Jump to content

Καρτοκινητή Vodafone International


Vangelakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα βγήκε νέο μπονους ανανέωσης μέχρι και 30μαΐου που δίνει ότι δίνει και η κιου δηλαδή χίλια λεπτα προς vodafone international και 500mb internet με ανανέωση δέκα ευρώ ! Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40195&dateFrom=&dateUntil=

Eβαλε και πακέτο με 3 ευρώ αλλά το έχει με χρέωση ανά λεπτό και μετά ανά λεπτό. Δεν προσελκύει νομίζω κανέναν αυτό το πράγμα...:wacko: Μάλλον προσπαθεί να μην διώξει τους ήδη υπάρχοντες χρήστες της και μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Τα 1000' εχουν ελαχ.χρεωση 3 λεπτα και μετα ανα δευτ, ενω τα ιδια της κιου δεν εχουν ελαχ.χρεωση. Με 3€ δινει 60' προς ολους με χρεωση ανα 60", ενω η κιου με 3€ δινει 80' με χρεωση ανα 1 δευτ. Το μόνο + που εχει σε σχεση με το κιου ειναι οτι εαν βαλεις νεο πακετο 3€ τα λεπτα προστιθενται στα προηγουμενα, εαν υπαρχει υπολοιπο. Σε γενικες γραμμες το international εχει μεινει πολυ πισω στα πακετα προς εξωτερικο, σε σχεση με τη κιου, η οποια δινει πολυ περισσοτερα λεπτα προς εξωτερικο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Μήπως γνωρίζει κανείς εάν η vodafone δίνει micro-SIM για το συγκεκριμένο πακέτο ή ακολουθεί την Q και τη Frog που δε δίνουν micro-SIM;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς εάν η vodafone δίνει micro-SIM για το συγκεκριμένο πακέτο ή ακολουθεί την Q και τη Frog που δε δίνουν micro-SIM;

 

νομιζω ότι δινουνε κανονικα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ότι δινουνε κανονικα.

 

μηπως γνωριζει καπιος αλλο προγραμμα για φτηνο τηλ σε κιν στις φιλππινες?εχω vodafone international αλλα δινει μονο 50 λεπτα ομιλιας,πριν ειχα f2go αλλα ετρωγε τον χρονο η κακη συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλό Σεπτέμβρη .

 

Ανακοίνωση Vodafone προς συνεργάτες.

Από Σήμερα οι ανανεώσεις σε καρτοκινητά ισχύουν για 3 μήνες.

 

 

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τη Τρίτη 01/09, αλλάζει η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από 6 μήνες σε 3 μήνες (90 ημέρες), για συνδρομητές Καρτοκινητής.

 

 

 

Συγκεκριμένα, αφορά συνδρομητές: Vodafone CU, Καρτοκινητό Vodafone, Vodafone International, Tazamobile, Καρτοκινητό Ολυμπιακός, ΕΛΤΑ Καρτοκινητή, Καρτοκινητή Carrefour, και Amenge.

 

 

 

Η ενημέρωση είχε ανακοινωθεί στο Vodafone.gr από τις 19/06/2015.

 

Η αλλαγή

 

 

 

•Από την 1η Σεπτεμβρίου η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων των Καρτοκινητών Vodafone αλλάζει από 6 μήνες σε 90 ημέρες.

 

•Εάν κατά το χρονικό διάστημα των 90 ημερών μετά την τελευταία ανανέωση δεν πραγματοποιηθεί εκ νέου ανανέωση χρόνου ομιλίας, τότε τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα μηδενίζεται.

 

•Για τους συνδρομητές που κατά την 1η Σεπτεμβρίου θα διαθέτουν υπόλοιπο στο λογαριασμό τους από προγενέστερη ανανέωση, (δηλαδή δε θα έχει παρέλθει το εξάμηνο από την προγενέστερη ανανέωση), η διάρκεια ισχύος του υπολοίπου τους δεν επηρεάζεται από την παραπάνω αλλαγή, ενώ εφόσον ανανεώσουν την αξία συνδιαλέξεων μετά την 1η Σεπτεμβρίου, τότε η διάρκεια ισχύος του συνολικού υπολοίπου θα διαμορφώνεται με βάση τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης μεταξύ της προγενέστερης και της νέας ανανέωσης.

 

 

 

Παράδειγμα: Συνδρομητής που ανανεώνει 29 Αυγούστου και οι μονάδες του λήγουν 29 Φεβρουαρίου ανανεώνει ξανά 10 Σεπτέμβρη ,(και έχει υπόλοιπο μονάδων από την προηγούμενη ανανέωση) οι μονάδες του όλες εξακολουθούν να λήγουν 29 Φεβρουαρίου. Ενώ συνδρομητής που έχει ανανεώσει 20 Απρίλη και οι μονάδες του λήγουν 20 Οκτωβρίου, ανανεώνει ξανά 10 Σεπτέμβρη ,(και έχει υπόλοιπο μονάδων από την προηγούμενη ανανέωση) οι μονάδες του συνολικά λήγουν 10 Δεκεμβρίου.

