Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος ή γνωρίζει, αν με τη χρήση καλωδίου TV-Out μπορείς να βλέπεις βιντεάκια που έχεις αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης σε οθόνη τηλεόρασης; Με λίγα λόγια το συγκεκριμένο κινητό μπορεί να λειτουργεί σα φορητό βίντεο ώστε να περνάω ταινίες σε αυτό τις οποίες στη συνέχεια να βλέπω σε τηλεόραση; Στο K810 που έχω μπορείς να αποθηκεύσεις ολόκληρες ταινίες σε ανάλυση 320Χ240, αλλά παρά το γεγονός πως η μπαταρία αντέχει, η οθόνη είναι υπερβολικά μικρή για να δεις ταινία. :( (καμιά ελληνική με το ζόρι)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια απορια γιατι θα τρελαθω, πως γινεται να κλειδωσω το κινητο ενω εχω κλειστο το slide??? κλειδωνει αυτοματα μετα απο καποια δευτερα, ομως δν υπαρχει τροπος να το κλειδωσω εγω???

 

Οδηγίες χρήσης λέγεται το βιβλιαράκι και ειναι μέσα στο κουτί όπου ήταν και το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κανείς να συγκρίνει το ηχείο του με το KU99o viewty ή με το άλλο με τις 2 οθόνες το LG κάτι 660 είναι?

Άκουσα κια τα 2 σήμερα και έχουν καλό ηχείο όμως ούτε σε γερμανό,πλαίσιο,μουλτιράμα δεν το είχαν ζωντανά να το δεις.

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες χρήσης λέγεται το βιβλιαράκι και ειναι μέσα στο κουτί όπου ήταν και το κινητό.
Ναι και δεν λεει πουθενα για κατι τετοιο, απλα ρωτησα αν το εχει βρει κανεις, θα μπορoυσες να πεις οτι δεν ξερεις απο το να κανεις ''πνευμα''... :)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ακόμα σχετικά νωρίς; Νομίζω ότι χρειάζεται αρχικά ένας κύκλος φορτίσεων μέχρι να αποδώσει η μπαταρία τα μέγιστα. Πέρα από το γεγονός πως στην αρχή ασχολείσαι περισσότερο με το κινητό :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν λεει πουθενα για κατι τετοιο, απλα ρωτησα αν το εχει βρει κανεις, θα μπορoυσες να πεις οτι δεν ξερεις απο το να κανεις ''πνευμα''... :)

 

Στη σελίδα 73 δεν αναφέρει τίποτα για κλείδωμα της συσκευής πέρα από τον τρόπο να κλείσεις το σλάιντ.. Πιθανότατα να μην γίνεται αλλιώς..δοκίμασε όμως με τους τρόπους που το ξεκλειδώνεις ή πιέζοντας κάποιο κουμπί παρατεταμένα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα 73 δεν αναφέρει τίποτα για κλείδωμα της συσκευής πέρα από τον τρόπο να κλείσεις το σλάιντ.. Πιθανότατα να μην γίνεται αλλιώς..δοκίμασε όμως με τους τρόπους που το ξεκλειδώνεις ή πιέζοντας κάποιο κουμπί παρατεταμένα..
Δεν καταφερα τπτ.. μηπως εχεις βρει εσυ κανενα τροπο???
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταφερα τπτ.. μηπως εχεις βρει εσυ κανενα τρπο???

 

Βασικα δεν το έψαξα(γιατί δεν ειναι δικό μου το κινητό να το εχω συνέχεια) αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω..εσυ ψάξε όσο μπορείς μήπως βρεις στις ρυθμίσεις κάτι..δοκίμασε και κανα πλαϊνό κουμπί..ποτέ δεν ξέρεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

τριζει κανενος το slide στην δεξια πλευρα οταν ειναι ανοιχτο το κινητο?μονο οταν ειναι ανοιχτο και οχι πολυ αλλα ελαχιστα
Link to comment
Share on other sites

τριζει κανενος το slide στην δεξια πλευρα οταν ειναι ανοιχτο το κινητο?μονο οταν ειναι ανοιχτο και οχι πολυ αλλα ελαχιστα

 

εγω που ειχα το lg kf510 δεν μοθ ετριζε

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα συμβιωσης με το κινητο, τι εντυπωσεις εχετε οι κατοχοι του ??

