Jump to content

Είστε ευχαριστημένοι από την Wind;


crazy_4
 Κοινοποίηση

Είστε ευχαριστημένος/η από την TIM;  

521 members have voted

  1. 1. Είστε ευχαριστημένος/η από την TIM;

    • ΝΑΙ
      323
    • ΟΧΙ
      198


Recommended Posts

Στην καρτοκινητή η Wind είναι συμφερότερη επιλογή σε σχέση με την Vodafone,αυτό είναι σίγουρο(πλην μεμονωμένων περιπτώσεων που τους συμφέρουν τα A La Carte και Cu)!

 

Τώρα,για τα συμβόλαια,θεωρώ προσωπικά ελάχιστα πιο φθηνή την Vodafone και με καλύτερη εξυπηρέτηση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδη με λιγα λογια ποια ηταν τα υπερ στην Wind σε σχεση με την Vodafone?

 

Wind +1

Το καλύτερο τηλέφωνο που πήρα ποτέ από τη vodafone ήταν το se w200 με 25 ευρώ επιπλέον της επιδότησης. Το χειρότερο τηλέφωνο που πήρα απ' τη wind ήταν το moto v6maxx δωρεάν.

Wind +1

Πολύ καιρό πριν καν δουλέψω στη wind μου εξηγούσαν αρκετά πράγματα πάνω σε οτιδήποτε ρωτούσα, στη vodafone δούλευε ένας γνωστός μου ο οποίος δε μου είχε αναλύσει ποτέ σχεδόν τίποτα (ε, γνωστός ήταν, του είχα εμπιστοσύνη).

Wind +1

Ίσως να μη μετράει για 'σένα, αλλά από όταν πρωτο-μπήκα σε κατάστημα wind για δουλειά και έμαθα πως "δουλεύει" η κινητή και πιο ειδικότερα η εταιρία, άρχισα να βλέπω πολύ διαφορετικά το όλο θέμα.

Vodafone +1

Το γεγονός ότι έφυγα επειδή "ερωτεύτηκα" τη wind και όχι επειδή είχα κάποιο συμαντικο πρόβλημμα μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

Wind +1

Το καλύτερο τηλέφωνο που πήρα ποτέ από τη vodafone ήταν το se w200 με 25 ευρώ επιπλέον της επιδότησης. Το χειρότερο τηλέφωνο που πήρα απ' τη wind ήταν το moto v6maxx δωρεάν.

Wind +1

Πολύ καιρό πριν καν δουλέψω στη wind μου εξηγούσαν αρκετά πράγματα πάνω σε οτιδήποτε ρωτούσα, στη vodafone δούλευε ένας γνωστός μου ο οποίος δε μου είχε αναλύσει ποτέ σχεδόν τίποτα (ε, γνωστός ήταν, του είχα εμπιστοσύνη).

Wind +1

Ίσως να μη μετράει για 'σένα, αλλά από όταν πρωτο-μπήκα σε κατάστημα wind για δουλειά και έμαθα πως "δουλεύει" η κινητή και πιο ειδικότερα η εταιρία, άρχισα να βλέπω πολύ διαφορετικά το όλο θέμα.

Vodafone +1

Το γεγονός ότι έφυγα επειδή "ερωτεύτηκα" τη wind και όχι επειδή είχα κάποιο συμαντικο πρόβλημμα μαζί της.

 

Καταλαβα...εμενα απλως με ενδιαφερει να μαθω την γνωμη ανθρωπων που φευγουν απο μια εταιρια και πανε σε καποια αλλη. Βασικη προυποθεση βεβαια ειναι να εχουν μεινει αρκετο καιρο ωστε να μπορουν ας πουμε να εχουν μια ολοκληρωμενη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά,αυτό που λείπει από τον όμιλο Wind είναι κυρίως η αξιοπιστία και τίποτα άλλο!Το γεγονός και μόνο ότι από τη μια στιγμή στην άλλη θα ακυρώσει/τροποποιησει υπηρεσίες!Και δε λένε να το καταλάβουν εκεί μέσα τα μεγάλα κεφάλια!Μερικές αρπαχτές προσφορές φέρνουν πελάτες,αλλά πώς θα παραμείνουν αυτοί οι πελάτες όταν δεν είναι βέβαιοι ότι οι υπηρεσίες που χρησιμοποιούν δε θα ακυρωθούν/αλλάξουν;Θα μου πεις,και οι άλλες 2 προχωράν κατά καιρούς σε τροποποιήσεις/ακυρώσεις υπηρεσιών,αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό και όχι τόσο προκλητικά όπως η Wind!

