Jump to content

Τηλεφώνημα από την Wind!


pet120991
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από λίγο με πήρε κάποιοs από την Wind και με ρωτούσε διάφορα πράγματα για να τα συζητήσουμε!

Μιλήσαμε για διάφορα θέματα...Με ρώτησε αν είμαι ευχαριστημένοs,αν χρησιμοποιώ διάφορα πακέτα non stop,αν πιστεύω ότι η Wind θα ανέβει ακόμα ψηλότερα.

Με ρώτησε σε ποια περιοχή μένω και αν έχω προβλήματα με το σήμα.

Επιπλέον συζητήσαμε για την μετονομασία τηs Tim σε Wind(αν μου άρεσε το όνομα) και για το Wind plus.Με ρώτησε αν μπαίνω και σε άλλα site αλλά και αν χρησιμοποιώ opera mini και πωs μου φαίνεται.

Μέχρι και για την μετονομασία τηs Cosmote μιλήσαμε!

Με ρώτησε και αν επιθυμώ κάποιεs προσφορέs ή υπηρεσίεs αντιστοιχεs με αλλεs εταιρίεs αλλά και αν έχω να του προτείνω εγώ κάποιεs προσφορέs ή υπηρεσίεs.

 

Εσάs σαs έχουν πάρει τηλέφωνο;Πιστεύω πωs είναι μια πολύ καλή κίνηση από την πλευρά τηs Wind γιατί έτσι μπορεί να ακούσει την γνώμη των πελατών τηs αλλά και να διορθωθεί ακόμα περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Μια τηλεφωνική έρευνα αγοράς ήταν που μπορεί να μην την έκανε ούτε κάν η wind, αλλά κάποιος ανταγωνιστής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια τηλεφωνική έρευνα αγοράς ήταν που μπορεί να μην την έκανε ούτε κάν η wind, αλλά κάποιος ανταγωνιστής.

 

Από την Wind ήτανε!Πολύ καλή κίνηση πάντωs!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πήραν στις 21:00 περίπου:). Με ρωτούσαν ακριβώς τα ίδια και η ομιλία κράτησε 9 λεπτά. Με ρώτησε αν είμαι ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες non stop, αν η κάλυψη του δικτύου είναι καλύτερη από τις άλλες εταιρίες στην περιοχή μου, αν είμαι ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες wap, opera mini και πολλές άλλες ερωτήσεις... Για να checkάρω πως δεν ήταν κάποια φάρσα από κάποιον φίλο (γιατί πήραν τηλ με απόκρυψη) πήρα στο 1260 και με επιβεβαίωσαν πως γίνεται κάποια έρευνα:). Όντως πολύ καλή κίνηση αυτή!
Link to comment
Share on other sites

pet120991 όταν λες "πριν λίγο" τι ώρα περίπου εννοείς; Δουλεύουν στη wind τέτοια ώρα και παίρνουν και τηλέφωνα για να μαζέψουν γνώμες; περίεργο μου ακούγεται... Αλλά και να δουλέυουν βράδυ (π.χ. στις δέκα) δεν σκέφτηκαν ότι ίσως ενοχλούν;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

pet120991 όταν λες "πριν λίγο" τι ώρα περίπου εννοείς; Δουλεύουν στη wind τέτοια ώρα και παίρνουν και τηλέφωνα για να μαζέψουν γνώμες; περίεργο μου ακούγεται... Αλλά και να δουλέυουν βράδυ (π.χ. στις δέκα) δεν σκέφτηκαν ότι ίσως ενοχλούν;

 

Το ότι η έρευνα γίνεται για λογαριασμό της wind δεν σημαίνει ότι την κάνει η ίδια η wind.:O

 

Όσοι σας κάλεσαν, έχετε συμβόλαιο ή καρτοκινητό?

Link to comment
Share on other sites

pet120991 όταν λες "πριν λίγο" τι ώρα περίπου εννοείς; Δουλεύουν στη wind τέτοια ώρα και παίρνουν και τηλέφωνα για να μαζέψουν γνώμες; περίεργο μου ακούγεται... Αλλά και να δουλέυουν βράδυ (π.χ. στις δέκα) δεν σκέφτηκαν ότι ίσως ενοχλούν;

Με πήραν γύρω στιs 10 παρά πέντε.Μόλιs είχα σχολάσει από το φροντιστήριο!

Βέβαια μου ζήτησε συγνώμη για την ενόχληση και με ρώτησε αν μπορώ να διαθέσω λίγη ώρα για να συζητήσουμε!

Η συνομιλία κράτησε 12 λεπτά περίπου!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η έρευνα γίνεται για λογαριασμό της wind δεν σημαίνει ότι την κάνει η ίδια η wind.:O

 

Όσοι σας κάλεσαν, έχετε συμβόλαιο ή καρτοκινητό?

 

Αφού αυτόs που πήρε μου είπε ότι είναι από την Wind!

Εγώ καρτοκινητό έχω...Αλλά στην αρχή τηs συνομιλίαs με ρώτησε αν έχω συμβόλαιο ή καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αφού αυτόs που πήρε μου είπε ότι είναι από την Wind!

Εγώ καρτοκινητό έχω...Αλλά στην αρχή τηs συνομιλίαs με ρώτησε αν έχω συμβόλαιο ή καρτοκινητό.

 

To ότι σου είπε ότι είναι από τη wind δεν λέει κάτι, πάντοτε έτσι λένε. Χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι δεν μπορεί να καλούν και υπάλληλοι της wind.

 

Άρα δεν καλούν ονομαστικά συγκεκριμένους πελάτες αλλά έχουν τυχαίο δείγμα.

