Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

apla sou leme oti mporei kai na diabazei ellinika sms mporei kai oxi den to kseroume 100% asxeta an to t737 dexetai xoris na exei elliniko menou.

iparxoun alla pou den dexontai(giati den exoun katholou greek fonts)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα προσφατα το jc678 της JAGA κι εχω φαει το ιντερνετ για να βρω τι OS φοραει, updates, games, themes κλπ αλλα τιποτα.Επισης εχω 2 καρτες μνημης (1Gb καθε μια) και μονο την μια απο τις 2 μπορω να χρησιμοποιω καθε φορα.Καμια ιδεα κανεις?:blink:
Link to comment
Share on other sites

@supergoofy: Ίσως το κινητό δεν δουλεύει και με τις 2 ταυτόχρονα... υπήρχαν (και υπάρχουν ακόμη νομίζω) κάποια που δεν υποστηρίζουν την συγκεκριμένη δυνατότητα. Τώρα για OS updates κτλ κτλ κτλ μάλλον άδικα ψάχνεις μιας και πολύ λίγα πράγματα υπάρχουν για τέτοια κινητά και αν δεν υποστηρίζει και java άστο τελείως!

 

@kianokranos: Το solomobi το ξέρουμε και με ένα search θα δεις ότι έχει συζητηθεί εκτενώς.

 

Και κάτι πληροφοριακά μιας και σήμερα το παρέλαβα:

 

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=2064 (δεν το αγόρασα όμως από εκεί)

Το συγκεκριμένο κινητάκι δεν έχει ελληνικά που σημαίνει ότι δεν τα γράφει και ότι έχει γραμμένο στο phonebook τα βγάζει τετραγωνάκια. Τα sms όμως τα διαβάζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

@theodore_tsi

Διαπιστωσα οτι δεν λειτουργουν και οι 2 καρτες μνημης παραλληλα αλλα μονο η μια. Επισης μια αλλη διαπιστωση ειναι οτι ποτε ποτε (το κινητο το εχω ενα μηνα τωρα) κανει shutdown και επιπλεον πολλες φορες οταν μιλαω πανω απο 3 λεπτα περιπου κοβεται η συνδεση. Δεν ξερω, μαλλον αποδειχτηκε αποτυχια η αγορα του γι'αυτο και εψαχνα καποιο τροπο αναβαθμισης του. :confused:

Παντως για φορητη τηλεοραση και ραδιοφωνο στις διακοπες κανει μια χαρα:lol:

Link to comment
Share on other sites

@theodore_tsi

Διαπιστωσα οτι δεν λειτουργουν και οι 2 καρτες μνημης παραλληλα αλλα μονο η μια. Επισης μια αλλη διαπιστωση ειναι οτι ποτε ποτε (το κινητο το εχω ενα μηνα τωρα) κανει shutdown και επιπλεον πολλες φορες οταν μιλαω πανω απο 3 λεπτα περιπου κοβεται η συνδεση. Δεν ξερω, μαλλον αποδειχτηκε αποτυχια η αγορα του γι'αυτο και εψαχνα καποιο τροπο αναβαθμισης του. :confused:

Παντως για φορητη τηλεοραση και ραδιοφωνο στις διακοπες κανει μια χαρα:lol:

 

φιλε μου γεια σου πηγες ρυθμισεις και μετα ενεργοποιηση και των 2 σιμ ;

επισης μιλας στο τηλ σου και κλεινει μονο του;

πολυ κουφο

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παίδες το tv n95 μπορούμε να το βρούμε πιο φθηνό από εδώ?

http://www.ebw.gr/store/default.aspx?tabid=144&CatID=407&productid=4799

 

δεν με πειράζει κ αν είναι απ έξω κ όχι από ελλαδα, απλά να είναι πιο φθηνό!

το συγκεκριμένο το έχω δει απο κοντά..και μου άρεσε πολυ.

