Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παρατηρησει επειδη το ανοιγοκλεινο το slide σχεδον καθε 2 λεπτα οτι στο ασημενιο μερος αριστερα κ δεξια εχει κανει κατι σαν ξεβγαλμα χρωματος και ειναι κ τραχυ.κανεισ αλλος το εχει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος είπε ότι κρατάει 3 ημέρες αλλά δεν ξέρει γιατί ήταν καινούριο. Σε εσάς που η μπαταρία έχει στρώσει πόσο κρατάει ρε παιδιά.. Ας πουν δυο τρείς να συγκρίνουμε..

 

Μερσί

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

κανενας δεν εχει παρατηρησει το ξεβαμα στο πλαι κ απο της 2 πλευρες του κινητου στο ασημενιο τμημα?

 

Εσένα σου κρατάει 1,5 μέρες και του συνforuμήτη Spidergr 5 μερες (3 φορές παραπάνω). Ειναι προφανές οτι το έχεις ξεσκίσει το κινητάκι στην χρήση :p:lol:

Μάλλον λογικό να σου ξέβαψε πιο νωρίς από ότι θα ξεβάψει (και) στους άλλους :O :)

 

Κανας άλλος για μπαταρία άποψη. Ολοι πάντως διαφωνείτε. Ενας είπε 2 μέρες, άλλος 3, και ο καλύτερος 4-5!!! Τι γίνεται τέτοια στατιστική απόκλιση (σ) ποτέ δεν ξαναείδα :alien:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

4 μερες ειναι το στανταρ απλα εγω και το 6120 που ειχα 4 μερες κρατουσε σχεδον μετα οταν το εδωσα στην αδερφη μου τις κρατουσε σχεδον 2 μερες... εξαρταται απο την χρηση :p
Link to comment
Share on other sites

εγω 2.και μενα τωρα τελευταια το εκανε.ειδη εκλεισα ραντεβου με την lg αι τη δευτερα το στελνω σερβις για μια ανβαθμισουλα ενα ελενχο οθονης γιατι μαλλον εχω καμενο πιξελ και για καθαρισμο
Link to comment
Share on other sites

Οταν το παρεις πισω μπες στο μενου να μας πεις αν σου αλλαξαν την εκδοση του λογισμικου ο κωδικος ειναι αυτος 2945#*# αυτη τη στιγμη πχ στο δικο μου λεει (Model Version-> Έκδοση) KC550AT-00-V10c-EUR-XXX-MAY-29-2008

Αυτο το τηλεφωνο 2 - 3 πραγματα να ειχε στις ρυθμισεις του θα ηταν πολυ καλυτερο, οπως να μπορουμε να βαζουμε οτι συντομευσεις θελουμε στο D-pad, να αποθηκευει κατευθειαν στην καρτα μνημης αρχεια που στελνονται μεσω bluetooth και ισως αν ηταν το ηχειο στα πλαγια....

Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω και εγω.απο το gsmarena ειδα οτι υπαρχει ποιο καινουργια η v10f για αυτο το στελνω ποιο πολυ,τι καρτα μνημης του εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..

Στον Κατάλογο κάνει αναζήτηση και στο δευτερο (και τρήτο) γράμμα?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα αρκετά μεγάλο διάστημα συμβίωσης με το εν λόγο κινητό λέω να καταθέσω κάποιες επιπλέον πληροφορίες.

 

1) Αναβάθμιση:

Το κινητό όπως είχα αναφέρει και παλαιότερα παρουσίαζε πρόβλημα επανεκκινήσεων κατά την λειτουργία της αναπαραγωγής MP3. Τελικά, αποφάσισα να πάω το κινητό στην αντιπροσωπεία της Θεσσαλονίκης (Ν.Εγνατία με Θ.Χαρίση) για αναβάθμιση. Αρχικά, όπως διαπίστωσα, πρέπει να υπάρχει άμεση σχέση της αντιπροσωπεία με την παλιά Omnitech (πέραν του γεγονότος πως τα δύο μαγαζιά είναι στην ίδια γειτονιά), καθώς κάποια άτομα από εκεί μέσα δούλευαν παλιά στην Omitech. Δεν γνωρίζω αν η αντιπροσωπεία της LG είναι η παλιά Omnitech, κάτι το οποίο απεύχομαι ύστερα από την τραυματική εμπειρία που είχε το K810 μου με την Omnitech. :mad:

Στην προκειμένη περίπτωση πάντως, ο υπάλληλος άμεσα πρότεινε την αναβάθμιση της συσκευής, διαδικασία που διήρκησε 2 ώρες. Καθώς είχε ακουστεί η άποψη πως υπεύθυνο για τα κολλήματα μπορεί να είναι το λογισμικό της Cosmote που διαθέτει το κινητό, ζήτησα να περαστεί καθαρό firmware. Παρόλα αυτά, ο υπάλληλος με ενημέρωσε πως απαγορεύεται κάτι τέτοιο, καθώς οι συσκευές με το firmware της cosmote έχουν μεγαλύτερη επιδότηση πιστεύοντας πως ο αγοραστής θα κάνει χρήση του Myview. Επίσης, τόνισε πως και να το ήθελε δε μπορεί να το κάνει γιατί η αναβάθμιση γίνεται online (:blink:) και το σύστημα έτσι και αλλιώς δε θα του το επέτρεπε. Τελικά περάστηκε η έκδοση KC550AT-00-V10c, και ομολογουμένως το πρόβλημα από τότε δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί. Παρόλα αυτά, ο media player εξακολουθεί να εμφανίζει χύμα όλα τα τραγούδια και όχι σε φακέλους όπως τα έχω, ενώ εξακολουθεί να υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των τραγουδιών που μπορεί να περιέχει η playlist. Ελπίζω οι επόμενες εκδόσεις λογισμικού να λύσουν αυτά τα μικροπροβλήματα, αν και ο υπάλληλος ανέφερε πως το κινητό δεν είναι Media player, ενώ τα 4GB μνήμης είναι αρκετά για το κινητό. Όταν ανέφερα την εμπειρία της Sony Ericsson απλά απάντησε πως όλες οι εταιρίες δεν είναι ίδιες! :p

