Jump to content

Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ σιγη εχει πεσει φίλοι μου:). Aκονιστε λοιπον τα μηχανακια σας και παμε να ξαναρχισουμε την συζητηση μας για το δημοφιλες V98 με το φοβερο Tunerακι που διαθέτει.:D Ηδη ένα e-shop στην Θεσ/νίκη εμπορεύεται την συσκευή εναντι €262:lol:και προφανως πηρε την ιδεα εισαγωγής του ιδιου μοντελου λογω της ανταλλαγής εμπειριων μας απο την συσκευή που εχουμε εδω μεσα. Δεν ειναι καθόλου κακό βεβαια να μας παρακολουθεί όλη η Ελλάδα και συγχαρητηρια στο φίλο drouli γιατι αυτός ηταν ο πρώτος που ασχοληθηκε και επιασε στα χερια του την εν λογω συσκευή. Μας εδωσε τα φωτα του και τον ευχαριστουμε ως χρήστες της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ σιγη εχει πεσει φίλοι μου:). Aκονιστε λοιπον τα μηχανακια σας και παμε να ξαναρχισουμε την συζητηση μας για το δημοφιλες V98 με το φοβερο Tunerακι που διαθέτει.:D Ηδη ένα e-shop στην Θεσ/νίκη εμπορεύεται την συσκευή εναντι €262:lol:και προφανως πηρε την ιδεα εισαγωγής του ιδιου μοντελου λογω της ανταλλαγής εμπειριων μας απο την συσκευή που εχουμε εδω μεσα. Δεν ειναι καθόλου κακό βεβαια να μας παρακολουθεί όλη η Ελλάδα και συγχαρητηρια στο φίλο drouli γιατι αυτός ηταν ο πρώτος που ασχοληθηκε και επιασε στα χερια του την εν λογω συσκευή. Μας εδωσε τα φωτα του και τον ευχαριστουμε ως χρήστες της συσκευής.

Me tin seira mou na euxaristisw kai egw ton drouli.

Yparxoun kai alla site me to v98 opws to http://www.************/818.htm.

H sigi pompodektakia einai epeidi exoume pesei me ta moutra sto kinito. Egw brika tin isuxia mou, pane ta duo kinita! Sto amaksi otan me stinei i gunaika blepw kanenan agwna euro kai pernaei i wra sto mpam.

Epifulasomai gia tin aktinobolia. Logo douleias den katafera na paw to kinito gia metriseis alla suntoma 8a ta kataferw.Molis exw apotelesmata 8a sas enimerwsw

Link to comment
Share on other sites

xairomai,pou toulaxiston 2 filoi tou forum katalabainoun tin trela mou..... alloi tin pareksigisan kai me eipan mexri kai emporo(se allo thread).... euxaristo kai pali:):):)
Link to comment
Share on other sites

Xtes mou irthe to v98 apo China me EMS, to kinito apla ta spaei, to pira gia to tv tuner to opoio einai ekpliktiko, simaera mpainei basoula sto autokinito gia na paizei Euro. Kai genika, gia 2o kinito einai eklpiktiko gia ta lefta tou. Mporei na me boithisei kapoios sto na kano sync me to outlook ?
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Xtes mou irthe to v98 apo China me EMS, to kinito apla ta spaei, to pira gia to tv tuner to opoio einai ekpliktiko, simaera mpainei basoula sto autokinito gia na paizei Euro. Kai genika, gia 2o kinito einai eklpiktiko gia ta lefta tou. Mporei na me boithisei kapoios sto na kano sync me to outlook ?

 

Μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια βάση για το αυτοκίνητο γιατι ψάχνω και δεν βρίσκω καποια καλη για το αμαξι..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια βάση για το αυτοκίνητο γιατι ψάχνω και δεν βρίσκω καποια καλη για το αμαξι..

 

 

Dystyxos den exo vrei tipota gia na sou proteino, tora molis gyrisa apo mia volta sti Stournari, kai tzifos. Mallon tha katalixo se kapoia universal apo to Media Markt. Pira omos ena adaptoraki gia ton anaptira (aparaitito ean vlepeis tileorasi sto amaxi) me 5 Euro.

