Jump to content

Ξεκλείδωμα Vector Master 300


apostolidisathan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To tmc άστο απενεργοποιημένο.Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει φορέας που να το υποστηρίζει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To tmc άστο απενεργοποιημένο.Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει φορέας που να το υποστηρίζει

 

Απενεργοποιημένο το άφησα. Αν δεν κάνω λάθος με ενεργοποιημένο δε βρίσκει τους δορυφόρους...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Για να είσαι ελεύθερος, πρέπει να μάθεις να είσαι φτωχός.

Βίκτωρ Ουγκώ

 

youtube.com/profile?user=pushergr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σας ευχαριστώ ολους για τη βοηθεια σας !!!!!!

 

παιδια το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μπορω να τρεξω τη διαδρομη SDMMC\DestinatorApps1\Destinator\Destinator.exe,

Για να τρεξω το Destinator 7 μονο απο την εξερευνηση αρχειων

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε την διαδρομή !!!

μέσα στον φάκελο script υπαρχή ένα script (αν θυμαμε καλά detsinator7 η d7) άνοιξε το με το σημειωματάριο και εκεί δώσε την διαδρομή από τους δικούς σου φακέλους.;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην να σας ευχαριστησω ολους,για ολα οσα εχετε κανει και κανετε ακομα.ΜΠΡΑΒΟ σας!

τωρα,εχω το vector300 και εχω βαλει το μενου του xroupista,

εχω το destinator7 και το destinator8 (στη θεση του 6)

ολα καλα,δουλευουν ολα τα προγραμματα κανονικα,αλλα εχω και εγω τα προβληματα μου,δλδ,με το 7 οταν το βαζω μια διαδρομη με πηγαινει απο δρομους "οτι΄ναι"δηλαδη,την διαδρομη την ξερω και αντι να με παει απο τους κεντρικους με πηγαινει απο κατι δρομακια που δεν βολευουν να πας εκει που θελεις,αν εγινα κατανοητος,στις αποφυγες(στις ρυθμησεις)δοκιμασα και ετσι και αλλιως εχω αφησει και μονο τους αυτοκηνιτοδρομους "ενεργους"αλλα παλι με παει απ οπου να ναι,τι να κανω? χρησιμοποιω τον χαρτη 2008.Q4 v.115 greece u

στο 8 τωρα δεν μου βρισκει σημα και δεν βρισκω πουθενα ρυθμησεις για την κεραια(οπως εκανα στο 7)και εδω τι να κανω?

στο destinator.ini του 8 μου εχει αυτα:

 

[General]

;AutoCreate

 

MAP_NAME=GreeceU

NAV_MODE=0

UNIT_MODE=0

MAP_VIEW_MODE=0

BRIGHT_MODE=1

AUTO_ZOOM_MODE=1

HEADING_UP_NORTH=0

CAMERA_HEIGHT=20

Horizon=60

DAY_LIGHT_MODE=0

SCALE=457

X_DEG=22.8278464724

Y_DEG=40.5009209395

LARGE_OR_SMALL_MAP_FONT=1

MAP_FONT_MULTIPLIER=1

MAP_FONT_DIVIDER=1

 

ROUTE_OPTION=0

AVOID_U_TURN=1

 

USE_TOLL_ROADS=0

USE_FERRY_ROADS=1

USE_HW=0

USE_GATED_ROADS=0

 

QWERTY=1

 

USER_ABOUT_SHUTDOWN=1

PI_STATE=0

 

AUTO_DAY_NIGHT=1

TIME_ZONE_INDEX=11

 

IsFirstTime=0

DaySaving=0

 

TimeZone=38

Bias=120

 

[EULA]

;AutoCreate

geointelligence=1

 

 

και το GPSTMC.ini μου εχει αυτα:

 

[GPS settings]

;Serial comport parameters. Protocol 2 means NMEA, 1 - SiRF

Port = 2

BaudRate = 4800

Protocol = 2

 

[TMC settings]

;TMC parameters

TMCOn = no

Port = 2

BaudRate = 4800

Provider = 1

AutoAvoidance = yes

AutoSearch = yes

PICodeList = yes

 

δοκιμασα να κανω το baudrate = 34800 αλλα τιποτα..

 

το μενου σου xroupista ειναι πολυ ΠΡΩΤΟ!!! υπαρχει τροπος να κλεινει κατ΄ευθειαν απο το κουμπι τις συσκευης?

και γιατι καθε φορα που ειμαι σε καποιο προγραμμα πχ.στο dest7 και βγαινω στο μενου απο κατο εμφανιζεται η μπαρα απο τα windows?

ρωταω πολλα ε παιδια?συγνωμη αλλα να φτιαχνουμε να μαθαινουμε κι ολας,ειναι μανια να "πειραζεις" πραγματα τελικα

 

οποιος μπορει ας με βοηθησει

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , εχω το vector 300 με το destinator 7 εγκατεστημένο. Μπορείτε να μου πείτε ποιος είναι ο πιο ενημερωμένος χάρτης, και που μπορώ να τον βρώ?
Link to comment
Share on other sites

παιδες το ΕΚΑΝΑ!

βρηκα σημα στο 300αρι με destinator8

δεν ξερω τι εκανα λαθος αλλα τωρα εβαλα αυτο το GPSTMC.ini και δουλευει μια χαρα το ανεβασα εδω.....,οποιος το χρειαστει ας το κατεβασει.

αυτο το αρχειο βρισκεται στο φακελο destinator/userdata,απλα αντιγραφη επικοληση κι οταν ρωτησει αντικατασταση ΝΑΙ κι αν δεν ρωτησει,διαγραφουμε το παλιο (αφου το εχουμε κρατησει καπου αλλου).προσοχη,ολα αυτα ειναι για το destinator8 στο vector master300.

