Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως την τρως την ακτινοβολία σου γιατί υποτίθεται ότι και στη τσέπη που το έχεις απορροφούν ακτινοβολία ζωτικά όργανα οπότε αν πάει καλά και στο σαρ θα το δω με άλλο μάτι...
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά μου ήρθε χθες... πραγματικά είναι πολύ καλό τηλέφωνο ! Εντυπωσιάστηκα από το ηχειάκι του που είναι τόσο δυνατό ! Δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα γιατί φορτίζω τις μπαταρίες (είναι 2 στο πακέτο !). Ομως διαπίστωσα κάτι πολύ αρνητικό. Εχω ένα BT stereo handset (Το Motorola S9 http://www.motorola.com/motoinfo/product/details.jsp?globalObjectId=177). Τα ακουστικά συνδέονται μόνο με BT handsfree profile και αποδίδουν απαίσια ! Μονοφωνικά και με παράσιτα σαν να ακούω γρμμόφωνο της δεκαετίας του 30 ! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονότ οτι συνδέονται με το BT handsfree profile... Στο BT headset profile αποσυνδέονται αμέσως ... Οπότε προς το παρόν όποιος έχει ασύρματα ακουστικά BT και θέλει να ακούει mp3 κτλ ας το ξεχάσει.... Εχει κανείς άλλος δοκιμάσει με BT stereo ακουστικά την απόδοσή του ?????
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μπερδευτεί....

Ποιο να πάρω??

το JC777 ή το TVN95???

Ας απαντήσει όποιος ξέρει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όταν καποιος απτο forum παίρνει ένα κινητό να του κάνει και ένα

πλήρες review με φωτογραφίες κτλπ,,, για να μπορούμε να έχουμε μια πλήρη άποψη. Μέχρι στιγμής αυτό το έχει κάνει μόνο ο DROULIS για ξυπνάτε!!

 

Εγώ τελικά παρήγγειλα μια έκδοση του TVN96 με Greek μέσα.

μόλις το πάρω στα χέρια μου θα κάνω ένα review να μάθουμε τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μου ήρθε χθες... πραγματικά είναι πολύ καλό τηλέφωνο ! Εντυπωσιάστηκα από το ηχειάκι του που είναι τόσο δυνατό ! Δεν το έχω ψάξει πολύ ακόμα γιατί φορτίζω τις μπαταρίες (είναι 2 στο πακέτο !). Ομως διαπίστωσα κάτι πολύ αρνητικό. Εχω ένα BT stereo handset (Το Motorola S9 http://www.motorola.com/motoinfo/product/details.jsp?globalObjectId=177). Τα ακουστικά συνδέονται μόνο με BT handsfree profile και αποδίδουν απαίσια ! Μονοφωνικά και με παράσιτα σαν να ακούω γρμμόφωνο της δεκαετίας του 30 ! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονότ οτι συνδέονται με το BT handsfree profile... Στο BT headset profile αποσυνδέονται αμέσως ... Οπότε προς το παρόν όποιος έχει ασύρματα ακουστικά BT και θέλει να ακούει mp3 κτλ ας το ξεχάσει.... Εχει κανείς άλλος δοκιμάσει με BT stereo ακουστικά την απόδοσή του ?????

prepei na rithmiseis to mp3player tou na paizei to bluetooth soupigaine stis rithmiseis tou mp3 player kai tha to breis eimai sigouros kai tha akouseis 100% diafora me prin:)

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όταν καποιος απτο forum παίρνει ένα κινητό να του κάνει και ένα

πλήρες review με φωτογραφίες κτλπ,,, για να μπορούμε να έχουμε μια πλήρη άποψη. Μέχρι στιγμής αυτό το έχει κάνει μόνο ο DROULIS για ξυπνάτε!!

 

Εγώ τελικά παρήγγειλα μια έκδοση του TVN96 με Greek μέσα.

μόλις το πάρω στα χέρια μου θα κάνω ένα review να μάθουμε τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα!

kalo to tv96 alla exei 2 meonektimata, a. einai dualsim alla mia einai energi oxi kai oi dio kartes sim, b. einai megalo (basika einai paxi), kaloriziko pantos:)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω μπερδευτεί....

Ποιο να πάρω??

το JC777 ή το TVN95???