 

Επίσης,στα συμβόλαια θα μπορούσε να μειώσει λίγο τις τιμές!1η είναι στο χορό των αυξήσεων,στα συμβόλαια κυρίως!Δεν είναι Κοσμοτέ για να την πάρει να κάνει πρώτη τέτοιες αυξήσεις!

 

Επιπλέον,να δωσει πραγματικό Ίντερνετ και στα καρτοκινητά,μέσω του wind Plus και όχι Wap!40 mb είναι αυτά,δεν μπουκώνει το δίκτυο,ας χαλαρώσουν λίγο!

 

Η κάλυψη gsm είναι σε πολύ καλά επίπεδα και πραγματικά δεν έχει να φοβηθεί κάτι από τις άλλες 2 και επίσης έχει την καλύτερη ποιότητα ήχου(γνωστό αυτό,χρόνια τώρα)!Το 3g επίσης είναι αρκετά εκτεταμένο προς το παρόν στην επαρχία και είναι καλό που φροντίζει και το επεκτείνει συνεχώς!

 

Τα καταστήματά της σαν περιβάλλον και εξυπηρέτηση είναι πιστεύω λίγο καλύτερα από τις άλλες εταιρίες(μιλάω για κάποιο δείγμα σε διάφορες περιοχές,όχι για το σύνολο)!

 

Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση(1260,1277 και 1231)είναι σε καλά επίπεδα(αν και μου φαίνεται ότι πλέον το 1231 δε στελεχώνεται από το ίδιο έμπειρα άτομα όπως παλιότερα.Ίσως είναι και ιδέα μου :confused: )

 

Στα καρτοκινητά είναι όντως αρκετά ανταγωνιστική!Αυτά από μένα!:)

 

Μας τα χαλάει μόνο στη σταθερότητα(βλ.αξιοπιστία σε τιμές και υπηρεσίες)

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...εμενα απλως με ενδιαφερει να μαθω την γνωμη ανθρωπων που φευγουν απο μια εταιρια και πανε σε καποια αλλη. Βασικη προυποθεση βεβαια ειναι να εχουν μεινει αρκετο καιρο ωστε να μπορουν ας πουμε να εχουν μια ολοκληρωμενη αποψη.

 

Με ψιλομπέρδεψε η απάντησή σου. Κοίτα, δε μπήκα στο φόρουμ για να κάνω διαφήμιση στη wind ή δυσφήμιση στη vodafone, κάτι που πολύ εύκολα θα μπορούσα χωρίς καν κανείς να καταλάβει ότι δουλεύω κάπου. Αντιθέτως, μπήκα σαν καταναλωτής, οπώς καταναλωτικό και όχι εταιρικό συμβόλαιο έχω με τη wind :).

Μιας όμως και έχω κάποιες επιπλέον γνώσεις περί wind από αρκετούς, δεν έχω κάποιο λόγο να μη βοηθήσω όσο μπορώ από εδώ μέσα, αναφέροντας παράλληλα και την επαγγελματική μου ιδιότητα. Άλλωστε τη vodafone τη γνωρίζω αρκετά καλά σα καταναλωτής οπότε έχω ας πούμε μια ολοκληρωμένη άποψη και έμαθα και για τις 3 περισσότερα μέσα από τη wind.

Link to comment
Share on other sites

 

(αν και μου φαίνεται ότι πλέον το 1231 δε στελεχώνεται από το ίδιο έμπειρα άτομα όπως παλιότερα.Ίσως είναι και ιδέα μου :confused: )

 

 

Αναρωτιομουν αν θα το προσεξει κανεις....:(

Οχι, δεν ειναι ιδεα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιομουν αν θα το προσεξει κανεις....:(

Οχι, δεν ειναι ιδεα σου.

 

Κι εγώ το ίδιο πίστευα :p Σκεφτόμουν μήπως κι έκανα λάθος,αλλά τελικά επιβεβαιώνομαι :) Πλέον,τα πιο πολλά άτομα που μιλάς στο 1231 σα να φαίνονται πιο διστακτικά στις απαντήσεις,σα να μην κατέχουν και τόσο καλά το αντικείμενο,τις περισσότερες φορές ψάχνουν για αρκετή ώρα και άλλα πολλά..Επαναλαμβάνω,δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι έτσι!Έχω πέσει σε αρκετά ξεφτέρια που σου απαντάνε πριν καν τους θέσεις το ερώτημα αλλά πλέον αυτά τα ξεφτέρια έχουν εκλείψει λίγο..Τι γίνεται;Επιτρέπεται το τμήμα νέων τεχνολογιών να μη στελεχώνεται από έμπειρους υπαλλήλους;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο πίστευα :p Σκεφτόμουν μήπως κι έκανα λάθος,αλλά τελικά επιβεβαιώνομαι :) Πλέον,τα πιο πολλά άτομα που μιλάς στο 1231 σα να φαίνονται πιο διστακτικά στις απαντήσεις,σα να μην κατέχουν και τόσο καλά το αντικείμενο,τις περισσότερες φορές ψάχνουν για αρκετή ώρα και άλλα πολλά..Επαναλαμβάνω,δεν είναι όλοι οι υπάλληλοι έτσι!Έχω πέσει σε αρκετά ξεφτέρια που σου απαντάνε πριν καν τους θέσεις το ερώτημα αλλά πλέον αυτά τα ξεφτέρια έχουν εκλείψει λίγο..Τι γίνεται;Επιτρέπεται το τμήμα νέων τεχνολογιών να μη στελεχώνεται από έμπειρους υπαλλήλους;

