Jump to content

Καρτοκινητή Vodafone International


Vangelakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι νέες αλλαγες που φέρνει η vodafone στα CU με κάνει να ψάχνομαι για μεταφορά σε αλλο πακετο καρτοκινητης. To θέλω πρώτα για τους γονεις μου. Επειδη δεν κάνουν ιδιαιτερη χρήση των κινητων... τα 100 λεπτά τους περισσευουν που δίνει το international με 4 ευρώ.

 

1) Η λειτουργία vodafone sharing λειτουργεί στο International? Για τράμπα υπολοιπων απο νουμερο σε νουμερο... οπως στο CU

2) Χρεώνουν φορητότητα 30αρι και εντός της ιδιας εταιρίας?

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

2) καλείς δωρεάν 1266 κ αλλάζεις πακέτο δωρεάν. Μία αλλαγή ανά 1 μήνα. Δε ξερω εάν χάνεις τα υπόλοιπα σου.

 

ΥΓ: Δε θα δουλεύει εαν βγουν εκτός συνόρων με International.

Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

2) καλείς δωρεάν 1266 κ αλλάζεις πακέτο δωρεάν. Μία αλλαγή ανά 1 μήνα. Δε ξερω εάν χάνεις τα υπόλοιπα σου.

 

ΥΓ: Δε θα δουλεύει εαν βγουν εκτός συνόρων με International.

 

Δυστυχώς χάνεις το υπόλοιπο... Δεν δουλεύει Ούτε στα Σκοπια ευτυχώς έτσι κι αλλιώς δε το θέλω το roaming σε αυτή την sim που είναι σε car WiFi με 4G/3G...

Link to comment
Share on other sites

1 ) μεταφορά υπολοίπου λειτουργεί αλλά μόνο σε International.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν και γω την μεταβαση αλλα δεν με συμφερει.

1) Roaming στο εξωτερικο

2)1+1 στο CU

3) Under 24 πακετα.

Εγω θα προτεινα Frog/Q και οχι το vodafone international.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν και γω την μεταβαση αλλα δεν με συμφερει.

1) Roaming στο εξωτερικο

2)1+1 στο CU

3) Under 24 πακετα.

Εγω θα προτεινα Frog/Q και οχι το vodafone international.

 

εγώ δεν αλλάζω το cu μου διότι υπάρχει το πάρε να έχεις και έτσι βάζει κάποιος γονέας μου δέκα ευρώ το μήνα και μετά μεταφέρονται τα mb internet στο δικό μου νούμερο στο επόμενο μήνα ! οπότε έχω πάντα ίντερνετ! όσο για το roaming στο εξωτερικό ισχύει μόνο στο cu και στο. νέο καρτοκινητο ?. δεν αφορά αλλά πακέτα καρτοκινητης ?. δηλαδη εαν παει ιντερνational στο εξωτερικό δεν θα έχει σημα καθόλου? . πω.. τραγικό τελείως! μην ξεχνάτε υπάρχει και το Viber out που μπορείτε να καλέσετε με χαμηλές χρεώσεις άμα δε μιλάτε πολύ εξυπηρετεί!.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν συνδέεται σε δίκτυο το International . Το roaming ισχύει και στα υπόλοιπα δύο πακέτα της vodafone Που ξέχασες να αναφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ισχύει με 5€ ανανέωση 500mb δώρο και όλα όσα αναφέρονται στο σάιτ?θέλω να αλλάξω μετά τις αλλαγές στο cu

αν και απ' ότι βλέπω μέχρι 31/3 είναι

Link to comment
Share on other sites

ισχύει με 5€ ανανέωση 500mb δώρο και όλα όσα αναφέρονται στο σάιτ?θέλω να αλλάξω μετά τις αλλαγές στο cu

αν και απ' ότι βλέπω μέχρι 31/3 είναι

 

για να το γράφει πρέπει κανονικά να ισχύει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κάποιο κρυφό sms για λεπτά ή Data έχουμε ....εκτός των γνωστών βέβαια

άλλαξα και γω σε international καθώς δεν με ενδιαφέρουν τα πολλά λεπτά ομιλίας αλλά τα Data περισσότερο και η τσέπη μου...

