Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω οτι πολυ το κουραζεις το θεμα! Tο vnp και το expansys ειναι ακρως αξιοπιστα. Μην το σκεφτεσε αλλο τζαμπα κουραζεσε!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε αυτό έχεις δίκιο...:O:O:O

 

Όχι να το κουράσεις, καταναλωτής είσαι.

 

Απλά εφόσον υπάρχει η επίσημη αντιπροσωπία στην Ελλάδα τότε όλοι εκεί θα απευθυνθούν. Και στο VNP να γυρίσεις την συσκευή, αφού έχεις απόδειξη αγοράς, εκεί θα την στείλουν. Δεν θα επέμβουν οι ίδιοι.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ησυχια ρε παιδια!Που εχετε παει ολοι; Μονο εγω καθομαι σπιτι μονος μου; κλαψ κλαψ!! :p
Link to comment
Share on other sites

...

πάρτε ένα fix για την ταχύτητα του pda. όντως λειτουργεί και το κάνει λίγο γρηγορότερο

 

What you need to do:

 

1. Install NetCF3.5 on your ppc.

2. Open a registry editor, I use Reso Regsitry Editor

3. Goto HKLM\Software\Microsoft\.NETCompactFramework (this is usually the first entry

4. When you open this you'll see all the .NET installed version change the DWORD value of 2.0.7045.00 from 1 to 0

5. Chang ethe DWORD value of 3.5.7283.00 from 0 to 1.

6. Reboot

 

δουλεύει.

 

Έκανα αυτήν την αλλαγή, αλλά δεν φαίνεται να είναι γρηγορότερο. Ίσως να είναι και πιο αργό. Έχετε κάποιο πρόγραμμα για benchmarking?

Link to comment
Share on other sites

 

...

 

ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ

 

Το δικαίωμα υπαναχώρησης;)

 

Θεμελιώδης είναι η διάταξη της παρ. 10 του άρθρου 4 του Ν. 2251/1994, κατά την οποία ο Καταναλωτής έχει το δικαίωμα να υπαναχωρήσει αναιτιολόγητα εντός ελάχιστης προθεσμίας δέκα εργάσιμων ημερών από την παραλαβή του αγαθού ή της υπηρεσίας, επιστρέφοντας το αγαθό στην αρχική του κατάσταση.

 

...

 

 

Το δικαίωμα υπαναχώρησης ισχύει σε όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση. Στο expansys μπορείς να το επιστρέψεις εντός 14 εργασίμων ημερών.

 

Αλλά μην ανησυχείς, είναι ωραία συσκευή, δε νομίζω να θες να την επιστρέψεις.

 

Τον VNP την έχει €670. Εγώ θα την έπαιρνα από το expansys, όπου με εκπτωτικό κουπόνι η τελική τιμή με τα μεταφορικά βγαίνει €646. Η αποστολή είναι με DHL, σε δυο μέρες θα το έχεις.

 

Θυμίζω τα εκπτωτικά κουπόνια:

 

FRX4547 €5 (ανεξαρτήτως ύψους αγορών)

FRX4548 5% (ανεξαρτήτως ύψους αγορών)

FRX4549 €15 (για αγορές >€300)

FRX4610 €25 (για αγορές >€500)

FRX4611 €35 (για αγορές >€700)

FRX4612 €50 (για αγορές >€1000)

 

Αν πάρεις μόνο το Pro (€655 + € 17.8 ταχυδρομικά = € 673) χρησιμοποίησε τον κωδικό FRX4548 για έκπτωση €27, τελικό κόστος €646.

 

Οι ευρωπαϊκές συσκευές καλύπτονται από την ACE για θέματα hardware.

 

Μια μικρή διαφορά στην κάλυψη είναι ότι στις δικές της καλύπτει έστω και ένα καμμένο πίξελ ενώ στις άλλες θέλει τρία.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς. 'Η απλά κατεβάζεις κάποιο από τα προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά. Πάρε πρώτα ένα καλό backup και μετά ξεκίνα.

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει backup τις ρυθμίσεις για να τις επαναφέρουμε μετά από hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει backup τις ρυθμίσεις για να τις επαναφέρουμε μετά από hard reset?

 

Παρα πολυ καλη ερωτηση!!!Aν ναι το θελω και εγω!

Link to comment
Share on other sites

Το δικαίωμα υπαναχώρησης ισχύει σε όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση. Στο expansys μπορείς να το επιστρέψεις εντός 14 εργασίμων ημερών.

 

Αλλά μην ανησυχείς, είναι ωραία συσκευή, δε νομίζω να θες να την επιστρέψεις.

 

Τον VNP την έχει €670. Εγώ θα την έπαιρνα από το expansys, όπου με εκπτωτικό κουπόνι η τελική τιμή με τα μεταφορικά βγαίνει €646. Η αποστολή είναι με DHL, σε δυο μέρες θα το έχεις.