Επιτρέπεται ή δεν επιτρέπεται, αυτό αποφάσισε η διοίκηση! Απολύονται οι παλιότεροι αορίστου χρόνου και προσλαμβάνονται νέοι υπάλληλοι με σύμβαση λίγων μηνών, ώστε να μην υπάρχουν πολλές απαιτήσεις από αυτούς! Ξεχνάει όμως η διοίκηση ότι απαιτήσεις έχουν και οι συνδρομητές...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Με ψιλομπέρδεψε η απάντησή σου. Κοίτα, δε μπήκα στο φόρουμ για να κάνω διαφήμιση στη wind ή δυσφήμιση στη vodafone, κάτι που πολύ εύκολα θα μπορούσα χωρίς καν κανείς να καταλάβει ότι δουλεύω κάπου. Αντιθέτως, μπήκα σαν καταναλωτής, οπώς καταναλωτικό και όχι εταιρικό συμβόλαιο έχω με τη wind :).

Μιας όμως και έχω κάποιες επιπλέον γνώσεις περί wind από αρκετούς, δεν έχω κάποιο λόγο να μη βοηθήσω όσο μπορώ από εδώ μέσα, αναφέροντας παράλληλα και την επαγγελματική μου ιδιότητα. Άλλωστε τη vodafone τη γνωρίζω αρκετά καλά σα καταναλωτής οπότε έχω ας πούμε μια ολοκληρωμένη άποψη και έμαθα και για τις 3 περισσότερα μέσα από τη wind.

 

Μα εγω δεν σε κατηγορησα για κατι. Απλως ηθελα να μαθω τα σημεια που ανεφερες (wind-vodafone 3-1) και σε εκαναν να αλλαξεις εταιρια. Που μπερδευτηκες?

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπεται ή δεν επιτρέπεται, αυτό αποφάσισε η διοίκηση! Απολύονται οι παλιότεροι αορίστου χρόνου και προσλαμβάνονται νέοι υπάλληλοι με σύμβαση λίγων μηνών, ώστε να μην υπάρχουν πολλές απαιτήσεις από αυτούς! Ξεχνάει όμως η διοίκηση ότι απαιτήσεις έχουν και οι συνδρομητές...

 

Δε ξέρω αν ξέρεις κάτι παραπάνο από μέσα, αλλά από όσο γνωρίζω στον ιδιωτικό τομέα οι καλοί και έμπειροι παίρνουν προαγωγές και τις θέσεις τους παίρνουν καλοί και άπειροι. Τώρα αν έχεις στο μυαλό σου κάτι από κάτι άλλο... πες το μας γιατί και εμείς ιδιωτικοί υπάλληλοι είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια,δυστηχως ή ευτυχως ο ιδιωτικος τομεας ειναι οσα πανε κι οσα ερθουν. και μη κανετε πως δεν ξερετε ποιος επιβιωνει... γι'αυτο μη λετε πολλα,παιξτε το τρελιτσα μη χασετε κι αυτα που εχετε.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδια,δυστηχως ή ευτυχως ο ιδιωτικος τομεας ειναι οσα πανε κι οσα ερθουν. και μη κανετε πως δεν ξερετε ποιος επιβιωνει... γι'αυτο μη λετε πολλα,παιξτε το τρελιτσα μη χασετε κι αυτα που εχετε.

 

Το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό, αν τελειώσουν τα μικρά, τι θα τρώει το μεγάλο???

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν ξέρεις κάτι παραπάνο από μέσα, αλλά από όσο γνωρίζω στον ιδιωτικό τομέα οι καλοί και έμπειροι παίρνουν προαγωγές και τις θέσεις τους παίρνουν καλοί και άπειροι. Τώρα αν έχεις στο μυαλό σου κάτι από κάτι άλλο... πες το μας γιατί και εμείς ιδιωτικοί υπάλληλοι είμαστε...

