Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλωδιο tvout και φορτιστη αυτοκινητου που μπορω να βρω?

Πλαισιο Eshop Mediamarkt δεν εχουν

 

Eμενα αγορασω πριν 2 μερες ο πατερας μου ενα καλωδιο tvout απ'το Πλαισιο..α για τιμη δν θυμαμαι θα τν ρωτησω..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τις τελευταιες μερες παρατηρησα κατι παραξενο στο κινητο και θα ηθελα τη γνωμη σας. Απ'οτι ξερω η μπαταρια θελει περιπου 2μιση ωρες για να φορτιστει πληρως. Τωρα ομως στη 1μιση ωρα μου λεει πληρης φορτιση και κραταει 2 μερες με το ζορι! Τι μπορει να συμβαινει; Αν το ειχα πολυ καιρο θα ελεγα οτι μειωθηκε η χωρητικοτητα της μπαταριας απο την πολλη χρηση αλλα μολις 3 μηνες το χρησιμοποιω και το φορτιζα καθε 4 μερες. :worry:
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να βάλω σε αυτό το κινητό χάρτες?

επίσης, κολλάει το μενού ή είναι γρήγορο χωρίς καθυστερήσεις? πχ wait να ανοίξει το νεοεισερχόμενο sms κτλ

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θελει που και που να το αποφορτιζεις τελειως και να το ξαναφορτιζεις. Τωρα εφτιαξε η μπαταρια. Για τους χαρτες δεν ξερω αλλα οσο αφορα την ταχυτητα νομιζω οτι εχει σχετικα γρηγορη αποκριση στα μενου και τα μυνηματα. Κατι που μου εκανε ευχαριστη εντυπωση ειναι οτι οταν στελνεις ενα μηνυμα και σου ερχεται η αναφορα(αν την εχεις ενεργη)σε παει κατευθειαν στο μηνυμα που εστειλες και μπορεις να το διαγραψεις χωρις να μπαινεις-βγαινεις συνεχεια απο τους φακελους.
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να βάλω σε αυτό το κινητό χάρτες?

επίσης, κολλάει το μενού ή είναι γρήγορο χωρίς καθυστερήσεις? πχ wait να ανοίξει το νεοεισερχόμενο sms κτλ

thanks

Χάρτες, :confused:κάποιο λάθος κάνεις, το μπερδεύεις με άλλο κινητό. ΔΕΝ ΕΧΕΙ GPS, και δεν τρέχει τίποτα άλλο από Java. Για τι χάρτες μιλάς.. Μονο scannαρισμένου του ROAD σε Jpg μπορείς να περάσεις και να δείς με το ζουμ που κάνει.. ;)

 

Η απόκριση δεν είναι η καλύτερη, ειδικά όταν φορτωθεί με αρκετά contacts (γεμίσει δλδ). Αρχικά και εμένα μου φάνηκε πιο γρήγορο. Τουλάχιστον με την έκδοση που έχω εγώ (υπάρχει νεότερη δεν την έχω περάσει) είναι λίγο αργό (όχι πολύ όμως).

Στο SMS πάει, όπως είπε και ο φιλος, αμέσως με απλό κλικ στο μεσαίο πλήκτρο, και στην αναφορά το ίδιο. Οταν έρχεται αναφορά σε πάει στο μηνυμα που αντιστοιχεί σε στην αναφορά. Η αναφορά ΔΕΝ σώζεται σαν ΣΜΣ (είναι τύπου ΦΛΑΣ σαν τα ΣΕ)

 

