Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5320 XpressMusic


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μενού με τα διάφορα υπομενού, συμπεριλαμβανομένου και τους φακέλους, μπορείς να τα φτιάξεις όπως σε βολέυουν εσένα. Εγώ, το πρώτο πράγμα που κάνω όταν παίρνω νέο series 60, είναι να ταξινομώ τους φακέλους και τα εικονίδια με τον τρόπο που με βολεύουν ωστε να τα βρίσκω αμέσως και να έχω άμεση πρόσβαση σε αυτά που χρησιμοποιώ συνεχώς.

 

και πώς το κάνεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενώ είσαι στο Μενού ή σε υποφάκελο του, επιλέγεις το εικονίδιο που θέλεις να μετακινήσεις και πατάς Επιλογές > Μετακίνηση (εάν θέλεις να το μετακινήσεις μέσα στον ίδιο φάκελο) ή Επιλογές > Μετακίνηση σε φάκελο (εάν θέλεις να το μετακινήσεις σε άλλο φάκελο ή να το μεταφέρεις στο κεντρικό μενού).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τρίζει η πίσω πλευρά...

To καπακι της μπαταριας εννοεις;

Το μονο που εχω παρατηρησει οτι εχε ενα κενο και μπορει να τριζει λιγο ειναι η ενωση του μπροστινου μερους κε το κυριως δηληαδη το μαυρο με το κοκκινο.

 

Α και κατι αλλο. Επειδη η μπαταρια μου κραταει μια μερα αντε 2 με το ζορι υπαρχει μαγαλυτερη μπαταρια; πχ η 6Β θα ταιριαζει;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είσαι στο Μενού ή σε υποφάκελο του, επιλέγεις το εικονίδιο που θέλεις να μετακινήσεις και πατάς Επιλογές > Μετακίνηση (εάν θέλεις να το μετακινήσεις μέσα στον ίδιο φάκελο) ή Επιλογές > Μετακίνηση σε φάκελο (εάν θέλεις να το μετακινήσεις σε άλλο φάκελο ή να το μεταφέρεις στο κεντρικό μενού).

Πολύ πρακτικό! :)

 

To καπακι της μπαταριας εννοεις;

Το μονο που εχω παρατηρησει οτι εχε ενα κενο και μπορει να τριζει λιγο ειναι η ενωση του μπροστινου μερους κε το κυριως δηληαδη το μαυρο με το κοκκινο.

Είναι το επάνω κομμάτι, από τη μία πλευρά. Πρέπει να είναι αυτό που λες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μια φίλη μου έχει αγοράσει αυτό το κινητό. Έβαλε την κάρτα της σύνδεσης που είχε , όπου είχε αποθηκευμένα κάποια τηλέφωνα. Πρόσθεσε και κάποια καινούρια σε αυτό το κινητό αλλά δεν μπορεί να τα βρει.΄Προσπάθησα και εγώ και δυστυχώς δεν τα κατάφερα.

 

Για παράδειγμα.

 

Είχε στην κάρτα τα ονομάτα: Νικη, Νίκος κτλ τα οποιά βγαίνουν με αλφαβητική σειρά όταν κάνει αναζήτηση.

 

Προσθέτει στο κινητό το όνομα Νικολεττα

 

 

Και ενώ όταν κάνεις αναζήτηση πρέπει να εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά(όπως σε όλα τα κινητά) κάπως έτσι:

 

Νίκη

 

Νικολέττα

 

Νίκος

 

 

 

το Νικολέττα δεν εμφανίζεται.

 

Όμως αν την καλέσει στο κινητό η Νικολέττα ,βγάζει την επαφή και βλέπει ποιος την παίρνει.

 

 

 

Σκέφτομαι ότι ίσως αποθηκεύονται τα ονόματα σε διαφορετικούς φακέλους αλλά δεν είμαι σίγουρη.

 

 

 

Μήπως ξέρει κανείς τι θα μπορούσαμε να κάνουμε για αυτό;

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλό Πάσχα

οσα ονοματα δεν τα βγαζει με τον παραπανω τροπο κανε επεξεργασια και απλα διεγραψε το ονομα μονο και γραψτο απο την αρχη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους!

Τελικά κάναμε αυτό που είπε ο z3et και εμφανίστηκαν όλα!

Και πάλι ευχαριστούμε.

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε!χρονια πολλα!..το 5320 μας έχει εκδοση 3.08, με μια αναβαθμιση λετε να λυθεί το καθε λίγο κ λιγάκι κοψιμο του ήχου στα ηχεία??????
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε!χρονια πολλα!..το 5320 μας έχει εκδοση 3.08, με μια αναβαθμιση λετε να λυθεί το καθε λίγο κ λιγάκι κοψιμο του ήχου στα ηχεία??????

