Jump to content

Καρτοκινητή Vodafone International


Vangelakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις διευκρινίσεις για τα πακέτα ομιλίας προς εξωτερικό-τα οποία έχουν ελάχιστη χρέωση διάρκειας 3 λεπτών με ορισμένες εξαιρέσεις-αναφέρει και το εξής: '' Τα δωρεάν λεπτά από το πακέτο ομιλίας προς κινητά και σταθερά Ελλάδας καταναλώνονται ανά λεπτό με ελάχιστη διάρκεια κλήσης το 1 λεπτό. Το πακέτο μπορεί να ενεργοποιηθεί έως και 4 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.''. Άρα υπάρχει μια ελάχιστη διάρκεια χρέωσης και χρέωση ανά λεπτό, εφόσον τα αναφερόμενα στις διευκρινίσεις ισχύουν.

Καλό είναι που δεν έχει τρίλεπτο, αλλά το Frog είναι σαφώς καλύτερο. ΟΚ, ευχαριστώ πολύ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το δώρο που παίζει στο CU παιζει και στο international, στειλτε 1 στο 1252 για 1gb για μια βδομαδα ή 2 για 200 λεπτα ομιλιας. Μολις πηρα το 1 gb εγω:D
Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου.. Τι στέλνουμε για τα 9.5gb

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απαντάω στον εαυτό μου.... 4 στο19109

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στον εαυτό μου.... 4 στο19109

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

8 δεν ήτανε? με 8.80 ευρώ? άλλαξε σε 9.5 ? πάντως το ίδιο πακέτο με τα 9.5 GB δίνουν και στην ομόνοια και δεν το περίμενα! πίστευα ότι αφορά μόνο αυτά τα νούμερα που δίνουν εκεί.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

To έκανα μόλις σε ένα νουμεράκι που είχα στην άκρη. Αφού το μετέτρεψα σε Vodafone international, και έβαλα 10€.

Έδωσε 2 bonus από 500mb, και με το παραπάνω μήνυμα έδωσε άλλα 8gb αφαιρώντας 8,87€.

image.png

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, εάν πάω σε ένα κατάστημα vodafone για νέο αριθμό υπάρχει κάποιο κόστος και σε όποιο μέγεθος θέλουμε; Δηλαδή πληρώνουμε για την κάρτα sim κάτι; Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο της vodafone, το χρεώνουν 5€(σε CU, αλλά μπορείς να το μετατρέψεις εύκολα σε international ή καρτοκινητό vodafone ή ολυμπιακός με μια κλήση στο 1266). Έχω πολύ καιρό να πάρω νούμερο από κατάστημα, αλλά ένα που είχα κάνει φορητότητα μου έστειλαν κάρτα 3 σε 1(multi sim).
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο της vodafone, το χρεώνουν 5€(σε CU, αλλά μπορείς να το μετατρέψεις εύκολα σε international ή καρτοκινητό vodafone ή ολυμπιακός με μια κλήση στο 1266). Έχω πολύ καιρό να πάρω νούμερο από κατάστημα, αλλά ένα που είχα κάνει φορητότητα μου έστειλαν κάρτα 3 σε 1(multi sim).

 

Δεν θέλω να χάσω το cu που έχω όμως (είναι φοιτητικό) μέσω κλήσης σε 1266. Αλλά μόλις τώρα είδα εδώ πως έχει online αίτηση για νέο αριθμό όπου επιλέγεις ως πακέτο το vodafone international και δεν αναφέρει κάποιο κόστος (λέει μάλιστα αποστολή δωρεάν με courrier) εκτός και αν επιλέξεις και κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας. Θα το επιχειρήσω με αυτόν τον τρόπο μάλλον.

 

 

Link to comment
Share on other sites

To έκανα μόλις σε ένα νουμεράκι που είχα στην άκρη. Αφού το μετέτρεψα σε Vodafone international, και έβαλα 10€.

Έδωσε 2 bonus από 500mb, και με το παραπάνω μήνυμα έδωσε άλλα 8gb αφαιρώντας 8,87€.

image.png

 

Αυτά τα 8 γιγα, υπάρχει τρόπος μεταφοράς τους τον επόμενο μήνα;

Link to comment
Share on other sites

αγοράζοντας ακριβώς το ίδιο πακέτο μέχρι 1 λεπτό πριν λήξει.
Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει αυτό το πακέτο με τα 8GB που λέτε γιατί εγώ μόνο αυτά μπορώ να βρω:

MB Χρέωση Διάρκεια

Surf & Email 100 600

6€ 30 ημέρες

Napster Δωρεάν συνδρομή στην μουσική υπηρεσία Napster & 250MB για 1 μήνα 5,04€ 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στον εαυτό μου.... 4 στο19109

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που υπάρχει αυτό το πακέτο με τα 8GB που λέτε γιατί εγώ μόνο αυτά μπορώ να βρω:

MB Χρέωση Διάρκεια

Surf & Email 100 600

6€ 30 ημέρες

Napster Δωρεάν συνδρομή στην μουσική υπηρεσία Napster & 250MB για 1 μήνα 5,04€ 30 ημέρες

 

όπως γράφει πιο πάνω ο φίλος ulvergr , στέλνεις το συγκεκριμένο sms. Δεν υπάρχει κάπου επίσημα στο site

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανεπίσημο, και δεν θα το βρεις πουθενά γραμμένο. Απλά όσο ισχύει το αγοράζεις στέλνοντας 4 στο 19109.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

052bf74a4d1e0ef6f814ce6282efc30b.jpg

Από ότι λένε τα παιδιά εδώ λίγες σελίδες πιο πίσω μόνο σε international και ένα άλλο καρτοκινητό που λέγεται "ΤΑΖΑ".