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Τι σύμπτωση, λοιπον κοίτα επειδη παρασκευη πηγα και εγω mediamarkt και πηρα μια Universal σε πορτοκαλι συσκευασια με ονομασια celly flex 3 μην την προτιμησεις γιατι εχουν προβλημα στο σφιξιμο με τον διακοπτη για να "αγκαλιάσει την "συσκευή", μετα απο μια χρηση την παιρνεις στο χέρι και δεν ασφαλίζει, σήμερα θα την παω πίσω:)
Link to comment
Share on other sites

se genikes grammes einai arketa kalo. Eixa kapoies diakopes kata tin omilia alla den kserw an ftaiei to handsfree(ta exei paiksei ligo i mpataria) i to kinito. To kalo pou exei to kinito einai oti sou dinei tin epilogi otan blepeis tv i akous mousiki kai radio na stelneis ton ixo apo to kinito sto handsfree.

 

να σας πω τη μαύρη αλήθεια, εμένα οι TV, τα ράδιο κτλπ με αφήνουν αδιάφορο ... αν δεν είχε αυτό το κινητό την TV και το ράδιο και είχε java και καλή συνδεσιμότητα με pc θα ήταν το dream gsm για μένα

anyway (που λεν' κι στου χουριόμ') ο προβληματισμός μου με τα bluetooth ξεκίνησε διαβάζοντας ένα post εδώ (μπορεί να το είχες κάνει κι εσύ DIMITRISCHAT, δε θυμάμαι) που έλεγε ότι του παρουσίασε προβλήματα με το itech clipII (που σκέφτομαι να αγοράσω). γι αυτό περισσότερο σκέφτηκα να έχουμε μια αναφορά εδώ μέσα για ποια bluetooth δουλεύουν με το V98 και τι προβλήματα παρουσιάζονται, για να μπορεί κάποιος να ανατρέξει στα posts και να βρει ποιο bluetooth να συνδυάσει με το V98 του ή και ποιο να μην αγοράσει αν έχει ήδη το v98 και θέλει να πάρει.

Link to comment
Share on other sites

να σας πω τη μαύρη αλήθεια, εμένα οι TV, τα ράδιο κτλπ με αφήνουν αδιάφορο ... αν δεν είχε αυτό το κινητό την TV και το ράδιο και είχε java και καλή συνδεσιμότητα με pc θα ήταν το dream gsm για μένα

anyway (που λεν' κι στου χουριόμ') ο προβληματισμός μου με τα bluetooth ξεκίνησε διαβάζοντας ένα post εδώ (μπορεί να το είχες κάνει κι εσύ DIMITRISCHAT, δε θυμάμαι) που έλεγε ότι του παρουσίασε προβλήματα με το itech clipII (που σκέφτομαι να αγοράσω). γι αυτό περισσότερο σκέφτηκα να έχουμε μια αναφορά εδώ μέσα για ποια bluetooth δουλεύουν με το V98 και τι προβλήματα παρουσιάζονται, για να μπορεί κάποιος να ανατρέξει στα posts και να βρει ποιο bluetooth να συνδυάσει με το V98 του ή και ποιο να μην αγοράσει αν έχει ήδη το v98 και θέλει να πάρει.

file douleuei me ola ta bluetooth, to xo dokimasei me 2-3, emena h gnomi mou gia ta i-clip den einai kali,kai den sta proteino giati xanoun eukola sima, mporei bebaia na etixa se elatomatiko,alla den ksanaperno.

Link to comment
Share on other sites

file douleuei me ola ta bluetooth, to xo dokimasei me 2-3, emena h gnomi mou gia ta i-clip den einai kali,kai den sta proteino giati xanoun eukola sima, mporei bebaia na etixa se elatomatiko,alla den ksanaperno.