ελπιζω να βοηθησω καποιον

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να προσθέσουμε εικονίδια στο menu300 xroupista style (και να γινει σαν το menu by 590 xroupista-bbbb)

Σας ευχαρηστώ !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά σήμερα πήρα να βάλω το destinator7 ΣΤΟ DIS300.

To έβαλα στον υπολογιστή αλλά δεν μου εμφανιζει την myflashdisk.

Γιατι? τα windows ειναι τα xp.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το activesync?To destinator βάλτο στην κάρτα.

 

Φίλε δεν το είχα βάλει.

Μόλις το έβαλα έπαιξε αμέσως.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδες εκανα χοντρο λαθος....διεγραψα ολα τα περιεχομενα της μνημης και αφτο εχει ως αποτελεσμα να μην μπορω να κανω κατι....Θα σας παρακαλουσα αν ειναι ευκολο να σηκωσετε κανενα αρχειο με ολα οσα χρειαζεται να τρεξω επιτελους αυτο το Destinator 7... εχω φτασει σε σημειο που θελω να το πεταξω απο το μπαλκονι...Αν μπορει ας με εξυπηρετησει καποιος...ευχαριστω προκαταβολικα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκανα χοντρο λαθος....διεγραψα ολα τα περιεχομενα της μνημης και αφτο εχει ως αποτελεσμα να μην μπορω να κανω κατι....Θα σας παρακαλουσα αν ειναι ευκολο να σηκωσετε κανενα αρχειο με ολα οσα χρειαζεται να τρεξω επιτελους αυτο το Destinator 7... εχω φτασει σε σημειο που θελω να το πεταξω απο το μπαλκονι...Αν μπορει ας με εξυπηρετησει καποιος...ευχαριστω προκαταβολικα...

 

pare file moy exw ta arxeia apo to vector (ta manisia)

to dest7

kai to ceDesktop.exe gia na ksekleidwsei

 

http://rapidshare.com/files/293097414/Desktop.rar.html

 

####################################

 

sto apshell.ini vale oti vlepeis edw

-------------------------------------------

[shell]

Version=1.0.0.12

Language=12

[Navigation]

Path=\SDMMC\ceDesktop.exe

Caption=Navigation

ClassName=

 

[Hardware]

Gain=10

 

[setting]

Volume=6

BackLightLevel=10

BackLightBatteryTimer=0

BackLightACTimer=0

HourSystem=12

EnableTap=1

SuspendBattery=180

SuspendAC=0

 

[Calibration]

CalData=

 

εχω φτασει σε σημειο που θελω να το πεταξω απο το μπαλκονι...

και που 'σαι... αν το πεταξεις,πετα το σπιτι μου... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπαθώ να κάνω να παίξει το igo8 και δεν τα καταφέρνω στο vector master 300 όπια έκδοση και να κατεβασω ξεκηνάει το πρόγραμα δίχνει το πρώτο screen και μετά εχαφανίζετε σαν να πηγένει στο task bar αλα δεν το βρίσκω κάπου, και όταν το χανατρέχω μου λέει πως το πρόγραμα τρέχει και δεν έχει τερματιστεί και θέλει soft reset.

Οπιος μπορεί να βοηθήσει ας κάνει το καλό, και μπράβο στα παιδιά για τις προσπάθειες που κάνουν, xroupitsa δουλευω το μενού σου 1 χρόνο τώρα άψογος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παρακαλω οποιον γνωριζει

εχω το vector master 300 και χρειαζομαι να πλοηγηθω στη ΓΑΛΛΙΑ

δοκιμασα να βαλω νεα καρτα και να αλαξω το αρχειο στο flashdisk\asphell.ini συμφωνα με τις υποδειξεις των δασκάλων αλλα μου εμφανιζει "δεν εχει εγκατασταθει η πλοηγηση παρακαλω εισαγετε την καρτα sd για εγκατασταση" τιμπορω να κανω για να εγκαταστησω το dest 7 η ναβρω χαρτες για ΓΑΛΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΧΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τρεχω το dest7 αλλα μετα απο 10-15 λεπτα πλοηγησης η οθονη γινετε λευκη και επανερχετε και παλι λευκη και κολλαει??

μονο σε πλοηγηση η σε demo το κανει.

μαλλον οταν παει να πει φωνητικες οδηγιες

εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα??

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα. Είδα πιο κατω οτι το έλυσες κάνοντας κάποιες αλλαγές στους χάρτες..

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι χρειάζεται να αλλάξω για να σταματήσει να εμφανίζεται αυτή η λευκή οθόνη..

 

Ευχαριστω,

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θελω να ευχαριστησω το φιλο μου το xroupitsa για τον τελειο οδηγο που μας εφτιαξε, τον ακολουθησα κατα γραμμα και τωρα το vector xm99 τρεχει σαν λουκουμι το dest 7 και dest 8. Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου xroupitsa να σε καλα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν κρίνετε ότι κάποιος ή κάποιοι από τους οδηγούς θα ήταν χρήσιμο να μπει στο πρώτο post κάποια παραπομπή για εύκολη πρόσβαση... μπορώ να βοηθήσω σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας ειμαι νεο μελος εδω και εχω ενα vector 300 αλλα δεν μπορω να το ξεκλειδωσω

δηλαδη δεν μπορω να βρω το αρχειο apshell.ini.για να το ξεκλειδωσω που θα το βρω?

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα ολους τους οδηγους αλλα δεν καταλαβα που θα βρω το αρχειο apshell.ini σας παρακαλω απαντηστε μου :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...