Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις ξεμπερδεψα με τις πανελληνιες..λεμε για χαλκιδικη,παρο-μυκονο(4+3μερες)..πιστευω ειναι καλα..αν και η καλη παρεα ειναι παντα ο κυριοτερος παραγοντας για να περασεις καλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης για Κεφαλονια ποια η γνωμη σας;;;;;;:confused:

 

H Κεφαλονια νομιζω είναι περισσοτερο για οικογένεια παρα για παρέα..Και η Σκιάθος παρα πολύ καλή είναι,αν πας μετα τις 25 Ιουλίου όμως,(τότε γίνεται χαμός!):p !

Link to comment
Share on other sites

H Κεφαλονια νομιζω είναι περισσοτερο για οικογένεια παρα για παρέα..Και η Σκιάθος παρα πολύ καλή είναι,αν πας μετα τις 25 Ιουλίου όμως,(τότε γίνεται χαμός!):p !

 

+1 θα παω φετος...

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρο ή Ίο για αυτούς που τελειώσαν Πανελλήνιες.

 

Πέρσι πήγαμε Πάρο μετά τις πανελλήνιες,φέτος Ίο.

Link to comment
Share on other sites

καμια συμβουλη για μενα (17 χρονων) λεμε να παμε σκιαθω με ενα φιλο μας κοβω κατα της 20 με 30 αυγουστου για 3-4 μερες! καμια αλλη προταση παντα εκει γυρο
Link to comment
Share on other sites

Telikα με την παρεα μου κλεινουμε για Ιο,,:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ...λογω αποστασης ενταξει...αλλα πανακριβη....

 

Δεν ειναι πανακριβη η Σκιαθος,τουλαχιστον σε συγκριση με αλλα νησια.Μιας και ειμαι απο Σκιαθο και μονιμος κατοικος,οποιος θελει οποιαδηποτε πληροφορια,ευχαριστως να τον βοηθησω.Καλες διακοπες και καλο καλοκαιρακι:)

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

κι εγω φετος...με βλεπω με παρεα να κανω διακοπες..

καπου εδω κοντα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω φετος...με βλεπω με παρεα να κανω διακοπες..

καπου εδω κοντα..

 

Όταν λες με παρέα?!?Και κάπου εδώ κοντά?!?Για δώσε καμιά ιδέα για το κεί πάνω ...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με παρέα?!?Και κάπου εδώ κοντά?!?Για δώσε καμιά ιδέα για το κεί πάνω ...

oταν λεω με παρεα εννοω με φιλους. και εδω κοντα χαλκιδικη,καβαλα ε μπορει και προς κατερινη πλευρα.

τι ακριβως θες να σου πω?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

oταν λεω με παρεα εννοω με φιλους. και εδω κοντα χαλκιδικη,καβαλα ε μπορει και προς κατερινη πλευρα.

τι ακριβως θες να σου πω?

 

Υπέθεσα --κακώς μάλλον-- ότι το κοντά αναφερόταν προς Θάσο μεριά...Και είχα απορία πόσες ώρες είναι για Θάσο..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

απο καβαλα 1 ωρα με το φερρυ.

απο κεραμωτη 30'

 

αν πας κατα κει χτυπα τηλ

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

για αμμουλιανη τι πληροφοριες εχουμε?

αχ κι εγω θελω να παω εκει... :(

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειπα πρωτηηηηηηηηηηηη

βρηκα αυτο παντως http://www.ammouliani.com.gr/

 

καποιος που να εχει παει να μας πει εντυπωσεις?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με τι παρεα θα πας!Αν πας με το ζευγαρι σου ειναι πολυ καλα αν και ειναι ενα πολυ μικρο νησακι, 2-3 παραλιες εχει ολες κι ολες(αλλα υπεροχες).Θα σου προτεινα να πας,ειναι πολυ ωραια και ρομαντικα!!

Αλλα οχι για πανω απο 3-4 μερες!(λογω του οτι ειναι πολυ μικρο δεν εχει τπτ αλλο εκτος απο το χωριο)

Βεβαια αυτο ειναι και λιγο υποκειμενικο,μπορει να σου αρεσει τοσο που να θες να κατσεις περισσοτερο..

Αν τωρα πας με παρεα,δεν στο προτεινω καθολου!Μονο για ημερησια εκδρομη ή το πολυ μια διανυκτερευση..Αλλωστε διπλα ειναι και το 2ο ποδι με τις πιο εκπληκτικες παραλιες...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως(ή ευτυχως) εκτος απο τις 10ημερες προγραμματισμενες διακοπες για φετος-που αργουν ακομα και θα τις περασω καπου μακριααααα- το μονο που μπορω να κανω ειναι μικρες αποδρασεις τα σ/κ.

