Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα αγοράσει πριν 5 χρόνια περίπου αυτό το ζευγάρι ακουστικά DJ

Behringer xp2000 https://www.amazon.co.uk/Behringer-Hpx2000-High-Definition-Dj-Headphones/dp/B000IKWBC2

 

από γνωστή ελληνική αλυσίδα Πλαίσιο ως εντελώς καινούργια 27 ευρώ τότε στο κουτί

χτές έσπασε το ένα χεράκι και κρεμόταν το ακουστικό από το εσωτερικό καλώδιο

 

τελοσπάντων είπα να πάρω τα 2 ακουστικά και το εσωτερικό καλώδιο και να τους περάσω καινούριο headband και μαξιλαράκια για να ξανανιώσουν και να πετάξω τα υπόλοιπα αφού είχαν ψιλοδιαλυθεί

 

τα βγάζω όλα και φτάνω στο headband, βγάζω το μαξιλάρι που είχε φαγωθεί και είδα ότι το αριστερό μέρος κρυμμένο κάτω από το μαξιλάρι ήταν όλο κολλημένο με ταινία. Δηλαδή αντί για καινούριο προιόν είχα αγοράσει refurb στην τιμή του καινούριου

 

http://imgur.com/a/Ewq8T

 

καλό ε;

 

αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει πριν 5 χρόνια περίπου αυτό το ζευγάρι ακουστικά DJ

Behringer xp2000 https://www.amazon.co.uk/Behringer-Hpx2000-High-Definition-Dj-Headphones/dp/B000IKWBC2

 

από γνωστή ελληνική αλυσίδα Πλαίσιο ως εντελώς καινούργια 27 ευρώ τότε στο κουτί

χτές έσπασε το ένα χεράκι και κρεμόταν το ακουστικό από το εσωτερικό καλώδιο

 

τελοσπάντων είπα να πάρω τα 2 ακουστικά και το εσωτερικό καλώδιο και να τους περάσω καινούριο headband και μαξιλαράκια για να ξανανιώσουν και να πετάξω τα υπόλοιπα αφού είχαν ψιλοδιαλυθεί

 

τα βγάζω όλα και φτάνω στο headband, βγάζω το μαξιλάρι που είχε φαγωθεί και είδα ότι το αριστερό μέρος κρυμμένο κάτω από το μαξιλάρι ήταν όλο κολλημένο με ταινία. Δηλαδή αντί για καινούριο προιόν είχα αγοράσει refurb στην τιμή του καινούριου

 

http://imgur.com/a/Ewq8T

 

καλό ε;

 

αυτά!

 

Η ταινία είχε κάποια χρησιμότητα? Δηλαδή την έβαλε κάποιος εκεί για επιδιόρθωση, για να κρατήσει ένα ραγισμένο-κομμένο headband από το να ξεκολλήσει? Γιατι μπορεί να είναι και απο το εργοστάσιο συναρμολόγησης. Μπορεί για παράδειγμα να είχαν εντολή οι εργάτες να βάζουν ταινία σε εκείνο το σημείο γιατι φάνηκε ότι σπάνε εύκολα.

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ήταν αρκετούς γύρους περασμένη η ταινία και ήταν σπασμένο το σημείο τελικά, βάλε και 2 κομμάτια ψευτόδερμα που είχε από πάνω + πλαστικό + μαξιλάρι του headband που είναι μεγάλο και δεν μπορούσε κανείς να καταλάβει κάτι

 

θέμα τύχης ήταν που το βρήκα μετά από 5 χρόνια :rolleyes: αφού χρειάστηκε να πάρω τα ακουστικά και καλώδιο

 

δε νομίζω να είναι πολιτική από το εργοστάσιο, προσωπικά νομίζω ότι κάποιος τα χρησιμοποίησε, τα έσπασε και μετά τα επιδιόρθωσε με την ταινία και τα έστειλε για πώληση ως καινούργια

που να τρέχει τώρα να αλλάξει όλο το χεράκι, ταινία λέμε (είναι η πλατιά διαφανής που κολλάνε κούτες)

 

το πρότζεκτ μου είναι να φτιάξω headband από αλουμίνιο (τουλάχιστον δεν υπάρχει περίπτωση να σπάσει) και ξύλινα αντί για πλαστικά ακουστικά με τους drivers μέσα

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα τριήμερο ταξιδάκι στην Ρώμη στα τέλη Φλεβάρη (φεύγω Σάββατο 25 πρωί από εδώ, Δευτέρα 27 απόγευμα από Ιταλία) .

