Jump to content

Η Στιγμή της Αλήθειας (Αnt1)


fishfemale
 Κοινοποίηση

Βλέπετε την εκπομπή "Η στιγμή της αλήθειας";  

119 members have voted

  1. 1. Βλέπετε την εκπομπή "Η στιγμή της αλήθειας";

    • Δεν χάνω επεισόδιο
      25
    • Μερικές φορές
      44
    • Με αφήνει αδιάφορο
      24
    • Δεν θέλω να την δω καθόλου
      26


Recommended Posts

Συγγνώμη, τι ήταν αυτή η σειρά/τηλεπαιχνίδι/ριάλιτι; :ninja::worry::blink:

 

Κάθισα και το ειδα και έμενα με το στόμα ανοιχτό. Πολύ προσωπικές ερωτήσεις, παρόντων των άμεσα εμπλεκομένων και μάλιστα με επεξηγηματικές ερωτήσεις μετά.

 

Του στυλ:

 

«Έχεις κάνει σεξ με παντρεμένο;» ρωτάει την παίκτρια.

 

«Ναι» απαντάει αυτή. Η μάνα της από απέναντι να την κοιτάει με ανοιχτό στόμα. Και η παρουσιάστρια (ποιο φρούτο είναι πάλι αυτό; :confused: ) να ρωτάει. «Μητέρα της παίκτριας, έχετε θυμώσει με αυτή την απάντηση; Θα ζητήσετε το λόγο από την κόρη σας στο σπίτι όταν θα γυρίσετε;» :ninja:

 

Άλλες ερωτήσεις ήταν αν έχει κάνει σεξ στο κρεβάτι των γονιών της, αν έχει κάνει σεξ με τον εργοδότη της, αν θα πούλαγε τη μάνα της για 1.000.000€. :shock: Ο ορισμός της εκπομπής που κλείνει σπίτια.

 

Δε μπορώ να καταλάβω κατά πόσο είναι αξιόπιστο αυτό που κάνουν. Πώς μετράνε την αλήθεια; Απλά με τους χτύπους της καρδιάς ή μήπως έχουν προηγηθεί ερωτηματολόγια που έχουν απαντήσει οι παίκτες;

 

BTW το youtube link του πρώτου ποστ δεν ισχύει γιατί λέει αφαιρέθηκε από την FOX. Οπότε διορθώστε το αν θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

^ Κάνουν κάποιες ερωτήσεις (δεν θυμάμαι πόσες, γύρω στις 30 νομίζω) πριν γυριστεί η εκπομπή, ενώ ο παίκτης είναι συνδεδεμένος με παλμογράφο (έτσι λέγεται?) και εκεί υπολογίζουν αν λέει αλήθεια ή ψέμματα. Στη διάρκεια του παιχνιδιού του κάνουν 20 από αυτές τις ερωτήσεις (ο παίκτης μπορεί να απαντήσει διαφορετικά αυτή τη φορά αν θέλει, δεν ξέρει τα αποτελέσματα αλήθειας του μηχανήματος)

 

Τώρα για το πόσο αξιόπιστο είναι, δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι ότι θα υπογράφουν κάποιο χαρτί οι συμμετέχοντες ώστε να δέχονται τα αποτελέσματα χωρίς αντίρρηση.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε,προκειμένου να βγάλουμε κανά φράγκο πουλάμε προσωπική ζωή,μυστικά και απόκρυφα.

 

Έμαθε όλη η Ελλάδα ότι έχει κάνει σεξ στο κρεβάτι των γονιών της,ότι έχει κάνει σεξ με κάποιον που γνώρισε στο Διαδύκτιο και ότι έχει κάνει σχέση με παντρεμένο.

 

Αλλά δε τη νοιάζει,τα λεφτά πάνω απ΄όλα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια η Ελληνικη εκδοχη ειναι αρκετα light γιατι παραμονευει κ ΕΣΡ. Αν δειτε το Αμερικανικο δε θα πιστευετε στα ματια σας. Η ενσταση μου αφορα την παρουσιαστρια. Νομιζω ειναι λιγη. Υπαρχει ελλειψη πειρας κ φαινεται. Ακριτα θα ηταν ιδανικη.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια η Ελληνικη εκδοχη ειναι αρκετα light γιατι παραμονευει κ ΕΣΡ. Αν δειτε το Αμερικανικο δε θα πιστευετε στα ματια σας. Η ενσταση μου αφορα την παρουσιαστρια. Νομιζω ειναι λιγη. Υπαρχει ελλειψη πειρας κ φαινεται. Ακριτα θα ηταν ιδανικη.