Ειναι καλό κινητό πάρ'το. Οχι όμως τόσο γρήγορο (ούτε και αργό).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Κατ'εμέ το κινητό σέρνεται. Οι εντολές θέλουν κανά 2 δευτερόλεπτα για να εκτελεστούν, ενώ ειδικά στα μηνύματα, όταν έχει γεμίσει και θες να σβήσεις μερικά μου βγάζει το λάδι. Αργεί επίσης να φορτώσει τους καταλόγους με τα MP3s. Έχω βέβαια μέσα 4αρά κάρτα, αλλά ανάλογη είναι η κάρτα στο Κ810 που έχω και εκείνο πετάει. Μπορώ να πω πως από όσα κινητά είχα μέχρι σήμερα, είναι με διαφορά το πιο αργό. Ακόμα και στη φωτογραφία, πρώτα ακούγεται το "κλικ" και μετά από κανά δυο δευτερόλεπτα βγάζει την φώτο. Κάτι που σημαίνει πως δε πρέπει να βασίζεσαι στο κλικ, αλλά να περιμένεις να δεις στην οθόνη την φώτο που έβγαλες.
Link to comment
Share on other sites

Μπα εγω δεν εχω παραπονο. Αντε να καθυστερησει 1 δευτ.το πολυ και τα mp3 φορτωνονται γρηγορα και επισης δεν φυλαω πολλα μηνυματα. 4αρα εχω κι εγω αλλα δε νομιζω οτι εχει πολλη σημασια. Να ξερετε οτι οταν τραβατε φωτο στα 5mp θα καθυστερει ουτως η αλλως να τις φορτωσει οταν πατε ν'ανοιξετε το φακελο εικονες. Στο μονο πραγμα που παρατηρησα απο την πρωτη στιγμη να καθυστερει ειναι οταν ενεργοποιεις τη συσκευη μεχρι να σου βγαλει το μηνυμα για την εισαγωγη κωδικου που κανει γυρω στα 17 δευτ. Προσωπικα ομως δεν μ'ενοχλει και τοσο.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω σημερα το κινητο και μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δεν μπορω να βρω η δεν εχει συντομευσεις;Δηλαδη το δεξια και το αριστερα πληκτρο μπορω να βαλω οτι θελω;
Link to comment
Share on other sites

το έχουμε πει αυτό πιο παλιά (αν δεις το mini review). Δεν μπορείς να αλλάξεις τις συντομευσεις, αλλά μπορείς στο δεξί βελάκι στο "πολυμενού"¨να βάλεις ότι θέλεις. Ειναι σαν το mymenu των SE, και το μεταβαση των Nokia. Βάλε σε αυτή τη λίστα τι θέλεις με την σειρά που θέλεις. Για να την αλλάξεις, πρώτα δεξί βελάκι, "Επιλογές" (αριστερό soft key), και "αλλαγή" :)

 

πάντως και οι εξ'ορισμού συντομεύσεις που έχει χρήσιμες είναι

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο στο 2104800500 για να ρωτησω που το παω για την αναβαθμιση.Εχω την 10c.Ενας τυπος μου λεει πως μπορω να την κανω μονος μου απο το σπιτι αν μπω εδω http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf και ακολουθησω κατα γραμμα την διαδικασια.Το εκανα αλλα μου λεει οτι δεν υποστηρίζει το συγκεκριμενο κινητο αλλα στην λιστα το εχει πως το υποστηριζει.Ξερει κανεις τιποτα;
Link to comment
Share on other sites

Μην το παιδευεις φιλε γιατι δεν γινεται ακομα αναβαθμιση online. Απορω ποιος μαμακας στο ειπε. Τοσο καιρο δεν το εχουν φροντισει και μας δουλευουν κιολας; Δες δυο σελιδες πισω που γραφω λεπτομερειες για το τι να κανεις.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ποια ειναι η τελευταια εκδοση ?

Εχω την 10G

To μονο προβλημα ειναι στα μεγαλα βιντεο που δε συγχρονιζεται καλα ο ηχος

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που εχεις ειναι η τελευταια εκδοση. Οσο για τον ηχο οντως εχει ενα μικρο προβληματακι αλλα οχι παντα. Στις προηγουμενες εκδοσεις ηταν χειροτερα. Αν δεν σε νοιαζει η αναλυση και θες να βλεπεις τα βιντεο μονο στο κινητο τοτε τραβα σε 320Χ240 που δεν υπαρχει καθυστερηση στον ηχο.
Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε το κινητό πολύ καιρό... πως είναι to slide?

