Jump to content

Motorola ZN5


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυριο θα παω στο oteshop και θα τους πω.

Θελω να καπαρωσω αυτο το τηλεφωνο στην τιμη που το εχετε τωρα.Θα σας δωσω 50 ευρω,και την 1 Ιουλιου που θα βγει η επιδοτηση μου κλεινουμε την διαφορα.

Τι λετε γινετε, η θα με παρουν στο γιουχα?

Το σιγουρο ειναι οτι βρηκα πιο κινητο θα παρω.Δεν πρπει να την χασω αυτη την ευκαιρια.Να το παρω και να αρχισω αμεσως τα φλασαρισματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διακανονισμοι γινονται φιλε μου και δεν εχεις να χασεις τιποτα να ρωτησεις. Οσο για τα φλασαρισματα που λες δεν ξερω τι ακριβως θελεις να κανεις αλλα εγω το μονο που ηθελα και εκανα ητανε να το φλασαρω μια φορα για να εχω καθαρο λογισμικο χωρις το myview της cosmote. Εκτοτε δεν εχω πειραξει τιποτε και απλα χαιρομαι το κινητο μου!

Παντως σε περιπτωση(λεμε τωρα)που δεν προλαβεις αυτο το μοντελο υπαρχει και το Z10 που ειναι επισης πολυ καλο(και στην ιδια τιμη).

Link to comment
Share on other sites

Διακανονισμοι γινονται φιλε μου και δεν εχεις να χασεις τιποτα να ρωτησεις. Οσο για τα φλασαρισματα που λες δεν ξερω τι ακριβως θελεις να κανεις αλλα εγω το μονο που ηθελα και εκανα ητανε να το φλασαρω μια φορα για να εχω καθαρο λογισμικο χωρις το myview της cosmote. Εκτοτε δεν εχω πειραξει τιποτε και απλα χαιρομαι το κινητο μου!

Παντως σε περιπτωση(λεμε τωρα)που δεν προλαβεις αυτο το μοντελο υπαρχει και το Z10 που ειναι επισης πολυ καλο(και στην ιδια τιμη).

 

Δεν εχει wifi και την τοσο καλη καμερα (5 MP) που εχει το motozine.

Και για το φλασαρισμα αυτο ενοοω.Δεν τα θελω τα myview και οτι αλλο προεγκατεστημενο.Εύχομαι να πανε ολα καλα αυριο που θα παω να ρωτησω.

Σε ευχαριστω για την συμπαρασταση σου και την υπομονη σου να με ενημερωνεις.;)

 

 

Στο e-cosmote το αναφερει σαν ΜΗΝ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ.Μετα το χθεσινο τηλεφωνημα μου φενεται το διορθωσαν.Η δεν το εχουν καθολου και το βαζουν μονο

για φιγουρα.

 

 

 

 

 

 

Τελικα δεν το εχει διαθέσιμο ουτε το τοπικο καταστημα του oteshop.Πληρες απογοητευση.Ο υπαλληλος μου υποσχεθηκε οτι θα με

ειδοποιήσει μολις ερθει στο καταστημα,πραγμα το οποιο το κοβω δυσκολο να ξαναβγει στην αγορα με την τοσο συμφερουσα τιμη.

Ειδομεν....

Link to comment
Share on other sites

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πώς γίνεται να παίζουν τα βιντεάκια του youtube και γενικότερα flash videos στο zn5? ο player του κινητού βγάζει error όταν προσπαθεί να τα φορτώσει
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα προγραμματακι στο getjar που λεγεται YouTube Web και τα παιζει online. Μονο αυτο εχω δοκιμασει μεσω wi-fi.
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα φλασαρισματα που λες δεν ξερω τι ακριβως θελεις να κανεις αλλα εγω το μονο που ηθελα και εκανα ητανε να το φλασαρω μια φορα για να εχω καθαρο λογισμικο χωρις το myview της cosmote. Εκτοτε δεν εχω πειραξει τιποτε και απλα χαιρομαι το κινητο μου!

