Jump to content

Motorola ZN5


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, ξερετε που μπορω να βρω παιχνιδια συμβατα με το ZN5? Εχω ψαξει πολλα, αλλα δεν παιζουν ολα. Συγκεκριμενα καποια δειχνουν να δουλευουν, αλλα δεν πατιεται κανενα κουμπι. Θα ηθελα κανενα καλο φλιπερακι οπως το 80's Pinball(που επισης βρηκα και δεν μου επαιξε:() Αν ξερετε, δωστε καμια διευθυνση να κατεβασω μεσω wap.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι απο εμένα!

 

Είμαι νέα στο site και πρώτη φορά κάνω post στο forum.Ελπίζω να είσαστε όλοι καλά.

 

Χθές αγόρασα το νέο μου κινητό το οποίο είναι το ZN5 και ενώ αρχικά δεν ήξερα πολλά διαβάζοντας τα προηγούμενα post σας αντιλαμβάνομαι οτι μπορώ να κάνω πολλά ενδιαφέροντα και χρήσιμα πράγματα μέσω του κινητού.

 

Το αγόρασα κυρίως για το wifi του (ήθελα κινητό με internet)και την πολύ χαμηλή τιμή του (GERMANOS 100euros sto Mall)

 

Δυστηχώς έχει την my view cosmote συντόμευση την οποία ούτε εγώ θέλω αλλά ανησυχώ για το αν πρέπει να κάνω τις διαδικασίες που περιγράφετε για να το αφαιρέσω....εννοώ ότι φοβαμαι λίγο...

 

Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω αν ξέρετε να μου πείτε...1)κάθε φορά που θέλω να μπώ στο internet μέσω wifi πατάω πάνω cosmote my view και επιλέγω να συνδεθεί μέσω του explorer swsta?Δεν χρεώνομαι έτσι...?Έχω δεί στις ρυθμίσεις ότι η σύνδεση εκείνη την στιγμή είναι μεσω wifi μου εμφανίζει και το εικονίδιο.Το κάνω σωστά?Να κατεβάσω καλύτερα το mini opera?Αυτο που θέλω να ξέρω είναι γιατί πρέπει να πατήσω στο my view της cosmote για να συνδεθώ?

2) Έχω mac απο εκεί θα μπορέσω να περάσω το cd εγκατάστασης και έπειτα όλα τα προγράμματα που θέλω όπως yahoo,facebook,gmail κτλ....?

 

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα τα γράφω εν συντομία και όχι τόσο αναλυτικά για να μην σας κουράσω.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας!!!:)

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

haki, στο getjar κατεβασα καποια παιχνιδια που μου ζηταγαν να ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ για να παιξω. Κατα τ'αλλα οκ. Ενα τετοιο φλιπερακι ηθελα κυριως! Thanx:D

C_L_O_U_D το φλασαρισμα ειναι πολυ απλο και 3 φορες που το εκανα δουλεψαν ολα ρολοϊ. Να χαλασει το κινητο, μου φαινεται λιγο απιθανο. Παντως γλυτωνεις απο το ενοχλητικο myview!

Anyway, oταν πατας το εικονιδιο του ιντερνετ και σου βγαζει πανω την ενδειξη wi-fi, παει να πει οτι συνδεεσαι σωστα και προφανως δεν χρεωνεσαι. Σαφως και ο opera ειναι η ιδανικοτερη λυση για σερφαρισμα.. μπορεις να μπεις στο wap.getjar.com(απο το κινητο σου)για να τον κατεβασεις, καθως και οποιο αλλο προγραμματακι θες(gmail κλπ.)

Αυτα για την ωρα..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Thankssss Conception μόλις το κατέβασα.......πιάνουν αρκετό χώρο?Μπορω να κατεβάσω όσα θέλω ή έχει συγκεκριμένη μνήμη?:O
{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου και προβολη μνημης μπορεις να δεις ποσο χωρο εχεις. Οι εφαρμογες ειναι μικρες και το τηλεφωνο εχει αρκετη μνημη για να χωρεσει πολλες παραπανω απο οσες χρειαζεσαι!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι απο εμένα!

 

Είμαι νέα στο site και πρώτη φορά κάνω post στο forum.Ελπίζω να είσαστε όλοι καλά.

 

Χθές αγόρασα το νέο μου κινητό το οποίο είναι το ZN5 και ενώ αρχικά δεν ήξερα πολλά διαβάζοντας τα προηγούμενα post σας αντιλαμβάνομαι οτι μπορώ να κάνω πολλά ενδιαφέροντα και χρήσιμα πράγματα μέσω του κινητού.