Ας απαντήσει όποιος ξέρει...

an koitas megethos kai na pigainei o ixos ths tv sto bluetooth perneis n95, an thes 2 microsd slot kai megaliteri othoni perneis jc777:):):):)
Link to comment
Share on other sites

μπορώ να παρακαλέσω για κάτι.μπορεί κάποιος να μου δώσει ενα link για απευθείας αγορά του κινητού απο το ebay?του κινητού που συζητάμε απο την αρχή σε αυτο το thread γιατί εχω μπερδευτεί με όλες τις παραλλαγές που διαβάζω.πρέπει μάλλον να ξαναδιαβάσω απο την αρχή γιατί το έχασα...το "δικό "μας υποστηρίζει τις 2 γραμμές?ενεργές και οι 2???συγγνώμη αν επαναλαμβάνομαι απλώς μετά και απο τις καλές εξελίξεις με την ακτινοβολία θέλω να το αγοράσω τώρα...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

prepei na rithmiseis to mp3player tou na paizei to bluetooth soupigaine stis rithmiseis tou mp3 player kai tha to breis eimai sigouros kai tha akouseis 100% diafora me prin:)

 

Eixes apolito dikio... tora akougetai perifima :-)

Link to comment
Share on other sites

Re paidia...prospatho na to sigxroniso me to PC Sync manager alla to programa kolaei !!! Apo ta XP to trexo... Kolaei otan mou vgainei minima apo to Outlook oti ena programa prospathei na mpei stis epafes...Ti na kano ? Pio einai to kalitero software gia na to sigxroniso me tis epafes tou Outlook ????
Link to comment
Share on other sites

πρωσπαθω να συγχρονισω ενα samsung wep200 bluetooth ακουστικο,αλλά μάταια.Δεν το βλεπει η συσκευη καθολου.Μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω ακριβως?:blink:
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ξεκίνησα να περνάω τις επαφές χειροκίνητα μία μία και διαπίστωσα οτι στο ΟΝΟΜΑ παίρνει μόνο μέχρι 13 χαρακτήρες !!!! Επίσης πώς μπορώ να μην αναγκάζομαι όταν πάω να γράψω με το πληκτρολόγιο να περνάω 10 γλώσσες μέχρι να φτάσω στα ελληνικά ? Δεν γίνεται να εναλλάσσουμε μόνο αγγλικά-ελληνικά ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ξεκίνησα να περνάω τις επαφές χειροκίνητα μία μία και διαπίστωσα οτι στο ΟΝΟΜΑ παίρνει μόνο μέχρι 13 χαρακτήρες !!!! Επίσης πώς μπορώ να μην αναγκάζομαι όταν πάω να γράψω με το πληκτρολόγιο να περνάω 10 γλώσσες μέχρι να φτάσω στα ελληνικά ? Δεν γίνεται να εναλλάσσουμε μόνο αγγλικά-ελληνικά ???

Settings>Phone Setup>4.Preferred Input Methods

και εισαι ετοιμος στα μηνυματα.

Για συγχρονισμο αστα να πανε. Στα xp που εχω εγω, το προγραμμα περναει μονο ενα τηλ σε καθε επαφη!

Οσο για την TV, μην κανεις τιποτα. Οποτε αλλαζεις μερος πχ απο σπιτι, αυτοκινητο, δουλεια, Μυκονο κλπ κανε καινουργιο search για να πιανει το καλυτερο τοπικο σημα. Μην καθεσαι να αποθηκευεις τιποτα, δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Settings>Phone Setup>4.Preferred Input Methods

και εισαι ετοιμος στα μηνυματα.

Για συγχρονισμο αστα να πανε. Στα xp που εχω εγω, το προγραμμα περναει μονο ενα τηλ σε καθε επαφη!

Οσο για την TV, μην κανεις τιποτα. Οποτε αλλαζεις μερος πχ απο σπιτι, αυτοκινητο, δουλεια, Μυκονο κλπ κανε καινουργιο search για να πιανει το καλυτερο τοπικο σημα. Μην καθεσαι να αποθηκευεις τιποτα, δεν αξιζει.

