Jump to content

Ράδιο Αρβύλα (Ant1)


hostolis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 5 months later...

Αυτός ο Κανάκης...μια ζωή...μαμάκας ήταν, ο μάγκας ο ενάντια στο κατεστημένο που $$%@ει και δέρνει, μετά από τους ΑΜΑΝ τον σιχάθηκα, αλλά τώρα με την υπόθεση με τον 15χρονο, ξεπέρασε τον εαυτό του.

Τέτοιο λαϊκισμό, ούτε ο Λαζόπουλος!

Τα πιστεύουν άραγε όλα αυτά ή απλά θέλουν να πάρουν τον κόσμο

με το μέρος τους.

Λέει λέει λέει...και έχει άλλους 3 από δίπλα απλά να συμφωνούν και να

κουνάν συγκαταβατικά το κεφάλι "ναι, έτσι είναι Αντώνη...", "πες τα Αντώνη...", "χα χα,καλό Αντώνη, έτσι ακριβώς".

 

Αυτό το υφάκι το "δε μπορώ να συγκρατηθώ", το "βάζω το κολλητό t-shirt, δείχνω τα μούσκουλα" και συγχρόνως βρίζω απογευματιάτικα (και όταν λέμε βρίζω, ΒΡΙΖΩ κανονικά, όχι μπιπ και ιστορίες) όποιον γουστάρω γιατί "έχω βγει έξω απο τα ρούχα μου"...

Ο Judge Dredd της ελληνικής τβ, ο έχω άποψη για τα πάντα και περνάω γραμμή, κρίνω και κατακρίνω όποιον γουστάρω. Τι δικαστές και βλακείες, εδώ, μπαμ μπαμ να γίνονται οι δουλειές, αναπαραγωγή κλισέ και να παίζουμε με το αίσθημα οργής των τηλεθεατών.

ΟΥΣΤ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Eμενα απο εκει περα μοναχα ο Σερβετας μου αρεσει,οι αλλοι απλως υπαρχουν.Ετυχε να τον γνωρισω μεσω ενος θειου μου τον Σερβετα,και πραγματικα δεν εχει καμια σχεση με τον Κανακη,ειναι ολα τα λεφτα ο τυπος.Ο Κανακης χτυπιεται,κατακρινει τους πολιτικους και ολα,και οταν του τυχει κατι,τρεχει να φωναξει τα βισματα του,κλεινοντας στοματα με χρηματα και αλλους τροπους.Ας μην παιζει τον λυπημενο με τα οσα εγιναν τωρα τελευταια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ο Σερβετας ειναι πολυ καλος για τηλεοραση, ανυπαρκτος για ραδιοφωνο(εκτος κ αν τον κανει μαθηματα κανενας ηχοληπτης πως χειριζονται λογο κ μουσικη).

ο Κανακης αντιπαθητικος.

ο Παναγιωτοπουλος πολυ εξυπνος, αλλά εχει κολληματα κ καποια αστεια του εχουν κρυωσει

ο Κουσης απλα αδιαφορος.

δε το βλεπω καθολου. δε μου κανει κλικ.

Link to comment
Share on other sites

ο Σερβετας ειναι πολυ καλος για τηλεοραση, ανυπαρκτος για ραδιοφωνο(εκτος κ αν τον κανει μαθηματα κανενας ηχοληπτης πως χειριζονται λογο κ μουσικη).

ο Κανακης αντιπαθητικος.

ο Παναγιωτοπουλος πολυ εξυπνος, αλλά εχει κολληματα κ καποια αστεια του εχουν κρυωσει

ο Κουσης απλα αδιαφορος.

δε το βλεπω καθολου. δε μου κανει κλικ.

 

Θα διαφωνήσω μόνο για τον Σερβετά. Είναι πολλά χρόνια στο ραδιόφωνο και δεν θα τον έλεγα ανύπαρκτο. Είναι ό,τι πρέπει τα πρωινά.

 

Επίσης ο Παναγιωτόπουλος πλέον είναι λίγο cult, αλλα έτσι τον γουστάρω :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Κανάκης...μια ζωή...μαμάκας ήταν, ο μάγκας ο ενάντια στο κατεστημένο που $$%@ει και δέρνει, μετά από τους ΑΜΑΝ τον σιχάθηκα, αλλά τώρα με την υπόθεση με τον 15χρονο, ξεπέρασε τον εαυτό του.

