Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ και εγώ αυτό σκεφτόμουν. Απ'ότι είδα στο site του Αστερίξ (το οποίο είναι αποκλειστικά στα γαλλικά....) έχει αρκετά τρενάκια αλλά είναι όπως το είπες σαν λούνα παρκ. Μάλλον Disney θα καταλήξουμε!
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ προτείνω disneyland. Έχω επισκεφθεί και το πάρκο του Αστερίξ δύο φορές, (στη disneyland εργάστηκα για ένα τρίμηνο), και δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο. Το Αστερίξ είναι σαν ένα μεγάλο λούνα παρκ, χωρίς να έχει κάτι το ιδιαίτερο, και προσφέρει συνηθισμένες για τα δεδομένα ενός λούνα παρκ δραστηριότητες.

Η μία ημέρα για τη Disneyland είναι σαφώς λίγη, αν όμως τα μελετήσεις από πριν και ξέρεις πώς και πού να κινηθείς χωρίς να χάνεις χρόνο άσκοπα ψάχνοντας και κάνοντας πράγματα που τελικά δε σου αρέσουν, είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

ιο θα περασεις ωραια,γινεται το ελα να δεις!ειναι κ οικονομικο νησι;)

παιδια αμοργο φτανω τριτη βραδυ και φευγω παρασκευη πρωι,εχω 2 μερες για μπανια δλδ εκει.

ποιες παραλιες αξιζει να επισκεφτω οπωσδηποτε?και ποια μερη?

βραδυ εχει ζωη και στη χωρα κ στην αιγιαλη?δεν εννοω κλαμπακια,εννοω κανενα μπαρακι:)

Link to comment
Share on other sites

ιο θα περασεις ωραια,γινεται το ελα να δεις!ειναι κ οικονομικο νησι;)

παιδια αμοργο φτανω τριτη βραδυ και φευγω παρασκευη πρωι,εχω 2 μερες για μπανια δλδ εκει.

ποιες παραλιες αξιζει να επισκεφτω οπωσδηποτε?και ποια μερη?

βραδυ εχει ζωη και στη χωρα κ στην αιγιαλη?δεν εννοω κλαμπακια,εννοω κανενα μπαρακι:)

 

Ως προς ποια έννοια?Κλαμπ/φαί τι?

thnx

Link to comment
Share on other sites

αν εχω αδεια (γιατι 5-7 αυγουστου απολυονται οι 300αρηδες απο τη μοναδα!) θα παω στη λατρεμενη ΖΑΧΑΡΩ! και μια βολτα προς Ελληνικα (Βορεια Ευβοια)...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

αν εχω αδεια (γιατι 5-7 αυγουστου απολυονται οι 300αρηδες απο τη μοναδα!) θα παω στη λατρεμενη ΖΑΧΑΡΩ! και μια βολτα προς Ελληνικα (Βορεια Ευβοια)...

 

:up:...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

έχετε να μου προτίνεται καμιά παραλία στην πάργα με καθαρά κρυστάλλινα νερά, να μην γίνεται πανικός αλλά να μην είναι και ερημική??...

ευχαριστώ προκαταβολικά!!:O:happy:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

έχετε να μου προτίνεται καμιά παραλία στην πάργα με καθαρά κρυστάλλινα νερά, να μην γίνεται πανικός αλλά να μην είναι και ερημική??...

ευχαριστώ προκαταβολικά!!:O:happy:

 

 

Χωρίς να είμαι σίγουρη,επειδή είχα πάει πιο παλιά,έχω την εντύπωση ότι μια παραλία που μου άρεσε πολύ ήταν λίγο έξω από ένα χωριό που λέγεται Πέρδικα..:)

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρη,επειδή είχα πάει πιο παλιά,έχω την εντύπωση ότι μια παραλία που μου άρεσε πολύ ήταν λίγο έξω από ένα χωριό που λέγεται Πέρδικα..:)

 

ευχαριστώ πολύ άννι θα το έχω υπ οψιν μου...:happy:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

έχετε να μου προτίνεται καμιά παραλία στην πάργα με καθαρά κρυστάλλινα νερά, να μην γίνεται πανικός αλλά να μην είναι και ερημική??...