αν έχετε να μου προτείνετε και κατι αλλο:happy:

με TV & dual sim

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

εντάξει μην τα θέλουμε κ όλα δικά μας :p
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ε ψάξε λίγο τα γνωστά site με τα κινέζικα, θα βρεις πολλά σε πιο λογικό μέγεθος.Δες στο site του droulis που έχει ξεχωρίσει και αυτά που έχουν ελληνικό μενού,δες solomobi και focalprice και διάλεξε ένα.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου γεια σου πηγες ρυθμισεις και μετα ενεργοποιηση και των 2 σιμ ;

επισης μιλας στο τηλ σου και κλεινει μονο του;

πολυ κουφο

:)

 

Φιλε μου εχω και τις 2 sim ενεργες απο τις ρυθμισεις και δεν υπαρχει προβλημα με εισερχομενες ή εξερχομενες κλησεις (η μια ειναι ελληνικη και η αλλη σκοπιανη-Cosmofon) και προσφατα που ημουν Ισπανια δεν ειχα προβλημα σε γενικες γραμμες αλλα πολλες φορες η συνδεση μου διακοπτεται αποτομα και το ιδιο αντιμετωπισα και με την ελληνικη σιμ πριν 10 μερες που ημουν Ελλαδα. Το να κλεισει μονο του το κινητο κατα την διαρκεια ομιλιας δεν εχει συμβει ακομη. Κατι περιεργο παιζει και δεν ξερω αν ειναι hardware h software το προβλημα. Ειναι κριμα γιατι με βολεψε στην αρχη και μαλλον τωρα θα το εγκαταλειψω. Αν βρεθω Αθηνα λεω να το παω για σερβις (αν και δεν περιμενω πολλα).

Link to comment
Share on other sites

πεδες μια βοηθεια και σε μενα παρακαλω..-εχω κατασταλαξει σε 4 κινητα με tv tuner και θελω να μου προτεινεται καποιο με καλο δεκτη tv και ικανοποιητηκη αποδοση μπαταριας ....οσο γινεται αυτο-τα μοντελα που εχω επιλεξει ειναι

1. Α 500

2. JC 730

3. TV777

4. JC666

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

πεδες μια βοηθεια και σε μενα παρακαλω..-εχω κατασταλαξει σε 4 κινητα με tv tuner και θελω να μου προτεινεται καποιο με καλο δεκτη tv και ικανοποιητηκη αποδοση μπαταριας ....οσο γινεται αυτο-τα μοντελα που εχω επιλεξει ειναι

1. Α 500

2. JC 730

3. TV777

4. JC666

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

 

αν εννοεις στο πρωτο α5000 και οχι α500 τοτε μην το σκεφτεσε καθολου ειναι πολυ καλυτερα απο τα υπολοιπα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πάρει κανένας κλώνο του Nokia Ε71i να μάθουμε εντυπώσεις για τις επιδόσεις του;

Και κάτι άσχετο που κανένας δεν το έχει αναφέρει.Πολλά κινητά στο fullscreen στην τηλεόραση κόβουν λίγο τα κεφάλια στην κορυφή(όχι σε ενοχλητικό βαθμό αλλά γίνεται). Δεν σας έχει τύχει να το δείτε σε κάποια μοντέλα που έχουν περάσει από τα χέρια σας;Ειδικά σε κάποια από αυτά που αναφέρει ο φίλος 2 μηνύματα παραπάνω το έχω δει εγώ πάντως

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πάρει κανένας κλώνο του Nokia Ε71i να μάθουμε εντυπώσεις για τις επιδόσεις του;

Και κάτι άσχετο που κανένας δεν το έχει αναφέρει.Πολλά κινητά στο fullscreen στην τηλεόραση κόβουν λίγο τα κεφάλια στην κορυφή(όχι σε ενοχλητικό βαθμό αλλά γίνεται). Δεν σας έχει τύχει να το δείτε σε κάποια μοντέλα που έχουν περάσει από τα χέρια σας;Ειδικά σε κάποια από αυτά που αναφέρει ο φίλος 2 μηνύματα παραπάνω το έχω δει εγώ πάντως

 

