει χακαριστει, πηρα τα cer απο τους Κινεζους υπεγραψα μια εφαρμογη αλλα δεν την δεχεται, τσεκαρα το cer ειναι ΟΚ, δεν δεχεται ουτε υπογεγραμενα, η νεα εκδοση?
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...