Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα χω παρει στο κρανιο.

δεν θελω να εμφανιζεται τιποτα,ουτε φωτοφραφιες ουτε αλμπου ουτε ενημερωσεις μου σε οποιον θελει να με κανει φιλο,πως το ρυθμιζω αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τα χω παρει στο κρανιο.

δεν θελω να εμφανιζεται τιποτα,ουτε φωτοφραφιες ουτε αλμπου ουτε ενημερωσεις μου σε οποιον θελει να με κανει φιλο,πως το ρυθμιζω αυτο

 

μπερδευτηκα.Αν σου στειώ [πχ εγω αιτημα φιλιας, μεχρι να το αποδεχτείς ή να το απορρίψεις θα μπορώ να τα βλέπω όλα αυτα;

Αρ γιου σουρ;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μπερδευτηκα.Αν σου στειώ [πχ εγω αιτημα φιλιας, μεχρι να το αποδεχτείς ή να το απορρίψεις θα μπορώ να τα βλέπω όλα αυτα;

Αρ γιου σουρ;

 

ΟΧΙ.... αν σου κανει καποιος αιτημα φιλιας ΔΕΝ μπορει να δει τιποτα αν ΔΕΝ τον αποδεχτεις ως φιλο!! εκτως κ αν εχεις κατι ΔΗΜΟΣΙΟ!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι ούτε το ίδιο το Fb δεν ξέρει από που μπαίνουμε (υπολογιστή ή κινητό).

Μπαίνω από τον φυλλομετρητή του G, στη συνομιλία εμφανίζεται το "web" και σ'όλες τις αναρτήσεις δεν υπάρχει πουθενά η ένδειξη ότι είμαι από κινητό. Μπαίνω από το iPhone, στη συνομιλία εμφανίζει "mobile" και σ'όλες τις αναρτήσεις "via iOS".

 

Τι στο καλό; :worry:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.με κανουν ταγκ σε μια φοτο.μ εμφανιζεται κομπλε στο χρονολογιο μου αλλα οχι στα αλμπυβ με τις φοτο μου.γτ?ενω υπηρχε η φορα που μπηκε κανονικα στο αλμπουμ με τις ταγκαρισμενες φοτο που με εχουν κανει Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.υπαρχει τροπος να συλλεξω τα mail των φιλων μου στο fb? μεσω fb εννοω.

ή διαφορετικα απο το τηλ. και τι εννοω. στο τηλεφωνο μου HTC DESIRE HD οταν παω να στειλω mail και παταω παραληλτης μου βγαζει ολα τα mail των φιλων μου στο fb. αυτα υπαρχει κανενα προγραμμα να τα συλλεξω απο το τηλεφωνο?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

στις privacy settings τι επιλογες εχεις κανει;

 

Λοιπόν,παλιότερα,μπορούσα να το ρυθμίσω ώστε όταν κάποιος ήθελε να μου στείλει αίτημα φιλίας,φαινόταν μόνο η εικόνα προφίλ μου,και το προσθήκη στους φίλους,τίποτα άλλο,ούτε τι δημοσιεύω στον τοίχο μου ούτε και κάτι άλλο.

Τώρα αυτή την στιγμή όταν κάποιος πάει να με προσθέσει βλέπει τις φωτογραφίες πού είμαι με tag,τις χύμα δηλαδή,βλέπει τις κοινοποιήσεις στον τοίχο μου και βλέπει και τις φωτογραφίες από το άλμπουμ ανεβασμένα από το κινητό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε καθε αλμπουμ και θα αλλαξεις τις ρυθμισεις ωστε να τις βλεπουν μονο οι φιλοι σου. Ωστοσο, δεν ξερω τι γινεται με τις φωτογραφιες που εισαι tag, δηλαδη εαν ο αλλος που του "ανηκει" η φωτογραφια την εχει δημοσια (εχει υδρόγειο σφαίρα) τοτε δεν ξερω εαν θα μπορεις να κανεις κατι...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους του φόρουμ

θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος στην εφαρμογή android να μην με εμφανίζει online όταν τσατάρω...?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους τους φίλους του φόρουμ

θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος στην εφαρμογή android να μην με εμφανίζει online όταν τσατάρω...?