 

 

 

 

 

Τι ισχύει τώρα:

 

Εφόσον η αξία συνδιαλέξεων λήξει, το υπόλοιπο του ποσού δεσμεύεται (δλδ το υπόλοιπο του φαίνεται μηδενικό).

 

Ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα μέσα σε επτά (7) ημέρες (grace active state) να ανακτήσει το ποσό που του είχε δεσμευθεί, αρκεί να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας του, αλλιώς το χάνει.

 

 

 

Τι θα ισχύει από 01/09/2015:

 

Εφόσον η αξία συνδιαλέξεων λήξει, το υπόλοιπο του ποσού θα μηδενίζεται.

 

Ο συνδρομητής δε θα έχει τη δυνατότητα μέσα σε επτά (7) ημέρες να ανακτήσει το ποσό που του είχε λήξει. Το status grace active state καταργείται.

Από 01/09/2015 όσοι συνδρομητές βρίσκονται σε status active, αν πραγματοποιήσουν ανανέωση δε θα ανακτήσουν πίσω το χρηματικό υπόλοιπο που είχε δεσμευθεί.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

4ήμερη παράταση στην προσφορά των ΜΒ ανανέωσης.

Με σημερινή ημερομηνία ή Vodafone ανακοίνωσε ότι η κατάργηση των 500 ή 1000 ΜΒ στην πρώτη ανανέωση σταματάει από 9 Νοεμβρίου.

Η προηγούμενη ανακοίνωση εξαφανίστηκε από το site της Vodafone.

 

Αλλαγή στα λεπτά ομιλίας προς Αλβανία - Νέοι προορισμοί

 

Μεταβολές χρεώσεων Καρτοκινητής Vodafone International

Πακέτο ομιλίας προς Αλβανία

 

Από τις 10/11/2015, το πακέτο ομιλίας προς Αλβανία που με χρέωση €5 προσφέρει 40 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά στην Αλβανία, τροποποιείται και με χρέωση €4,40, θα προσφέρει 30 λεπτά ομιλίας προς όλα τα κινητά και σταθερά σε Αλβανία, Σερβία, Μαυροβούνιο, Κόσσοβο, και Π.Γ.Δ.Μ. Τα 300 λεπτά προς Καρτοκινητή Vodafone International παραμένουν ως έχουν. Η κατανάλωση του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας προς Αλβανία, Σερβία, Μαυροβούνιο, Κόσσοβο, και Π.Γ.Δ.Μ γίνεται ανά λεπτό, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά. Η κατανάλωση του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας προς Καρτοκινητή Vodafone International γίνεται ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα τρία λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κατάργηση πακέτου Δεδομένων για συνδρομητές Vodafone Καρτοκινητής

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει τον από την 1η Μαρτίου 2016 τερματισμό της εμπορικής διάθεσης του παρακάτω επιπρόσθετου πακέτου δεδομένων, για νέες ενεργοποιήσεις:

 

“Promo πακέτο δεδομένων” (εφάπαξ), που προσφέρει 2GB για internet στο κινητό για 30 ημέρες με 4,40€.

 

Όσοι συνδρομητές έχουν ενεργοποιήσει το παραπάνω πακέτο πριν την 1η Μαρτίου 2016 και διαθέτουν υπολειπόμενα MBs, θα τα διατηρήσουν μέχρι την κατανάλωση ή την λήξη τους.

 

Η διακοπή του παραπάνω επιπρόσθετου πακέτου αφορά συνδρομητές Vodafone International & Taza.

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

 

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40382

Link to comment
Share on other sites

Κατάργηση πακέτου Δεδομένων για συνδρομητές Vodafone Καρτοκινητής

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει τον από την 1η Μαρτίου 2016 τερματισμό της εμπορικής διάθεσης του παρακάτω επιπρόσθετου πακέτου δεδομένων, για νέες ενεργοποιήσεις:

 

“Promo πακέτο δεδομένων” (εφάπαξ), που προσφέρει 2GB για internet στο κινητό για 30 ημέρες με 4,40€.

 

Όσοι συνδρομητές έχουν ενεργοποιήσει το παραπάνω πακέτο πριν την 1η Μαρτίου 2016 και διαθέτουν υπολειπόμενα MBs, θα τα διατηρήσουν μέχρι την κατανάλωση ή την λήξη τους.

 

Η διακοπή του παραπάνω επιπρόσθετου πακέτου αφορά συνδρομητές Vodafone International & Taza.

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%.

