Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Kwstas_skiathos
ποια gcam να περασω και αν είναι υποχρεωτικο το xml να τα περασω γτ εχω μπερδευτεί?και σχετικα με ρομ?μπορω να βαλω μια custom η θα φαει κανα brick?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα Black & Decker, γενικά είμαι ικανοποιημένος και την δουλειά του την κάνει. Έχει και ειδικά εξαρτήματα όπως μακρύ στόμιο, βουρτσάκι για πατάκια και καθίσματα κλπ.

https://www.you.gr/mikrosyskeves-spiti/mikres-oikiakes-syskeves/ilektrika-skoupakia/skoupaki-aftokinitou-b-d-adv1200-12v

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγο εξασθενει η μπαταρια δεν ρουφανε καλα κλπ. καλυτερα σκουπα ηλεκτρικη σπιτιου να χρησιμοποιησεις
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του αυτοκινήτου εννοείς;

 

oxi την δικη τους μπαταρια. εχω αλλαξει 3 τετοια διαφορες μαρκες. μονο η ηλεκτρικη σκουπα ρουφαει σκονες και αμμους και διαφορα που φερνεις μεσα στο αυτοκινητο μεσα στα πατακια και στο δαπεδο. θελει πολυ δυναμη να τα ρουφηξει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που παίρνουν ρεύμα από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου δεν έχουν μπαταρία όμως για τέτοιο μιλαω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό https://www.e-shop.gr/skoypaki-ayt-toy-12v-blackdecker-nvb12ava-xj-p-HAP.430382

Το είχα πάρει όμως στα 17 ευρώ σε crazy Sundays και κάνει καλή δουλειά!στα πολύ στενά και βαθιά σημεία έχει ένα θέμα γιατί είναι κοντά το ακροφύσιο και ογκοδες μπροστά αλλά μαζεύει αρκετή βρωμιά!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ακριβώς είναι οι ασκήσεις πράξης στα ΤΕΙ;

Ειναι υποχρεωτικές; Μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει μόνο ή πρέπει να συμμετέχει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

οκ,παιδια εχω 3 μπουκαλια λαδια και θελω να μαθω που παραχθηκαν,χωρα κ.λ.π. μου ειπαν οτι απο εκει φαινεται.εχω τον αριθμο αλλα πρεπει να τον διαβασω.να αναλυσω τους κωδικους που κρυβουν οι αριθμοι και να μου δειξουν που παραχθηκαν τα λαδια αυτοκινητων μου.υπαρχει κατι που να το κανει ονλαιν?
Link to comment
Share on other sites

Είναι κομμάτι του θεωρητικού μαθήματος.

Δεν είναι υποχρεωτικές ούτε πέρνουν παρουσίες.

Το αν θα το παρακολουθήσεις είναι καθαρά δικό σου θέμα.

Συνήθως είναι σε μαθήματα με αρκετά μαθηματικά όπου στην θεωρία γίνεται ανάλυση και στις ΑΠ λύνουν προβλήματα.

Να σημειώσω ότι τα ΤΕΙ έχουν καταργηθεί και λογικά όλοι οι φοιτητές βρίσκονται στο 4ο εξάμηνο και άνω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_GS1_country_codes

O κωδικός όμως δεν δείχνει που παράχτηκε το προϊόν αλλά σε ποια χώρα απέκτησε barcode.

Παράδειγμα : Υπάρχουν Κρουασάν με Ελληνικό barcode που παράγοναι πλέον στην Βουλγαρία ή στην Ρουμανία.

Επίσης μπορεί να έχει απλά συσκευαστεί στην Ελλάδα ( π.χ. Εισαγώμενο ρύζι )

Link to comment
Share on other sites

vasileios ευχαριστω για την απαντηση,το ειχα δει και εγω αυτο το λινκ. αλλα ειχα μπερδευτει.ομως η πληροφορια που εδωσες ηταν το σημαντικο για μενα ..και τωρα γνωριζω.

