Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-Με τα απο 2 εβδομαδες συμβιωσης με το lg εχω να πω τα εξης...ας ξεκινησω με τα θετικα...εχει μεγαλη οθονη απολαυστικη με ωραια χρωματα...εχει πολυ ωραια γραμματοσειρα....κανενα προβλημα με ακουστικο και μικροφωνο αλλα και το σημα του με εξεπληξε...επισης ειναι αρκετα κομψο (υποκειμενικο)...τα πληκτρα του ειναι και για χοντροδακτυλους.....τι αλλο ....το menu του ειναι αρκετα ευχρηστο. Τελος η μπαταρια του ειναι πολυ καλη 3 μερες με μετρια χρηση

-Ας περασουμε στα αρνητικα του....μεγαλη απογοητευση για μενα ηταν η καμερα...βεβαια θα μου πειτε τα megapixel δεν κανουν την καμερα...αλλα πρωτον αν δεν σε λενε αγαλμα οι φωτογραφιες δεν βγαινουν καλες...πες και εχεις σταθερο χερι οι φωτο την ημερα βγαινουν πολυ καλες....οι φωτο εσωτερικου χωρου και οι βραδινες ειναι αστα....πιστευω συγκρινονται με αυτες του k750 που ειχα. Αλλο αρνητικο ειναι οτι αν θες θηκη ή αλλα ακουστικα δεν υπαρχουν (αν δεν ταιριαζουν στα αυτια σου η εισαι πανω απο 1,80 την εβαψες) επισης το ραδιοφωνο δεν τρεχει απο πισω ουτε οταν τερματιζοντε οι κλησεις συνεχιζει, βεβαια ο ηχος ειναι αρκετα καλος χωρις να συγκρινεται με τα walkman βεβαια. Ακομα να πω για την αισθηση οτι θα σου μεινει στο χερι και οτι ο slide μηχανισμος μπαζει λιγο δεξια.

Αυτα ... εμενα με ξενερωσε το κινητο για αυτο και το πουλησα και πηρα το k850 που επεσε και η τιμη του...Παντως για την τωρινη τιμη του το lg ειναι πολυ καλο κινητο εξαρταται βεβαια τι θες απο το κινητο

Sorry για το μακροσκελες του μηνυματος μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πηρα χθες το κινητο απο αναβαθμιση και μου βαλαν την v10g.και επιτελους τραβαει βιντεο στα 30fps σε αναλυση 720*480

σε πιο service το πηγες? το πηρες αμεσως η το αφησες:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

!!! βελτειωση στην ανταποκριση στα μενου ειδες καθολου ? κανει κατι χαζες καθυστερήσεις στην αναζητηση επαφων και στο μενου των κλησεων...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σχετικα με το προβλημα του βιντεο που ανεφερα στη προηγουμενη σελιδα.Εχει παρατηρησει κανεις κατι αναλογο.Εχει καποια ρυθμιση που δεν ξερω? Η LG σε αυτεσ τις περιπτωσεις κανει αλλαγη η (οπως με τις οθονες ) στελνει καποια αλλη επισκευασμενη συσκευη?Δεν ξερω τι να κανω?Ενω το ειχα χαρει πολυ το κινητο με χαλασε πολυ αυτο το προβλημα με το βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

3 μερες για αναβαθμιση:blink: καλυτερα να προσπαθησω να την κανω online αν υπαρχει η 10g

 

υπαρχει online αν μπορεσεις και κανεις τον υπολογιστη σου να αναγνωρισει το κινητο και το προγραμμα αναβαθμισης ισως τα καταφερεις, εγω που το εκανα αυτο οταν ξεκινησε την αναβαθμιση και περασε ολα τα τεστς μου εβγαλε μηνυμα οτι το κινητο δεν ειναι συμβατο.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει online αν μπορεσεις και κανεις τον υπολογιστη σου να αναγνωρισει το κινητο και το προγραμμα αναβαθμισης ισως τα καταφερεις, εγω που το εκανα αυτο οταν ξεκινησε την αναβαθμιση και περασε ολα τα τεστς μου εβγαλε μηνυμα οτι το κινητο δεν ειναι συμβατο.... :mad:

Nαι σε υπολογιστη με ΧΡ δεν το αναγνωριζε με Vista το ειδε κανονικα απλα το site της αναβαθμισης μαλλον ειναι off δεν ανοιγει:(

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια σχετικα με το προβλημα του βιντεο που ανεφερα στη προηγουμενη σελιδα.Εχει παρατηρησει κανεις κατι αναλογο.Εχει καποια ρυθμιση που δεν ξερω? Η LG σε αυτεσ τις περιπτωσεις κανει αλλαγη η (οπως με τις οθονες ) στελνει καποια αλλη επισκευασμενη συσκευη?Δεν ξερω τι να κανω?Ενω το ειχα χαρει πολυ το κινητο με χαλασε πολυ αυτο το προβλημα με το βιντεο.

