Jump to content

www.vodafone.gr


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν λάβουμε υποψιν το οτι κάθε τηλεφωνημα για επιβεβαίωση στοιχείων ενεργοποίησης του myaccount διαρκεί το πολύ 1 λεπτό, άρα 60 πελάτες ανα ώρα, βάλτε πόσους πελάτες εξυπηρετεί ένας υπάλληλος πλήρους απασχόλησης. Και ο υπάλληλος αυτός δεν πρέπει να δουλεύει στο 13830 (οταν είχα καλέσει εκεί μου είπαν πως δεν είναι το αρμόδιο τμήμα)...

Εγώ καταλαβαίνω πως το site είχε πολύ μεγαλύτερη απήχηση απ'όσο είχαν προβλέψει στη vodafone

 

Κάτι που σημαίνει ότι είναι απόλυτη η επιτυχία του site τους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από τόσο καιρό και ακόμα μια δουλεύει μια δεν δουλεύει η είσοδος στο my account...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο site και λειτουργικό αν και δεν είναι τίποτα το τόσο φοβερό από αισθητκής άποψης αλλά αφού και τα άλλα site της εταιρίας είναι στο ίδιο στυλ αναγκαστικά ακολουθήσαν την ίδια γραμμή. Κατα άλλα πάντως φαίνεται να έχει τα πάντα!:D
Link to comment
Share on other sites

Στελνουν καποιο μηνυμα με τον κωδικο προσβασης για εισοδο στο Myaccount?

Γιατι εμενα το μονο μηνυμα που ηρθε ειναι οτι 'Ο λογαριασμος μου αναβαθμιστηκε επιτυχως και οτι μπορω να μπω στο MyAccount μεσα απο το site'

Aλλα εφόσον δεν γνωριζω κωδικο πω να μπω???

Θα στειλουν και 2ο sms?

 

(Σημ: recovery password που προσπαθησα να κανω ,απλα ειπε οτι δεν υπαρχει το νουμερο μου στους εγγεγραμενους συνδρομητες)

 

 

EDIT: OK τελικα, μαλλον δεν ειχε ανανεωθει αμεσα το συστημα τους. To account recovery δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μεταφέρθηκα από την οτεnet στo ιδιόκτητο της tellas και για την ώρα είμαι ευχαριστημένος. Το μόνο που μου έλειψε ήταν η υπηρεσία της otenet να στέλνει δωρεάν sms στο κινητό μου όποτε δεχόμουν email στο λογαριασμό μου (και μάλιστα με δυνατότητα φίλτρων ώστε να στέλνει μήνυμα μόνο για email ορισμένων αποστολέων κ.ο.κ.)

 

Σήμερα διάβασα ότι η vodafone προσφέρει μια παρόμοια υπηρεσία, την οποία ονομάζει vodafone mail, με προϋπόθεση την εγγραφή του χρήστη στο My Account.

 

Οι ερωτήσεις μου.

 

Η υπηρεσία προϋποθέτει να έχουμε ενεργοποιημένο τον φωνητικό τηλεφωνητή?

 

Η ειδοποίηση για νέα email μέσω sms χρεώνεται ή είναι δωρεάν?

 

Υπάρχει δυνατότητα παραμετροποίησης των ειδοποιήσεων αυτών? (για παράδειγμα, ειδοποίηση με sms μόνο για συγκεκριμένους αποστολείς, όπως ανέφερα πιο πάνω)

 

Δίνεται στον χρήστη και επιπλέον εμαιλ με κατάληξη vodafone.gr , ή υπηρεσία λειτουργεί πάνω στο υπάρχον mail του?

 

Γενικά, τί πληρώνουμε για το Vodafone mail?

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραφτει στην υπηρεσια αυτη όταν ημουν χρηστης καρτοκινητου.Τωρα εχω συμβολαιο με το ιδιο νουμερο.Οταν συνδεομαι ομως στο myaccount με τον αριθμο του κινητου μου μου βγαζει υπηρεσιες καρτοκινητης κι οχι συνδεσης.Προσπαθησα να ξαναγραφτω αλλα με το ιδιο νουμερο δεν γινεται,ουτε εχει επιλογη στο να αλλαξω το γεγονος οτι επαψα να ειμαι χρηστης καρτοκινητου.Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλη μου, χρειάζεται να ζητήσεις απο την εξ.συνδρομητών 13830 να γίνει απενεργοποίηση/διαγραφή της παλιάς εγγραφής, στην συνέχεια να κάνεις νέα εγγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ έχω ενα email πχ navi55@yahoo.gr πώς μπορώ να το χρησιμοποιήσω ώστε να μου έρχονται μηνύματα κάθε φορά που λαμβάνω ένα mail? navi55@yahoo.gr.vodafone.gr?? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγγραφή στην υπηρεσία my account χθες το πρωί.. και σήμερα με πήραν τηλ για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία και να μου πουν οτι ενεργοποιήθηκε. Αλλά ενώ βάζω τα στοιχεία μου, μόλις πατάω είσοδος μου λέει οτι παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα... Το κάνει και σε άλλους αυτό ή έχει κάποιο πρόβλημα ο λογαριασμός μου? Πήρα τηλ στο cc και μου είπαν οτι είχε πρόβλημα η σελίδα και οτι τώρα είναι οκ. Αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται..
Link to comment
Share on other sites