 

Επειδή κι εγώ θα ήθελα να ξεφορτωθώ το myview, μήπως θα μπορούσες να περιγράψεις ποιό firmware προτείνεις και με ποιο τρόπο το φλάσαρες;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να δούμε αρχεία PDF, DOC, XLS σε αυτό;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα το χτυπήσω πρέπει να είμαι δεμένος με την εταιρεία μάλλον... :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητό το είχα για 2-3 μήνες. Οι εντυπώσεις μου.. Γενικά πολύ καλή κάμερα όταν ο φωτισμός ήταν αρκετός, το φλας του άσπριζε αρκετά τη φωτό άλλες φορές την έκαιγε τελείως, το wi-fi πολύ χρήσιμο, το μενού εκνευριστικά αργό -γρήγορο άνοιγμα εφαρμογών παρόλα αυτά- πολύ καλή οθόνη φωτεινή, πολύ καλή κατασκευή με μείον το καπάκι της μπαταρίας πίσω που στο πάνω μέρος δεν εφάρμοζε τελείως κάτι που παρατήρησα και σε άλλα κινητά αλλά και σε forum να το λένε. Να σημειώσω ότι είχα την κανονική ελληνική έκδοση όχι της κοσμοτέ. Για την τιμή που το πήρα απ το eshop στα 179 όταν το είχε προσφορά ήταν μια τίμια λύση. Αυτά τα ολίγα απ την προσωπική μου χρήση..:)
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα τις φωτογραφιες, προσωπικα δεν εχω δει καλυτερες στα 5mp! (μπορει να υπερβαλλω αλλα αυτη ειναι η αποψη μου) Και με το φλας δεν εχω παραπονο, πολυ φωτεινο σπανια μου βγαινει και σε ορισμενα σημεια της φωτογραφιας. Οταν ειναι βραδυ δεν πρεπει να εχει αυτοματο αλλα ενεργο. Ουτε με το καπακι της μπαταριας εχω προβλημα, αν και φαινεται να εχει ενα μικρο κενο..πολυ μικρο ομως και δεν κουνιεται καθολου το καπακι! Η οθονη εχει τελεια ευκρινεια. Το μενου οντως αργει, αλλα οχι σε ολα τα σημεια. Γενικα αν εχω καποιο παραπονο, τοτε αυτο ειναι το βιντεο.. κατα τ'αλλα την εχω καταβρει με το κινητο!

:D

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχα για 2-3 μήνες. Οι εντυπώσεις μου.. Γενικά πολύ καλή κάμερα όταν ο φωτισμός ήταν αρκετός, το φλας του άσπριζε αρκετά τη φωτό άλλες φορές την έκαιγε τελείως, το wi-fi πολύ χρήσιμο, το μενού εκνευριστικά αργό -γρήγορο άνοιγμα εφαρμογών παρόλα αυτά- πολύ καλή οθόνη φωτεινή, πολύ καλή κατασκευή με μείον το καπάκι της μπαταρίας πίσω που στο πάνω μέρος δεν εφάρμοζε τελείως κάτι που παρατήρησα και σε άλλα κινητά αλλά και σε forum να το λένε. Να σημειώσω ότι είχα την κανονική ελληνική έκδοση όχι της κοσμοτέ. Για την τιμή που το πήρα απ το eshop στα 179 όταν το είχε προσφορά ήταν μια τίμια λύση. Αυτά τα ολίγα απ την προσωπική μου χρήση..:)

 

Αυτό με το φλας το παρατήρησα και εγώ - η λύση που βρήκα είναι να ρυθμίζω την "Ισορροπία Λευκού" στη "Συννεφιά". Στο 75% των περιπτώσεων κάθε πρόβλημα λυνόταν :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις αν χωραει η μπαταρια ΒΧ80;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια έχει AutoFocus :rolleyes:..