επίσης τα υπολειπόμενα μεταφέρονται?

edit:οκ μεταφέρονται

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μεταβολές σε πακέτα για τους συνδρομητές Καρτοκινητής Vodafone International

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από την 29 Μαρτίου 2018 τροποποιούνται για νέους και υφιστάμενους συνδρομητές Καρτοκινητής Vodafone International, τα παρακάτω εμπορικά διαθέσιμα πακέτα:

Το πακέτο που προσφέρει 50 λεπτά ομιλίας προς Αυστραλία με κόστος 5,04€ για 30 μέρες, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά και στη συνέχεια χρέωση ανά δευτερόλεπτο, τροποποιείται σε 100 λεπτά ομιλίας προς Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία, με κόστος 7,06€ για 30 μέρες, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά και στη συνέχεια η χρέωση θα πραγματοποιείται ανά λεπτό.

Το πακέτο που προσφέρει 250 λεπτά ομιλίας προς Κίνα με κόστος 4,44€ για 30 μέρες, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά και στη συνέχεια χρέωση ανά λεπτό, τροποποιείται σε 300 λεπτά ομιλίας προς Κίνα, με κόστος 5,30€ για 30 μέρες, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά και στη συνέχεια η χρέωση θα πραγματοποιείται ανά 3 λεπτά.

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και φόρο κινητής τηλεφωνίας 12%.

 

πηγή http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40584&dateFrom=&dateUntil=#myvodafone

 

 

κάποιο κρυφό sms για λεπτά ή Data έχουμε ....εκτός των γνωστών βέβαια

άλλαξα και γω σε international καθώς δεν με ενδιαφέρουν τα πολλά λεπτά ομιλίας αλλά τα Data περισσότερο και η τσέπη μου...

επίσης τα υπολειπόμενα μεταφέρονται?

edit:οκ μεταφέρονται

 

για να στέλνεις sms προς όλους δωρεάν και απεριόριστα μπορείς μέσω του my Vodafone account ! φαίνεται 5 ψήφιος αποστολέας και μέσα το κινητό σου ! .

 

επίσης άμα έπαιρνες νέο νούμερο taza για τους 6 πρώτους μήνες δίνει 100 λεπτά όλους και 500 mb internet με κάθε ανανέωση! επίσης έχει πακέτο 2gb internet με 4.44 ευρώ. που στο international δίνει 1gb internet με την ίδια τιμή ! δες εδώ tazamobile.com/taza/el/#

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εννοώ αν στειλουμε κάπου sms ενεργοποιουμαι κάποιο κρυφό πακέτο?

το άλλο το ξέρω για δωρεάν sms αλλά ποιος στέλνει πια.....

με το Tazza θα το κοιτάξω ...γιατί θέλω και κάποια λεπτά προς όλους

και όχι δεν θέλω νέο νούμερο...

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εννοώ αν στειλουμε κάπου sms ενεργοποιουμαι κάποιο κρυφό πακέτο?

το άλλο το ξέρω για δωρεάν sms αλλά ποιος στέλνει πια.....

με το Tazza θα το κοιτάξω ...γιατί θέλω και κάποια λεπτά προς όλους

και όχι δεν θέλω νέο νούμερο...

 

δεν γνωρίζω άμα υπάρχει κάποιο κρυφό πακέτο, αλλά αλλαγή σε taza δεν γίνεται πρέπει να αγοράσεις νέο νούμερο μόνο και δεν μπορείς να αλλάξεις πακέτο. επίσης αφού έχεις data γιατί δεν φορτώνεις το Viber out? έχει χρέωση 0.08 για κλήση προς κινητό και κάτω από 0.02 για κλήση προς σταθερό τηλέφωνο. το χρησιμοποιώ καιρό. και με βολεύει διότι μπορώ να βάλω από 0.99 ευρώ. επίσης μπορείς άμα θέλεις να στείλεις αίτημα σε φίλο σου και άμα αγοράσει το πακέτο 4.99 ευρώ δίνει και σε εσένα αλλά και στον φίλο σου από 3 ευρώ. υπάρχει και άλλοι voip υπηρεσίες που δίνουν οικονομικές επιλογές !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερα αυτό για το Tazza,δεν θέλω να αλλάξω νούμερο με τίποτα,το έχω χρόνια σαν σταθερό πλέον

έχω Viber out ήδη αλλά δεν εχει ίντερνετ παντού η Voda,αναγκαστικά θέλουμε και πακετακι ομιλίας,όπως και να το κάνουμε...θα δω πως θα πάει με international,αλλοιως μπάι Vodafone

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερα αυτό για το Tazza,δεν θέλω να αλλάξω νούμερο με τίποτα,το έχω χρόνια σαν σταθερό πλέον

