Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα καλη χρονια σε ολους

πηρα και εγω το touch pro και εχω το εξης προβλημα

στο πληκτρολογιο δεν μπορω να γραψω ελληνικα

το πηρα απο wind δεν εχει αυτοκολλητα της ace hellas

δοκιμασα και το aekmap αλλα τιποτα

υπαρχει τροπος να φτιαχτει η να το γυρισω πισω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα στα εγκατεστημένα προγράμματα μου εμφανίζεται, έχει δύο εγγραφές, Windows Mobile Device Center και Windows Mobile Device Center Driver Update. Κάτι αντίστοιχο πρέπει να σου εμφανίζει και σένα στο "Προγράμματα & Δυνατότητες" στον Πίνακα Ελέγχου. Από εκεί μπορείς να τα απεγκαταστήσεις. Πάντως έτσι κι αλλιώς κατά την εγκατάσταση μιας νέας έκδοσης λογικά σβήνει την προηγούμενη.

 

Την έβαλες την τελευταία?

Sorry gia ta greeklish, alla eimai se pc me pou bootara me pendrive linux, giati ta epaixe to pcaki.

 

Kalhmera se olous.

 

File niko to xana ekana alla..... tipota!!! Vassika apoti exo katalavei einai suxno fainomeno auto pou exei sumvei se emena giati psaxnontas toso kairo sto google, exo vrei polla thematakia... parola auta!!!! tipota!!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη χρονια σε ολους

πηρα και εγω το touch pro και εχω το εξης προβλημα

στο πληκτρολογιο δεν μπορω να γραψω ελληνικα

το πηρα απο wind δεν εχει αυτοκολλητα της ace hellas

δοκιμασα και το aekmap αλλα τιποτα

υπαρχει τροπος να φτιαχτει η να το γυρισω πισω

 

Το μενου ειναι στα ελληνικα η στα αγγλικα;

Δηλαδη λεει start η εναρξη;

Link to comment
Share on other sites

στα ελληνικα

 

Δυστυχώς στις ελληνικές συσκευές, σε αντίθεση με τις αγγλικές, η αλλαγή στο φυσικό πληκτρολόγιο από αγγλικά σε ελληνικά και ανάποδα είναι δύσκολη.

 

Η αλλαγή από αγγλικά σε ελληνικά γίνεται πατώντας FN+Space+b+b

 

Από ελληνικά σε αγγλικά γίνεται πατώντας FN+Space και μετά να επιλέγεις γλώσσα.

 

Αλλά μάλλον θα μπορείς να βάλεις και το AEKmap όπως και στις αγγλικές συσκευές.

 

Δες και εδώ.

 

...

Vassika apoti exo katalavei einai suxno fainomeno auto pou exei sumvei se emena giati psaxnontas toso kairo sto google, exo vrei polla thematakia... parola auta!!!! tipota!!!!

 

Ναι απ' ότι φαίνεται γενικά η σύνδεση ActiveSync δεν είναι απροβλημάτιστη, ειδικά στα Vista.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στις ελληνικές συσκευές, σε αντίθεση με τις αγγλικές, η αλλαγή στο φυσικό πληκτρολόγιο από αγγλικά σε ελληνικά και ανάποδα είναι δύσκολη.

 

Η αλλαγή από αγγλικά σε ελληνικά γίνεται πατώντας FN+Space+b+b

 

Από ελληνικά σε αγγλικά γίνεται πατώντας FN+Space και μετά να επιλέγεις γλώσσα.

 

Αλλά μάλλον θα μπορείς να βάλεις και το AEKmap όπως και στις αγγλικές συσκευές.

 

Δες και εδώ.

 

οχι δε κανει τιποτα. Το AEKmap το εχω βαλει χωρις αποτελεσμα

σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

...

Το AEKmap το εχω βαλει χωρις αποτελεσμα

...

 

Τρέξε το AekmapSettings.exe που υπάρχει μέσα στον φάκελο του AEKmap, και βάλε όποιο συνδυασμό θες για να αλλάζει το πληκτρολόγιο. Επιβεβαίωσε ότι φορτώνεται κατά την εκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το AekmapSettings.exe που υπάρχει μέσα στον φάκελο του AEKmap, και βάλε όποιο συνδυασμό θες για να αλλάζει το πληκτρολόγιο. Επιβεβαίωσε ότι φορτώνεται κατά την εκκίνηση.

