Jump to content

LG KC550


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μετά από ξεζούμισμα της μισής μπαταρίας εχω μια εικόνα για το κινητό... Καταρχάς..από ποιότητα όπως είπα ειναι πολύ καλό..μου άρεσε πολύ το βύσμα της φόρτισης που έχει συρόμενο κάλυμμα..το πίσω καπάκι ειναι από μαλακό πλαστικό και δίνει ωραία αίσθηση(akis_k ειναι κάπως σαν του π1 να καταλάβεις..και μπροστά επίσης ειναι σαν το γυαλιστερό πλαστικό του π1 ) η οθόνη του ειναι πιο ζωντανή σε χρώματα από του ν82 (ίσως γιατί έχει περισσότερη φωτεινότητα) για να μπει στο μενού έχει μια καθυστέρηση 1 δευτερολέπτου..για να ανοίξει η κάμερα θα περάσουν 2-3 δευτερόλεπτα από τη στιγμή που θα ανοίξει το κάλυμμα..η ταχύτητα στο μενού ειναι φυσιολογική.. Τώρα στην ποιότητα φωτό δεν μπορώ να είμαι απόλυτα ακριβείς γιατί δεν εχω υπολογιστή αυτές τις μέρες για να δω ξεκάθαρα τις φωτό και τα βίντεο..με συγκρίσεις όμως στις οθόνες των κινητών ειναι σίγουρα καλύτερο το ν82..οι φωτό του 550 έχουν τονισμενα τα χρώματα που δεν μοιάζουν τόσο με τα πραγματικά. Στο βίντεο ειναι και αυτό κατώτερο του ν82 και αυτό γιατί τραβάει μόνο σε ανάλυση 3gp και όχι mp4..επίσης όταν κουνιέται το κινητό γρήγορα κατά τη βιντεοσκόπηση εμφανίζει το γνωστό πίξελισμο, ελάχιστα βέβαια..όταν όμως δεν κουνιέται το κινητό τοτε ειναι πολύ καλό..για να καταλάβετε διαφορά στην ποιότητα μεταξύ ν82 και 550 τράβηξα με μεγίστη ανάλυση και στα 2 (vga και 480χ720 αντίστοιχα) για 1 λεπτό και το βίντεο του ν82 ήταν 25mb και στο 550 ήταν 7.9mb ...επίσης πέρα από τη διαφορά στην ποιότητα του βίντεο είχαν διαφορά και στο ήχο..(περισσότερα σχετικά με την κάμερα όταν θα εχω τον υπολογιστή μου για να δω καλύτερα τις διάφορες στο πισί) στο θέμα ηχείο δεν ειναι κάτι το ιδιαίτερο..έχει πλούσιο ήχο και όταν το βάζεις τέρμα λίγο τσιριχτο.. Γενική μου άποψη; ειναι ένα από τα καλύτερα φωτό-κινητά στα χρήματα του και σίγουρα το καλύτερο βίντεο-κινητό στα λεφτά του αλλά και παραπάνω..οποιοσδήποτε θέλει να ρωτήσει οτιδήποτε για τη συσκευή εδώ είμαι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο πρώτα απ'όλα. Το κινητό έχει έξοδο TV Out. Σε φυλλάδιο του Γερμανού αναφέρεται κάτι τέτοιο. Καλή φάση αν υπάρχει πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Αντρέα για το κατατοπιστικότατο review :rolleyes:.
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό review αλλά για το βίντεο του δεν περίμενα τέτοια ... όταν θα τα βάλεις σε πισι πες και σε εμας εντυπώσεις ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Αντρέα για το κατατοπιστικότατο review :rolleyes:.

 

ρε συ ακη.πιο πάνω σε είπα Αποστόλη τυχαία..εμένα δεν με λένε Αντρέα..θανάση με λένε...:) το κινητό μέσα στο μενού έχει ρυθμίσεις για το τιβί άουτ αλλά στο πακέτο δεν είχε το καλώδιο..πρέπει να το αγοράσεις χωριστά..επίσης το sar ειναι 0.348 όποιον ενδιαφέρει..πολύ χαμηλό..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ρε συ ακη.πιο πάνω σε είπα Αποστόλη τυχαία..εμένα δεν με λένε Αντρέα..θανάση με λένε...:)

 

oups :O.. Κάποιο άλλο μέλος παλιότερα (στο θέμα του p1) σε είχε πει Αντρέα και από τότε το 'έδεσα' :O

Link to comment
Share on other sites

oups :O.. Κάποιο άλλο μέλος παλιότερα (στο θέμα του p1) σε είχε πει Αντρέα και από τότε το 'έδεσα' :O

 

Τεσπα..δεν εχω πρόβλημα..απλά δεν ήξερα πως σου ήρθε το αντρέας..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τώρα ας επιστρέψουμε στο θέμα μας ....
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

σε τηλεφωνικες κλησεις πως τα παει ειναι οκ ? τα μηνυματα ? γραφει ελληνικους χαρακτηρες ? εχει T9 ? ξυπνητηρι, ημερολογιο ολα οκ? φωτογραφιες απο την καρτα μνημης τις εμφανιζει κανονικα - αργα - γρηγορα ? το accelerometer λειτουργει πουθενα αλλου εκτος απο τις εικονες και τα παιχνιδια ? :wacko:

 

edit: κατι ακομη που ξεχασα, μπορεις να δοκιμασεις να του βαλεις καρτα micro sdhc πχ 4gb αν εχεις να μας πεις αν την διαβαζει ?