 

Για φωτογραφίες δες εδώ και εδώ :)

 

Οντως οι φωτο που εχεις βγαλει ειναι πολυ καλες. Εγω εχω το κινητο λιγους μηνες, αλλα δεν ειμαι απολυτα ευχαριστημενη απο την καμερα. Ακομα και οταν βαζω τη ρυθμιση "τοπιο" για πιο μακρινες φωτο, βγαινουν πολυ θολες, ειδικα οταν τις περναω στο pc. Καμια σχεση με την εικονα των φωτο που εχεις βγαλει. :confused:

Επισης, μηπως ξερει καποιος απο που μπορω να αγορασω το καλωδιο micro usb για το pc? Δε μπορω να το βρω πουθενα. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Επισης, μηπως ξερει καποιος απο που μπορω να αγορασω το καλωδιο micro usb για το pc? Δε μπορω να το βρω πουθενα. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)

 

Δες εδώ.

Βέβαια και το κινητό συνοδευόταν από ένα σχετικό καλώδιο, αλλά χάνεται εύκολα, ξέρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Οντως ο akis εχει βγαλει πολυ πετυχημενες φωτο. Δεν εχω κανει και πολλα "πειραματα" με τα τοπια αλλα εχω παρατηρησει οτι με τη σχετικη ρυθμιση δεν εστιαζει καπου συγκεκριμενα. Μπορει στο αυτοματο να βγαινουν πιο καθαρες. Παντως τα προσωπα που βγαζω εγω(ακομα και πολλα ατομα σε μια φωτο)ειναι αψογα και ισαξια μιας ψηφιακης! Ακομα και τη νυχτα με φλας ενεργο εχουν πολυ καλη ευκρινεια και σπανια θολουρα.
Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω το κινητο 1,5 μήνα περίπου εχω να πω πως το πιο θετικό του κινητού είναι σαφώς η καμερα.. αν και οταν περάσεις τη φωτο στο pc και εχεις βγαλει πχ ενα προσωπο και έχει σκουρα μαλλια.. καπως τα μαλλια εμφανίζοντα να λαμπουν πολυ εντονα εννοω.. σαν να εχουν λευκες ανταυγιες ενα πραγμα.. και δεν μπορω να καταλαβω το λογο..

 

το φλας ειναι οκ αν και καποιες φορες -οπως εχουν πει και αλλα παιδια εδω- ξεχναει να λειτουργήσει σε "συνεχομενες ληψεις" ..

 

για μενα τα πιο σημαντικα μειον του ειναι οτι κολλαει το μενου πααρα πολυ σε καποια σημεια και μεκνευριζει - ακομα να το συνηθισω- και το πληκτρολογιο που ειναι σκληρο για τα δικα μου γουστα και εαν θες να στειλεις αρκετα μηνυματα πονανε τα δαχτυλα σου..

 

γενικα δεν το λες βολικο κινητο .. και καποιες φορες αναρωτιεμαι κατα ποσο αντισταθμιζεται η υπαρξη μιας τοσο καλης καμερας με την ανυπαρκτη ευχρηστια του.. after all, ειναι κινητό...:worry:

 

δεν ξερω, ειμαι προβληματισμενη...

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες αντέχει η μπαταρία του κινητού?

 

εξαρταται απο τη χρηση. με ελαχιστη και 2,5 με 3 μερες..