 

Αφού όπως είπες πριν μερικές μέρες εργάζεσαι στη wind, θα μάθεις με τον καιρό τον τρόπο λειτουργίας της εταιρίας από μόνος σου. Εκτός αν δουλεύεις σε Franchise κατάστημα οπότε εκεί δεν κυκλοφορούν τα περισσότερα από αυτά που συμβαίνουν "μέσα"...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε πετρο...πες τα.... μαμω την Wind μου μεσα....Εκει μετραει ποιον ξερεις, σε ποιον....ΧΧΧΧ, κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Μη τα βαζεται με την wind..παντου ετσι ειναι.. αλλα υπαρχει και αξιοκρατεια.

και μενα βαλθηκαν καποιοι να με ξεκανουν!! :D

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μη τα βαζεται με την wind..παντου ετσι ειναι.. αλλα υπαρχει και αξιοκρατεια.

και μενα βαλθηκαν καποιοι να με ξεκανουν!! :D

Σκέψου λοιπόν πόσο ευχαριστημένοι μπορούν να είναι οι πελάτες της wind (αφού αυτή είναι η ερώτηση του παρόντος θέματος) όταν έχουν να κάνουν με υπαλλήλους που είναι απογοητευμένοι από την εταιρία! Σκέψου πως θα εξυπηρετεί κάποιος σε κατάστημα της εταιρίας όταν "έχουν προσπαθήσει να τον ξεκάνουν" όπως είπες και ο ίδιος! Θα υπάρχει απροθυμία, αδιαφορία, έλλειψη γνώσεων κλπ με αποτέλεσμα σιγά σιγά να αρχίζουν και οι ίδιοι οι συνδρομητές να αδιαφορούν για την... εταιρία και να είναι απογοητευμένοι από αυτήν!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεν είανι έτσι τα πράγματα...όταν κάποιος θέλει να σε ξεκάνει, κάνεις τα πάντα και συνήως με επιτυχία έτσι ώστα να του βάλεις τα γυαλιά...πέρα από αυτό όμως, δε συμφωνώ με την άποψη του billakosss....οι μόνοι που μπορούν να σε φάνε και να σε ξακάνουν φίλοι μου ελιναι οι ίδιοι οι συνάδελφοι....όπως και μου έτυχε!!!!
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

δεν είανι έτσι τα πράγματα...όταν κάποιος θέλει να σε ξεκάνει, κάνεις τα πάντα και συνήως με επιτυχία έτσι ώστα να του βάλεις τα γυαλιά...πέρα από αυτό όμως, δε συμφωνώ με την άποψη του billakosss....οι μόνοι που μπορούν να σε φάνε και να σε ξακάνουν φίλοι μου ελιναι οι ίδιοι οι συνάδελφοι....όπως και μου έτυχε!!!!

αν εισαι καπου και οι αλλοι ζοριζοντε λογικο ειναι οι συναδελφοι να σε φανε. βεβαια η καθε τετοια κινηση εχει και το αντιτιμο της..

και δε λεω για μενα γιατι ετσι κι αλλιως με τον εαυτο μου τα εχω καλα,αν καποιοι τρωγονται..υπαρχει και το solarioum :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εδω κολλάει το : κόρακας κοράκου μάτι βγάζει????Βγαζειιιι....βγαζειιιι....:P

 

Όπως και να 'χει όμως...θεωρώ ότι η wind είναι η καλύτερη μακράν, σαν εταιρεία. Υπήρξα συνδρομήτρια vodafone, υπήρξα και wind πολύ προτού δουλέψω. (έτσι γιατί εγώ δεν είπα την γνώμη μου)

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δεν έχω εμπειρία με τη wind αλλά είναι η μόνη που περνάει την επιδότηση στο πάγιο.

Αυτό είναι πολύ θετικό για μένα.

Link to comment
Share on other sites

αν λες την εκπτωση αντι επιδοτησης ολες πια το κανουν..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να το κάνει καποια άλλη εταιρεία με τους ίδιους όρους.

Μας έδωσε επιδότηση 150 Ε ανα γραμμή η οποία θα αφαιρείται από το πάγιο σε 12 μήνες. Η Cosmote έδινε μόνο 50. Μπορεί να κάνουν και οι άλλοι αλλά δίνουν πολύ λιγότερα χρήματα.

 

Εγώ εννοώ να σου δίνουν την ίδια ακριβώς επιδότηση ανεξάρτητα από το αν θα πάρεις συσκευή ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

α τωρα το επιασα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...