Θα ήθελα τις συμβουλές σας σχετικά με:

* Τόπο διαμονής (έχω κλείσει εδώ, αλλά έχω δωρεάν ακύρωση μέχρι 20 Φλεβάρη περίπου, οπότε αν υπάρχει πρόταση για κάποια άλλη περιοχή καλύτερη (από άποψη τοποθεσίας, χωρίς να ξεφεύγει πολύ στα λεφτά, ευπρόσδεκτη)

* must see αξιοθέτα, δεδομένου του χρόνου

* άλλες συμβουλές σχετικά με την Ρώμη (περιοχές που πρέπει να αποφύγω, μέρη για φαγητό, tips σχετικά με ωράρια, μετακινήσεις κλπ)

 

Έχω κάνει μια μικρή έρευνα στο internet και θα συνεχίσω να ψάχνω, αλλά νομίζω ότι ειδικά για κάποια πράγματα θα προτιμούσα να πάρω επιβεβαίωση από καποιον με "hands-on" εμπειρία και όχι από κάποιο ταξιδιωτικό site/blog, που μπορεί σε ορισμένα σημεία να υπερβάλλει ή να λέε μόνο τα πολύ βασικά-τουριστικά (πχ όλοι ξέρουμε ότι στα ελληνικά νησιά οι καλύτερες ταβέρνες είναι στα στενάκια και όχι πάνω στο λιμάνι :P )

 

Ευχαριστώ :)

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

To ξενοδοχειο φαινεται σε αρκετα καλη τοποθεσια, και ειναι κοντα σε μετρο,αρα δεν θα εχεις προβλημα με μετακινησεις.Τα πιο σος απο αξιοθεατα ειναι το Kολοσαιο,η Fontana di Trevi,το καπιτωλειο,ο ναος του Αγιου Πετρου και το Πανθεον.Ολα αυτα βρισκονται στο κεντρο και μπορεις να τα δεις μεσα σε 1-2 μερες.Επισεις ειναι πολυ ωραια και στο Βατικανο,αλλα θελει να αφιερωσεις μια μερα ολοκληρη για να το γυρισεις.Αν προλαβεις,αξιζει η επισκεψη.Καλο ειναι να κατεβασεις καποιον χαρτη στο κινητο προκειμενου να μην χανεσαι,διοτι σε μια ξενη πολη ειναι πολυ ευκολο να χαθεις αν δεν εχεις ξεναγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλα να περασεις!!!!!Ελπιζω να το απολαυσεις!!Θελουμε εμπειριες!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν νοικιάσετε αμάξι απλά θα σου πρότεινα να είστε πολύ προσεχτικοί γιατί έχει βαριά πρόστιμα μέχρι και αφαίρεση διπλώματος αν οδηγείς πχ σε λωρίδα εκτακτης ανάγκης .. κάτι που στην Ελλάδα είναι καθημερινό φαινόμενο.
Link to comment
Share on other sites

ψαξε λιγο το ταξιδι μπορεις να δεις πολλα στην αιωνια πολη μεσα σε 2 μερες,

επιτρεψτε μου να εχω αντιρρησεις για το μετρο, λιγες στασεις και σχετικα απομερο,

στο μουσειο στο Βατικανο, κανε κατι Ελληνικο, ανεβα αναποδα, απ τη σκαλα, εχουν τα καλυτερα στο τελος της πολυ μεγαλης χρονικα διαδρομης, αλλα να πας εκει οπωσδηποτε!

 

γενικα θα προτεινα οργανωση με λεωφορεια και αρκετο ποδαροδομο προκειται για μια εξαιρετικη οπου κ αν κοιταξεις πολη, αν και οι Ρωμαιοι διπλα σου θα τρεχουν σαν τρελλοι...