 

Θυμίζω τα εκπτωτικά κουπόνια:

 

FRX4547 €5 (ανεξαρτήτως ύψους αγορών)

FRX4548 5% (ανεξαρτήτως ύψους αγορών)

FRX4549 €15 (για αγορές >€300)

FRX4610 €25 (για αγορές >€500)

FRX4611 €35 (για αγορές >€700)

FRX4612 €50 (για αγορές >€1000)

 

Αν πάρεις μόνο το Pro (€655 + € 17.8 ταχυδρομικά = € 673) χρησιμοποίησε τον κωδικό FRX4548 για έκπτωση €27, τελικό κόστος €646.

 

Οι ευρωπαϊκές συσκευές καλύπτονται από την ACE για θέματα hardware.

 

Μια μικρή διαφορά στην κάλυψη είναι ότι στις δικές της καλύπτει έστω και ένα καμμένο πίξελ ενώ στις άλλες θέλει τρία.

 

Πραγματικά thx για τις πληροφορίες ! Πολύ χρήσιμες, αφού δεν είχα ιδέα...:)

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη ερωτηση!!!Aν ναι το θελω και εγω!

 

ρε παιδιά αν δεν το έδινε στο CD μέσα στη συσκευασία τι θα λέγατε;

 

Sprite Backup, δωρεάν μέσα - αν θέλετε άλλα (για κάποιο περίεργο λόγο), υπάρχουν αρκετά

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αν δεν το έδινε στο CD μέσα στη συσκευασία τι θα λέγατε;

 

Sprite Backup, δωρεάν μέσα - αν θέλετε άλλα (για κάποιο περίεργο λόγο), υπάρχουν αρκετά

 

δεν το είχα δει καθόλου

Καλό φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις μόνο το Pro (€655 + € 17.8 ταχυδρομικά = € 673) χρησιμοποίησε τον κωδικό FRX4548 για έκπτωση €27, τελικό κόστος €646

 

Expansys.com.gr

 

HTC Touch Pro 547.65

Πληροφορίες αποστολής 14.90

Φ.Π.Α. 19.6% 110.26

Σύνολο €672.81

 

Γιατί ΦΠΑ 19,6? Αφού προορίζονται για Ελλάδα δεν πρέπει να είναι 19? Το ΦΠΑ πληρώνεται εκεί που παρέχονται οι υπηρεσίες ή που βρίσκεται ο καταναλωτής και χρησιμοποιείται το προϊόν. Όχι ότι είναι φοβερή διαφορά αλλά νομίζω ότι είναι λάθος. Και μια και θα το πάρω με εταιρικό ΑΦΜ (όχι δικό μου) για πείτε. 19,6 αναγράφεται στο τιμολόγιο?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Sprite Backup, δωρεάν μέσα - αν θέλετε άλλα (για κάποιο περίεργο λόγο), υπάρχουν αρκετά

 

προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο (δηλ. αν δεν το είχε, πάλι αυτό θα έβαζα)

 

Isxyei an kai to kainourgio SPB (v2) exei ginei mia eksisou kali enallaktiki.

Για λύστε μου όμως μια μικρή offtopic απορία. Μετά από φλασάρισμα καινούριας ρομ (sprite backup=άχρηστο) το pimbackup δεν μου επαναφέρει καθόλου τα settings για τα email accounts. Διευκρίνηση: Δεν τα έχω σε συγχρονισμό με το Outlook αλλά ξεχωριστά. Καμιά ιδέα για να μην τρώω μια ώρα μετά από κάθε φλασάρισμα περνώντας 4 email accounts και τις ρυθμίσεις τους;

Link to comment
Share on other sites

Και μια και θα το πάρω με εταιρικό ΑΦΜ (όχι δικό μου) για πείτε. 19,6 αναγράφεται στο τιμολόγιο?

 

Όταν κάνεις checkout θα επιλέξεις ότι έχεις εταιρικό ΑΦΜ και θα το εισάγεις στο πλαίσιο. Εφόσον έχεις δυνατότητα ενδοκοινοτικών συναλλαγών στο εταιρικό ΑΦΜ, το τιμολόγιο ΔΕΝ θα έχει ΦΠΑ (και το site θα το αφαιρέσει).

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις checkout θα επιλέξεις ότι έχεις εταιρικό ΑΦΜ και θα το εισάγεις στο πλαίσιο. Εφόσον έχεις δυνατότητα ενδοκοινοτικών συναλλαγών στο εταιρικό ΑΦΜ, το τιμολόγιο ΔΕΝ θα έχει ΦΠΑ (και το site θα το αφαιρέσει).