Link to comment
Share on other sites

σε τηλεφωνικες κλησεις πως τα παει ειναι οκ ? τα μηνυματα ? γραφει ελληνικους χαρακτηρες ? εχει T9 ? ξυπνητηρι, ημερολογιο ολα οκ? φωτογραφιες απο την καρτα μνημης τις εμφανιζει κανονικα - αργα - γρηγορα ? το accelerometer λειτουργει πουθενα αλλου εκτος απο τις εικονες και τα παιχνιδια ? :wacko:

 

edit: κατι ακομη που ξεχασα, μπορεις να δοκιμασεις να του βαλεις καρτα micro sdhc πχ 4gb αν εχεις να μας πεις αν την διαβαζει ?

 

Ας τα πάρουμε από την αρχή..ήχος συνομιλίας άψογος..διαυγής και αρκετή ένταση..μηνύματα γράφει κανονικά Ελληνικα με τ9 όπως το νοκια.. Έχει αφύπνιση και μάλιστα μπορείς να ορίσεις μέχρι και 5 διαφορετικά..ημερολόγιο μετατροπέα μεγεθών, χρονόμετρο κτλ έχει..το accelerometer είδα λειτουργεί στις φωτό.βίντεο.παιχνίδια..αλλού δεν το πρόσεξα..θα το κοιτάξω το βραδάκι αν έχει τίποτα ρυθμίσεις....επίσης σχετικά με την κάρτα δεν έβαλα 4άρα αλλά την 8άρα από το ν82 και δούλευε τελεία..ίχνος καθυστέρησης..σα να μην είχε κάρτα..στην ταχύτητα για το άνοιγμα των εικόνων ειναι σχετικά γρήγορο..το ίδιο και στα βίντεο..αυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

:w00t: :thanks: :w00t: το ψηνω τελος αυγουστου που ερχεται η επιδοτηση μου αυτο η το g600 και μαλλον αυτο λεω :lol:
Link to comment
Share on other sites

:w00t: :thanks: :w00t: το ψηνω τελος αυγουστου που ερχεται η επιδοτηση μου αυτο η το g600 και μαλλον αυτο λεω :lol:

 

βασικα σχεδόν τα ίδια ειναι..αλλά για μένα καλύτερα το lg γιατί έχει μεγαλύτερη οθόνη και τραβάει καλύτερο βίντεο...επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι η εστίαση στην κάμερα γίνεται παρά πολύ γρήγορα..πολύ πιο γρήγορα από το ν82...άντε να φτιαχτεί και το πισί μου να δω τα αποτελέσματα στο πισί..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος από το μεγάφωνο πως είναι;

Ευχαριστώ,

Μάνος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος από το μεγάφωνο πως είναι;

Ευχαριστώ,

Μάνος

 

Για να ακούγεται ο ήχος κλήσης καλός ειναι..γενικά για να ακούς μουσική δεν ειναι και ότι καλύτερο..ειναι πλούσιος γενικά με καλό μπάσο και πρίμα αλλά όταν το βάζεις τέρμα τσιρίζει λίγο..από ακουστικά μια παρά ειναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Για να ακούγεται ο ήχος κλήσης καλός ειναι..γενικά για να ακούς μουσική δεν ειναι και ότι καλύτερο..ειναι πλούσιος γενικά με καλό μπάσο και πρίμα αλλά όταν το βάζεις τέρμα τσιρίζει λίγο..από ακουστικά μια παρά ειναι..

 

Θέλω αν σου είναι εύκολο να δοκιμάσεις mp3 ringtone για ήχο κλήσεις αλλά κάτι αρκετά δυνατό και να μου πεις πως το παίζει.

Ευχαριστώ,

Μανος

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Μάνο..αφού το δοκίμασα πάλι διαπίστωσα ότι όταν το ακουμπάς σε επίπεδη επιφάνεια δεν παίζει πολύ δύνατα γιατί κλείνει το ηχείο από πίσω..η ένταση ειναι ικανοποιητική..λίγο πιο χαμηλά από το ν82 αλλά δεν έχει τόσο πρίμα όσο το ν82 με αποτέλεσμα να ακούγεται καθαρότερος... Τόλη, ναι παίρνει mp3 για ήχο μηνυμάτων..όσο για την ποιότητα δεν τρίζει καθόλου και γενικά η ποιότητα ειναι παρά πολύ καλή και μοιάζει για ακριβότερο..το σλαιντ ειναι ελαστικό και δεν ξεφεύγει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

το SAR του πρέπει να είναι από τα μικρότερα στην αγορά.

 

Ναι..έχει από τις πιο χαμηλές τιμές στο σαρ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καθολου τσογος στο slide alla d900i?

 

Εξήγησε μου πως εννοείς το τζόγος στο ντι 900 γιατί δεν το είχα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

to d900i απο την δεξια πλευρα ετριζε υπερβολικα.δεν ηταν στιβαρο σαν κινιτο.ακομα και οταν εκανε δονηση το κινιτο αυτο το φαινομενο ηταν ποιο εντονο.για αυτο το λογο το εδωσα σε 2 μερες.το lg κουνιεται καθολου το slide οταν ειναι ανοιχτο το τηλεφωνο?γενικα πωσ ειναι το slide του?
Link to comment
Share on other sites

to d900i απο την δεξια πλευρα ετριζε υπερβολικα.δεν ηταν στιβαρο σαν κινιτο.ακομα και οταν εκανε δονηση το κινιτο αυτο το φαινομενο ηταν ποιο εντονο.για αυτο το λογο το εδωσα σε 2 μερες.το lg κουνιεται καθολου το slide οταν ειναι ανοιχτο το τηλεφωνο?γενικα πωσ ειναι το slide του?

 

Άριστο θα το χαρακτήριζα...όχι δεν τρίζει καθόλου..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

τι περιεχει η συσκευασια του?

 

Το σιντάκι..ακουστικά...καλώδιο σύνδεσης με το πισι...φορτίστη....αυτα..δε νομίζω να ξέχασα κάτι

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...