Jump to content

Ράδιο Αρβύλα (Ant1)


hostolis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, το «Όλα είναι ΝΑ» ήταν, το θυμάμαι όταν πήγαινα λύκειο (ή γυμνάσιο;) που έπαιρνε τους δρόμους και μιλούσε με τον κόσμο.

Να προσθέσω επίσης πως μου τη σπάει λίγο που ο Παναγιωτόπουλος και ο Κιούσης πετάνε κορυφαίες ατάκες αλλα περνάνε στο ντούκου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το «Όλα είναι ΝΑ» ήταν, το θυμάμαι όταν πήγαινα λύκειο (ή γυμνάσιο;) που έπαιρνε τους δρόμους και μιλούσε με τον κόσμο.

Να προσθέσω επίσης πως μου τη σπάει λίγο που ο Παναγιωτόπουλος και ο Κιούσης πετάνε κορυφαίες ατάκες αλλα περνάνε στο ντούκου...

 

 

Κακά τα ψέμματα, ο Παναγιωτόπουλος αδικείται κατάφορα από το συγκεκριμένο concept της εκπομπής.

Έχουμε εμφανή δείγματα του τι είναι ικανός να κάνει στην τηλεόραση.

 

Τον Κιούση δεν τον ξέρω.

 

Ο Σερβετάς μου είναι ακόμα συμπαθέστατος (..."αχ Κώστα-χώσταααα...":lol::lol::lol:).

Στο "Όλα είναι ΝΑ" μου είχε κάνει εντύπωση το ότι ήταν λιτή ως παραγωγή αλλά είχε φοβερό χιούμορ και την παρακολουθούσα με πολύ μεγάλη ευχαρίστηση. Η συμπαρουσιάστριά του Δήμητρα Τζαγαδούρα δε λεγόταν???

Νομίζω τώρα είναι στο ειδησεογραφικό τμήμα της ΕΤ3. ;)

 

Με τον Κανάκη δεν την παλεύω πλέον. :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@panoz75 η συμπαρουσιάστριά του ήταν η Αναστασία Τελιανίδου που είναι τώρα ρεπόρτερ του star στη Θεσσαλονίκη.Την θυμάμαι και εγώ την εκπομπή αυτή απο την αποχή που ήμουν γυμνασιόπαιδο.Έβγαζε χοντρό γέλιο αφού σχολίαζε απόψεις των περαστικών στους δρόμους της πόλης.Για το ράδιο αρβύλα εχω να πω πως ναι ο Κανάκης είναι καλός διαχειριστής του λόγου,αλλά δεν πρέπει να το δείχνει συνέχεια.Ο skylos αδικείται,άσε που όταν λέει κάτι(σπάνια)ο Κανάκης συνεχίζει στρεφόμενος στους άλλους δύο.Τον Κιούση ειλικρινά τόσα χρόνια μόνο στους τίτλους των αμαν τον διάβαζα,δεν τον είχα ακούσει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

η εκπομπη του Σερβετα ηταν μακραν η καλυτερη ολων των εποχων στη πολη.

κ ειχε δομη(τα νεα με το καζανακι, τον ξαδερφο, τα ρεπορταζ στη ναβαρινου) οπως ειχε κανει κ εναν μαραθωνιο για την Ιμβρο κ τη Τενεδο, οπως ειχε κ τους ανεκδοταδες(ενας απο αυτους κ ο Δελιος)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως κι εμένα άρχισε να με εκνευρίζει ο τηλεοπτικός Κανάκης με την πολυλογία. Στο ραδιόφωνο όμως έχει άλλη χάρη.

Επίσης θα συμφωνήσω με τον Bayern7 για το χιούμορ του Παναγιωτόπουλου (dithenanekdota.blogspot.com :P)

Ανέκδοτα με λογοπαίγνια τύπου Σεφερλή δηλαδή. No thanks :p

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι τύποι στην εκπομπή βγάζουν αρκετό γέλιο...Σε ορισμένα σημεία μάλιστα, με έκαναν να θυμηθώ αξέχαστες στιγμές των ΑΜΑΝ...!!!! Κορυφαία μορφή, εννοείται, ο σκύλος...:lol::lol:
Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Καθομαι και την βλεπω τωρα, δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει,δεν ειναι οι ανθρωποι για ζωντανο , μιλαει συνεχεια ολοι μαζι , και λενε οτι να ναι,μπας και βγει κανενα γέλιο.

 

Μια κουβεντα μεταξυ τους ειναι περισσοτερο πιστευω αυτη η εκπομπη , που δεν εχει κατι αξιολογο να μας πει.