Τέτοιο λαϊκισμό, ούτε ο Λαζόπουλος!

Τα πιστεύουν άραγε όλα αυτά ή απλά θέλουν να πάρουν τον κόσμο

με το μέρος τους.

Λέει λέει λέει...και έχει άλλους 3 από δίπλα απλά να συμφωνούν και να

κουνάν συγκαταβατικά το κεφάλι "ναι, έτσι είναι Αντώνη...", "πες τα Αντώνη...", "χα χα,καλό Αντώνη, έτσι ακριβώς".

 

Αυτό το υφάκι το "δε μπορώ να συγκρατηθώ", το "βάζω το κολλητό t-shirt, δείχνω τα μούσκουλα" και συγχρόνως βρίζω απογευματιάτικα (και όταν λέμε βρίζω, ΒΡΙΖΩ κανονικά, όχι μπιπ και ιστορίες) όποιον γουστάρω γιατί "έχω βγει έξω απο τα ρούχα μου"...

Ο Judge Dredd της ελληνικής τβ, ο έχω άποψη για τα πάντα και περνάω γραμμή, κρίνω και κατακρίνω όποιον γουστάρω. Τι δικαστές και βλακείες, εδώ, μπαμ μπαμ να γίνονται οι δουλειές, αναπαραγωγή κλισέ και να παίζουμε με το αίσθημα οργής των τηλεθεατών.

ΟΥΣΤ! :mad:

Πες τα χρυσόστομε... Ειδικά το τριήμερο, μετά τη δολοφονία του μικρού, κυριολεκτικά έδωσαν ρέστα λαικισμού... Πραγματικά σκέτη αηδία....

Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομε... Ειδικά το τριήμερο, μετά τη δολοφονία του μικρού, κυριολεκτικά έδωσαν ρέστα λαικισμού... Πραγματικά σκέτη αηδία....

 

Παιδια δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο.ενω τις προηγ.εβδομαδες εβλεπα καποια απο τα βιντεακια και γελαγα τους σιχαθηκα εντελως τους τύπους αυτες τις μερες.Απόλυτη εκμεταλλευση του θεματος και αφορισμός των πάντων....

 

εννοειται οτι πλεον θα το αποφευγω...

 

Γενικα για τον Κανακη εχω ακουσει διαφορα περιεργα ....

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Κανάκης...μια ζωή...μαμάκας ήταν, ο μάγκας ο ενάντια στο κατεστημένο που $$%@ει και δέρνει, μετά από τους ΑΜΑΝ τον σιχάθηκα, αλλά τώρα με την υπόθεση με τον 15χρονο, ξεπέρασε τον εαυτό του.

Τέτοιο λαϊκισμό, ούτε ο Λαζόπουλος!

Τα πιστεύουν άραγε όλα αυτά ή απλά θέλουν να πάρουν τον κόσμο

με το μέρος τους.

Λέει λέει λέει...και έχει άλλους 3 από δίπλα απλά να συμφωνούν και να

κουνάν συγκαταβατικά το κεφάλι "ναι, έτσι είναι Αντώνη...", "πες τα Αντώνη...", "χα χα,καλό Αντώνη, έτσι ακριβώς".

 

Αυτό το υφάκι το "δε μπορώ να συγκρατηθώ", το "βάζω το κολλητό t-shirt, δείχνω τα μούσκουλα" και συγχρόνως βρίζω απογευματιάτικα (και όταν λέμε βρίζω, ΒΡΙΖΩ κανονικά, όχι μπιπ και ιστορίες) όποιον γουστάρω γιατί "έχω βγει έξω απο τα ρούχα μου"...

Ο Judge Dredd της ελληνικής τβ, ο έχω άποψη για τα πάντα και περνάω γραμμή, κρίνω και κατακρίνω όποιον γουστάρω. Τι δικαστές και βλακείες, εδώ, μπαμ μπαμ να γίνονται οι δουλειές, αναπαραγωγή κλισέ και να παίζουμε με το αίσθημα οργής των τηλεθεατών.