 

δεν έχω εμπειρία στο θέμα γι αυτό και είμαι ανοιχτός σε προτάσεις (αν και είμαι off-topic) τι θα μου πρότεινες για clip-on bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

xairomai,pou toulaxiston 2 filoi tou forum katalabainoun tin trela mou..... alloi tin pareksigisan kai me eipan mexri kai emporo(se allo thread).... euxaristo kai pali:):):)

 

Κι εγώ μαζί σου φίλε :rolleyes:

Και πάλι μπράβο...:clap:

 

δεν έχω εμπειρία στο θέμα γι αυτό και είμαι ανοιχτός σε προτάσεις (αν και είμαι off-topic) τι θα μου πρότεινες για clip-on bluetooth?

Εγώ απλά θα πρότεινα κάποιο με μεγάλους χρόνους ομιλίας (και Standby), γιατί όταν χρησιμοποείς το κινητό μεταφέρει τον ήχο στο Bluetooth. Με ένα SONY ERICSSON HBH-IV 835 με το ζόρι κράτησε ενα 8ωρο! Βέβαια το συγκεκριμένο Bluetooth δεν φημίζεται για τη μπαταρία του....

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Dystyxos den exo vrei tipota gia na sou proteino, tora molis gyrisa apo mia volta sti Stournari, kai tzifos. Mallon tha katalixo se kapoia universal apo to Media Markt. Pira omos ena adaptoraki gia ton anaptira (aparaitito ean vlepeis tileorasi sto amaxi) me 5 Euro.

Ψάχνετε κατι ιδιαίτερο βρε παιδια? Μια που πήγες μέχρι mediamarkt, κοντά στο βενζινάδικο (απεναντι απο είσοδο alou) εχει πάγκο ενας μαυρος με βασεις για αυτοκινητο. Εγω πηρα την μεγάλη με 7 ευρω. Μεγάλη βεντούζα,πιάνει πολυ καλα και εύκολα στο τζάμι, και "αγκαλιαζει" το κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα. Εγω είμαι πολύ ευχαριστημένος. + οτι εχει δυνατότητα να γυρίσεις το κινητό κατα 180ο δηλ πέρνεις τηλ με ορθιο το κινητό και τσαααακ, το γυρίζεις και βάζεις tv για να δεις Euro!!! Έτσι απλα

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω εμπειρία στο θέμα γι αυτό και είμαι ανοιχτός σε προτάσεις (αν και είμαι off-topic) τι θα μου πρότεινες για clip-on bluetooth?

Όσο για bluetooth,βρηκα κι'άλλον που εχει το i-clip V και συχνα χανει σύνδεση με το κινητό. Παρήγγειλα αλλο τωρα(Plantronics Discovery 665 Bluetooth Headset), θα δω και θα σας πω.

 

tip οταν σε καλουν στην 1 γραμμή,πατας μια φορα το κουμπί και απαντάς. Εαν σε πάρουν στην δεύτερη γραμμή,για να απαντήσεις πρεπει να πατήσεις 2 φορες συνεxόμενα του κουμπι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ύστερα από τόσα καλά που άκουσα για αυτό το super τηλέφωνο που μόνο καφέ δεν φτιάχνει , δεν άντεξα και το παρήγγειλα και εγώ. € 118 τελική με EMS. Το περιμένω πως και πως. Κάπου διάβασα οτι έχει φτιαχτεί firmware που βελτιώνει τα ελληνικά του. Αληθεύει αυτο ; Αν ναι πού μπορώ να το βρω ;
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου βρε παιδια μπας και βγαλω καμια ακρη. Όταν παω να σβήσω αναπάντητη απο άγνωστο αριθμό, το κινητό κλείνει μονο του και οταν ξανανοίγει δεν ανταποκρίνονται στην οθόνη κατω κατω οι 5 συντομευσεις. Το κανει και σε εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Μααααϊστα. Δεν πειραζει φιλε πομποδεκτακια. Μικρο το κακο.

 

Εχεις βρει κανενα καλο προγραμμα για συγχρονισμό επαφων? Το PCSyncManager δεν ειναι και τοσο καλο.....:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχοληθηκα να σου πω την αληθεια και πολύ δημητρη. Μονο για το PCSyncManager κοίταξα.