 

Αν δεν υπαρχει κειμενο φαινεται το κενο.

 

Δεν την βλεπω να κραταει και πολυ.ο Αντ1 δεν εχει υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν την βλεπω να κραταει και πολυ.ο Αντ1 δεν εχει υπομονη.

 

ναι γιατι εχει κανει κατα τα αλλα καταπληκτικες επιλογες και θα του φταιξει αυτη η εκπομπη!!!;);):lol::lol:

και παλι καλα που του κανει και κανα 15% σε αυτη την ωρα... ευχαριστημενοι να ειναι στον αντενα, γιατι δεν νομιζω οτι εχουν πληρωσει κατι για αυτη την εκπομπη...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

επειδη ημουν χτες σπιτι το ειδα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα καθε μερα ετσι ειναι με βιντεακια και χαζολόι?
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Η χθεσινή εκπομπή ήταν πολύ χαλαρή, μαζέψαν τα απεσταλένα των ακροατών του ραδιοφώνου και των τηλεθεατών της τηλεόρασης και δείξαν μερικά. Δεν είναι έτσι πάντα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η χθεσινή εκπομπή ήταν πολύ χαλαρή, μαζέψαν τα απεσταλένα των ακροατών του ραδιοφώνου και των τηλεθεατών της τηλεόρασης και δείξαν μερικά. Δεν είναι έτσι πάντα.
και μη σου πω οτι η χθεσινη απ'οσο αντεξα να δω....ηταν κ απο τις καλυτερες(κ δεν κανω πλακα!!):)

 

αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι χθες πηγανε ερκετα καλα με Μ.Ο 17.3% σε μια περιεργη ημερα λογω του οτι η τηλεθεατες εχουν γυρισει τη πλατη στην t.v μερες που ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, από την πατάτα του ΜΕGA πάντως, προτιμώ το παρεάκι του Αντ1... Στο "Μια στιγμή δυο ζωές", αν κάτσει κάποιος και παρακολουθήσει τι γίνεται, θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο...!
Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, από την πατάτα του ΜΕGA πάντως, προτιμώ το παρεάκι του Αντ1... Στο "Μια στιγμή δυο ζωές", αν κάτσει κάποιος και παρακολουθήσει τι γίνεται, θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο...!

 

Το "Μια στιγμή δυο ζωές" είναι αστεία σειρά.. Άστα να πάνε!

Ο Κανάκης πάντως είναι πολύ μακριά από την εποχή των ΑΜΑΝ.. Περασμένα μεγαλεία..

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις κριτική πάνω στα γεγονότα της καθημερινότητας υπάρχουν βασικά δύο τρόποι: ή το κάνεις με τη διακωμώδηση ή το κάνεις με σοβαρό τρόπο.

Ο πρώτος τρόπος ήταν ο τρόπος του ΑΜΑΝ. Πρόσφατα ο Κανάκης ανακάλυψε το δεύτερο τρόπο, ο οποίος προφανώς δεν του βγαίνει.

 

Γι' αυτό και έχει χαλάσει το γλυκό. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλα τα εχετε χασει τελειως

καθεστε και συγρινετε το Ράδιο Αρβύλα με το αμαν

 

το Ράδιο Αρβύλα ειναι ζωντανη καθημερινη εκπομπη

αλλωστε το ειχε πει και ο Σερβετάς οτι δεν μπορουμε να τα συγρινουμε αυτα τα δυο γιατι οταν εκαναν το αμαν την ιδια ατακα την ελεγαν πολλες φορες μεχρι να βγει καλη

 

η το συγρινετε με το λαζοπουλος που απλως καθονταν και διαβαζε ενα κειμενο

και η αλλη απο κατω σα χαζη χειροκροτουσαν καθε τρεις και λιγο

 

το Ράδιο Αρβύλα δεν εχει σκοπο να σε κανει συναιχεια να πεφτεις κατω απο γελιο σκοπο εχει το χαβαλε οπως θα εκανες με την παρεα σου δεν μπορει απο την αρχη μεχρι το τελος να εχει γελιο

 

παντως δεν θα διαφωνησω στο οτι ο κανακης το εχει παρει λιγο πανω του και στην τηλεοραση και στο ραδιοφωνο ασε που αυτα που λεει δεν εχουν τοσο πλακα

 

εμενα συμπαθεια μου ειναι ο σερβετας παραμενει ετσι οπως ηταν παντα

και αμα δεν ηταν αυτος σιγα μην του εβλεπα

 

οσο

για τους αλλους δυο μια χαρα ειναι συν που ο Παναγιωτόπουλος εχει και πλακα και βαζει ωραια τραγουδια