Link to comment
Share on other sites

To ότι σου είπε ότι είναι από τη wind δεν λέει κάτι, πάντοτε έτσι λένε. Χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι δεν μπορεί να καλούν και υπάλληλοι της wind.

 

Άρα δεν καλούν ονομαστικά συγκεκριμένους πελάτες αλλά έχουν τυχαίο δείγμα.

 

Τέλοs πάντων,νομίζω ότι δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία αν καλούν υπάλληλοι τηs Wind ή όχι.Σημασία έχει ότι είναι μία καλή κίνηση από την πλευρά τηs!

Link to comment
Share on other sites

...Mε ρώτησε αν είμαι ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες non stop, ...

 

Ελπίζω να τους είπες, είτε εσύ, είτε κάποιος άλλος, ότι η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό δεν θα πρέπει να λήγει κάθε μήνα. Μόνο στη wind γίνεται αυτό !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τους είπες, είτε εσύ, είτε κάποιος άλλος, ότι η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό δεν θα πρέπει να λήγει κάθε μήνα. Μόνο στη wind γίνεται αυτό !!!

 

Υπάρχει στην Wind υπηρεσία με 1 λεπτό το λεπτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουν και μένα τηλ να τους τα πω... :p

Αυτοί δεν ξέρουν αν το νούμερο που καλούν είναι καρτοκινητό ή συμβόλαιο? Ούτε αυτό δεν μπορούν να δουν? Ή απλά εμένα μου φαίνεται απλό?!?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φαίνεται πως έχουν θορυβηθεί από τις τάσεις τις αγοράς (ενδεχόμενη μετονομασία Cosmote και συνδυαστικά πακέτα από τον ΟΤΕ, κυκλοφορία του iphone από τη Vodafone, έντονος ανταγωνισμός στη σταθερή κ.τ.λ) και αυτό είναι καλό.

 

Το θέμα είναι να δούμε και στη πράξη. Τι να το κάνω το ότι με ρωτάνε για το σήμα, όταν τους τελευταίους μήνες υπάρχουν σοβαρά προβλήματα χωρητικότητας στο δίκτυο και δεν κάνουν τίποτα? Τι να το κάνω όταν αυξάνουν τη χρέωση των sms στα εταιρικά σε τέτοιο ακραίο βαθμό αισχροκέρδιας (12,5 λεπτά/sms)?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Wind υπηρεσία με 1 λεπτό το λεπτό;;;

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο...Μάλλον κάτι άλλο θα εννοούσε ο φίλος παραπάνω:)

 

Ας πάρουν και μένα τηλ να τους τα πω... :p

Αυτοί δεν ξέρουν αν το νούμερο που καλούν είναι καρτοκινητό ή συμβόλαιο? Ούτε αυτό δεν μπορούν να δουν? Ή απλά εμένα μου φαίνεται απλό?!?

 

Είναι σίγουρο ότι μπορούν να το δουν...Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί ρώτησαν αν έχουμε κάρτα ή συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι σε τέτοιες έρευνες πρέπει να παριστάνουμε τους δυσαρεστημένους, ακόμα και αν δεν είμαστε.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Wind υπηρεσία με 1 λεπτό το λεπτό;;;
Και βέβαια υπάρχει στο F2G5 και F2G6

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

τα παντα μπορουν να δουν απο στατιστικα για την χρηση. απλα ρωτανε την αποψη σας για να ξερουν κ την ανταποκριση.

παντα οι ερευνες ειναι σημαντικες κ βγαζουν ποικιλα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να παραπονεθώ για το γεγονόs ότι μετά την κατάργηση των καρτών αξίαs 3€ άργησαν τόσο πολύ να εμφανιστούν οι κάρτεs των 5€(αν βγουν βέβαια,γιατί ποτέ δεν ξέρειs!).

Επίσηs για το γεγονόs ότι άλλαξε το non stop προs όλουs.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι ίδιοι δεν γίνεται να πάρουμε τηλ και να μας κάνουν όλες αυτές τις ερωτήσεις?

 

Όχι,δεν γίνεται!Αν δειs πάντωs να σε παίρνουν με απόκρυψη να έχειs στο νου σου ότι μπορεί να είναι από την Wind.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αποκλείεται να με πάρουν, μιας και δεν έχω ποτέ σήμα...

Αλλά και να καταφέρουν να με πιάσουν μάλλον η συζήτηση δεν θα κρατήσει πάνω από 2 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αποκλείεται να με πάρουν, μιας και δεν έχω ποτέ σήμα...

Αλλά και να καταφέρουν να με πιάσουν μάλλον η συζήτηση δεν θα κρατήσει πάνω από 2 λεπτά...

 

Τόσο χάλια?

Εγω πάλι δεν έχω κανένα παράπονο από άποψη σήματοs.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια?

Εγω πάλι δεν έχω κανένα παράπονο από άποψη σήματοs.

 

+1. Όταν με ρώτησαν για την κάλυψη τους είπα ότι είναι καλύτερη από τις άλλες 2 εταιρίες. (τουλάχιστον στην περιοχή μου).

Link to comment
Share on other sites

+1. Όταν με ρώτησαν για την κάλυψη τους είπα ότι είναι καλύτερη από τις άλλες 2 εταιρίες. (τουλάχιστον στην περιοχή μου).

 

Τις άλλες 2 εταιρίες τις έχεις δοκιμάσει στην περιοχή σου? Είπες οτι αναφέρεσαι συγκεκριμένα για την περιοχή σου?

 

Τέτοια λέτε, το παίρνουν πάνω τους και παραμένει ίδια η εταιρία.. :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...