 

Ευχαριστώ πολύ. Είμαι newbie σ' αυτά.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στην σελίδα της FedEx ότι το Touch Pro μου θα παραδοθεί αύριο. Δεν μπορώ να περιμένω :D

 

Ήδη ετοίμασα μια λίστα με προγράμματα που θέλω να του περάσω μόλις το παραλάβω.

Μια και είναι το πρώτο μου ppc και δεν θέλω να έχω προβλήματα μπορεί κάποιος να μου πεί αν τα ακόλουθα προγράμματα δουλεύουν εντάξει στο pro.

 

Resco Explorer 2008 7.04

Coreplayer 1.2.5 Build 4506

Spb GPRS Monitor 2.5.1

Skype (latest version)

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν το Destinator 7.0.0.578.11 τελικά δουλεύει εντάξει ή αν υπάρχει πρόβλημα όπως διάβασα μερικά ποστ πιο πίσω. Βρήκα το πρόγραμμα στο ipmart-forum και το μόνο που θέλω να του περάσω είναι ένας αγγλικός χάρτης. Δέν θέλω ούτε ελληνικά μενού, ούτε γλώσσα ούτε οτιδήποτε άλλο. Σκέφτηκα να πάρω την έκδοση που έκανε upload ο WebVirus αλλά όταν την έκανα extract είδα ότι έχει μέσα χάρτες και άλλα user data τα οποία δεν χρειάζομαι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

...

Καλώς να σου έρθει. Στο diamond όλα τα παραπάνω δουλεύουν άψογα, οπότε φαντάζομαι ότι και στο Pro δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Όσο για το destinator να βρεις την v7.0.0.588.11

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το destinator να βρεις την v7.0.0.588.11

 

Οοπς λάθος δικό μου. Έγραψα λάθος το version. Αυτή που έχω βρεί είναι όντως η 7.0.0.588.11 :)

Link to comment
Share on other sites

...

Γιατί ΦΠΑ 19,6? Αφού προορίζονται για Ελλάδα δεν πρέπει να είναι 19? Το ΦΠΑ πληρώνεται εκεί που παρέχονται οι υπηρεσίες ή που βρίσκεται ο καταναλωτής και χρησιμοποιείται το προϊόν.

...

 

Για την ιστορία, όπου πληρώνεται ΦΠΑ, χρησιμοποιείται ο συντελεστής της χώρας (ή του τόπου) όπου πωλείται το προϊόν (στην προκειμένη περίπτωση της Γαλλίας)

Link to comment
Share on other sites

Για λύστε μου όμως μια μικρή offtopic απορία. Μετά από φλασάρισμα καινούριας ρομ (sprite backup=άχρηστο) το pimbackup δεν μου επαναφέρει καθόλου τα settings για τα email accounts. Διευκρίνηση: Δεν τα έχω σε συγχρονισμό με το Outlook αλλά ξεχωριστά. Καμιά ιδέα για να μην τρώω μια ώρα μετά από κάθε φλασάρισμα περνώντας 4 email accounts και τις ρυθμίσεις τους;

 

Οεο?

Για δοκιμασε να παρεις απο την συσκευη \my device\pim.vol - cemail.vol ή καλυτερα ολα τα αρχεια vol.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν το Destinator 7.0.0.578.11 τελικά δουλεύει εντάξει ή αν υπάρχει πρόβλημα όπως διάβασα μερικά ποστ πιο πίσω. Βρήκα το πρόγραμμα στο ipmart-forum και το μόνο που θέλω να του περάσω είναι ένας αγγλικός χάρτης. Δέν θέλω ούτε ελληνικά μενού, ούτε γλώσσα ούτε οτιδήποτε άλλο.Ευχαριστώ.

 

υπαρχουν πολυ καλυτερα προγραμματα για αγγλια.

τι το θες να μπλεξεις με destinator.

δεν κοιτας κατα tomtom7 και iGO8 μερια?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολυ καλυτερα προγραμματα για αγγλια.

τι το θες να μπλεξεις με destinator.

δεν κοιτας κατα tomtom7 και iGO8 μερια?

 

Ευχαριστώ θα τα κοιτάξω σίγουρα. Πρώτη φορά χρησιμοποιώ gps και δεν ξέρω τι παίζει. Απλά διάβαζα συνέχεια για το destinator και είπα να δοκιμάσω αυτό πρώτα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν το Destinator 7.0.0.578.11 τελικά δουλεύει εντάξει ή αν υπάρχει πρόβλημα όπως διάβασα μερικά ποστ πιο πίσω.

 

Μια χαρά δουλεύει αυτή η έκδοση (είναι η final) αλλά εάν πρόκειται για χρήση στο εξωτερικό θα συμφωνήσω με τις προτάσεις του φίλου πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...