 

Σωστός με το πληκτρολόγιο.. Τα ονόματα των επαφών όμως πρέπει να περαστούν με μικρά ελληνικά γιατί μόνο έτσι κάνει αναζήτηση... Σωστά ? Γενικά στην TV πώς αποθηκεύεις μια συγκεκριμένη συχνότητα ? Μόνο αυτόματη αποθήκευση με το search έχω βρει...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός με το πληκτρολόγιο.. Τα ονόματα των επαφών όμως πρέπει να περαστούν με μικρά ελληνικά γιατί μόνο έτσι κάνει αναζήτηση... Σωστά ? Γενικά στην TV πώς αποθηκεύεις μια συγκεκριμένη συχνότητα ? Μόνο αυτόματη αποθήκευση με το search έχω βρει...

Κοιταξε να δεις Αλκη, εγω τα εχω κεφαλαια. Βαριεμαι να τα ξαναγραφω με μικρα. Οταν ειναι να μπω στον καταλογο ξεκιναω απο την αρχη του, παταω με το penακι μου δεξια την "μπαρα κυλισης" και βρισκω στο μπαμ το τηλεφωνο που θελω.

Στην TV δεν μπορεις να κανεις manual καταχωριση απ'οσο ξερω, αλλα μπορεις να φτιαξεις την λιστα με καναλι=σταθμο π.χ στην TV πατας option>Channel list και εκει αν ξερεις οτι εχεις στο 13 το mega το γραφεις κιολας για να το βρισκεις πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις Αλκη, εγω τα εχω κεφαλαια. Βαριεμαι να τα ξαναγραφω με μικρα. Οταν ειναι να μπω στον καταλογο ξεκιναω απο την αρχη του, παταω με το penακι μου δεξια την "μπαρα κυλισης" και βρισκω στο μπαμ το τηλεφωνο που θελω.

Στην TV δεν μπορεις να κανεις manual καταχωριση απ'οσο ξερω, αλλα μπορεις να φτιαξεις την λιστα με καναλι=σταθμο π.χ στην TV πατας option>Channel list και εκει αν ξερεις οτι εχεις στο 13 το mega το γραφεις κιολας για να το βρισκεις πιο γρηγορα.

 

Μάλιστα κατάλαβα...Πάντως κατά τα άλλα το τηλέφωνο φαίνεται πολύ καλό. Αν δεν είχε και τον περιορισμό των 16 χαρακτήρων στα ονόματα των επαφών καθώς και φωνητική κλήση θα ήταν τέλειο....

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους!Εχω ενα τετοιο κινητο το οποιο το πηρα πριν δυο εβδομαδες και δεν το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου.εχει εγγυηση 2 χρονια απο το καταστημα που το πηρα το 1ΕΝΑ και το πουλαω 200 ευρω.οποιος ενδιαφερεται ας απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το JC777s έχει καλό ήχο από τα ηχεία; Tόσο καλό όσο λέτε πως είναι του V98;

Μπάσο αποδίδει καθόλου;

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το JC777s έχει καλό ήχο από τα ηχεία; Tόσο καλό όσο λέτε πως είναι του V98;

Μπάσο αποδίδει καθόλου;

 

Είναι ίδια με του V98, δυνατά με καλό ήχο. Μπάσο μην περιμένεις απο ηχεία κινητού αλλά πάντως καλύτερο ήχο απο τα περισσότερα "γνωστά" τηλέφωνα (Sony-Ericsson, Nokia κλπ).

 

-Με το δείκτη SAR έχουμε κανα νέο;;

-2: Τελικά με το μικρόφωνο υπάρχει καμία λύση να ακούγομαι δυνατότερα; Όλοι λένε οτι δεν με ακούνε και πρέπει να φωνάζω...

 

ΥΓ:

Κοιτάξτε το καινούργιο κινέζικο "3.0" TFT Twins Sim 5.0MP AF camera MP3 PDA TV Phone D95"

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260251252142

> 5.0MP AF camera

> 320χ240 βίντεο

> TV

> Battery Pack: Rechargeable Li-ion battery 6000mAh (!!!)

>Game: NES game simulator, can loading more than 2000 games on internet

 

Δεν έχει Ελληνικά όμως... Αν βγει με Ελληνικά θα τρέξω για αναβάθμιση

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να το βαλω στο αθορυβο όταν ειναι συνδεμενο το bluetooth handsfree?δεν μπαινει με την διεση οπως κανει στο κανονικο προφιλ.επισης τι διαφορα εχει το headset απο το handsfree profile?και οι συντομευσεις που εχει μεσα στο μενου τι είναι και πως μπορεις να τις χρησιμοποιήσεις?αυτα......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...