ετοιμαζομαι και γω απο βδομαδα να παω να το παρω και γι αυτο ρωταω... δεν μπορω να σκεφτω γενικα κατι καλυτερο σαυτη την τιμη και αν εχεις ως ανωτερο οριο τα 250ε δεν βλεπω κατι αλλο που να υπαρχει να διαλεξω.. :worry:

 

κανα ιδιαιτερο προβλημα που αντυμετωπιζετε ?

α) ως κινητο τηλεφωνο (τηλεφωνια, μηνυματα, σημα, μπαταρια, κοληματα, ???)

β) ως gajdet (φωτογραφιες, μουσικη, ραδιο, ???)

 

απλα ρωταω γιατι ειμαι πολυ περιεργος με τα τηλεφωνα δεν θελω να κανει πολλα πραγματα, αλλα αυτα που θελω και τα υποστηριζει θελω απλα να τα κανει...

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αγορασα και εχω τρελαθει.

ειναι απο τα ωραιοτερα κινητα που ειχα με μονο 250 ευρω.

τελειος ηχος τελειες φωτος και ομορφο μικρο εμφανισιακα.

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αυτες οι συντομευσεις οταν ειναι σε κατασταση αναμονης στην οθονη γινετε να μην φαινοντε και να αλλαξουν? να βαλω δηλαδη αριστερο πληκτρο συντομευση για μηνυματα και οχι πανω.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

με χαλαει που εχει μαυρο θεμα και δεν αλλαζει. θα το προτιμουσα ασπρο φοντο και οχι τοση μαυριλα..:(

a kai κατι αλλο που μολις το θυμηθηκα, γινεται οταν γραφουμε εναν αριθμο να τον καλεσουμε να μην τον γραφουμε μεσα στο χορταρι ??

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα παιδιά. Το δοκίμασα σήμερα.. Διαθέτω Ν95 με τελευταίο firmware και secret kf750. Να πω σε συντομία ότι το Ν95 δεν το αγκίζει κανένα και το 550 είναι στα κυβικά του secret. Οι φωτογραφίες του σε σχέση με το Ν95 είναι σαν να έχεις μια ζελατίνα μπροστά. Για μένα θάλεγα ότι είναι άθλιο. Πολλά κινητάκια στο μυαλό μου με 3.2 και 5 megapixel του ρίχνουν σε θέμα ποιότητας φωτογραφίας.

 

Άμα τώρα συνυπολογίσουμε και το λειτουργικό του σύστημα που είναι από εκνευριστικό έως τραγικό θάλεγα ότι είναι waste of money και time. -1 από μένα.. Αν και την LG σε πολλά πράγματα την έχω ΚΟΡΥΦΑΙΑ στα κινητά παραμένει εντελώς στον πάτο της αλυσίδας. Η έστω κάπου στον πάτο μαζί με κάποια άλλα. Θέλω να πω ότι με 250 ευρώ βρίσκει κανείς πιστεύω 3.2 mp κινητό και ας μη τραβάει 30 fps.

 

δεν...

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σου κανω αντιπαραθεση απλως οταν λες οτι υπαρχουν καλυτερα χωρις να αναφερεις εστω καποιο δεν ειναι και οτι καλυτερο, ειναι απλα σαν να το γραφεις για να πεις κατι...

 

Επισης εγω θα μπορουσα να σου δωσω μερικους λογους για τους οποιους ναι υπερεχει το kc550 απο το Ν95 οπως: καλυτερο slider, πολυ πιο κομψο απο ολες τις μεριες, καλυτερη αυτονομια, καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, χαμηλοτερο sar, πολυ χαμηλοτερη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

ακουσα πως στο multirama σου αλλαζουν το κινητο σε 1 εβδομαδα αν δεν μεινεις ικανοποιημενος και ειναι μια τακτικη που ξεκινησε τωρα.και αμα δεν θες αλλο κινητο σου δινουν τα λεφτα σου πισω.το εχει ακουσει κανεις αλλος?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα παιδιά. Το δοκίμασα σήμερα.. Διαθέτω Ν95 με τελευταίο firmware και secret kf750. Να πω σε συντομία ότι το Ν95 δεν το αγκίζει κανένα και το 550 είναι στα κυβικά του secret. Οι φωτογραφίες του σε σχέση με το Ν95 είναι σαν να έχεις μια ζελατίνα μπροστά. Για μένα θάλεγα ότι είναι άθλιο. Πολλά κινητάκια στο μυαλό μου με 3.2 και 5 megapixel του ρίχνουν σε θέμα ποιότητας φωτογραφίας.