ΟΥΣΤ! :mad:

+1

τελείως τρόμπας ο τύπος

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως αν ο Κανακης δεν ειχε δικη του εταιρια παραγωγης,με τπτ δεν θα εβγαινε στην tv.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε τι κακο ειπε ο Κανακης;

επειδη καταλαβαινει την νεολεα;; κολλημενα ατομα...

παλι καλα που ειναι και αυτοι

 

μαλλον δεν ξερει κανεις σας τι θα πει εκμεταλλευση καποιου θεματος .....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μια χάρα τα έλεγε ο Κανάκης. Όπως είναι τα είπε.

 

Τα μόνα αρνητικά είναι τα εξής:

1) 5 μέρες τώρα έλεγε τα ίδια με διαφορετικά βίντεο. Δικαιολογημένα από την επικαιρότητα βέβαια

2) Είναι ο μόνος που μιλάει, οι άλλοι κάθονται και κοιτάνε ουσιαστικά

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Κανάκης...μια ζωή...μαμάκας ήταν, ο μάγκας ο ενάντια στο κατεστημένο που $$%@ει και δέρνει, μετά από τους ΑΜΑΝ τον σιχάθηκα, αλλά τώρα με την υπόθεση με τον 15χρονο, ξεπέρασε τον εαυτό του.

Τέτοιο λαϊκισμό, ούτε ο Λαζόπουλος!

Τα πιστεύουν άραγε όλα αυτά ή απλά θέλουν να πάρουν τον κόσμο

με το μέρος τους.

Λέει λέει λέει...και έχει άλλους 3 από δίπλα απλά να συμφωνούν και να

κουνάν συγκαταβατικά το κεφάλι "ναι, έτσι είναι Αντώνη...", "πες τα Αντώνη...", "χα χα,καλό Αντώνη, έτσι ακριβώς".

 

Αυτό το υφάκι το "δε μπορώ να συγκρατηθώ", το "βάζω το κολλητό t-shirt, δείχνω τα μούσκουλα" και συγχρόνως βρίζω απογευματιάτικα (και όταν λέμε βρίζω, ΒΡΙΖΩ κανονικά, όχι μπιπ και ιστορίες) όποιον γουστάρω γιατί "έχω βγει έξω απο τα ρούχα μου"...

Ο Judge Dredd της ελληνικής τβ, ο έχω άποψη για τα πάντα και περνάω γραμμή, κρίνω και κατακρίνω όποιον γουστάρω. Τι δικαστές και βλακείες, εδώ, μπαμ μπαμ να γίνονται οι δουλειές, αναπαραγωγή κλισέ και να παίζουμε με το αίσθημα οργής των τηλεθεατών.

ΟΥΣΤ! :mad:

 

 

Συνφωνώ και επαυξάνω.Ειδικά στην εκπομπή της Δευτέρας ήταν όλοι σκυφτοί και δεν μου έβγαζαν οτι το κάνουν επειδή το νιώθουν αλλά έτσι για να δείξουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε τι κακο ειπε ο Κανακης;

επειδη καταλαβαινει την νεολεα;; κολλημενα ατομα...

παλι καλα που ειναι και αυτοι

 

μαλλον δεν ξερει κανεις σας τι θα πει εκμεταλλευση καποιου θεματος .....

καλα κατσε να γινοτανε εκει που ειναι κανα σοβαρο επεισοδιο και να του καιγανε το στουντιο....και θα σου ελεγα εγω αν θα την καταλαβαινε...υποκριτης....