 

2)Καλώδιο σύνδεσης TV-out

Ένας από τους κυριότερους λόγους επιλογής του συγκεκριμένου κινητού ήταν η δυνατότητα TV-out που παρείχε. Και πραγματικά πιστεύω πως αξίζει. Το καλώδιο είναι το ίδιο με αυτό που διαθέτει το Viewty, και επιτρέπει την θέαση βίντεο, παιχνιδιών καθώς και αναπαραγωγής MP3 από την τηλεόραση. Υπηρεσίες αρκετά πρακτικές στην περίπτωση που πας μια εκδρομή για παράδειγμα. Την περίοδο αυτή πειραματίζομαι με τις επιλογές συμπίεσης του βίντεο ώστε να έχω την καλύτερη δυνατή ποιότητα δίχως σπασίματα και αποσυγχρονισμούς. Φυσικά, η υποστήριξη του προτύπου DiVX θα έκανε την διαφορά, αλλά....

 

3) Περιήγηση το διαδίκτυο.

Το τελευταίο διάστημα ανακάλυψα την υπηρεσία Wind Plus Non Stop και πραγματικά έχω βρει την χαρά μου με το κινητό. Ο συνδυασμός του Opera Mini και της σχετικά μεγάλης οθόνης κάνει την περιήγηση στο internet απόλαυση. Προφανώς οι ιστοσελίδες δε φαίνονται όπως στον υπολογιστή, σίγουρα όμως μπορείς να δουλέψεις άνετα και να κάνεις την δουλεία σου. Μπορείς ακόμα και να γράψεις αρκετά εύκολα mail, καθώς υποστηρίζει το T9!

 

Σχετικά με την αυτονομία του κινητού, κάτι το οποίο αναφέρθηκε στα τελευταία post, δυστυχώς δε μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα, λόγω του ότι το συγκεκριμένο κινητό δεν είναι το κυρίως κινητό μου. Φροντίζω να φορτίζω πάντα το κινητό αφού πρώτα έχει εξαντληθεί πλήρως η μπαταρία του. Σε κάθε περίπτωση, έχω διαπιστώσει πως παρά την αρκετά εντατική χρήση του κινητού για σερφάρισμα στο Internet, κάτι που σημαίνει πως η οθόνη λειτουργεί διαρκώς και μάλιστα στην μέγιστη φωτεινότητα, το κινητό αντέχει αρκετές μέρες χωρίς φόρτιση.

 

Sorry για το μακροσκελές post!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση για την συσκευη η 10c ή η 10f υπαρχει 10f ? το προγραμμα αναβαθμισης της lg την δειχνει αλλα ουτε και μενα που ειναι απλη η συσκευη μαφηνει να κανω την αναβαθμιση...

Αν η Lg ειχε λιγο πιο εξεληγμενο software θα ηταν πολυ καλυτερη η συσκευη, πιστευω οτι απο θεμα hardware ειναι μια χαρα και οτι το software την κανει λιγο "καθυστερημένη"

Link to comment
Share on other sites

εχει το κινητο σου πανω την 10f? εδω εχει οδηγο για την αναβαθμιση http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

 

με δυο λογια πρεπει να κανεις εγκατασταση το pc suite της lg το προγραμμα flash usb και το B2CApp. βαζεις στην ρυθμιση usb του κινητου ως συνδεση υπηρεσια δεδομενων και ανοιγεις το lg software update tool (απο το B2App) αυτο το προγραμμα γενικα εχει 2 - 3 επιλογες και αυτες ειναι στα ελληνικα. Αν ο υπολογιστης σου το εχει αναγνωρισει σωστα το τηλεφωνο εσυ απλα επιλεγεις αυτοματη ενημερωση νομιζω λεει, επισης η δευτερη επιλογη σου λεει για διαθεσιμες ενημερωσεις και εκει εχει το v10g

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποιες είναι οι βελτιώσεις που προσφέρουν οι τελευταίες αναβαθμίσεις? Έχει προχωρήσει κανείς σε αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθω να το κανω αλλα ενω το βλεπει συνδεμενο κανονικα το κινητο οταν παει να κανει την αναβαθμιση μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηρίζεται :wacko:

ας προσπαθησει κανενας αλλος, αν κολλατε καπου στα προγραμματα πειτε μου να σας πω, αυτο που πρεπει να προσεχτει κυριως ειναι να ειναι η μπαταρια γεματη και να μην αποσυνδεθει απο το καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...