 

Πολυ σφιχτο φιλε μου η ποιοτητα του ειναι πολυ καλη:)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έπαιζε από την αρχή η δεξιά πλευρά, -είναι σπαστικό όταν πατάς το c για να σβήσεις χαρακτήρα- αλλά μισό χρόνο τώρα που το έχω δεν έχει επιδεινωθεί το πρόβλημα. Κατά τα άλλα ΟΚ, γερό φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν γινεται να μην υπαρχει τοσο μεγαλη συμπιεση στις φωτο που βγαζουμε?

200-500κβ για 5ΜP ειναι πολυ λιγο

Θα βγει καποια αναβαθμιση γιαυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου ειχε κανει κι εμενα εντυπωση. Απ'οτι ειχα καταλαβει ομως εξαρταται το ποσα στοιχεια υπαρχουν στη φωτο που βγαζεις. π.χ. αν βγαλεις ενα τοπιο με πολλες λεπτομερειες η φωτο μπορει να ειναι και 700KB ενω αν βγαλεις ενα αντικειμενο η προσωπο παιζει μεταξυ 200-400. Δε νομιζω οτι ειναι προβλημα του κινητου που επηρεαζει την ποιοτητα των ληψεων.
Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα κινητου ελπιζω να κανουν κατι

η ιδια φωτο απο το LG510 στα 3MP ειναι 1Mb

ενω απο το KC550 στα 5MP ειναι 250kb

 

http://s1d2.turboimagehost.com/t/1538114_040101_025533.jpg

 

http://s1d2.turboimagehost.com/t/1538115_090313_232104.jpg

Link to comment
Share on other sites

Boys εχουμε δει ανταπτορακι 3,5 για ακουστικα σαν το παρακατω σε κανα ελληνικο μαγαζι?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150330042515&indexURL=

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και μονος σου να φτιάξειςαν δεν το βρίσκεις. Αν ξέρεις λίγο από ηλεκτρολογικά κα κολησεις. Αγόρασε ένα ζεύγος κανονικά (imitation) ακουστικά ίσα ίσα για το βίσμα του KC550. Κόψτα και κώλα κατάλληλα ένα θηλυκό mini jack (καρφάκι). ετιμα να συνδεσεις οποιοδήποτε ακουστικό ή καλώδιο με αρσενικό καρφάκι (mini jack 3.5) ;)

http://www.easy-touch.com/gfx/resized/333x250/30163-kabel_minijack_przedluzacz_100m_et-9003.jpg

Τωρα για έτυμα χμμμ. Νομίζω ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ έχει πολλά τέτοια (δικά του orbit), για ρώτα

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Boys εχουμε δει ανταπτορακι 3,5 για ακουστικα σαν το παρακατω σε κανα ελληνικο μαγαζι?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150330042515&indexURL=

Το συγκεκριμένο το είχα αγοράσει από ebay. Το κόστος ήταν υπερβολικά χαμηλό για να κάθομαι να το φτιάχνω μόνος μου ή να το ψάχνω σε συνοικιακά μαγαζιά. Το καλωδιάκι του βέβαια είναι αρκετά λεπτό και ευλύγιστο. Από αξιοπιστία δε μπορώ να πω γιατί μέσα σε ένα μήνα το είχα χάσει :lol: . Το αντικατέστησα με το παρακάτω το οποίο με έχει ικανοποιήσει πολύ παραπάνω:

 

http://cgi.ebay.co.uk/3-5mm-Headphone-Adapter-for-LG-KU990-Viewty-KS20-KF750_W0QQitemZ370173743278QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item370173743278&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1683%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...