 

και καθε βολτα να εχει σταση εδω: https://www.google.gr/search?q=giliotti&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=aakyWI7BH8rTgAaK6Z5o#safe=off&q=giolitti%20ice%20cream&tbs=lf:1,lf_ui:3,lf_pqs:EAE&rflfq=1&rlha=0&rllag=41864848,12469454,4075&tbm=lcl&rldimm=4062539611586396423

Edited by yioula
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας για το συγκεκριμένο ποδήλατο http://www.praktiker.gr/p/podilato-everest-pro-master-210-28-gkri-56357

και γενικά αν έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο το θέλω για καμιά βολτούλα τα σαββατοκύριακα χρήση δηλαδή το πολύ δυο φορές την εβδομάδα και χαλαρές αποστάσεις περίπου 4 με 5 χιλιόμετρα στην κάθε βόλτα....επίσης αν παίζει ρόλο το μέγεθος του αναβάτη έχω ύψος 1.78 και 75 κιλά ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Link to comment
Share on other sites

Το μετρό, και ειδικά η κόκκινη γραμμή περνάει από εκεί που θέλει γλυτώνοντας αρκετά σε ώρα και ταλαιπωρία. Όσο για τα λεωφορεία, μακρυά και αγαπημένα, καθυστέρηση κίνηση και τίποτα άλλο.

 

Καλό το Giolitti, αλλά όπου και να πας θα φας φανταστικό παγωτό

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω που εδωσα περυσι κατακτηριες για πληροφορικη και τηλεπικοινωνιες στο εκπα τα μισα παιδια απο τα οποια εδωσαν περασαν και μου εκανε εντυπωση , ενω στο τει μου λογιστικης μεσολογγιου δεν περασε ουτε ενα ατομο.

Παντως στο εκπα πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων ειναι ζορικα και εγω πηγα να το παρακολουθησω τα μαθηματα για να δωσω κατακτηριες και τα 2 μαθηματα μπορουσα κανονικα να παρακολουθησω το 3 μαθημα διδασκοτανε το εαρινο εξαμηνο οποτε δεν μπορουσα να βγαλω ακρη για να διαβασω , το μονο καλο ειναι οτι τα μαθηματα βιντεοσκοπουνται και ανεβαινουνε στο ιντερνετ οποτε δεν χρειαζεται να πηγαινεις στο μαθημα . και Ετσι σκεφτομαι να μαζεψω σημειωσεις απομακρυσμενα και για το 3 μαθημα και να δωσω ξανα, απο την αλλη μου ειπανε να μην μπω στην διαδικασια να ξανα δωσω κατακτηριες αλλα να παρακολουθω στο hepis γινονονται δωρεαν μαθηματα απο την google για 6 μηνες και μετα σου βρισκουνε δουλεια οποτε μου ειπανε οτι ειναι καλυτερο .

Τωρα εχουνε βεβαια κλεισει οι θεσεις αλλα θα το ψαξω στο επομενο εξαμηνο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εξουσιοδοτηση για το κτηματολογιο για ατομο που ειναι αναπηρο και δεν μπορει να υπογραψει δεν γινεται; αναγκαστηκα θελει να γινει πληρεξουσιο; αρα χρειαζονται 2 τουλαχιστον μαρτυρες; .

Φαγαμε κραξιμο με την αστυνομια που θελαμε να κανουμε εξουσιοδοτηση αλλα δεν μπορουσε η μητερα μου να υπογραψει και την βοηθησαμε εμεις για αυτο ρωταω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Ειμαι πτυχιουχος του τμηματος ηλεκτρολογων μηχανικων(τει) και ανεργος εδω και 1,5 χρονο απο τοτε που ολοκληρωσα τις σπουδες μου.

Τυχαια ειδα σε μια σελιδα τα παρακατω σεμηναρια απο την hellas networks

http://www.goseminars.gr/index.php/seminars/list/computer-science/13346-texnikos-diktyon

http://www.goseminars.gr/index.php/seminars/list/computer-science/13396-seminaria-android

Ηθελα να ρωτησω αν αξιζουν,δηλ αν τα παρακολουθησω θα εχουν καποιο ωφελος η τζαμπα τα χρηματα?

 

ψαξε για σεμιναρια στο hepis κανει τις google ετσι μου ειπανε ειναι δωρεαν για 6 μηνες και μετα σου βρισκουνε και δουλεια αλλα τωρα εχουνε κλεισει τα τμηματα το επομενο εξαμηνο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θυμαστε το περιοδικο με το robot της DeAgostini?