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρισκω πολυ ευχρηστο! Να'μαι απο τους λιγους; Πολυ βολικες συντομευσεις για να χρησιμοποιεις οποια λειτουργια θελεις με 1-2 πατηματα. Το πληκτρολογιο ειναι λιγο σκληρο αλλα ειναι επιπεδο και δεν πατιουνται ευκολα τα κουμπια κατα λαθος. Προσωπικα ειχα χρονια να βαλω κινητο στην τσεπη ξεκλειδωτο χωρις ν'ανησυχω μην παρει κατα λαθος κανενα τηλ. Επισης δεν μου εχει κολλησει ποτε(φτου φτου μην το ματιασω!)και να κανει επανεκκινηση με εντονη χρηση. Οτι αλλο κινητο εχω παρει μεχρι σημερα(Nokia,LG,Samsung,S.E.)εχει κολλησει τουλαχιστον 2 φορες στον πρωτο μηνα! Μπορει ν'αργει λιγο το μενου αλλα οι κλησεις γινονται γρηγορα και τα sms στελνονται πιο ευκολα σε συγκριση με αλλα κινητα που κανεις 3-4 πατηματα για να σταλει! Η μπαταρια εχει τυχει να μου βγαλει και 5 μερες με μικρη χρηση(3-4 sms και 10 λεπτα κληση τη μερα). Η ενδειξη της επισης ειναι πιο σωστη απο τα LG η καποια Nokia που κανουν σκαμπανεβασματα οι γραμμουλες(αμα πεσει η μια γραμμουλα επανερχεται και ξαναπεφτει). Η καμερα ειναι ιδανικη για μενα και με απλες λειτουργιες.. μονο το βιντεο με χαλαει!

Γουστα ειναι αυτα...:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρισκω πολυ ευχρηστο! Να'μαι απο τους λιγους; Πολυ βολικες συντομευσεις για να χρησιμοποιεις οποια λειτουργια θελεις με 1-2 πατηματα. Το πληκτρολογιο ειναι λιγο σκληρο αλλα ειναι επιπεδο και δεν πατιουνται ευκολα τα κουμπια κατα λαθος. Προσωπικα ειχα χρονια να βαλω κινητο στην τσεπη ξεκλειδωτο χωρις ν'ανησυχω μην παρει κατα λαθος κανενα τηλ. Επισης δεν μου εχει κολλησει ποτε(φτου φτου μην το ματιασω!)και να κανει επανεκκινηση με εντονη χρηση. Οτι αλλο κινητο εχω παρει μεχρι σημερα(Nokia,LG,Samsung,S.E.)εχει κολλησει τουλαχιστον 2 φορες στον πρωτο μηνα! Μπορει ν'αργει λιγο το μενου αλλα οι κλησεις γινονται γρηγορα και τα sms στελνονται πιο ευκολα σε συγκριση με αλλα κινητα που κανεις 3-4 πατηματα για να σταλει! Η μπαταρια εχει τυχει να μου βγαλει και 5 μερες με μικρη χρηση(3-4 sms και 10 λεπτα κληση τη μερα). Η ενδειξη της επισης ειναι πιο σωστη απο τα LG η καποια Nokia που κανουν σκαμπανεβασματα οι γραμμουλες(αμα πεσει η μια γραμμουλα επανερχεται και ξαναπεφτει). Η καμερα ειναι ιδανικη για μενα και με απλες λειτουργιες.. μονο το βιντεο με χαλαει!

Γουστα ειναι αυτα...:D

 

Μόλις περιέγραψες και τη δική μου, δεκάμηνη εμπειρία με το κινητό :)

 

