Jump to content

Καρτοκινητή Vodafone International


Vangelakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υπαρχει αριθμος βοντα ιντερνασιοναλ στη ζωνη 3 και θελει να στειλει μηνυμα στην ελλαδα η χρεωση ειναι αυτο το 0,4ε?

Παλιοτερα υπηρχαν και κατι μισες χρεωσεις,καταργηθηκαν?

0.4244 απο οτι βλεπω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10560

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα νούμερο να το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο με τη λογική ότι χρεώνουν 0,0414 το μήνυμα. Ισχύει αυτό ή υπάρχουν κάποια παραθυράκια που πρέπει να ξέρω?

Και κάτι άλλο το θέλω μόνο για Ελλάδα όχι για εξωτερικό υπάρχει κανένα πρόβλημα με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα νούμερο να το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο με τη λογική ότι χρεώνουν 0,0414 το μήνυμα. Ισχύει αυτό ή υπάρχουν κάποια παραθυράκια που πρέπει να ξέρω?

Και κάτι άλλο το θέλω μόνο για Ελλάδα όχι για εξωτερικό υπάρχει κανένα πρόβλημα με αυτό;

 

το sms εβγαλαν ανακοινωση οτι θα παει 0,054 (παλι το πιο φτηνο). Και μονο για την ελλαδα να το εχεις, δεν υπαρχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

^ εγώ έχω ένα και το χρησιμοποιώ γι' αυτό ακριβώς το σκοπό: sms προς ελληνικά κινητά αλλά και προς αριθμούς του εξωτερικού. Μάλιστα, δεν του έβαζα κατευθείαν κάρτα παρά μόνο μία φορά το χρόνο για να μην λήξει. Κατά τα άλλα του μετέφερα υπόλοιπο από άλλο Vodafone καρτοκινητό το οποίο ανανεώνω κάθε μήνα για να παίρνω τα διάφορα bonus ανανέωσης και έτσι μου μαζεύεται αρκετό υπόλοιπο περίσσευμα. Αυτά, βέβαια, τα έκανα όσο υπήρχε το unlimited που ήταν ασύμβατο με το 0,04 το sms στο international. Τώρα που είναι συμβατά τα μπόνους ανανέωσης μπορείς να ανανεώνεις απ' ευθείας το international, υποθέτω.
Link to comment
Share on other sites

Με το bonus vodafone η εαν επιλεξεις καποιο πακετο ομιλιας-sms αλλαζει ο βασικος τιμοκαταλογος στο international (συμπεριλαμβανομενου και χρεωσης ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο)???? [γιατι παλιοτερα με το unlimited ο τιμοκαταλογος αλλαζε και γινοταν ιδιος με αυτον του καρτοκινητου vodafone]
Link to comment
Share on other sites

Με το bonus vodafone η εαν επιλεξεις καποιο πακετο ομιλιας-sms αλλαζει ο βασικος τιμοκαταλογος στο international (συμπεριλαμβανομενου και χρεωσης ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο)???? [γιατι παλιοτερα με το unlimited ο τιμοκαταλογος αλλαζε και γινοταν ιδιος με αυτον του καρτοκινητου vodafone]

 

Η ανακοινωση λεει:

 

''Οι συνδρομητές Vodafone International που θα μεταφερθούν από τις προσφορές Vodafone Unlimited/Bonus ανανέωσης στη νέα προσφορά, θα έχουν τις ακόλουθες μειώσεις στις βασικές χρεώσεις του πακέτου τους:

 

H xρέωση εθνικών κλήσεων μειώνεται από €0,0062 σε €0,0043 ανά δευτερόλεπτο

Η χρέωση γραπτού μηνύματος προς εθνικούς και διεθνείς προορισμούς μειώνεται από €0,12 σε €0,04

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης των εθνικών κλήσεων μειώνεται από τα 60 δευτερόλεπτα στο 1 δευτερόλεπτο

Οι λοιπές χρεώσεις συμπεριλαμβανομένων των διεθνών κλήσεων παραμένουν ίδιες.''

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39822&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

Με το bonus vodafone η εαν επιλεξεις καποιο πακετο ομιλιας-sms αλλαζει ο βασικος τιμοκαταλογος στο international (συμπεριλαμβανομενου και χρεωσης ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο)???? [γιατι παλιοτερα με το unlimited ο τιμοκαταλογος αλλαζε και γινοταν ιδιος με αυτον του καρτοκινητου vodafone]

 