κανεις απο τους δημοσιογραφους δεν μας καταλαβαινει ολοι υποκριτες(πλην ελαχιστον εξαιρεσεων) ειναι και ολοι το κανουνε για τη φιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά διαφωνείτε με τις απόψεις που ακούστηκαν ή συγκεκριμένα με τον άνθρωπο που τις εξέφρασε (Κανάκη);
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου αρεσε η σταση του απεναντι στις καταστοφες των περιουσιων και το οτι τονιζε πως ο θανατος του παιδιου ειναι πολυ πιο πανω απο αυτα και οτι ουσιαστηκα πρεπει να αδιαφορησουμε για τις καταστροφες.Νταξει το παιδι σκοτωθηκε κατι που ειναι τραγικο αλλα καποιοι ανθρωποι χασαν τη δουλεια τους και τις περιουσιες τους χωρις να φταινε σε τιποτα.Μου την εδωσε που υποστιριξε αυτα τα ατομα που και καλα αντεδρασαν με αυτο που συνεβει.Οσο για το κλιμα της εκπομπης και τα βιντεακια τι θελατε να δειξουν?????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως άσχετα με τα γεγονότα των τελευταίων ημερών, ο Σερβετάς είναι η προσωποποίηση του χιούμορ. Μόνο να τον ακούσω να μιλάει και πεθαίνω στα γέλια. Ο Κανάκης δεν μου πολυκάνει γενικά αλλα είναι καλό δίδυμο με το Σερβετά γιατί του δίνει πατήματα για πλάκα, ο Παναγιωτόπουλος είναι η ήρεμη δύναμη που συμπαθώ χωρίς ιδιαίτερο λόγο, και ο άλλος που δεν ξέρω πως τον λένε με αφήνει αδιάφορο
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Κανάκης...μια ζωή...μαμάκας ήταν, ο μάγκας ο ενάντια στο κατεστημένο που $$%@ει και δέρνει, μετά από τους ΑΜΑΝ τον σιχάθηκα, αλλά τώρα με την υπόθεση με τον 15χρονο, ξεπέρασε τον εαυτό του.

Τέτοιο λαϊκισμό, ούτε ο Λαζόπουλος!

Τα πιστεύουν άραγε όλα αυτά ή απλά θέλουν να πάρουν τον κόσμο

με το μέρος τους.

Λέει λέει λέει...και έχει άλλους 3 από δίπλα απλά να συμφωνούν και να

κουνάν συγκαταβατικά το κεφάλι "ναι, έτσι είναι Αντώνη...", "πες τα Αντώνη...", "χα χα,καλό Αντώνη, έτσι ακριβώς".

 

Αυτό το υφάκι το "δε μπορώ να συγκρατηθώ", το "βάζω το κολλητό t-shirt, δείχνω τα μούσκουλα" και συγχρόνως βρίζω απογευματιάτικα (και όταν λέμε βρίζω, ΒΡΙΖΩ κανονικά, όχι μπιπ και ιστορίες) όποιον γουστάρω γιατί "έχω βγει έξω απο τα ρούχα μου"...

Ο Judge Dredd της ελληνικής τβ, ο έχω άποψη για τα πάντα και περνάω γραμμή, κρίνω και κατακρίνω όποιον γουστάρω. Τι δικαστές και βλακείες, εδώ, μπαμ μπαμ να γίνονται οι δουλειές, αναπαραγωγή κλισέ και να παίζουμε με το αίσθημα οργής των τηλεθεατών.

ΟΥΣΤ! :mad:

 

+1

resital vlakeias edwse aytos o typos meta ton thanato tou 15xronou,o epanastatis tis p@@@.

pistevw pws vlepoume enan melontiko politiko,tha to deite.

kai otan elega gi ayton ton typo kai tis mpourdes pou elege dimosia sto allo thema me ton thanato tou 15xronou,vgainane kai mou legane,kai oxi,kai den pianeis to vathy nohma aytwn pou leei kai den eipe oti einai thetikos me ti drasi tis katastrofis ksenis periousias kai kati tetoia!

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

ανεξαρτητως σχολιων περι της επικαιροτητας-δεν παρακολουθω την εκπομπη οποτε δεν ξερω τι ειπωθηκε και δεν με αφορα κιολας-

θα πω απλα πως για να κερδισεις το τηλεοπτικο κοινο ,εν προκειμενω την νεολαια, πρεπει και ο ιδιος να εισαι νεος

παλια που εκανε εκπομπες ο κανακης με παραρα,καλυβατση,μουτα στην ετ3-κομφουζιο- πηγαιναν εξαιρετικα καλα..

αργοτερα συνεχισαν την καλη πορεια και στο σταρ αλλα και στον αντ1 το διδυμο κανακης -καλυβατσης..

η κατρακυλα αρχισε λιγο αργοτερα.