ευχαριστώ προκαταβολικά!!:O:happy:

 

Χωρίς να είμαι σίγουρη,επειδή είχα πάει πιο παλιά,έχω την εντύπωση ότι μια παραλία που μου άρεσε πολύ ήταν λίγο έξω από ένα χωριό που λέγεται Πέρδικα..:)

 

 

Η Πέρδικα δεν είναι στην Πάργα. Αν και δεν απέχει και πολύ, καμιά 15αριά χιλιόμετρα αν δεν κάνω λάθος.

 

Έχει διάφορες παραλίες εκεί στην Πέρδικα (και στα Σύβοτα που είναι επίσης κοντά), δικιά μου αγαπημένη η Αγία Παρασκευή με το νησάκι απέναντι. ;)

 

Αν έχεις σκοπό να πηγαίνεις Πέρδικα-Σύβοτα, καλύτερα να κλείσεις εκεί δωμάτιο ίσως :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η Πέρδικα δεν είναι στην Πάργα. Αν και δεν απέχει και πολύ, καμιά 15αριά χιλιόμετρα αν δεν κάνω λάθος.

 

Έχει διάφορες παραλίες εκεί στην Πέρδικα (και στα Σύβοτα που είναι επίσης κοντά), δικιά μου αγαπημένη η Αγία Παρασκευή με το νησάκι απέναντι. ;)

 

Αν έχεις σκοπό να πηγαίνεις Πέρδικα-Σύβοτα, καλύτερα να κλείσεις εκεί δωμάτιο ίσως :cool:

 

δεν έχω πάει άλλη φορά πάργα και γι αυτό ρωτάω γνώμες...:O

μεταφορικό μέσο θα υπάρχει οπότε μπορεί να επισκευθούμε και Πέρδικα-Σύβοτα, αλλά δεν θα μείνουμε εκεί έχουμε ήδη κλείσει πάργα:)

μπαίνει και η Αγία Παρασκευή στη λίστα! ευχαριστώ!!:happy:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πάει άλλη φορά πάργα και γι αυτό ρωτάω γνώμες...:O

μεταφορικό μέσο θα υπάρχει οπότε μπορεί να επισκευθούμε και Πέρδικα-Σύβοτα, αλλά δεν θα μείνουμε εκεί έχουμε ήδη κλείσει πάργα:)

μπαίνει και η Αγία Παρασκευή στη λίστα! ευχαριστώ!!:happy:

 

Ρίξε μια ματιά και στην Πισίνα (πας με καραβάκι μόνο...).

 

http://travelforum.gr/index.php?topic=146.0

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ άννι θα το έχω υπ οψιν μου...:happy:

 

Να 'σαι καλά!:)

 

Η Πέρδικα δεν είναι στην Πάργα. Αν και δεν απέχει και πολύ, καμιά 15αριά χιλιόμετρα αν δεν κάνω λάθος.

 

Έχει διάφορες παραλίες εκεί στην Πέρδικα (και στα Σύβοτα που είναι επίσης κοντά), δικιά μου αγαπημένη η Αγία Παρασκευή με το νησάκι απέναντι. ;)

 

Αν έχεις σκοπό να πηγαίνεις Πέρδικα-Σύβοτα, καλύτερα να κλείσεις εκεί δωμάτιο ίσως :cool:

 

Ναι,δικίο έχεις!Τώρα θυμήθηκα την Αγ.Παρασκευή.Είναι πάρα πολύ όμορφη παραλία.Είχα κάνει με τον μπαμπά μου το γύρω απ'το νησάκι με μάσκα και βατραχοπέδιλα,αξίζει πολύ αλλά θέλει προσοχή γιατί όταν πλησιαζεις στο νησάκι έχει βράχια με αχινούς..:p

 

evelin να πας σίγουρα στην Αγ.Παρασκευή.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρη,επειδή είχα πάει πιο παλιά,έχω την εντύπωση ότι μια παραλία που μου άρεσε πολύ ήταν λίγο έξω από ένα χωριό που λέγεται Πέρδικα..:)

 