Δεν νομιζω να ειναι προβλημα συσκευης αυτο και εμενα που δοκιμασα δυο συσκευες το ιδιο κανει στο βιντεο οταν ξεκιναει σκοτεινιαζει λιγο αν ομως μετακινηθεις καπου που εχει περισσοτερο φως δειχνει καλυτερα.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι προβλημα συσκευης αυτο και εμενα που δοκιμασα δυο συσκευες το ιδιο κανει στο βιντεο οταν ξεκιναει σκοτεινιαζει λιγο αν ομως μετακινηθεις καπου που εχει περισσοτερο φως δειχνει καλυτερα.

 

Οχι δεν ειναι αυτο.Ενω εχει πολυ φως και η εικονα στην οθονη ειναι φωτεινη μολις αρχισει η εγγραφη σκοτεινιαζει και εχει πολυ θορυβο η ληψη.Παντα το σβηνω το πρωτο και αμεσως ξανα κανω δευτερη ληψη η οποια ειναι αψογη.Ομως ΜΟΝΟ με "νυχτερινη ληψη"και φλας ενεργο (ασχετα με το φως που υπαρχει στο χωρο) γραφει κανονικα .Σε ολες τις αλλες ρυθμισεις οι ληψεις ειναι προβληματικες.

 

Τωρα διαβασα οτι υπαρχει νεα εκδοση λογισμικου που τραβαει στα 30fps.Για να δουμε τι θα δουμε.Ο tolispao 13 που εκανε την αναβαθμιση μπορει να μας πει και πρακτικα τι αποτελεσμα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εμφανείς διαφορές στην ποιότητα του βίντεο; Δεν υπάρχουν πλέον σπασίματα στην εικόνα; Ελπίζω σύντομα να κυκλοφορήσει και η έκδοση για Cosmote!
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι αυτο.Ενω εχει πολυ φως και η εικονα στην οθονη ειναι φωτεινη μολις αρχισει η εγγραφη σκοτεινιαζει και εχει πολυ θορυβο η ληψη.Παντα το σβηνω το πρωτο και αμεσως ξανα κανω δευτερη ληψη η οποια ειναι αψογη.Ομως ΜΟΝΟ με "νυχτερινη ληψη"και φλας ενεργο (ασχετα με το φως που υπαρχει στο χωρο) γραφει κανονικα .Σε ολες τις αλλες ρυθμισεις οι ληψεις ειναι προβληματικες.

 

Τωρα διαβασα οτι υπαρχει νεα εκδοση λογισμικου που τραβαει στα 30fps.Για να δουμε τι θα δουμε.Ο tolispao 13 που εκανε την αναβαθμιση μπορει να μας πει και πρακτικα τι αποτελεσμα εχει?

αν εννοεις οτι οταν ειναι μερα τραβας και σκοτεινιαζει οντως εχεις προβλημα,εγω νομιζα για σκοτεινες ληψεις δωματιου με χαμηλο φως.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Nαι σε υπολογιστη με ΧΡ δεν το αναγνωριζε με Vista το ειδε κανονικα απλα το site της αναβαθμισης μαλλον ειναι off δεν ανοιγει:(

καταφερα και μπηκα στο site και ενω υπαρχει κανονικα το μοντελο,οταν ξεκιναει την αναβαθμιση μετα απο λιγο λεει οτι δεν υπαρχει λογισμικο για την συγκεκριμενη συσκευη:wacko:τι πατατα εχουν κανει:mad:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

καταφερα και μπηκα στο site και ενω υπαρχει κανονικα το μοντελο,οταν ξεκιναει την αναβαθμιση μετα απο λιγο λεει οτι δεν υπαρχει λογισμικο για την συγκεκριμενη συσκευη:wacko:τι πατατα εχουν κανει:mad:

 