Πραγματικά δεν περίμενα να μείνω τόσο ικανοποιημένος με τη Motorola. Άντε να δούμε και κάνα A3100 ή κάνα android από τα μέρη μας να πέσει πανηγύρι :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρισκω πολυ ευχρηστο! Να'μαι απο τους λιγους; Πολυ βολικες συντομευσεις για να χρησιμοποιεις οποια λειτουργια θελεις με 1-2 πατηματα. Το πληκτρολογιο ειναι λιγο σκληρο αλλα ειναι επιπεδο και δεν πατιουνται ευκολα τα κουμπια κατα λαθος. Προσωπικα ειχα χρονια να βαλω κινητο στην τσεπη ξεκλειδωτο χωρις ν'ανησυχω μην παρει κατα λαθος κανενα τηλ. Επισης δεν μου εχει κολλησει ποτε(φτου φτου μην το ματιασω!)και να κανει επανεκκινηση με εντονη χρηση. Οτι αλλο κινητο εχω παρει μεχρι σημερα(Nokia,LG,Samsung,S.E.)εχει κολλησει τουλαχιστον 2 φορες στον πρωτο μηνα! Μπορει ν'αργει λιγο το μενου αλλα οι κλησεις γινονται γρηγορα και τα sms στελνονται πιο ευκολα σε συγκριση με αλλα κινητα που κανεις 3-4 πατηματα για να σταλει! Η μπαταρια εχει τυχει να μου βγαλει και 5 μερες με μικρη χρηση(3-4 sms και 10 λεπτα κληση τη μερα). Η ενδειξη της επισης ειναι πιο σωστη απο τα LG η καποια Nokia που κανουν σκαμπανεβασματα οι γραμμουλες(αμα πεσει η μια γραμμουλα επανερχεται και ξαναπεφτει). Η καμερα ειναι ιδανικη για μενα και με απλες λειτουργιες.. μονο το βιντεο με χαλαει!

Γουστα ειναι αυτα...:D

 

εννοείται πως συμφωνώ απόλυτα στα θέματα καμερα κολληματα - επανεκινήσεις και μπαταρια - ενδειξη μπαταρίας.

 

οντως εδικα τα νοκια - σονυ ερικσον κολλανε πολυ ευκολα και σε εκνευριστικο βαθμο. και εμενα μεχρι στιγμης μου εχει κολλησει μια φορα (οχι επανεκινηση) οταν ημουν στο net.

 

η μπαταρια οντως ειναι πολυ καλη σε σχεση πχ με το σονυ ερικσον c510 που εχω που δεν κραταει ουτε μερα καλα καλα.

 

η "περιεργη" ενδειξη μπαταριας που ανεβοκατεβαινει οπως θελει, ειναι κλασσικο χαρακτηριστικο των σονυ ερικσον, μου εχει τυχει αρκετες φορες σε διαφορα μοντελα.

 

καλα, για τη καμερα δεν μπορεις να πεις τιποτα ετσι κιαλλιως.:p

 

απλα, σταρνητικα, καταλογιζω το βαρος του κινητου, τα κολληματα του μενου, το σκληρο πληκτρολογιο που καθιστα δυσκολη την αποστολη πολλων μηνυματων..

κιεπισης ενα ακομη σπαστικο ειναι οτι αν βαλεις μια φωτο που ειτε εχεις τραβηξει με το κινητο ειτε οχι για wallpaper, μεγενθυνεται καπως και δεν βγαινει ολη!

:wacko:

μηπως εχει κανεις καμια ιδεα, τι μπορει να γινει για το τελευταιο?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια.

Σε κανα δυωρο θα παω Γερμανο για να το παρω το ZN5.

Επιτελους.Και σε τιμη 100 ευρω.-70 απο επιδοτηση δινω 30 και το παιρνω.

Δεν κρατιεμαι.Να το βαλω αμεσως σε λειτουργεια η να το αφησω να φορτωσει ολη νυχτα?Και μετα θα τα ξαναλεμε:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεια.

Σε κανα δυωρο θα παω Γερμανο για να το παρω το ZN5.

Επιτελους.Και σε τιμη 100 ευρω.-70 απο επιδοτηση δινω 30 και το παιρνω.

Δεν κρατιεμαι.Να το βαλω αμεσως σε λειτουργεια η να το αφησω να φορτωσει ολη νυχτα?Και μετα θα τα ξαναλεμε:happy::happy:

 

καλοριζικο το κινητακι. επειδη θα ειναι ηδη λιγο φορτισμενο μπορεις να το 'πειραξεις" για κανα μισαωρακι αλλα μετα καλυτερα να το κλεισεις και να το αφησεις να φορτισει κανενα 5ωρο

 

και παλι με γεια:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ZN5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...