πως μπορει ενας 40ρης που απλα ντυνεται σαν 20ρης να προσεγγισει ενα 16-17χρονο?οσο και να νεανιζει η διαφορα κανει μπαμ

http://s15.rimg.info/89e0b317e52c8df1865379a33ece53cf.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ανεξαρτητως σχολιων περι της επικαιροτητας-δεν παρακολουθω την εκπομπη οποτε δεν ξερω τι ειπωθηκε και δεν με αφορα κιολας-

θα πω απλα πως για να κερδισεις το τηλεοπτικο κοινο ,εν προκειμενω την νεολαια, πρεπει και ο ιδιος να εισαι νεος

παλια που εκανε εκπομπες ο κανακης με παραρα,καλυβατση,μουτα στην ετ3-κομφουζιο- πηγαιναν εξαιρετικα καλα..

αργοτερα συνεχισαν την καλη πορεια και στο σταρ αλλα και στον αντ1 το διδυμο κανακης -καλυβατσης..

η κατρακυλα αρχισε λιγο αργοτερα.

πως μπορει ενας 40ρης που απλα ντυνεται σαν 20ρης να προσεγγισει ενα 16-17χρονο?οσο και να νεανιζει η διαφορα κανει μπαμ

http://s15.rimg.info/89e0b317e52c8df1865379a33ece53cf.gif

 

ήταν είναι και θα είναι γελοίος!

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι,οτι εχει ο ιδιος την εντυπωση οτι ειναι τοσο ευχαριστος στο τηλεοπτικο κοινο.Μεγα λαθος!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ευχάριστο τον βρίσκω τον Κανάκη. Αν είναι μόνος του ο Σερβετάς, με αυτή τη φυσιογνωμία και αυτό το χαρακτήρα δε μπορείς να κάνεις σοβαρή εκπομπή.

Πάντα, ο Κανάκης ήταν ο οργανωτής, ο σκηνοθέτης, ο συγγραφέας και ο χαρακτήρας που ισοροπούσε τη θεότρελλη ομάδα των ΑΜΑΝ.

 

Ο καλυβάτσης είναι συνέχεια στην τσίτα. Έχει πέσει στη χύτρα με τα έξτασι. Αφού παλιά, στη Γαλατία τον φώναζαν εξτασίξ!

Ο Σερβετάς, 4 κουβέντες θα πεί, οι 2 είναι αστεία που σε κάνουν να κλαίς από το γέλιο και η 3 είναι η γιαγιά!

Ο Κανάκης ήταν αυτός που ισοροπούσε τα πράγματα με την δήθεν και μετά από πολύ προσπάθεια, σοβαρότητα του.

 

Αν και όλοι αγαπήσαμε αυτούς που μας κάνουν να λιώνουμε, ούτε ο Γιάννης ο όμορφος, ούτε ο μπουλάς με τον Καλυβά δεν βλέπω να έχει επιτυχία, και αυτό γιατί χάθηκε η μαγεία, το συστατικό που έβγαινε και από τους 3.

Κάτι που σιγοχάνονταν ούτος ή άλλως καθώς μεγάλωναν και πατούσαν τα 40.

 

Και μη ξεχνάτε πως άλλο ραδιόφωνο, άλλο τηλεόραση. Είναι η μέρα με τη νύχτα.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πάντα, ο Κανάκης ήταν ο οργανωτής, ο σκηνοθέτης, ο συγγραφέας και ο χαρακτήρας που ισοροπούσε τη θεότρελλη ομάδα των ΑΜΑΝ.

Αυτός που έχει τα λεφτά είναι βασικά.:!:

Link to comment
Share on other sites

είναι απλά αντιπαθητικός οι άλλοι ήταν πάντα όλα τα λεφτά αυτός απλά λέει τις σοβαροφανείς βλακείες του ως συνήθως
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον johner.Αν δεν ειχε λεφτα και δικη του εταιρια παραγωγης,δεν θα τον εδειχνε η tv.Πραγματικα ομως οταν κανανε την εκπομπη ΑΜΑΝ,ηταν τρομεροι ολοι τους.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είδα πριν ένα μήνα και από τότε τους παρακολουθώ, αυτή την στιγμή νομίζω ότι είναι από τις ελάχιστες τηλεοπτικές εκπομπές (μαζί με την Ελληνοφρένια στο ΣΚΑΙ) που κάνουν γενική αντιπολίτευση (επιτυχημένη για εμένα) προς κάθε κατεύθυνση.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...