Κι εμενα ακριβως το ιδιο μου λεει,ενω αναφερει οτι στα υποστηριζομενα μοντελα

υπαρχει το 550 και η εκδοση 10d

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω ενα τηλεφωνο αυριο να τους ρωτησω ,δεν λεει να αφηνουμε μια δυο μερες το κινητο για να γινει μια αναβαθμιση:rolleyes:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα παει και για αλλαγη μπαταριας.το βιντεο προχωπικα ενα που τραβηξα μια χαρα βγηκε αλλα αυτο σε κλειστο χωρο.να ρωτισω κατι?ποσο σας κρατησε η μπαταρια την πρωτη φορτιση?
Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα παει και για αλλαγη μπαταριας.το βιντεο προχωπικα ενα που τραβηξα μια χαρα βγηκε αλλα αυτο σε κλειστο χωρο.να ρωτισω κατι?ποσο σας κρατησε η μπαταρια την πρωτη φορτιση?

H μπαταρια γενικα θελει κανα μηνα τουλαχιστον για να αρχισει να αποδιδει τα μεγιστα,εμενα τις πρωτες μερες κραταγε κανα διημερο και κατι, ενω τωρα με την ιδια χρηση ξεπερναω τιε 4 μερες:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα παρω ενα τηλεφωνο αυριο να τους ρωτησω ,δεν λεει να αφηνουμε μια δυο μερες το κινητο για να γινει μια αναβαθμιση:rolleyes:

Πηρα τηλεφωνο στην lg και με παρεπεμψε στο service και εκει ειπαν οτι δεν εχουν σχεση με την online αναβαθμιση και να ρωτησω την lg:wacko:!!μπαχαλοκατασταση.

τελως παντων το service ειναι στους αμπελοκηπους το πας και θελει λεει 3 μερες:cry:αν ειναι δυνατον 3 μερεεεεςςςςςςς!!!!και μετa στο στελνουν αν θες σπιτι με curier.καμμια αλλη λυση δεν υπαρχει?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για ξεφτιλα!Κι εγω πηρα στην LG και μου ειπαν οτι για αναβαθμιση πρεπει να το στειλω Θεσ/νικη το τηλεφωνο.Δηλαδη σε ολοκληρη τη Θεσσαλια δεν εχουν ενα

παραρτημα πρεπει να το στειλω Θεσ/νικη?Τους ειπα επισης οτι απο υποστηριξη ειναι μαυρα χαλια,αφου δεν ειναι σε θεση να βαλουν ενα απλο manual.Εγω το πηρα το "μηνυμα"παντως.Σιγουρα θε το σκεφτω παρα πολυ αν ειναι να ξαναπαρω συσκευη τους.Ας προσεχα!

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω ανεπιφύλακτα αυτό:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553901

 

Πάρα πολύ βολικό, εξαιρετικά μικρό ώστε να το έχεις πάντα στο μπρελόκ σου, μετατρέπει την κάρτα μνήμης σε USB flashάκι

 

Επειδή καποιοι λετε ότι δουλευει με 4g microSD. δηλαδή δουλευει κανονικά με την εν λογω 4g MICROSD??? Αν ναι, τι είδους microSD είναι, απλή ή SDHC??? Στο πλαίσιο βρισκω μονο τις τελευταίες και το κινητό ΔΕΝ λεει τίποτα για SDHC. αυτή του παραδeιγματος μοιαζει αν δεν ειναι ιδια με αυτη που βρηκα σο πλαισιο που ομω ειναι SDHC (SD high capacity)

 

edit βλεπω αυτη στο παραδειγμα ειναι απλη SD και μαλλον θα ειναι συμβατη

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Επειδή καποιοι λετε ότι δουλευει με 4g microSD. δηλαδή δουλευει κανονικά με την εν λογω 4g MICROSD??? Αν ναι, τι είδους microSD είναι, απλή ή SDHC??? Στο πλαίσιο βρισκω μονο τις τελευταίες και το κινητό ΔΕΝ λεει τίποτα για SDHC. αυτή του παραδeιγματος μοιαζει αν δεν ειναι ιδια με αυτη που βρηκα σο πλαισιο που ομω ειναι SDHC (SD high capacity)

 

edit βλεπω αυτη στο παραδειγμα ειναι απλη SD και μαλλον θα ειναι συμβατη

 

Eγω εχω παρει μια kingston και μια lexar 4gb SDHC και τις βλεπει και τις δυο μια χαρα.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έτσι και αλλιώς όλες οι κάρτες άνω των 2GB είναι SDHC. Έχω από την αρχή μία 4GB Kingston η οποία δουλεύει άψογα (την ανέφερα λίγα post νωρίτερα). Μετατρέπει το κινητό σε φορητό video και music player.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...