Link to comment
Share on other sites

καλα τα εχετε χασει τελειως

καθεστε και συγρινετε το Ράδιο Αρβύλα με το αμαν

 

το Ράδιο Αρβύλα ειναι ζωντανη καθημερινη εκπομπη

αλλωστε το ειχε πει και ο Σερβετάς οτι δεν μπορουμε να τα συγρινουμε αυτα τα δυο γιατι οταν εκαναν το αμαν την ιδια ατακα την ελεγαν πολλες φορες μεχρι να βγει καλη

 

η το συγρινετε με το λαζοπουλος που απλως καθονταν και διαβαζε ενα κειμενο

και η αλλη απο κατω σα χαζη χειροκροτουσαν καθε τρεις και λιγο

 

το Ράδιο Αρβύλα δεν εχει σκοπο να σε κανει συναιχεια να πεφτεις κατω απο γελιο σκοπο εχει το χαβαλε οπως θα εκανες με την παρεα σου δεν μπορει απο την αρχη μεχρι το τελος να εχει γελιο

 

παντως δεν θα διαφωνησω στο οτι ο κανακης το εχει παρει λιγο πανω του και στην τηλεοραση και στο ραδιοφωνο ασε που αυτα που λεει δεν εχουν τοσο πλακα

 

εμενα συμπαθεια μου ειναι ο σερβετας παραμενει ετσι οπως ηταν παντα

και αμα δεν ηταν αυτος σιγα μην του εβλεπα

 

οσο

για τους αλλους δυο μια χαρα ειναι συν που ο Παναγιωτόπουλος εχει και πλακα και βαζει ωραια τραγουδια

Ο λαζοπουλος καθοταν κ διαβαζε "ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ"????:blink:"Κ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΣΑΝ ΣΑΝ ΧΑΖΟΙ"???????εδω απλα μπορω να βαλω τα γελια:lol::lol:αν ηταν τοοοοοοοοοσοαπλο αυτην τη στιγμη ολοι θα κανανε σατυρα............εισαι τελειως λαθος σε αυτο!ακομη κ οι ορκισμενοι "εχθροι" του αναγνωριζουν ανεξαρτητα με το αν τους αρεσει η σατιρα που κανει οτι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ εχει ταλεντο ο εν λογω κυριος!

Link to comment
Share on other sites

Ο λαζοπουλος καθοταν κ διαβαζε "ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ"????:blink:"Κ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΣΑΝ ΣΑΝ ΧΑΖΟΙ"???????εδω απλα μπορω να βαλω τα γελια

 

1)Χαιρομαι που σε κανω να γελας

 

2)Με αυτα που ειπα ηθελα να δειξω οτι ο λαζοπουλος αυτα που ελεγε τα ειχε ετοιμασεις και μελετηση απο πριν ενο στο Ράδιο Αρβύλα τα λενε εκεινη την στιγμη οποτε καποια θα ειναι ωραια και καποια οχι

 

3)ο λαζπουλος παρουσιαζει αυτη την εκμπομπη εδω και 3 χρονια και μονο φετος ειχε τοσο τηλεθεαση τα προηγουμενα 3 χρονια γιατι δεν ακουγα για το ταλεντο του και επισης τα video ηταν αυτα που ειχαν γελιο και οχι αυτα που ελεγαν

 

και οσο για το οτι ολοι αναγνωριζαν το ταλεντο του εχω να πω μονο ενα: αν δεν ειχε την τηλεθεαση αυτη κανενας δεν θα ασχολιοταν μαζι του οπως γινονταν και τοσα χρονια

 

4)και για το την ειπα ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΣΑΝ ΣΑΝ ΧΑΖΟΙ

επειδή μάλλον πήγες από εκεί και παρεξηγήθηκες με αυτό που είπα

ζήτω συγγνώμη:(

Link to comment
Share on other sites

3)ο λαζπουλος παρουσιαζει αυτη την εκμπομπη εδω και 3 χρονια και μονο φετος ειχε τοσο τηλεθεαση τα προηγουμενα 3 χρονια γιατι δεν ακουγα για το ταλεντο του και επισης τα video ηταν αυτα που ειχαν γελιο και οχι αυτα που ελεγαν

Εδώ έχεις δίκιο. Έπαιρνε τηλ τον Μάκη και έκλαιγε που δεν τον έβλεπε κανένας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν την είδα την εκπομπή, αλλά αν όντως είχε αυτό το θέμα, απλά συμπληρώνει την εικόνα που είχα για τα άτομα αυτά, ειδικά τον Κανάκη. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...