 

η παρουσιαστρια ειναι η γυναικα του λιακοπουλου

για οσους δε ξερετε και επιζητατε τη γνωση

:X
Link to comment
Share on other sites

η παρουσιαστρια ειναι η γυναικα του λιακοπουλου

για οσους δε ξερετε και επιζητατε τη γνωση

Του Γεωργιάδη είναι.Είναι γνωστή μαέστρος.

Link to comment
Share on other sites

 

Του στυλ:

 

«Έχεις κάνει σεξ με παντρεμένο;» ρωτάει την παίκτρια.

 

«Ναι» απαντάει αυτή. Η μάνα της από απέναντι να την κοιτάει με ανοιχτό στόμα. Και η παρουσιάστρια (ποιο φρούτο είναι πάλι αυτό; :confused: ) να ρωτάει. «Μητέρα της παίκτριας, έχετε θυμώσει με αυτή την απάντηση; Θα ζητήσετε το λόγο από την κόρη σας στο σπίτι όταν θα γυρίσετε;» :ninja:

 

Άλλες ερωτήσεις ήταν αν έχει κάνει σεξ στο κρεβάτι των γονιών της, αν έχει κάνει σεξ με τον εργοδότη της, αν θα πούλαγε τη μάνα της για 1.000.000€. :shock: Ο ορισμός της εκπομπής που κλείνει σπίτια.

Ok ψήθηκα να το κατεβάσω. Πρέπει να τα σπάει το παιχνίδι!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος. Τι είναι πάλι τούτο:wacko: . Θα κλείσει όντως σπίτια..
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πάρα πολύ και θα το βλέπω.

Όταν λες σου άρεσε; :confused: Σου αρέσει η λογική της κλειδαρότρυπας και της περιέργειας για πολύ προσωπικά πράματα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον είχα δει το Moment of Truth και είχε πλακα. Ας σχολιάσω ομως το Ελληνικό version...

 

1. ΚΑΚΗ παρουσιάστρια! ΔΕΝ ΤΟ ΧΕΙ! Σχεδόν δεν ξερει να μιλάει και όταν μιλάει φαίνεται ότι κανει τρομερή προσπάθεια για να μιλάει σαν να ειναι σε μάθημα ορθοφωνίας!

 

- Το αμερικάνικο έχει εναν φοβερό τυπο που ειναι ολα τα λεφτα

 

2. ΚΑΚΗ η φωνή απο "πισω". Βαθιά και ποιο πολυ για να κάνει τρέϊλερ σε ταινίες. Άν ειχαν τον τύπο του Mega που λεει "Το προγραμμα που ακολουθεί ειναι καταλληλο" αυτον που παίζει στους λετρεμένους γείτονες τωρα, θα ήταν καλύτερο.

 

- Το αμερικάνικο έχει γυναίκα... πολυ καλυτερο!

 

3. ΚΑΚΟ μονταζ! Έχουν αντιγράψει ακριβώς το πως παίζει το παιχνίδι (ρωτάει μια άσχετη ερώτηση, απαντάει ο άλλος και στο καπάκι του λεει -Ερώτηση 4-.) Αυτο με το μονταζ που έχουν κανει γίνεται κουραστικό!!!

 

- Στην Αγγλική γλώσσα και με το συγκεκριμένο μονταζ που κανουν οι αμερικάνοι κολλάει. αλλα στο δικό μας ΟΧΙ!

 

4. Βλακειώδης ερωτήσεις....!

 

- Μπορεί να ειναι πανω κατω στο ίδιο στυλ με το αμερικάνικο αλλα δεν ξερω γιατι, εμενα δεν μου κάθονται καλα!

 

5. Λίγα λεφτα...!

 

- Αν δεν κανω λάθος στο αμερικάνικο δίνουν πολλά περισσοτερα...!