 

Μου φαινεται για hardware προβλημα αυτο. Παρ' ολα αυτα δεν εχεις να χασεις τιποτα με την αναβαθμιση.

 

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο bluetooth δεκτη GPS;

Επειδη θα παρω και 8αρα καρτα μνημης τι μαρκα να προτιμησω και τι να προσεξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να προτιμήσεις κάρτα μνήμης SanDisk, όπως αυτή.

Για GPS, δεν γνωρίζω ιδιαίτερα, αλλά όποιο και να πάρεις είναι συμβατό με το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει...

Αυτή που σου πρότεινα είναι η καλύτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω εψν την 8αρα SanDisk σαν και αυτη που σου εδειξε ο Itchrist86.

Ο αδερφος μου εχει μια noname 8αρα παλι (ηταν μαζι με το κινητο του).

Της δοκιμασα και τις δυο... ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ διφορα σε ταχυτητες αποστολης/ληψης. Ειχαν σχεδον ιδιο χωρο (περιπου 50mb πιο πολλα ειχε η sandisk).

 

Οποτε σου προτεινω να πας σε αυτη: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553848

Πραγματικα δεν αξιζει τα λεφτα της η Sandisk... και αυτο το ανταπτορακι που δινει μαζι δεν μουδουλεψε σε κανενα pc που το δοκιμασα...

Link to comment
Share on other sites

H μεγάλη διαφορά των sandisk με πολλές άλλες κάρτες δεν είναι η ταχύτητά τους αλλά η αξιοπιστία. Αν παρακολουθείς πολλά θέματα series 60 συσκευών, πάρα πάρα πολλά παιδιά με άλλες κάρτες αντιμετώπιζαν πολλά προβλήματα όπως κατεστραμμένη κάρτα, κόλλημα στην λήψη φωτο και βίντεο, απώλεια δεδομένων κτλ.

 

Δεν είναι τυχαίο που όλοι (σχεδόν) εδώ μέσα προτείνουμε sandisk.

Link to comment
Share on other sites

Είναι, αλλά για κάποιο ανεξήγητο λόγο έχουν αναφερθεί διάφορα περιστατικά και με κάρτες Kingston.

Οπότε μόνη σίγουρη λύση είναι οι SanDisk.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οι SanDisk ειναι κατι σαν να λεμε samsung οποτε σε θεμα αξιοπιστιας πιστευω οτι ειναι ενα βημα μπροστα.

Τωρα αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553848

με αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569193

διαφορα δεν εχουν συνεπως γερνω προς τη sandisk. Το ψαχνω τοσο πολυ γιατι θυμαμαι ειχα παρει μια CF για τη φωτογραφικη μου μηχανη και η ταχυτητα εγγραφης ειναι απελπησια. Δεν θελω να ξαναπαθω το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Η sandisk ειναι speed class 2... δηλαδη ταχυτητα 2mb/s. Για μεσα στο κινητο δεν θα εχεις προβλημα... αλλα σιγουρα θα σου σπασει λιγο τα νευρα οταν μεταφερεις απο και προς το pc...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το 5320 και καθε λιγο και λιγακι αλλαζει μονο του την ημερομηνια(η ωρα παραμένει σωστη).. μπας και μπορει καπιος να βοηθισει? το αναβάθμισα και συνεχιζει.. αν μπορει καπιος να βοηθισει ας το κανει!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει το εν λόγω φαινόμενο μετά από άνοιγμα της συσκευής;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Μόνο λίστες αναπαραγωγής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το coreplayer που μπορείς κανονικά να αναπαράγεις αρχεία μέσα από φακέλους που έχεις δημιουργήσει στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

ti na po....ego mallon tha to paro mesa se autin tin vdomada!alla opos akuo apo polus vgazi provlimata ston ixo ena musiko kinito apo to ixio?kollimata ke triximata?

emena me endiefere pou eine S60 ke tha peraso kamia efarmogi!

esis ti lete na to paro?to ngage pou exo tapexe to akustiko tu!ke ena htc touch p3450 mu epese apo mixanaki(i kopelia mu to kratage keee...katalavenete...)!ti na kano?

http://www.mobileburn.com/media/logos/thumbs/symbian.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι καλό και, όπως είπες και συ, έχει το τεράστιο πλεονέκτημα του ανοιχτού λειτουργικού, που του δίνει άπειρες δυνατότητες.

 

Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να πας σε ένα κατάστημα που το έχει για τεστ στα ράφια του και να το δουλέψεις λίγο να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα. Αν σε ικανοποιήσει, προχωράς στην αγορά του.

 

ΥΓ. Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες. Μου βγήκε το μάτι να διαβάσω το ποστ σου. ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...