και εγω την ιδια απορια ειχα με σενα αλλα τελικα δεν αλλαζει τιποτα τα εχεις ολα και τις οικονομικοτερες χρεωσεις γενικοτερα.. σκεφτομαι να παω και εγω εκει μετα τισ 31/8 διοτι πριν μου δινει με καθε ανανεωση 1200λεπτα και μυνηματα και 30μβ ιντερνετ για να μην χασω την προσφορα που ισχυει μονο για μενα οπως εγραφε και στο ενημερωτικο μυνημα που ελαβα . και να εχω και ενα καρτοκινητο βονταφον και να εχω το cash back εκει μονο αυτο και να του μεταφερω το μπονους ανανεωσης που θα κερδιζω καθε 4μηνα απλα για να εχω περισσοτερα ευρω και ετσι θα την βγαζω καθαρη τωρα που τσ μειωσανε ολα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τωρα ετσι οπως ειναι τα πραγματα εχεις vodafone δηλαδη την καλυτερη δικτυοκαλυψη στην Ελλαδα και το καλυτερο πακετο καρτοκινητης που κατ'εμε ειναι το international,φτηνες χρεωσεις χωρις ελαχιστη χρεωση,εχεις τα περισσοτερα πακετα ομιλιας,μηνυματων,ιντερνετ απο τους ανταγωνιστες frog και Q.......μονο που δεν υπαρχει πακετο προς ολα τα δικτυα δεν πειραζει αν το θελεις τοσο πολυ πας σε νεο καρτοκινητο......vodafone και ξερο ψωμι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην καρτοκινητη:up:
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς η Vodafone κατάλαβε την ύψιστη πατάτα που είχε κάνει στο παρελθόν και αναβάθμισε το International. Αν και προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ , είναι καλό πακετάκι και η χρέωση ανα δευτερόλεπτο είναι απίστευτα μεγάλο πλεονέκτημα!
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ετσι οπως ειναι τα πραγματα εχεις vodafone δηλαδη την καλυτερη δικτυοκαλυψη στην Ελλαδα και το καλυτερο πακετο καρτοκινητης που κατ'εμε ειναι το international,φτηνες χρεωσεις χωρις ελαχιστη χρεωση,εχεις τα περισσοτερα πακετα ομιλιας,μηνυματων,ιντερνετ απο τους ανταγωνιστες frog και Q.......μονο που δεν υπαρχει πακετο προς ολα τα δικτυα δεν πειραζει αν το θελεις τοσο πολυ πας σε νεο καρτοκινητο......vodafone και ξερο ψωμι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην καρτοκινητη:up:

 

Exei πακέτα internet to international?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
η χρεώσει ανά λεπτό παιδιά προς εθνικά δίκτυα ποια είναι ακριβώς?20 κάτι σεντ/λεπτό?η θυμάμαι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

η χρεώσει ανά λεπτό παιδιά προς εθνικά δίκτυα ποια είναι ακριβώς?20 κάτι σεντ/λεπτό?η θυμάμαι λάθος?

0,258 το λεπτό!

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2401

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια με ενδιαφερει να αγορασω ενα αριθμο για επικοινωνια με Τουρκια σε κινητο κ σταθερο να παρω το βονταφον η καποιο αλλο πακετο αλλης εταιρειας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone International , έχει πακέτο για Τουρκία 5 ευρώ τα 60 λεπτά . Είναι πολύ καλή λύση

Για να μιλάς λιγώτερα λεπτά δες παρακάτω τις τιμές χωρίς πακέτο.

Για Τουρκία η καλύτερη κάρτα χωρίς πακέτο είναι η Vodafone carrefour .

έχει χρέωση 0,0043 ανά δευτερόλεπτο ( δηλαδή 0,258 το λεπτό )

Θα την βρείς σε κατάστημα Μαρινόπουλος - Carrefour.

H Frog χρεώνει 0,44 το λεπτό , μόνο για τα 10 ευρώ του διπλασιασμού, έρχετε φτηνώτερη (0,22)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone International , έχει πακέτο για Τουρκία 5 ευρώ τα 60 λεπτά . Είναι πολύ καλή λύση

Για να μιλάς λιγώτερα λεπτά δες παρακάτω τις τιμές χωρίς πακέτο.

Για Τουρκία η καλύτερη κάρτα χωρίς πακέτο είναι η Vodafone carrefour .

έχει χρέωση 0,0043 ανά δευτερόλεπτο ( δηλαδή 0,258 το λεπτό )

Θα την βρείς σε κατάστημα Μαρινόπουλος - Carrefour.

H Frog χρεώνει 0,44 το λεπτό , μόνο για τα 10 ευρώ του διπλασιασμού, έρχετε φτηνώτερη (0,22)

 

Ναι αλλά το καρφούρ με αυτή τη χρέωση που λες πάει 17+ βάλε η ώρα με όλους τους φόρους! Και επειδή θα μιλάει εξωτερικό δεν νομίζω να παίρνει για λιγότερο από 1 ή 3 λεπτά στο τηλ ώστε να τον καίει η χρονοχρέωση του Καρφουρ ή του Βατράχου... Προφανως θα είναι ημι-προγραμματισμένο το πότε θα μιλήσουν... Έστω με ένα σμς πριν το τηλ!:( Άρα ψηφίζω το πακέτο των 5 ευρώ από οσα είπες!