έχω Viber out ήδη αλλά δεν εχει ίντερνετ παντού η Voda,αναγκαστικά θέλουμε και πακετακι ομιλίας,όπως και να το κάνουμε...θα δω πως θα πάει με international,αλλοιως μπάι Vodafone

 

σε τι περιοχές είσαι?. εγώ δεν έχω πρόβλημα πουθενά. επίσης στο international υπάρχει πακέτο των 4 ευρώ με εκατό λεπτά προς όλα τα δίκτυα. επίσης άμα μιλάς με άλλον χρήστη international έχει πακέτο με 300 λεπτά με ένα ευρώ. !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περιμενα την προσφορα με τα 4,5 ευρω να την εχουνε και στο international αλλα βλεπω 9 ευρω δειτε εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7241.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα pass είναι 4,5€ στο my Vodafone app,αν εννοείς αυτά

 

ναι αυτά τα πακέτα pass εννοώ. στο site του πακέτου του international πάντως γράφει 9 ευρώ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

9 ευρώ ήταν πάντα η επίσημη τιμή τιμοκαταλόγου. Αλλά υπάρχει μία κυλιώμενη προσφορά για 4,5 ευρώ μέχρι το τέλος του εκάστοτε μήνα.

Δες και στην σελίδα του CU :

Data για χρήση σε YouTube, Vimeo, Daily Motion, Netflix!

Προσφορά με €4,5 αντί €9!

Data για χρήση σε Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat, Pinterest, Linkedin και Tumblr!

Προσφορά με €4,5 αντί €9!

Data για χρήση σε Facebook Messenger, What’s App, Viber και Vodafone Message+ & Call+.

Προσφορά με €4,5 αντί €9!

 

https://www.vodafonecu.gr/paketa/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτά τα πακέτα pass εννοώ. στο site του πακέτου του international πάντως γράφει 9 ευρώ.

αυτή την σελίδα μάλλον ξεχνούν να την ανανεώσουν,και δεν ξέρω αν έχει ανανεωθεί και το μπόνους των 5€ που γράφει έως 31/3, δηλαδή τα 500mb συν 600 λεπτά ......

στο 1252 λέει πάντως τώρα πια μόνο με 10€ κάρτα παίρνεις τα 500mb στην πρώτη ανανέωση του μήνα

και στο chat είναι λίγο πολύ ανημερωτοι

ακόμα που ρώτησα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αυτή την σελίδα μάλλον ξεχνούν να την ανανεώσουν,και δεν ξέρω αν έχει ανανεωθεί και το μπόνους των 5€ που γράφει έως 31/3, δηλαδή τα 500mb συν 600 λεπτά ......

στο 1252 λέει πάντως τώρα πια μόνο με 10€ κάρτα παίρνεις τα 500mb στην πρώτη ανανέωση του μήνα

και στο chat είναι λίγο πολύ ανημερωτοι

ακόμα που ρώτησα

 

Σήμερα μετακομισα τους γονεις μου στο International και τους εβαλα απο ενα τάληρο για να πάρουν το πακετο με τα 100 λεπτά ομιλιας προς ολους. Με το τάληρο που ανανέωσα τους έδωσε απο 600 λεπτα προς τα νούμερα Vodafone International και 500mb για 1 μηνα (οπως φαίνεται στο account online).

 

Αυτά προς ενημέρωση.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

ναι ισχύει ανανέωσα και γω και τα έδωσε,οσο για το πακέτο,τo κακό είναι ότι είναι ανά λεπτό η χρέωση,σε σύγκριση με άλλης που είναι 150'και ανά δευτερόλεπτο συν 150mb συν 150 προς όλη την wind,πράγμα που με βολεύει αφάνταστα

περιμένω .... μετακόμιση

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ναι ισχύει ανανέωσα και γω και τα έδωσε,οσο για το πακέτο,τo κακό είναι ότι είναι ανά λεπτό η χρέωση,σε σύγκριση με άλλης που είναι 150'και ανά δευτερόλεπτο συν 150mb συν 150 προς όλη την wind,πράγμα που με βολεύει αφάνταστα

περιμένω .... μετακόμιση

 

στο πακέτο 100 λεπτά προς όλους στο international η χρέωση είναι ανά λεπτό? δεν ισχύει η 3 λεπτη χρέωση? και μετά ανά δευτερόλεπτο ;. για την αλλη που λες είναι η κιου ?.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...