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα ξέρετε μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω το 4G στην κάρτα sim γιατί μου βγάζει συνέχεια Ε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρετε μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω το 4G στην κάρτα sim γιατί μου βγάζει συνέχεια Ε

 

είτε καλείς από το κινητό (με τη κάρτα sim που θες 4G) στο 1285 είτε στέλνεις sms στο 1285 γράφοντας 4G ΝΑΙ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρετε μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω το 4G στην κάρτα sim γιατί μου βγάζει συνέχεια Ε

 

Εστειλα το μήνυμα ενεργοποίησης τίποτα πάλι Ε .Αλλαξα τις κάρτες τίποτα με την cu κάρτα 4G ,με την internasional Ε...Να πάω στην ομάδα internet μου είπαν ....

 

Σκέφτομαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η taza mobile ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μια βοήθεια σχετικά με πρόσβαση στο ιντερνετ που χρειάζομαι στην Αθήνα (Παγκράτι - ρετιρέ) για 6 μήνες.

Το διαμέρισμα έχει ένα μοντεμ-ρουτερ του ΟΤΕ αλλά το έχουν κόψει εδώ και ένα χρόνο.

Αν πάω για σύνδεση adsl ζητάνε όλοι 12μηνη τουλάχιστον σύμβαση και έχουν ακριβό πρόστιμο πρόωρης διακοπής.

 

Οπότε σκέφτομαι να αξιοποιήσω (εκτός αν έχετε κάποια καλύτερη εναλλακτική) το Vodafone International με 10 ευρώ το μήνα.

 

Λέω να παραγγείλω άμεσα 2 κάρτες να μου τις στείλουν (διότι δεν ξέρω αν μπορώ να ανανεώσω την ίδια κάρτα πριν τη λήξη του μηνός αν τύχει και καταναλώσω τα data πριν τις 30 μέρες).

Από συσκευή που θα μπει η sim δεν ξέρω τι συμφέρει... Να αγοράσω κάποιο USB modem που να παίρνει τη sim, να πάρω κάποια άλλη συσκευή που βλέπω να κυκλοφορούν πχ MiFi, SimpleFi κλπ;

Εναλλακτικά: Υπάρχει κάποιο φτηνό αξιόπιστο wi-fi router που να παίρνει κατευθείαν τη SIM ή πρέπει να βρω κάποιο με usb είσοδο που να τοποθετήσω εκεί το στικάκι με την κάρτα sim;

 

To laptop που θα συνδέσω έχει USB 2. Θα πνίγει την ταχύτητα του 4G αν μπει κατευθείαν το usb στικάκι στο laptop;

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα το μήνυμα ενεργοποίησης τίποτα πάλι Ε .Αλλαξα τις κάρτες τίποτα με την cu κάρτα 4G ,με την internasional Ε....

 

ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια και σε μένα!

 

*Σε νέα προσπάθεια πέρασε κανονικά η ενεργοποίηση (από το πρωί παλεύω)

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει διαφορά στο σήμα μεταξύ international 4G και CU 4G; Για κάποιο λόγο να συμφέρει το ένα από τα δύο; Μην πληρώσω τσάμπα τα 10 ευρώ για να το μάθω...

Edited by fonzareli
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια και σε μένα!

 

*Σε νέα προσπάθεια πέρασε κανονικά η ενεργοποίηση (από το πρωί παλεύω)

 

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει διαφορά στο σήμα μεταξύ international 4G και CU 4G; Για κάποιο λόγο να συμφέρει το ένα από τα δύο; Μην πληρώσω τσάμπα τα 10 ευρώ για να το μάθω...

 

Το δίκτυο είναι το ίδιο, άρα διαφορά δεν υπάρχει όσον αφορά την ταχύτητα του ιντερνετ, το σήμα κτλ. Αυτό που αλλάζει είναι τα πακέτα ομιλίας/ιντερνετ. Εάν μιλάς με εξωτερικό τότε συμφέρει το international. Για ομιλία προς εσωτερικό συμφέρει το cu. Όσον αφορά το ιντερνετ, το international είχε μια καλή προσφορά (δες το σχόλιο #204) αλλά δεν ξέρω εάν ακόμα ισχύει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο είναι το ίδιο, άρα διαφορά δεν υπάρχει όσον αφορά την ταχύτητα του ιντερνετ, το σήμα κτλ. Αυτό που αλλάζει είναι τα πακέτα ομιλίας/ιντερνετ. Εάν μιλάς με εξωτερικό τότε συμφέρει το international. Για ομιλία προς εσωτερικό συμφέρει το cu. Όσον αφορά το ιντερνετ, το international είχε μια καλή προσφορά (δες το σχόλιο #204) αλλά δεν ξέρω εάν ακόμα ισχύει.

Ισχύει.

Έβαλα 10 ευρώ και βρέθηκα με >9GB data.

Απλώς δεν ξέρω τώρα τι να κάνω... Να πάρω usb στικάκι 4G vodafone, να πάρω κάποια άλλη συσκευή ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Εβαλα σήμερα αυτήν την κάρτα μου έδωσε και τα μπόνους και όλα καλά! Ηθελα να ρωτήσω τώρα αν υπάρχει κανένα πακέτο με 5 ευρώ 5 giga ή κάτι παρόμοιο. Αυτό. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...