Η ελληνικη εταιρεια εκλεισε και θελω να μαθω εαν καποιος ειχε προλαβει να κατεβασει τα ετοιμα αρχεια προγραμματισμου που ειχε στο site

Εαν καποιος τα εχει και μπορει να τα ανεβασει τον παρακαλω πολυ:)!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φετος σκεφτομαι να στειλω καρτες Χριστουγεννων , αλλα να εκτυπωσω το κειμενο απο υπολογιστη , πιστευεται οτι ειναι ευκολο να το κανω απο το σπιτι;

Το ιδιο θελω να κανω και για τους φακελους , να βαλω αποστολεα και παραληπτη και να τα εκτυπωσω απο τον εκτυπωτη μου , υπαρχει τροπος να το κανω;

Ρωτησα σε εταιρειες και μου ειπανε αρκετα λεφτα για αυτο σκεφτομαι να το κανω μονος μου

.

Επισης κατι αλλο που ρωτησα για τους φακελους ειναι οτι καποιοι δεν τους εκτυπωνουνε αλλα σου εκτυπωνουνε τον αποστολεα σε αυτοκολλητα και τα κολλας εσυ , αυτο μπορω να το κανω μονος μου στο σπιτι; για να τους κολλησω στους φακελους ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τα ελτα εχουν πακετο με 5€ 5 καρτες και 5 φακελους με γραμματοσημο μαζι ή με7€ για εξωτερικο.Νομιζω ειναι το καλυτερο...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τα ελτα εχουν πακετο με 5€ 5 καρτες και 5 φακελους με γραμματοσημο μαζι ή με7€ για εξωτερικο.Νομιζω ειναι το καλυτερο...

 

καλησπερα πολυ ενδιαφερον υπαρχει καποιο λινκ με τις καρτες για φετος;

Επισης ειναι ομορφες οι καρτες;

Παλια που ειχα δει καρτες των ελτα δεν αξιζαν ιδιαιτερα , τωρα βρηκα στο ιντερνετ αυτο http://www.typocard.com/cart/?en_Εκτύπωση-Ευχών,5 και εχει μονοφυλλες και σου εκτυπωνει και μεσα με 0,10 ευρω επιπλεον αμα θελεις το ονομα σου .

Αλλα εγω ηθελα να στειλω προτοτυπη καρτα με προτοτυπο κειμενο και οχι κλασικο κειμενο , να ξεχωριζει!!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

 

αναγκαστικά πρέπει να πάρεις πακέτο; ή μπορείς να πάρεις ποσότητα από μία μεμονωμένη κάρτα που σου αρέσει ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δε το ξερω,αλλα νομιζω ειναι πακετο.Παρε στο καταστηνα και ρωτα.

http://www.elta.gr/el-gr/εύρεσηταχκαταστήματος.aspx

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δε το ξερω,αλλα νομιζω ειναι πακετο.Παρε στο καταστηνα και ρωτα.

http://www.elta.gr/el-gr/εύρεσηταχκαταστήματος.aspx

 

τους πηρα τηλεφωνο εινια πακετο με πολλες διαφορετικες και οχι με μεμονωμενες καρτες οποτε ακυρο! .

βρηκα αυτο στο youtbe https://www.youtube.com/watch?v=eKqnmJv8Kds

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τους πηρα τηλεφωνο εινια πακετο με πολλες διαφορετικες και οχι με μεμονωμενες καρτες οποτε ακυρο! .

βρηκα αυτο στο youtbe https://www.youtube.com/watch?v=eKqnmJv8Kds

Δεν μπορώ νσ διαβάσω τι έχεις γράψει...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ νσ διαβάσω τι έχεις γράψει...

 

χιλια συγνωμη κολλησε το κινητο μου και για αυτο βγηκε αυτο και τωρα το ειδα , λοιπον εγραψα οτι πηρα τηλεφωνο και ρωτησα και μου ειπανε οτι δεν μπορω να παρω πακετο καρτων με μια καρτα αλλα εχει μεσα διαφορετικες και δεν με καλυπτει.

Ρωτησα και για ομαδικη αποστολη αλλα τελικα αφορα απο 500 και πανω αλληλογραφιες .

Οσο για τον ελτα που σου φτιαχνει τον φακελο εξωτερικα θελει ποσοτητα ελαχιστη 1000 φακελους οποτε ακυρο και αυτο .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...