 

σε ευχαριστω παρα πολυ δουλευει να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ δουλευει να εισαι καλα

 

Παντως αφου η συσκευη σου ειναι ελληνικη θα επρεπε να γυρναει σε ελληνικα το πληκτρολογιο...

Δεν δοκιμαζεις κανα hard reset;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα & καλή χρονιά,

 

προ ημερων παραγγειλα κι εγω το touch prο από το ελληνικό expansys

αλλά δεν υπήρχε διθέσιμο το κινητο και 2 αξεσουάρ. Έτσι στην εξέλιξη μου αναφέρει πως το ενα αξεσουαρ θελει 1-2 μέρες το άλλο 8 μέρεσ (ενώ μέχρι χτες έλεγε 4) και το κινητό αναφέρει πως διατίθεται κατόπιν παραγγελίας.

 

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω, μις και πολοί έχουν αγοράσει από expansys τι γινεται με τις κατθστερήσεις. Θα έχω το κινητό σε 10 μέρες ή θα περιμένω για πολύ καιρό?

 

Ευτυχώς τα παρήγγειλα με αντικαταβολή και αν αργησουν πολύ θα το πάρω από ελλάδα (εστς και με τη διαφορά στην τιμή και τα ελληνικα windows).

Link to comment
Share on other sites

Νικο σε ςυχαριστώ για την βοήθεια που μου έδινες, τελικά το βρήκα το πρόβλημα.
http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

 

Εδω και αρκετες μερες χωρις ποστ μιας και ολα κυλαν απροβληματιστα (φτου φτου).

 

Ενα παραπονο (μικρο) ειναι αυτο με τις "κατα λαθος" κλησεις... Χτυπα το κινητο! Απαντω με το Bluetooth και μετα τερματιζω τη συνομιλια. Μετα απο λιγο (και παρολο που το κινητο ΔΕΝ εχει βγει απο τη θηκη) κανω κληση σε διαφορες επαφες...

 

Τι εχω δοκιμασει; Με παρατεταμενο πατημα του κουμπιου για το τερματισμο της κλησεις το τηλεφωνο "κλειδωνει". Μα οταν εχω εισερχομενη κληση τοτε αυτοματα ξεκλειδωνει και εκει γινεται το "κακο".

 

Τι μπορουμε να κανουμε για αυτο το προβλημα;

 

Σας ευχαριστω!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το touch pro εχει επιλογη να βλεπεις την οθονη οριζοντια χωρις να ανοιγει το πληκτρολογιο????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το touch pro εχει επιλογη να βλεπεις την οθονη οριζοντια χωρις να ανοιγει το πληκτρολογιο????

 

Σε συγκεκριμενες εφαρμογες (opera, φωτογραφιες, βιντεο) και αμα θες προσθετεις σε ποιες εφαρμογες θελεις να γυριζει απο το registry...

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκεκριμενες εφαρμογες (opera, φωτογραφιες, βιντεο) και αμα θες προσθετεις σε ποιες εφαρμογες θελεις να γυριζει απο το registry...

 

Βασικα μονο οταν δουλευω το destinator θελω να το γυρίζω.

Χρειαζομαι registry editor??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ψάχνοντας για κανένα καλύτερο lock στο Touch Pro έπεσα πάνω στο S2U2.

 

Παρόλα αυτά εγώ θέλω μόνο το slide to unlock function. Με λίγα λόγια δε με ενδιαφέρει το υπόλοιπο (άχαρο σύμφωνα με την προσωπική μου αισθητική) skin.

 

Οπότε here comes the question:

 

Υπάρχει κάπου μόνο το slider για το unlock χωρίς να χρειαστεί να αλλάξει το skin του τηλεφώνου? Υπάρχει το tPRO™ v0.1.0 for S2U2, αλλά δεν με ενδιαφέρει γιατί έρχεται με το S2U2 το οποίο δεν θέλω...

 

Any ideas?

 

Ευχαριστώ παίδες... :D

Link to comment
Share on other sites

...