 

--- Αυτα απο εμένα ... σε γενικές γραμμές δεν θα το έβλεπα... και ουτε θα το δω αν δεν βαλουν αντρα παρουσιαστή - 'η γυναίκα που να το χει - και αν δεν φτιαξουν τα οσα ειπα παραπάνω. Άν τύχει και ΟΠΟΤΕ τυχει θα το δω... τους εστειλα mail με τα παραπανω και περιμενω... ---

 

EDIT: Να προσθέσω και το οτι Ο ΠΑΙΚΤΗΣ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ πρέπει να περιμένει καποιο QUE (OK) απο καποιον floor manager για να δώσει την ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

 

Β Λ Α Κ Ε Ι Α !!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό παιχνίδι...! Θα χρειαζόταν όντως μία/ένας παρουσιάστρια/ης με πιο έντονη προσωπικότητα (Η Ακρίτα θα ήταν ΙΔΑΝΙΚΗ...!), αλλά κι έτσι μία χαρά είναι...! Πάντως, για πρώτο επεισόδιο, ήταν ήρεμα τα πράγματα...! :)
Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Η πρεμιέρα του reality-τηλεπαιχνιδιού απέσπασε το 20,0% του κοινού.Βγήκε δεύτερο πρόγραμμα στην ώρα του.
Link to comment
Share on other sites

Ok ψήθηκα να το κατεβάσω. Πρέπει να τα σπάει το παιχνίδι!

Tελικά ήταν της πλάκας.

Οι ερωτήσεις ήταν γελοίες... Πρέπει να γίνουν πιο προσωπικές και φυσικά να παίζουν σύζυγοι στο κοινό και όχι μανάδες και θείες.

Μπας και γίνει λίγο πατιρντί...

Link to comment
Share on other sites

Tελικά ήταν της πλάκας.

Οι ερωτήσεις ήταν γελοίες... Πρέπει να γίνουν πιο προσωπικές και φυσικά να παίζουν σύζυγοι στο κοινό και όχι μανάδες και θείες.

Μπας και γίνει λίγο πατιρντί...

 

Συμφωνω απολυτα.Η κανεις παιχνιδι που να εξεφτελιζει τον κοσμο η δεν κανεις:lol:.Τα βιντεακια του αμερικανικου ειναι ολα τα λεφτα.Ας εμπνευστουν λιγο απο εκει, καλο θα τους κανει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σου άρεσε; :confused: Σου αρέσει η λογική της κλειδαρότρυπας και της περιέργειας για πολύ προσωπικά πράματα;

 

Μου αρέσουν τα ριάλιτι και το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι τύπου ριάλιτι, άρα μου αρέσει. Δεν το θεωρώ κλειδαρότρυπα από τη στιγμή που κάποιος ξέρει πολύ καλά τι ερωτήσεις θα του γίνουν και δέχεται να πάρει μέρος. Δεν έχουμε όλοι τον ίδιο χαρακτήρα, κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν πρόβλημα να μιλήσουν για τη ζωή τους, οπότε γιατί να έχω εγώ που το παρακολουθώ?

Link to comment
Share on other sites

Ti ενδιαφερον βρισκεται στο αν καποια εχει κανει σεξ στο κρεβατι των γονιων της η εχει απαησει τον συντροφο της..Η μαλλον το ενδιαφερον ειναι το προσωπο αυτου που βγαινει απατημενος..Ανθρωποφαγια..Το βρισκω βαρετο βασικα..
Link to comment
Share on other sites

Ti ενδιαφερον βρισκεται στο αν καποια εχει κανει σεξ στο κρεβατι των γονιων της η εχει απαησει τον συντροφο της..Η μαλλον το ενδιαφερον ειναι το προσωπο αυτου που βγαινει απατημενος..Ανθρωποφαγια..Το βρισκω βαρετο βασικα..

 

Το ενδιαφέρον δεν είναι στο τι έχει κάνει αλλά στο αν θα απαντήσει αλήθεια ή ψέματα;)

Link to comment
Share on other sites

Ti ενδιαφερον βρισκεται στο αν καποια εχει κανει σεξ στο κρεβατι των γονιων της η εχει απαησει τον συντροφο της..Η μαλλον το ενδιαφερον ειναι το προσωπο αυτου που βγαινει απατημενος..Ανθρωποφαγια..Το βρισκω βαρετο βασικα..