Με εκνευριζει που δεν περνει πανω απο 1 τηλεφωνο σε καθε επαφη.....

Τελικα βαση πήρες (ασχετο)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω καποιες ερωτησούλες :

 

1) Υποστηρίζει επαφές πολλαπλών πεδίων ; Δηλαδή σε μια επαφή να βάλεις πχ κινητό,τηλ σπιτιού,τηλ γραφείου κτλ

 

2) Εχει φωνητική κλήση ; Αν ναι λειτουργεί αυτή με τα BT hands free ;

 

3) To ράδιο του έχει RDS ; Μπορεί να αποθηκεύσει σταθμούς ;

 

4) Η τηλεόραση πόσα κανάλια αποθηκεύει σε μνήμες ;

 

5) Παίζει mp3 σε καλή ποιότητα ; Υποστηρίζει ID3 tags ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω καποιες ερωτησούλες :

 

1) Υποστηρίζει επαφές πολλαπλών πεδίων ; Δηλαδή σε μια επαφή να βάλεις πχ κινητό,τηλ σπιτιού,τηλ γραφείου κτλ

 

2) Εχει φωνητική κλήση ; Αν ναι λειτουργεί αυτή με τα BT hands free ;

 

3) To ράδιο του έχει RDS ; Μπορεί να αποθηκεύσει σταθμούς ;

 

4) Η τηλεόραση πόσα κανάλια αποθηκεύει σε μνήμες ;

 

5) Παίζει mp3 σε καλή ποιότητα ; Υποστηρίζει ID3 tags ;

1.ypostirizei xeirokinita

2.oxi

3.oxi,nai

4.ola

5,den ksero(alla nomizo nai)

Link to comment
Share on other sites

1.ypostirizei xeirokinita

2.oxi

3.oxi,nai

4.ola

5,den ksero(alla nomizo nai)

 

Δεν υποστηρίζει φωνητικη κλήση ; ****το...Αυτό με χαλάει λίγο γιατί έχω στο αυτοκίνητο ένα BT hands free που με είχε βολέψει με το K850i με φωνητική κλήση... Τι να κάνουμε..Δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα... Αλλά ρε ****το φωνητική κλήση έχουν όλα τα κινητά πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει φωνητικη κλήση ; ****το...Αυτό με χαλάει λίγο γιατί έχω στο αυτοκίνητο ένα BT hands free που με είχε βολέψει με το K850i με φωνητική κλήση... Τι να κάνουμε..Δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα... Αλλά ρε ****το φωνητική κλήση έχουν όλα τα κινητά πλέον...

den exeis adiko file mou, alla etsi einai... p.x to SE k850 exei 350 euro peripou...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω και εγώ αυτό το κινητό.

Η αλήθεια είναι ότι θα έπρεπε να είχε ανοιχτό λειτουργικό.

Είναι όμως java τελικά; και αν είναι έχετε βρει εφαρμογές?

Επίσης με χαλάει που δεν μπορούμε να βάλουμε θέματα.

Κατά τα άλλα, είναι πανεύκολο σαν κινητό.

Μήπως ξέρετε εάν υπάρχει στο ίντερνετ κάποια "σουίτα" για σύνδεση με υπολογιστή;Υπάρχει πιθανότητα αναβάθμισης του λειτουργικού του;

Τελικά είναι 3G;Δεν έχω βρει ακόμα που μπορώ να χρησιμοποιήσω την μπροστινή κάμερα και σκέφτομαι μήπως είναι μούφα!!

 

Ωστόσο ρίχνω απίστευτο γέλιο με την μετάφραση των Ελληνικών που έχουν κάνει. Λέξεις του στυλ "εκδίδω, προαίρεση, ανταπόκριση, επιτεύχθει" κ.α. κάνουν το κινητό πολύ...μορφωμένο!!:p

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Mobile TV - Dual Sim με ελληνικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...