ναι το εχω παρατηρησει αλλα δεν εδωσα βαση,νομιζω ειναι συχνο φαινομενο στα κινεζικα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tην προηγουμενη εβδομαδα που ειχα παει μυτιληνη ετυχε και περασα απο ενα καταστημα το οποιο ειχε στην βιτρινα του το TCK TV-V98 (νομιζω ετσι λεγεται)..που το παρατηρησα λιγο μου αρεσε αρκετα αλλα μου φανηκε λιγο μεγαλουτσικο, μα χωραει σε τσεπη παντελονιου??:confused:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Tην προηγουμενη εβδομαδα που ειχα παει μυτιληνη ετυχε και περασα απο ενα καταστημα το οποιο ειχε στην βιτρινα του το TCK TV-V98 (νομιζω ετσι λεγεται)..που το παρατηρησα λιγο μου αρεσε αρκετα αλλα μου φανηκε λιγο μεγαλουτσικο, μα χωραει σε τσεπη παντελονιου??:confused:

 

χωραει φιλε μου αλλα ειναι παλιο πια ειχε βγει τον μαιο του 2008 ενα χρονο και δηλαδη...

αν σε ενδιαφερει να παρεις καποιο με 2 σιμ τηλεοραση κτλ κτλ δες για κατι πιο καινουργιο ,ασε που τα καινουργια ειναι πιο μικρα με καλυτερη ποιοτητα κατασκευης εχουν αλλα μενου απο το v98 και αλλες νεες λειτουργιες...

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχε στην βιτρινα του το TCK TV-V98 (νομιζω ετσι λεγεται)..που το παρατηρησα λιγο μου αρεσε αρκετα :confused:

Σου άρεσε;:wacko: Εγώ γι αυτό το κινητό αυτό που λέω σε όποιον το έχει είναι να το πετάξει στον τοίχο με δύναμη και μετά να το χρησιμοποιήσει,πιο όμορφο θα είναι τότε :lol:(άσε που θα μπάσει και σε όγκο):rolleyes:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Tελικα λαθος εκανα..αυτο το μοντελο εννοουσα:

http://www.e-smartbuy.gr/eshop?page=shop.product_details&category_id=26&flypage=flypage.tpl&product_id=523&q=eshop&vmcchk=1

 

Σου άρεσε;:wacko: Εγώ γι αυτό το κινητό αυτό που λέω σε όποιον το έχει είναι να το πετάξει στον τοίχο με δύναμη και μετά να το χρησιμοποιήσει,πιο όμορφο θα είναι τότε:lol: (άσε που θα μπάσει και σε όγκο):rolleyes:

 

Ενταξει γουστα ειναι αυτα..εμενα προσωπικα μου αρεσει αρκετα σαν κινητο :D, 157€ το ειχε απ'οτι θυμαμαι..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

πεδες μια βοηθεια και σε μενα παρακαλω..-εχω κατασταλαξει σε 4 κινητα με tv tuner και θελω να μου προτεινεται καποιο με καλο δεκτη tv και ικανοποιητηκη αποδοση μπαταριας ....οσο γινεται αυτο-τα μοντελα που εχω επιλεξει ειναι

1. Α 500

2. JC 730

3. TV777

4. JC666

ευχαριστω πολυ προκαταβολικα

κανεις αλλος βοηθεια ......?

Link to comment
Share on other sites

Όλα πρέπει να τα δεις σύμφωνα και με την τιμή που τα βρίσκεις πέρα από το προσωπικό σου γούστο...Αν και δεν συμφωνώ με κανένα από αυτά αν το πρώτο είναι το Α5000 πάρε αυτό.Τα άλλα 3 κάνε ότι δεν τα είδες,σχετικά ξεπερασμένα και σε σχεδίαση εντελώς κινεζιές.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

an thes ton kalitero dekti me to kalitero frame rate othonis kai sxetika kali-aksiopisti mpataria xoris na se endiaferoun oi alles tou leitourgeies 1 einai to kinito V98

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα λαθος εκανα..αυτο το μοντελο εννοουσα:

http://www.e-smartbuy.gr/eshop?page=shop.product_details&category_id=26&flypage=flypage.tpl&product_id=523&q=eshop&vmcchk=1

 

 

 

Ενταξει γουστα ειναι αυτα..εμενα προσωπικα μου αρεσει αρκετα σαν κινητο :D, 157€ το ειχε απ'οτι θυμαμαι..:)

 

φιλε μου στην ουσια το ιδιο κινητο ειναι...

πηγαινε προς κατι καινουργιο και οχι τοσο 'κινεζικο'

α1000 , α5000

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...