Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Θέλω να ρωτήσω για μια αρχάρια στο skateboard, ποιο skateboard θα προτείνατε;

Θέλω να το κάνω δώρο σε κάποια που θέλει να ξεκινήσει τώρα αλλά δεν έχω ιδέα από αυτά...

:!:
Link to comment
Share on other sites

νεο παιχνιδι ab games << ACT ποντοι στο περιβαλλον >> διαθεσιμο εως 1/2/21

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ότι οι ανανεώσεις αυτές γίνονται 2 εβδομάδες περίπου πριν το τέλος Φεβρουαρίου, ρώτησα και εγώ στο τοπικό κατάστημα Ωρωπού και η υπάλληλος μου δεν μου είπε κάτι για πράξη συνταξιοδότησης, μου ζήτησε να της πάω τα παρακάτω για ανανέωση ασφαλιστικής ικανότητας της συζύγου:

1.Εκκαθαριστικά εφορίας

2.Πιστοποιητικό οικογενιακής κατάστασης

3.Αίτηση που συμπληρώνω εκεί στο κατάστημα

Όσο αφορά την πρωτότυπη πράξη συνταξιοδότησης, και εγώ την περιμένω να έρθει ταχυδρομικός στο σπίτι.

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Μετά απο μια πολύ κακή απόφαση που έκανα να μπω σε ενα καρτοπρογραμμα πριν 6 μήνες λόγο του ότι η υπάλληλος μου τα είπε μπερδεμένα και εγώ τα έφαγα χωρίς δεύτερη σκέψη. Τωρα έκανα αίτηση για διακοπή και παρόλο που πρέπει να πληρώσω πρόστιμο της αποχώρησης (αυτο το καταλαβαίνω και μπορω να το πληρώσω άμεσα ) μου λένε οτι δεν έχω καν το δικαίωμα διακοπής γιατί έχω απλήρωτους κάποιους λογαριασμούς. Γίνεται ισχύει κάτι τέτοιο; Πραγματικά επειδή δεν μπορώ να τούς ξεπληρώσω άμεσα και οι λογαριασμοί τρέχουν παρόλο που μου εχουν κόψη εξερχόμενες και ίντερνετ εδώ και καιρό. Εχω απελπιστεί πραγματικά γιατι σε συνδυασμό με το τέλος αποσυνδέσεις που θα πληρώσω και μς τους λογαριασμούς μου να τρέχουν μέχρι να βρω όλο το χρηματικό ποσό θα μαζευτούν πολλα.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε διακανονισμό και ταυτόχρονα διακοπή. Εναλλακτικά αν δεν πληρώνεις θα καταργηθει αυτόματα η σύνδεση και θα λάβεις έναν εκκαθαριστικό λογαριασμό με όλες τις οφειλές μαζεμένες. Καλό είναι να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών πρώτα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε διακανονισμό και ταυτόχρονα διακοπή. Εναλλακτικά αν δεν πληρώνεις θα καταργηθει αυτόματα η σύνδεση και θα λάβεις έναν εκκαθαριστικό λογαριασμό με όλες τις οφειλές μαζεμένες. Καλό είναι να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών πρώτα.

φίλε μου καλησπέρα, χθες μιλούσα μαζί τους με το τμήμα αποσυνδέσεων και ύστερα με την εξυπηρέτηση πελατών και δεν μου ανέφεραν τίποτα για δυνατότητα διακανονισμόυ παρόλο που επέμενα για το θέμα μου. Το μόνο που είπαν είναι αν θες να γίνει διακοπή πλήρωσε ήταν απόλυτοι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την δυνατότητα να κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία.

Έτσι θα τερματιστεί άμεσα η σχέση σου με την τρέχουσα εταιρεία.

Στην συνέχεια μπορεις να αποπληρώσεις το χρέος σου σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Μετά απο μια πολύ κακή απόφαση που έκανα να μπω σε ενα καρτοπρογραμμα πριν 6 μήνες λόγο του ότι η υπάλληλος μου τα είπε μπερδεμένα

 