 

Το αγόρασα κυρίως για το wifi του (ήθελα κινητό με internet)και την πολύ χαμηλή τιμή του (GERMANOS 100euros sto Mall)

 

Δυστηχώς έχει την my view cosmote συντόμευση την οποία ούτε εγώ θέλω αλλά ανησυχώ για το αν πρέπει να κάνω τις διαδικασίες που περιγράφετε για να το αφαιρέσω....εννοώ ότι φοβαμαι λίγο...

 

Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω αν ξέρετε να μου πείτε...1)κάθε φορά που θέλω να μπώ στο internet μέσω wifi πατάω πάνω cosmote my view και επιλέγω να συνδεθεί μέσω του explorer swsta?Δεν χρεώνομαι έτσι...?Έχω δεί στις ρυθμίσεις ότι η σύνδεση εκείνη την στιγμή είναι μεσω wifi μου εμφανίζει και το εικονίδιο.Το κάνω σωστά?Να κατεβάσω καλύτερα το mini opera?Αυτο που θέλω να ξέρω είναι γιατί πρέπει να πατήσω στο my view της cosmote για να συνδεθώ?

2) Έχω mac απο εκεί θα μπορέσω να περάσω το cd εγκατάστασης και έπειτα όλα τα προγράμματα που θέλω όπως yahoo,facebook,gmail κτλ....?

 

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα τα γράφω εν συντομία και όχι τόσο αναλυτικά για να μην σας κουράσω.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας!!!:)

 

 

 

 

 

Καλωςορισες.

Κατα την γνωμη μου με τιποτε μην αφησεις το firmware με το myview.Να το φλασαρης με την διαδικασια και το firmware που δινει o haki λιγες σελιδες πισω.

Διαβασε τες καλα και αρκετες φορες,μετα γραψε μας εδω πως νομιζεις οτι τα καταλαβες και κατοπιν προχωρας.Και μετα το πρωτο φλασαρισμα ερχονται και τα επομενα:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το κινητό η αδερφή μου με την προσφορά του Γερμανού

 

ΑΛΛΑ

 

το κινητό κάνει πάρα πολλά reboot και το menu παραείναι αργό.To motorola software update δε βρίσκει πιο νέο firmware.

Ερώτηση 1: Έχετε και εσείς προβλήματα με το cosmote firmware?

Ερώτηση 2: Το unbranded που δίνει ο eastwood παρουσιάζει τέτοια προβλήματα?

Ερώτηση 3: Φλασάρουμε κλασσικά με RSD Lite ε?Τίποτα κίνδυνοι που θα έρπεπε να γνωρίζω?

 

Ψιλοαπογοητεύτηκα που παρόλα τα προσόντα του κάνει νερά το κινητό..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας αν δεν μπορώ να φλασάρω σε mac τοτε?Ιντερνετ cafe και να το κάνω απο εκεί;

 

Επίσης κατέβασα το youtube application αλλά δεν μπορώ να δώ videos μου βγάζει ένα μνμ ότι είναι αδύνατη η σύνδεση με τον διακομιστή.....τι έκανα λάθος;

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

@Rey_619: Το firmware που παραθέτω είναι το μοναδικό επίσημο ελληνικό που υπάρχει. Το μόνο πλεονέκτημά του είναι οι 160 χαρακτήρες στα SMS.

 

Προσωπικά έχω βάλει ένα πιο πρόσφατο μιας και ο περιορισμός των 70 χαρακτήρων δε με πολυπειράζει αφού σπάνια στέλνω SMS, θεωρώ πιο σημαντική τη δυνατότητα εγκατάστασης java εφαρμογών. Πάντως προσπαθώ κοιτάζοντας τα περιεχόμενα των CGs να τροποποιήσω τα πιο πρόσφατα firmwares ώστε να διορθωθεί αυτός ο ηλίθιος περιορισμός των 70 χαρακτήρων. Όποιος θέλει να συνδράμει είναι ευπρόσδεκτος.

 

@C_L_O_U_D: Για να φλασάρεις πρέπει να εγκαταστήσεις ένα πρόγραμμα οπότε μάλλον δε θα μπορέσεις να το κάνεις σε internet cafe. Δεν μπορεί κάποιος γνωστός σου που έχει υπολογιστή με Windows να σε βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Οντως, εφοσον εχεις τις οδηγιες για το φλασαρισμα, μπορεις να πας σε καποιον συγγενη η φιλο για να κανεις τη δουλεια σου. Δεν θα χρειαστεις παραπανω απο 10 λεπτα!
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τωρα! Βγαζει καλυτερες φωτο απο πριν; Αυτες που ποσταρες παντως ειναι τελειες και απο τις καλυτερες που εχω δει σε κινητο!!