pαρε ξανα τηλ. στο cc.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει πρόβλημα ο λογαριασμός μου. Με τα cc γενικότερα δεν τα πάω και πολύ καλά. Το μεσημέρι που είχα πάρει, μου είπαν οτι δεν μπορούν να δουν πότε έκανα την εγγραφή :mad:. Πάντως αύριο θα τους ξαναπάρω τηλ μήπως και βγάλω άκρη!
Link to comment
Share on other sites

σκέφτηκα να συμπληρώσω και εγώ την αγανάκτησή μου για την επανειλημμένη αδυναμία να μπω στο κωλο-vodafone mail μου... τι διάολο κάνουνε στην vodafone, παίζουνε???

 

Πριν ανανεωθεί (τρομάρα του) το site έμπαινα μια χαρα στο μαιλάκι μου, από τότε που το έκαναν my account είχα 3 φορές πρόβλημα, και μετά από κλήση στο 13830 και τις σχετικές αναμονές διορθώθηκε. Τώρα, πάλι τα ίδια, κάνω login, με βάζει στο myaccount αλλά δεν μου δείχνει τίποτα (εκτός από την αλλαγή στοιχείων και password). Κάνω υπομονή από χτες, μπας και φτιάξει.... και έχω και 3 ή 4 μαιλ που περιμένουν να τα διαβάσω...

 

Θα προσπαθήσω να βγάλω άκρη στο "ανανεωμένο" site μήπως και βρω που να στείλω ηλεκτρονικά τη διαμαρτυρία μου, γιατί αν ξαναπάρω το 13830 νομίζω θα παρεκτραπώ - και δεν μου φταίνε τα παιδιά στο cc, συν το γεγονός οτι θα μου κοστίσει ότι "γράψει" η κλήση + τον φόρο των 2,5Ε (έχω σύνδεση χωρίς πάγιο), μόνο και μόνο για να ξανα-ζητήσω να μου ξανα-διορθώσουν κάτι που με δική τους υπαιτιότητα ξανά-χάλασε!!!

 

Μήπως κάποιος έχει καμμιά πληροφορία πότε σκοπεύουν να σοβαρευτούνε και να λύσουν τα ρημαδοπροβλήματά τους??? Να ξέρω αν είναι να μην το εμπιστεύομαι καθόλου το κωλο-μαιλ τους και προφανώς να μην το προτείνω και σε κανένα κακομοίρη που θα νομίζει οτι δουλεύει κιόλας!!!

Α ρε παλιά Πάναφον, την μισή σου αξιοπιστία να είχανε θα ήταν η πρώτη εταιρία κινητής.....

Link to comment
Share on other sites

βιαστηκατε μου φαινεται να βγαλετε συμπερασμα για το site της vodafone! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μου βγάζει σφάλμα, με αναγνωρίζει αλλα η αριστερή μπάρα που έχει λινκς για vodfone mail, web sms κτλ απλά δεν υπάρχει... μονη επιλογή που έχω είναι για αλλαγή στοιχείων!

 

Χτες το βράδυ μου το έκανε από το pc του σπιτιού, σήμερα το πρωί από της δουλειάς.... και τωρα πριν λίγο που δοκίμασα απο το λαπτοπ, μπήκε κανονικότατα και γρηγορότατα.... τι να πει κανεις???? απλά δεν το εμπιστεύομαι πια για επικοινωνίες όπως παλιά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πρόσεξε κανείς οτι στο τμήμα "αγορές" ΟΛΕΣ οι συσκευές έχουν σήμανση *Μη Διαθέσιμο Απόθεμα ?
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε κανείς οτι στο τμήμα "αγορές" ΟΛΕΣ οι συσκευές έχουν σήμανση *Μη Διαθέσιμο Απόθεμα ?

Αλλάζουν τις αποθήκες τους και μέχρι την Τρίτη παρατείνονται οι χρόνοι παράδοσης -και προφανώς για να είναι και καλυμμένοι τα βγάζουν όλα out of stock.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...