Μα οταν εχω εισερχομενη κληση τοτε αυτοματα ξεκλειδωνει και εκει γινεται το "κακο".

 

Τι μπορουμε να κανουμε για αυτο το προβλημα;

 

Δοκίμασε μήπως σου κάνει κάποιο από αυτά:

Answerkeys Disabler

SensorLock

 

Μια άλλη λύση είναι το Slide to answer/ignore που έχει το HD. Μπορείς να βάλεις την ROMeOS² 1.60.2 που το έχει.

 

 

@tron13:

Πώς το έφτιαξες τελικά?

Link to comment
Share on other sites

...

Μια άλλη λύση είναι το Slide to answer/ignore που έχει το HD. Μπορείς να βάλεις την ROMeOS² 1.60.2 που το έχει.

 

Μπορείς να βάλεις μόνο το cab σε οποιαδήποτε rom. Περισσότερα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=466519

 

Εγώ το είχα βάλει σαν cab στην αρχή αλλά τώρα είναι ενσωματωμένο στην rom που έχω περάσει (Lantis).

 

Εσωκλείονται φωτό... :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

1ον. γνωρίζει κάποιος φίλος να μου πει κάποιον τρόπο, ώστε να μην απενεργοποιήτε το wifi, όταν "σβήνει" η συσκευή μετά από 2 λεπτά;

 

2ον. Με ποιον τρόπο μπορούμε να κάνουμε synch το activesync μέσω wifi;

 

Θενκσ!!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.

Κάτι σε overclock/cpu scaler έχει ακουστεί;

Ευχαριστώ

 

Βάλε cooked rom. Δεν χρειάζεται πρόγραμμα. Πάει σφαίρα.

 

Καλησπέρα,

 

1ον. γνωρίζει κάποιος φίλος να μου πει κάποιον τρόπο, ώστε να μην απενεργοποιήτε το wifi, όταν "σβήνει" η συσκευή μετά από 2 λεπτά;

 

2ον. Με ποιον τρόπο μπορούμε να κάνουμε synch το activesync μέσω wifi;

 

Θενκσ!!!!

 

1. Κάπου είδα ότι υπάρχει ρύθμιση αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς. Ψάξε στα Settings. Αλλιώς Advanced Cofig. Είμαι 99% σίγουρος ότι εκεί υπάρχει ρύθμιση. Πάντως καλό είναι που κλείνει γιατί το wi fi τρώει ένα σκασμό μπαταρία και σίγουρα κάποια στιγμή θα το ξεχάσεις ανοιχτό.

 

2. Στα WM6 ή Micro...slot αφαίρεσε αυτή τη συνατότητα. Ρίξε όμως μια ματιά στο σχετικό θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=22632

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

freco σ΄ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντησή σου αλλά προτιμώ κάτι σε πρόγραμμα.

Ίσα που έχω αρχίσει να το στρώνω οπότε καταλαβαίνεις...

 

Έτσι το ερώτημά μου παραμένει.

Ξέρουμε κάποιο overclocking/cpu scaling πρόγραμμα που να δουλεύει σωστά με το Touch pro;

 

Ακόμη θα ήθελα να πρόσθέσω ένα ερώτημα.

Υπάρχει τρόπος να έχω συντόμευση στο οθόνη κάποιο πρόγραμμα που δεν έχει γίνει εγκατασταθεί;

Link to comment
Share on other sites

...

Ακόμη θα ήθελα να πρόσθέσω ένα ερώτημα.

Υπάρχει τρόπος να έχω συντόμευση στο οθόνη κάποιο πρόγραμμα που δεν έχει γίνει εγκατασταθεί;

 

1.Η μια λύση είναι με τον explorer πατώντας με την γραφίδα πάνω κάνεις αντιγραφή, μετά πας \Windows\Start Menu\Programs , μετά στο soft key "Menu" Επικόλληση Συντόμευσης.

 

2.Η άλλη λύση είναι με τον Resco Explorer πατώντας με την γραφίδα πάνω, κάνεις αποστολή στο start menu σαν συντόμευση.

 

Έτσι θα το έχεις στα προγράμματα και διαθέσιμο σε όλα τα προγράμματα launchers (manila, iLauncher, Tray Launch κλπ).

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...