 

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40382

 

τέλειο πακέτο.. πως και δεν το είχανε δώσει και στο cu αυτό? . υπάρχει κλασικά ημερήσιο όριο πολιτικής χρήσης στα 105 GB internet και μέχρι πόσες φορές μπορούσες να το ενεργοποιήσεις?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το λοιπόν εφόσον το θεωρείς τέλειο πακέτο , έχεις 4 μέρες ακόμα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Link to comment
Share on other sites

4GB me 8,87 και 1 GB Από την ανανεώση σε κατάστημα .

Σύνολο 5GB με μόλις 10 ευρώ.

Το πακέτο από όσο ξέρω ενεργοποιείται μόνο σε καταστήματα.

Δεν ενεργοποιείται από APP ή Online.

Αν ξέρει κάποιος κάποιον τρόπο , ας γράψει

Link to comment
Share on other sites

το χτυπησα κι εγω το συγκεκριμενο απο σταση μετρο.εδωσα επιτοπου 10ε κ μπηκαν 5,5γιγα.

η κοπελα δεν μου ειπε αν αναγκαστηκα για να παρω τα 4 giga πρεπει να παω σε καταστημα.

γενικα εχω μπερδευτει κ με τον τροπο που περιγραφει πως μπηκαν ολα αυτα τα δεδομενα.

 

http://img1.imagilive.com/0616/.png

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Πειραματίστηκα λίγο και βρήκα τον τρόπο .

Στο Taza στέλνεις 4 στο 19109.

Το δοκίμασα από cu και μου είπε ότι η προσφορά δεν ισχύει στο πακέτο μου.

το δοκίμασα από international με 5 ευρώ και μου είπε ότι το υπόλοιπο μου δεν επαρκεί.

Κατά πάσα πιθανότητα λοιπόν η ενεργοποίηση εκτός από κατάστημα γίνεται και με απόστολή του αριθμού 4 στο 19109!!!

 

Αύριο μεθαύριο θα το επιβεβαιώσω.

Link to comment
Share on other sites

Aν ισχυει παντως αυτη η προσφορα με τα 5 γιγα .. θα αλλαξω και γω σε ιντερνασιοναλ με την μια.
Link to comment
Share on other sites

Πειραματίστηκα λίγο και βρήκα τον τρόπο .

Στο Taza στέλνεις 4 στο 19109.

Το δοκίμασα από cu και μου είπε ότι η προσφορά δεν ισχύει στο πακέτο μου.

το δοκίμασα από international με 5 ευρώ και μου είπε ότι το υπόλοιπο μου δεν επαρκεί.

Κατά πάσα πιθανότητα λοιπόν η ενεργοποίηση εκτός από κατάστημα γίνεται και με απόστολή του αριθμού 4 στο 19109!!!

 

Αύριο μεθαύριο θα το επιβεβαιώσω.

 

ωραιος!περιμενουμε.:) κι εγω το δοκιμασα κ λεει τα ιδια.ειτε με τα 4γιγα ειτε με το 1.

θα ειναι το 2ο πακετο μεσα στο μηνα που θα ενεργοποιησεις;απλη περιεργεια για το αν γινεται.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Aν ισχυει παντως αυτη η προσφορα με τα 5 γιγα .. θα αλλαξω και γω σε ιντερνασιοναλ με την μια.

 

πολύ ενδιαφέρον πακέτο πάντως άμα έχει πολιτική ορθής χρήσης τα 1.5 gb internet καθημερινά , είναι άδικο. θα προτιμήσω να μείνω στο φοιτητικό cu πού με ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου άθροιζω τα mb ! . εάν μου καταργήσουν το φοιτητικό ίσως το ψάξω να πάρω μια άλλη σημ να υπάρχει! ,

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Άδικο είναι αν έχεις ανάγκη για παραπάνω κίνηση δεδομένων από 1,5 gb. Δε νομιζω να υπάρχουν πολλοί που θα έχουν τέτοιο πρόβλημα. Το πρόβλημα ήταν όσο είχε όριο τα 500mb. Με λογική χρήση πιστεύω πως το 1,5gb επαρκεί για μέρες. . .

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Vasileios τελικα τσεκαρες αν γινεται και με μηνυμα 4 στο 19109 ; Edited by impreza_sti

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις

 

νομιζω χανω -οπως και οποιοσδηποτε- αν κανω ονλαιν ανανεωση με 10ρικο και δεν μπουν μετα τα 4+ γιγα στελνοντας μηνυμα γιατι υποθετω θα πρεπει να βαλω καποια αλλα πακετα μετα.

το ιντερνασιοναλ το πηρα για μελλοντικη χρηση.

οπως και να χει ρωτησα γιατι ειπες θα εβαζες αμεσα,προσωπικα ισως αργησω γιατι εχω 2-3 γιγα καθε μηνα απο wind και Q προσφορων.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το δοκίμασα σήμερα

Έστειλα 4 στο 19109 και έλαβα 4GB για 30 ημέρες με κόστος 8,87

Όλα καλά λοιπόν , προχωρήστε άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

καλοφαγωτα:rolleyes::).

ευχαριστουμε για την ενημερωση.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...