 

Άμα τώρα συνυπολογίσουμε και το λειτουργικό του σύστημα που είναι από εκνευριστικό έως τραγικό θάλεγα ότι είναι waste of money και time. -1 από μένα.. Αν και την LG σε πολλά πράγματα την έχω ΚΟΡΥΦΑΙΑ στα κινητά παραμένει εντελώς στον πάτο της αλυσίδας. Η έστω κάπου στον πάτο μαζί με κάποια άλλα. Θέλω να πω ότι με 250 ευρώ βρίσκει κανείς πιστεύω 3.2 mp κινητό και ας μη τραβάει 30 fps.

 

δεν...

 

Η σύγκριση ενός κινητού που κάνει 250 Ευρώ με ένα που κοστίζει 440 Ευρώ είναι το λιγότερο άτοπη. Κανείς δεν λέει πως το 550 προσφέρει κορυφαία ποιότητα φωτογραφίας. Το θέμα είναι τι προσφέρει συνολικά το συγκεκριμένο κινητό σε σύγκριση με άλλα σε αυτή την τιμή. Π.χ. το Κ810 έχει πιθανότητα καλύτερη ποιότητα εικόνας δεν προσφέρει όμως TV-Out που για μένα είναι σημαντικό, ενώ το Service της LG είναι κλάσεις ανώτερο από της SE. Δεκτές όλες οι προτάσεις. :) (Φιλικά πάντα!)

 

ΥΓ προς κατόχους 550. Είχα διαβάσει πως το συγκεκριμένο κινητό έχει μόλις ένα πεδίο στις επαφές, ισχύει κάτι τέτοιο; Δηλ. πρέπει να γράφεις "Δημήτρης Σπίτι", "Δημήτρης Κινητό", κλπ.; Ελπίζω να κάνω λάθος!

Link to comment
Share on other sites

το περιμενα οτι θα αναφερθεις σε κ800- κ810 ειναι τα πλεον αποδεδειγμενα ποιοτικα κινητα για την φωτογραφια τους ειδικα για το βραδυ, δεν ειναι τυχαιο οτι ακομη αποτελουν σημειο αναφορας, επισης ειναι η πρωτη φορα που θελω να παρω κινητο με χαμηλο sar και το κ800 δεν χωραει στην τσεπη μου, αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ απο ενα κινητο ειναι η φωτογραφια του και να παιρνει τηλεφωνα στο 6120c που εχω ενα χρονο σε δικτυο gsm το εχω και δεν εχω βαλει ουτε ενα app, οποτε με αυτο το budget δεν βλεπω κατι καλυτερο..

 

παρολα αυτα και γω προσωπικα θεωρω φτωχο το λογισμο της LG σε σχεση με το s60 και το ξερω οτι με τον εναν η τον αλλο τροπο στο τελος νοκια θα παιρνω με ενδιαμεσα διαλυματα προς αλλες συσκευες ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλο το κινητο, καλη καμερα, ομως εμενα μου εβγαλε ενα bug, οταν ανοιγω το κινητο και ανοιγω για πρωτη φορα το καπακι της καμερας μου λεει φορτιση... και δεν με βαζει στην καμερα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, επειδή με ενδιαφέρουν οι δυνατότητες που έχει το κινητό στο βίντεο, τελικά στην ανάλυση 720χ480 "τραβάει" με 30 fps ή 15; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

30fps τραβαει σε αναλυση vga δηλαδη 640*480 τωρα για την 720*480 υπαρχει μια συγχηση απ οτι βλεπω, ενω στο κουτι λεει οτι τραβαει εχει διαπιστωθει οτι τραβαει μονο 15fps τωρα αν αυτο διορθωθει με καποια αναβαθμιση αυτο δεν το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

30fps τραβαει σε αναλυση vga δηλαδη 640*480 τωρα για την 720*480 υπαρχει μια συγχηση απ οτι βλεπω, ενω στο κουτι λεει οτι τραβαει εχει διαπιστωθει οτι τραβαει μονο 15fps τωρα αν αυτο διορθωθει με καποια αναβαθμιση αυτο δεν το ξερω...

 

Ευχαριστώ Spideergr. Απ'ότι φαίνεται δεν πάω για άμεση αλλαγή κινητού:). Πάντως είναι μια καλή αρχή για να δούμε κάποτε βίντεο καλής ποιότητας και από το κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...