γιαυτο σκεφτηκα πως η αμμουλιανη ειναι και κοντα στις δουλειες μας (αν τυχει κατι εκτακτο),μικρο νησακι που δεν εχει πια και τι να δεις.

στην χαλκιδικη εχω σπιτι οποτε δεν εχω νοημα να παω ΚΑΙ για σ/κ εκει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά..

Τι κάνετε;

Λοιπόν.. είδα το θεματακι σας.. και νομίζω πως είναι το κατάλληλο μέρος για να λύσω κάποια θεματακια σχετικά με τις διακοπές μου..

Λοιπόν.. φέτος θα πάω σε 3 μέρη..

Το πρώτο που επιλέξαμε με την πρώτη παρέα είναι οι Σπέτσες..και αυτό που θα ήθελα να μάθω αν έχει πάει κανείς σας.. τι παίζει με νυχτερινή ζωή αλλά και με τις παραλίες..

 

Το δεύτερο μέρος που θα πάμε κοριτσοπαρεα λέμε να είναι η Σκιάθος.. έχε ακούσει πολλά και θετικότατα σχόλια για το νησί.. αλλά θα ήθελα επίσης απόψεις σχετικά με νυχτερινή ζωή, ηλικίες που βρίσκεις εκεί αλλά και βασικότερο τρόπος μεταφοράς σε παραλίες κλπ δεν θα έχουμε αυτοκίνητο οπότε θέλουμε να μάθουμε αν υπάρχουν κτελ με συχνά δρομολόγια για παραλίες…

 

Και για το 3ο μέρος που θα πάω με τον φίλο μου το ψάχνω ακόμα.. θέλω κάτι ήσυχο και γραφικό με όμορφες παραλίες.. είμαστε κυρίως ανάμεσα σε Αντίπαρο και Φολέγανδρο. Θα ήθελα και εδώ γνώμες η κάποια άλλη πρόταση νησιού για ζευγαράκια.. (απορρίπτω εκ των προτέρων Σαντορίνη και Μήλο)

 

Περιμένω απόψεις παιδιά.. κυρίως για Σκιάθο :D

 

Ευχαριστώ :D:D

 

ΥΓ: Η μια από τις κοπέλες προτείνει αντί για Σκιάθο να πάμε Νάξο.. τι έχετε να πείτε για αυτό;;; εσείς τι θα διαλέγατε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά..

 

Το δεύτερο μέρος που θα πάμε κοριτσοπαρεα λέμε να είναι η Σκιάθος.. έχε ακούσει πολλά και θετικότατα σχόλια για το νησί.. αλλά θα ήθελα επίσης απόψεις σχετικά με νυχτερινή ζωή, ηλικίες που βρίσκεις εκεί αλλά και βασικότερο τρόπος μεταφοράς σε παραλίες κλπ δεν θα έχουμε αυτοκίνητο οπότε θέλουμε να μάθουμε αν υπάρχουν κτελ με συχνά δρομολόγια για παραλίες…

 

 

ΥΓ: Η μια από τις κοπέλες προτείνει αντί για Σκιάθο να πάμε Νάξο.. τι έχετε να πείτε για αυτό;;; εσείς τι θα διαλέγατε;

 

Λοιπόν,εγω θα σου πω για Σκιάθο που πήγα πέρυσι.Αυτό που ανέφερα και πιο πριν,αξίζει πάρα πολύ ειδικά αν πας μετα τις 25 Ιουλίου.

 

Έχει πάρα πολύ ωραίες παραλίες και αφού δεν θα έχετε αμάξι,υπάρχουν τα λεωφορέια που είναι ανα μισή ωρα και η πιο μακρινη παραλία(οι Κουκουναριές και η Μπανάνα) ειναι μόνο μισή ώρα δρόμος.Αυτές οι παραλίες είναι και οι πιο ωραίες και αυτές που μαζεύουν τους περισσοτερους νεους.Για την Μπανάνα, παίρνεις το λεωφορειο για Κουκουναριές και μετα εχει κανα 10λεπτο περπατημα με τα ποδια,αλλά αξίζει πάρα πολυ.Να πάτε όπωσδηποτε.:pΓια την Μεγάλη Μπανανα μιλάω,ενώ η Μικρή που ειναι διπλα,είναι παραλια γυμνιστών.