 

Εγώ πάλι ψηφίζω skype phone αν μπορείτε και οι 2 και αν είναι για αρκετό καιρό η υπόθεση!(άσχετο με τα κινητά) Ή κάποιο πακέτο κολλημένο στο σταθερό για διεθνείς κλήσεις! Ακόμα και του ΟΤΕ δεν νομίζω ότι είναι τόσο ακριβό!:)

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/internet-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html

Να δες εδώ. Με 6,20 το έχει ο ΟΤΕ, φαντάζομαι οι εναλλακτικοί δεν θα το έχουν ακριβότερο! Και είναι απεριόριστες κλήσεις!!!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι θέμα ψηφοφορίας , ούτε εκλογών .

Εγώ ας πούμε τα Χριστούγεννα θα Πάρω τον ανηψιό μου στην Ολλανδία .

Γνωρίζω ότι το CU δίνει πακέτο για Ολλανδία 40 λεπτά με 5 ευρώ .

Αλλά δεν θα μιλήσω τόσο πολύ .

Θα χρησιμοποιήσω το Carrefour λόγω της μικρώτερης ανά λεπτό χρέωσης.

Ο καθένας επιλέγει ανάλογα τις ανάγκες του.

Εξάλου για αυτό έγραψα " για να μιλάς λιγώτερα λεπτά "

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις το πακετο των 5 ευρω είχα δει κ εγω στο ιντερνασιοναλ μα ειπα να το ψαξω μηπως υπαρχει και κατι καλυτερο

Αυτοι οι φοροι που εγραψε ο greeksalad τι ειναι μηπως τους πληρωνω και στο πακετο των 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις το πακετο των 5 ευρω είχα δει κ εγω στο ιντερνασιοναλ μα ειπα να το ψαξω μηπως υπαρχει και κατι καλυτερο

Αυτοι οι φοροι που εγραψε ο greeksalad τι ειναι μηπως τους πληρωνω και στο πακετο των 5 ευρω

 

με κάρτα 5 ευρώ πέρνεις 4,46

Για αυτόν τον φόρο μιλάμε.

Οπότε μην υπολογίζεις 5 ευρώ . Ξοδεύεις 5,60 μαζί με τον φόρο για το πακέτο των 5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστο και παλι για την ενημερωση Θα το παρω το απογευμα γιατι απο αυριο θα το χρειαστω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για το νέο πακέτο προς αλβανία με 5ευρώ δείτε εδώ :http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39935&dateFrom=&dateUntil=

επίσης το πακέτο με 600λεπτά προς vοdαfone international με 5ευρώ αλλάζει και γίνεται 300λεπτά με 1ευρώ προς vοdαfone international. Έως 30/6 για περισσότερες λεπτομεριες δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39936&dateFrom=&dateUntil=

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Για το νέο πακέτο προς αλβανία με 5ευρώ δείτε εδώ :http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39935&dateFrom=&dateUntil=

επίσης το πακέτο με 600λεπτά προς vοdαfone international με 5ευρώ αλλάζει και γίνεται 300λεπτά με 1ευρώ προς vοdαfone international. Έως 30/6 για περισσότερες λεπτομεριες δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39936&dateFrom=&dateUntil=

 

πωπώ μας καταυποχρέωσε πάλι.... τώρα σοβαρά κάτι πρέπει να κάνει επιτέλους με αυτό το ιντερνατιοναλ. φαρμάκι είναι οι τιμές του και χιλιοπαρατημένο σαν πακέτο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

πωπώ μας καταυποχρέωσε πάλι.... τώρα σοβαρά κάτι πρέπει να κάνει επιτέλους με αυτό το ιντερνατιοναλ. φαρμάκι είναι οι τιμές του και χιλιοπαρατημένο σαν πακέτο...:mad:

 

το international έχει τισ πιο οικονομικές χρεώσεις με χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε σύγκριση με όλα τα πακετά καρτοκινητης τισ vοdαfone είναι το πιο οικονομικό.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Για το νέο πακέτο προς αλβανία με 5ευρώ δείτε εδώ :http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39935&dateFrom=&dateUntil=

επίσης το πακέτο με 600λεπτά προς vοdαfone international με 5ευρώ αλλάζει και γίνεται 300λεπτά με 1ευρώ προς vοdαfone international. Έως 30/6 για περισσότερες λεπτομεριες δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39936&dateFrom=&dateUntil=

 

οταν λεει οτι δεν ισχυει σε κατασταση περιαγωγης, εννοει οτι αυτος που ειναι εξωτερικο δε μπορει να τα χρησιμοποιει, σωστα; Εαν ομως καποιος με αυτο το πακετο ειναι ελλαδα, μπορει να χρησιμοποιει τα 300 προς εναν αλλο που ειναι voda ελληνικο νουμερο, αλλά στο εξωτερικο, σωστα; Αυτος που ειναι ελλαδα θα του αφαιρουνται απο το 300 και αυτος που ειναι εξωτερικο θα χρεωνεται εισερχομενη κληση, ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...