Οταν λες οτι το φλασαρισες ενα patch δηλαδη οχι καινουργιο λογισμικο; Αν δεν σου κανει κοπο πες τη διαδικασια για να το φλασαρουμε κι εμεις...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο περνιεται με φλασαρισμα πανω στο firmware και δεν χανουμε αρχεια; Κι εγω το κλασσικο firmware εχω, απλα εχω περασει και το Pink Mod.. ελπιζω να μην δημιουργει προβλημα αυτο! Anyway, thanx:D
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τα τοπια που εβγαλες ειναι απιθανα και με εξαιρετικες λεπτομερειες! Τι ρυθμισεις χρησιμοποιεις; Εγω το εχω συνηθως στο αυτοματο.
Link to comment
Share on other sites

Βαζετε την επιλογη "τοπιο"η οχι; Γιατι και χωρις αυτη εχω δει οτι βγαζει πολυ ωραια περιβαλλοντα!

pols με την επιλογη του χαμηλου φωτισμου την εβγαλες; Πολυ καλη! Εχω εντυπωσιαστει με τις φωτογραφιες αυτου του κινητου σε ολες τις ωρες της ημερας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια doc pdf κλπ πως ανοιγεις μ'αυτο το κινητο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικα βεβαια, μπορειτε να πληρωσετε 4,5 φορες περισσοτερα χρηματα για να εχετε μαζι σας για φωτο ενα W995! :tease:

Τρελος θα'μουνα για να κανω κατι τετοιο! Μιλωντας για την Sony(Ericsson)παντα, οσο κοστιζει το ZN5 και πιο φθηνα παιρνω αυτη την ψηφιακη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.563839 που σιγουρα θα εχει καλυτερες ληψεις απο οποιοδηποτε κινητο. Το W995 εξυπηρετει αλλους σκοπους και δεν το κατακρινω, αλλα για φωτογραφιες ΔΕΝ αξιζει! Οχι τουλαχιστον οσο το κινητο μας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια doc pdf κλπ πως ανοιγεις μ'αυτο το κινητο;

 

macnick εχει ειπωθει 1σελ. πισω. Δες το.

 

Παιδια, οι φωτος ειναι τρομερες ετσι?Οχι αστεια... Καμμια συγκριση με kc910?? :0

n82 vs zn5 τι λετε?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ουτως η αλλως ZN5 θα λεγαμε.;)Δεν παιζεται στα 5mp! Ειναι ενα κινητο που δεν εχει τα megapixel μονο για φιγουρα..

πρεπει να βοηθησε και η kodak σ'αυτο!:D

Link to comment
Share on other sites

Προμηθεύτηκα και εγώ σήμερα ένα ΖΝ5 στην εκπληκτική τιμή των 100 ευρώ από Γερμανό...

Είναι best value for money συσκευή!Του έβαλα την unbrabded έκδοση λογισμικού που συστήνετε, αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τις επαφές, τις οποίες έχω μεταφέρει από outlook. Συγκεκριμένα, δεν μπορώ να διαγράψω επαφές, τόσο μία μία όσο και πολλές μαζί. Επιλέγω την ή τις επαφές που θέλω να διαγράψω (είναι στην μνήμη του τηλεφώνου), πατάω διαγραφή, βγαίνει το μήνυμα επιβεβαίωσης, του λέω ναι αλλά η επαφή δεν διαγράφεται...

 

Update: Τελικά βρήκα τί έφταιγε και το παραθέτω για να το γνωρίζει όποιος έχει την ατυχία να το δει: αν περάσεις τις επαφές από outlook όπως έκανα εγώ και μετά το flashάρεις, το έκανα με το patch που αναφέρει ο φίλος παραπάνω, ναι μεν δεν χάνονται δεδομένα, δεν μπορείς όμως να σβήσεις επαφές ούτε από το κινητό ούτε από τη σουίτα. Μερικές μπορεί να σβήνονται, οι περισσότερες όχι... Μόλις έκανα ολική επαναφορά από τη συσκευή και έβαλα την cosmote έκδοση δούλεψαν όλα οκ. Δοκιμάζω τώρα εκ νέου να σβήσω όλες τις επαφές και μετά να βάλω την unbrabded και πιστεύω πως δεν θα εμφανιστεί ξανά το πρόβλημα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι απογοητευμενος απο τη νεα πλατφορμα της motorola.τη σοι πλατφορμα ειναι αυτη για την οποια δεν υπαρχει native office viewer?χαθηκε να προσαρμοσουν τον picsel viewer?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Ε, εκει θα κολλησουμε? Υφισταται εφαρμογη καταλληλη...

Δηλαδη το iphone τι να πει? Που απο μονο του ειναι αχρηστο? Οι εφαρμογες του (OS) το κανουν ισχυρο!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ZN5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...