 

Από νυχτερινη ζωή έχει πολλά,στην αρχή της βραδιάς αξίζουν πολύ κατι καφετέριες-μπαράκια που βρίσκονται στο παλιό λιμάνι και ειναι το ενα μαγαζι διπλα στο αλλο σ'ενα ανηφορικό πεζοδρομο με σκαλάκια,στα οποία καθεσαι σε μαξιλάρια και σερβίρουν διάφορα κοκταϊλ σε μεγάλα ποτηρια!Είναι παρα πολύ όμορφα,αλλά ότι παρεις μετα τις 10 το βραδυ,εχει 10€.Μετά απ'αυτο πρέπει να πατε στην αλλη πλευρά του λιμανιού που είναι τα μπαράκια που ανοιγουν πιο αργά και γίνεται χαμός από κοσμο,παιζει δυνατα μουσικη,χορος κλπ(σε στυλ -ανοιχτό- κλαμπ).Έχει αρκετα να διαλέξεις,ενώ 2-3 κάνουν την διαφορά και μαζεύουν πολυ κοσμο.Νομίζω εχει και καποια αλλα κλαμπ λιγο εξω απ'την χώρα,αλλά δν πηγα σε κανενα για να σου πω,είδα μόνο αφίσες.

 

Από ηλικίες βρίσκεις τα πάντα.Από 18 μέχρι όσο παει.Κυρίως αν κατάλαβα κάλά κυμαίνονται όμως γυρω στα 20-25.

 

Τώρα,όσον αφορά για Νάξο που ρωτάς,επειδή έχω πάει και εκεί, νομίζω ότι Σκιάθο θα περάσετε καλύτερα μιας και θα είστε κοριτσοπαρέα..;)

 

Αυτά..!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Φέτος λέμε να πάμε ή Χανιά ή Χαλκιδική κατά την πρώτη εβδομάδα του Σεπτέμβρη. Όσον αφορά την Χαλκιδική μπορει κάποιος να μου πει ποιο μερος αξίζει περισσότερο; Θα είμαστε ένα ζευγάρι αλλά θέλουμε να έχει νυχτερινή ζωή. Βοηθείστε. Ευχαριστώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για πολυ νυχτερινη ζωη :p καλλιθεα !

αν δεν εχετε μεταφορικο καλα θα ταν να μεινετε εκει..αν εχετε..θα ελεγα να νοικιασετε κανα δωματιο η οτι θελετε/βρειτε..στο παλιουρι..εχει απ τις πιο ωραιες θαλασσες(ειναι οργανωμενες)!

καθως και ποσειδι,οπου αν κ μικρο εχει και ταβερνουλες αρκετες,και ενα απ τα μεγαλυτερα beach bar (cocus) και οι ηλικιες ειναι εκει κοντα στα 20+ ;)

Link to comment
Share on other sites

για πολυ νυχτερινη ζωη :p καλλιθεα !

αν δεν εχετε μεταφορικο καλα θα ταν να μεινετε εκει..αν εχετε..θα ελεγα να νοικιασετε κανα δωματιο η οτι θελετε/βρειτε..στο παλιουρι..εχει απ τις πιο ωραιες θαλασσες(ειναι οργανωμενες)!

καθως και ποσειδι,οπου αν κ μικρο εχει και ταβερνουλες αρκετες,και ενα απ τα μεγαλυτερα beach bar (cocus) και οι ηλικιες ειναι εκει κοντα στα 20+ ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το ψάξουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

annie_ επειδή πήγα πέρσυ Σκιάθο η περιγραφή σου είναι φοβερή +1

Απλώς να πω εγώ ότι η Μπανάνα δεν αξίζει τόσο.Καλύτερα κουκουναριές

 

Και απο τα clubobara Kalhua!!

Link to comment
Share on other sites

annie_ επειδή πήγα πέρσυ Σκιάθο η περιγραφή σου είναι φοβερή +1

Απλώς να πω εγώ ότι η Μπανάνα δεν αξίζει τόσο.Καλύτερα κουκουναριές

 

Και απο τα clubobara Kalhua!!

 

 

Συμφωνώ για το Kalhua!

Στο beach bar της Μπανανας γινεται χαμός τις ημερομηνίες που ανεφερα,ειδικά αν πέφτει μέσα σαββατοκύριακο.Και φυσικά οι Κουκουναριές ειναι η πιο ωραία παραλία απλώς επειδη είναι τεράστια ο κόσμος είναι πιο απλωμένος.Ανάλογα τι ψάχνει ο καθένας!:happy:

Link to comment
Share on other sites

φέτος μετά απο 3 χρονιές διακοπών στο εξωτερικό θα πάω σε ένα χωριό στα Χανιά κοντά στα Φαλάσαιρνα.

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...