 

Φανταζόμαι το ίδιο ενδιαφέρον που βρίσκαμε στους τσακώμους, τα ξεκατινιάσματα και τις βρισιές του fame story. Το ότι ένα πρόγραμμα είναι trash δεν σημαίνει ότι κάποιοι δεν μπορούν να το παρακολουθούν ευχάριστα. Πάντως συμφωνώ για το συγκεκριμένο παιχνίδι κι εμένα ψιλοβαρετό μου φάνηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα.Η κανεις παιχνιδι που να εξεφτελιζει τον κοσμο η δεν κανεις:lol:.Τα βιντεακια του αμερικανικου ειναι ολα τα λεφτα.Ας εμπνευστουν λιγο απο εκει, καλο θα τους κανει.

 

+1

οντως βρε παιδι μου η θα ειναι των ακρων η ας μην το δειχνουν καθολου!:lol:

σε τετοια παιχνιδια δεν υπαρχη μεση λυση!

γινονται πολυ ξενερωτα αν πειραξουν το αυθεντικο consept(στη συγκεκριμενη περιπτωση τις ερωτησεις σε πιο light)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ουτε οι καυγαδες του fame και τα big brother εχουν ενδιαφερον γιατι μετα την πρωτη σεζον πατωσαν..Τωρα γιατι το big brother εκανε τοσες σεζον εξω και εδω και η δευτερη πατωσε ..Δεν ξερω..Το fame story μερχι την δευτερη χρονια που πηγε καλα πηγε γιατι ειχε φωνες καλες μεσα..Μετα οταν φυγαν οι καλες φωνες και εμειναν μονο οι καυγαδες πατωσε..
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ουτε οι καυγαδες του fame και τα big brother εχουν ενδιαφερον γιατι μετα την πρωτη σεζον πατωσαν..Τωρα γιατι το big brother εκανε τοσες σεζον εξω και εδω και η δευτερη πατωσε ..Δεν ξερω..Το fame story μερχι την δευτερη χρονια που πηγε καλα πηγε γιατι ειχε φωνες καλες μεσα..Μετα οταν φυγαν οι καλες φωνες και εμειναν μονο οι καυγαδες πατωσε..

 

Τα παραλες λιγάκι για το fame. Οι καλές φωνές ήταν πάντα το άλλοθι για να παραδεχτούμε ότι το παρακολουθούσαμε:p Το πρώτο Fame μέχρι να μπει μέσα ο Μικρούτσικος και να γίνει το σύστριγγλο με Άσπα, Κούκα και το κακό συναπάντημα πήγαινε για κόψιμο και με αυτό το σκηνικό εκτοξεύτηκε στα ύψη. Στο 2 και στο 3 είχαν πιάσει απ' την αρχή το νόημα με Μουρατίδηδες, Μικρούτσικους, Τατιάνες, Έρωτες Μαρω-Καραφώτης και είχαν απ την αρχή επιτυχία. Το 4ο απέτυχε γιατί 1ον είχε ανταγωνισμό από ολόιδιο προιόν(Dream Show) και 2ον το έθνος είχε βρει άλλη χαζομάρα να παρακολουθεί με μανία(Πολύ την κυριακή). Δεν αντιλέγω ότι ένα πόσοστο τα έβλεπε για το τραγούδι αλλά τα 50άρια και τα 60άρια (στους τελικους του 2ου και του 3ου 70άρια:shock: ) δεν τα έκαναν οι φωνές.

 

sorry για το off topic αλλά ας παραδεχτούμε ότι το trash πολλές φορές πουλάει πολύ και πιθάνον να πουλήσει και το Moment of Truth. Οι περίσσοτεροι που θα το βλέπουν(αν το βλέπουν) θα ξέρουν ότι πρόκειται για σκουπίδι αλλά άμα τους/μας διασκεδάζει τι να κάνουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Why so serious?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρατεθει πιο πριν αλλα οριστε πως πρεπει να γινει το δικο μας(Αφιερωμενο στον ANT1):

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=K76dtwA5kc4

 

 

Απλα θεικο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρατεθει πιο πριν αλλα οριστε πως πρεπει να γινει το δικο μας(Αφιερωμενο στον ANT1):

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=K76dtwA5kc4

 

 

Απλα θεικο!

Αν γίνουν τέτοια κι εδώ, έχουν να κλείσουν σπίτια... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...