 

ηθελα να δω το μπουκαλι λαδιων castrol που εχω σε ποιο εργοστασιο της ευρωπης παραχθηκε.γιατι υπηρχε μια πληροφορια οτι καποιοι κανουν παραεισαγωγες απο χωρες αλλες απο αυτες που φερνει η αντιπροσωπεια.ομως ολο αυτο το διαστημα που περιμενα μια απαντηση μιλησα με στελεχη της castrol/bp εδω και εμαθα πολλα αλλα οχι αυτο που μου εγραψες εσυ.

 

το μπουκαλι πισω αρχιζει με κωδικο 400 που δειχνει γερμανια αλλα τα στελεχη μου ειπαν οτι κατω απο το μπουκαλι υπαρχει ενας αλλος κωδικος τυπωμενος ,οχι σε μορφη barcode,με εντονα γραμματα που αρχιζει με τα γραμματα IT που σημαινει αποτι εμαθα ιταλια.και αναρωτιομουν γιατι ενω το barcode δηλωνει γερμανια το μπουκαλι γραφει απο κατω οτι παραζθηκε στην ιταλια? οποτε εσυ με την απαντηση σου, συμπληρωσες το παζλ.

 

τα στελεχη για οσους ενδιαφερονται μου ειπαν οτι τα castrol/bp που κυκλοφορουν ελλαδα απο καποιους αντιπροσωπους εεχουν παραχθει στο εργοστασιο https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&ei=8RBZXpL7EJWEk74P_eqEwAQ&q=bp+castrol+cornaredo&oq=cornaredo+castrol&gs_l=psy-ab.1.1.0i22i30l2.9594.11088..12731...0.0..0.107.803.3j5......0....1..gws-wiz.......0j0i30j0i19j0i22i30i19j0i8i13i30j0i13i5i30.dT8epEwp5F4

 

αλλα αποτι φαινεται στο μπουκαλι, το barcode τυπωνεται στην γερμανια. στην ελλαδα υπαρχουν 5-6 δικτυα αντιπροσωπων - διανομεων και καποιος απο αυτους φερνει απο την γερμανια απο το εργοστασιο εκει.αυτο φαινεται κατω απο το μπουκαλι οταν αρχιζει ενας αριθμος με τα γραμματα de-- ...και για καποιο λογο τα ιταλικα εχουν καλυτερες τιμες απο τα γερμανικα.

Link to comment
Share on other sites

https://tetragonika.govapp.gr

να προχωρησω απο τωρα η' να περιμενω μηπως εχουμε παλι κανα τραμπαλο με τα ονλαιν συστηματα και τις πληροφοριες? δεν ειναι βεβαια φορολογικες δηλωσεις που παντα τις κανω τελη μαιου γιαυτον τον λογο αλλα ποτε δεν ξερεις με το κρατος.

αποτι υπολογισα συμφωνα με την δεη /λογαριασμο θα πληρωσω 2.5 ευρω επιπλεον σε καθε λογαρισμο,15 δλ. αν δεν κανω λαθος τον χρονο?

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, όταν κάνετε το μάθημα της θεωρία σας δίνει απλώς την επεξήγηση, και μετά όταν πάτε στο ΑΠ κάνετε ασκήσεις πάνω στην θεωρία που σας εξηγούσε. Βέβαια γενικά μπορεί και στο ΑΠ να λέει πάλι θεωρία ο καθηγητής, είναι ανάλογα το πως θέλει να παραδώσει την ύλη. Στην ουσία και το ΑΠ είναι θεωρία, απλά τα έσπασαν και στο ένα λένε την θεωρία και στο άλλο κάνουν πράξεις πάνω στην θεωρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος έναν αξιόπιστο τεχνικό συναγερμού Paradox για επισκευή προβλήματος σε ήδη εγκατεστημένο συναγερμό για κέντρο Αθήνας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος έναν αξιόπιστο τεχνικό συναγερμού Paradox για επισκευή προβλήματος σε ήδη εγκατεστημένο συναγερμό για κέντρο Αθήνας?

 

για δοκιμασε τον Σταγακη , εβαζε παλια αυτος συναγερμους paradox , genius.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...