Να πας περα απο Αγια Παρασκευη και στο καραβοστασι που ας το πουμε αυτη η παραλια ανηκει στο χωριο Περδικα και λιγο παρακατω ειναι η παραλια Αριλας.Να προτιμησεις Καραβοστασι.Τελεια νερα,κρυα και βαθια θαλασσα.Εχει και beach bar καθως και το ξενοδοχειο ρεγκινα μαρε που ανεβαινεις με τελεφερικ απο την παραλια και αξιζει ενας καφες εκει.Εισαι γυρω στα 20 χλμ απο Παργα και 25 χλμ ειναι η Αγια Παρασκευη.Η Αγια Παρασκευη εχει ωραια ταβερνα λιγο πριν φτασεις στην παραλια στο κατεβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα φθηνό και καλό ξενοδοχείο στην χώρα της Ίου;

 

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα φθηνό και καλό ξενοδοχείο στην χώρα της Ίου;

 

Ευχαριστώ

Ειχα βρει εγω ενοικιαζομενα δωματια μεσα απο σερτσ στο γουγλι και ηταν μονο 35 ευρω τη βραδια:X δεν το εμπιστευομαι ομως,,καλυτερα να παρεις τηλεφωνο για ποιο σιγουρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειμαι αναμεσα σε δύο...από τη μια παργα και συβοτα και απο την αλλη ευβοια (μαλλον πευκη στην βορεια ευβοια)...εχει παει κανενας κ αν ναι αξίζει?σημειωτεον οτι θα παω με την κοπελα μου.....που ειναι καλύτερα????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς κανένα φθηνό και καλό ξενοδοχείο στην χώρα της Ίου;

 

Ευχαριστώ

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα εάν έχει κάποιος να προτείνει κάτι, και γενικά δώστε πληροφορίες κανά λινκ σχετικά με την Ιο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στην Πισίνα (πας με καραβάκι μόνο...).

 

http://travelforum.gr/index.php?topic=146.0

 

μου άρεσε πάρα πολύ:up: σίγουρα θα κανονίσω να πάμε και απο κει.. χιχι

σε ευχαριστώ πολύ:D

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

κερκυρα εχει παει κανεις για διακοπες?για ζευγαράκι καλά ειναι?κανενα καλο μερος να μεινω με καλή θάλασσα και καφε,μπαρ ωραία (καλή διασκεδαση έχει ή ειναι πολύ ήσυχα?
Link to comment
Share on other sites

κερκυρα εχει παει κανεις για διακοπες?για ζευγαράκι καλά ειναι?κανενα καλο μερος να μεινω με καλή θάλασσα και καφε,μπαρ ωραία (καλή διασκεδαση έχει ή ειναι πολύ ήσυχα?

 

ααααααααααχ.πανω απο 6-7 φορες.το αγαπημενο μου νησι!

μια χαρα ειναι και για ζευγαρακι και για οικογενεια....που σκεφτεσαι να μεινεις?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κερκυρα εχει παει κανεις για διακοπες?για ζευγαράκι καλά ειναι?κανενα καλο μερος να μεινω με καλή θάλασσα και καφε,μπαρ ωραία (καλή διασκεδαση έχει ή ειναι πολύ ήσυχα?

 

Επισης και εγω εχω παει πολλες φορες και ειναι τελεια...:happy:

 

Μην παραλειψεις να πας στο ΄΄κανονι΄΄:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ιδεα δεν εχω....ολες οι βοήθειες θα μου ειναι παρα πολύ χρήσιμες...ακούω λοιπον.....προτασεις που να μεινω....καλο μερος ....θαλασσα καλή....βεβαια υπαρχει και μια εναλλακτικη λύση η (ΠΑΡΓΑ)...ΤΙ ΛΕΤΕ?ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ.....
Link to comment
Share on other sites

Ως προς ποια έννοια?Κλαμπ/φαί τι?

thnx

 

ως προς τη διαμονη και ως προς τη διασκεδαση ειναι οικονομικη.εμεις ημασταν 4 κοπελες σε ενα 4κλινο κ διναμε 40 ευρω το βραδυ στη χωρα,πριν 3 χρονια;)

σε καποια μαγαζια μπορεις να μπεις μεσα κ να μην παρεις κ τιποτα να πιεις,καθεσαι λιγο κ αν δε σου αρεσει φευγεις.καποιοι μαλιστα κουβαλανε κ ποτα που εχουν αγορασει απο μινι μαρκετ φθηνοτερα:lol:δε θυμαμαι σε ποια μαγαζια ηταν αυτο,αλλα υπηρχαν διαφορα τετοια.και οι τιμες στο φαγητο νορμαλ ηταν σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...