Αυτό είναι από μόνο του λόγος να διακόψεις χωρίς να πληρώσεις το πρόστιμο. Τα ανεξοφλητα μπορούν να αμφισβητηθουν για όσο καιρό έχεις φραγη, είναι εντελώς παράλογο να σε χρεώνουν υπηρεσίες που δεν έχεις δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις. Επικοινώνησε με την προστασία καταναλωτή η ρωτα ένα γνωστό η φίλο δικηγόρο να σε κατατοπίσει...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας εργάζομαι ως σερβιτόρος, βρίσκομαι σε αναστολή εργασίας απο τον Αύγουστο και παίρνω το επίδομα των 534€ κάθε μήνα, τον Μάρτιο παρουσιάζομαι με την Β ΕΣΣΟ το επίδομα θα εξακολουθώ να το παίρνω?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Θα συνεχίσεις να το παίρνεις όσο ο εργοδότης σου σε δηλώνει σε αναστολή. Προφανώς όμως μόλις μάθει ότι παρουσιάστηκες θα σε σταματήσει από την αναστολή.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την παρακατω μητρικη GIGABYTE P35-DS3L (λιγο προιστορικη) και σκεφτομαι να βαλω εναν SSD Samsung 860 Evo 500Gb θα εχω καποιο θεμα συμβατοτητας?

Αξιζει μια τετοια αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Core2duo έχεις επεξεργαστή; Έχω ενα pc core2duo με socket 775 σαν της δικής σου μητρικής και έβαλα κανονικά ssd της patriot σε windows 7. Σε σχέση με τον hdd που είχε πανω είδα διαφορά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Core2Quad με 4Gb Ram DDR2 οποτε μαλλον δεν θα εχω θεμα...

Συνδεω τον ssd

Pαω στο Bios βαζω να κανει Βοοt απο αυτον

κανω φορματ στον σκληρο

Eγκαθιστω τα windows στον ssd

αυτα ειναι τα βηματα που ακολουθω σωστα?

Edited by gladietor
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Επειδή ξανάρχισα μετά από πολλά χρόνια την συλλογή με τις τηλεκάρτες μου, αν έχει κάποιος συλλογή ξεχασμένη και δεν την θέλει, ας μου στείλει ένα μνμ.

Edited by POWERTURBINE
Link to comment
Share on other sites

Καπνιστής Lucky Strike τελευταία φορά πριν 13 χρόνια και χθες ξαναδοκίμασα και μου φάνηκαν εντελώς διαφορετικά. Λιγότερη γεύση και πιο ελαφρά.

1) Ξέρει κανείς τι συνέβη; Μήπως είναι η ιδέα μου;

2) όταν τα κάπνιζα παλιά, στη συσκευασία έγραφε "it's toasted" και τώρα δεν το γράφει, παρά μόνο "luckies". Δεν ψήνονται όπως παλιά;

Εάν κάποιος ξέρει κάποιο φόρουμ για τσιγάρο και κάπνισμα, ας δώσει λινκ.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μου έσκασε διαφήμιση στο facebook για -50% στην GSA https://www.gsasport.com/gr/,

 

πολύ καλό brand και η ποιότητα των ρούχων της είναι πολύ καλη (από προηγούμενη εμπειρία μου)

 

Θεωρώ καλή ευκαιρία ειδικά οι ανδρικες φόρμες βγαίνουν στα 15€

Link to comment
Share on other sites

νεο παιχνιδι << Πόντοι στα Νέα Γαλλικά Γεύματα >> διαθεσιμο εως 15/2/21

ευκολο ταιριαζεις τα γευματα με τις φωτογραφιες και κερδιζεις ευκολα 15 ποντους.

Για να λάβεις τους πόντους αρκεί να κάνεις μια συναλλαγή έως 1/3/2021. Για όσους έχουν παίξει online η πίστωση των πόντων θα γίνει στις 5/03/2021.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μητρική επεξεργαστή και μνήμες... Κουτί θα διαλέξω ένα που να μου αρέσει εμφανισιακά... Κάρτα γραφικών και δίσκους τα έχω... Θέλω ένα δυνατό μηχάνημα, να ανοίγει ότι πατήσω πριν το πατήσω.. Κοιτάω για ryzen 7 ή i7 ή i9

 

Από eshop το θέλω λόγω δόσεων με πιστωτική.. Ευχαριστώ για το χρόνο σας..

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε ρε παιδιά μήπως έχετε καμία παρόμοια εμπειρία ή κάποιος που να γνωρίζει από νόμους κλπ.... Η γυναίκα δουλεύει σε ένα νυχαδικο. Κάθε φορά που κλείνει όταν ανοίγει λέει σε όλες τις κοπέλες ΌΛΗ ΜΈΡΑ 9-9 ΕΔΏ ΠΈΡΑ ΣΑΣ ΘΈΛΩ. Και αν σας αρέσει. Προφανώς και δε μπορεί να τις απολύσει, κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό το 12ωρο σε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΉ ΒΆΣΗ 6 μέρες τη βδομάδα για βδομάδες ολόκληρες;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...