 

αν καταλαβα καλα εννοεις το app του fecebook για android. υπαρχει!!! πας στις ρυθμησεις και στο μενου που θα σου ανοιξει απλα ξετικαρεις το πρωτο πανω πανω που λεει ''συνομιλια facebook. kλειστο οταν χρησιμοποιω το messenger''

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να κάνω edit στα news feed settings,πηγαινω στα most recent posts πατώ το βελάκι και μετά θα έπρεπε να μου βγαλει ένα κουτάκι με edit options αλλά κάτι τετοιο δεν γίνεται.Κάνω κάτι λάθος;Υπάρχει άλλος τρόπος;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θέλω να κάνω edit στα news feed settings,πηγαινω στα most recent posts πατώ το βελάκι και μετά θα έπρεπε να μου βγαλει ένα κουτάκι με edit options αλλά κάτι τετοιο δεν γίνεται.Κάνω κάτι λάθος;Υπάρχει άλλος τρόπος;Ευχαριστω!

 

Δικά σου posts μπορείς να επεξεργαστείς (το ξέρεις υποθέτω) και όσα είναι χειροκίνητα αν καταλαβαίνω καλά. Π.χ. δεν σου βγάζει edit για δικά σου Twitter posts που γίνονται αυτόματα στο timeline σου.

Link to comment
Share on other sites

Δικά σου posts μπορείς να επεξεργαστείς (το ξέρεις υποθέτω) και όσα είναι χειροκίνητα αν καταλαβαίνω καλά. Π.χ. δεν σου βγάζει edit για δικά σου Twitter posts που γίνονται αυτόματα στο timeline σου.

 

Ναι δεν έχω πρόβλημα με δικά μου ποστς.Εχω πρόβλημα γιατί δεν μπορώ να δω ποστς φίλων μου.Ουτε στο timeline τους.Διάβασα ότι για να το διορθωσω θα πρέπει να πάω στα news feed στο βελάκι που υπάρχει διπλα στα most recent και εκεί θα μου βγάλει ένα κουτάκι με edit options.Κάτι που δεν γινεται,δεν υπάρχει καμια τετοια επιλογή.Την έχουν βγάλει;Υπάρχει κάποια άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Παρατηρησα πως δεν μπορω να κανω πια βιντεοκληση απο τον υπολογιστη. Εχω εγκαταστησει ξανα και ξανα το plugin αλλα δεν εμφανιζει το εικονιδιο της καμερας για να καλεσω :-(

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω πρόβλημα με δικά μου ποστς.Εχω πρόβλημα γιατί δεν μπορώ να δω ποστς φίλων μου.Ουτε στο timeline τους.Διάβασα ότι για να το διορθωσω θα πρέπει να πάω στα news feed στο βελάκι που υπάρχει διπλα στα most recent και εκεί θα μου βγάλει ένα κουτάκι με edit options.Κάτι που δεν γινεται,δεν υπάρχει καμια τετοια επιλογή.Την έχουν βγάλει;Υπάρχει κάποια άλλη;

 

Δοκίμασες να μπαίνεις σε κάθε προφίλ να δεις αν φτιάχνει από εκεί;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Παρατηρησα πως δεν μπορω να κανω πια βιντεοκληση απο τον υπολογιστη. Εχω εγκαταστησει ξανα και ξανα το plugin αλλα δεν εμφανιζει το εικονιδιο της καμερας για να καλεσω :-(

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ και δεν μπορώ να βρω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπαίνεις σε κάθε προφίλ να δεις αν φτιάχνει από εκεί;

 

Ναι προσπάθησα.Εχω τσεκάρει το get notifications και το close friends και όλα,τιποτα,δεν βλέπω τί ποστάρουν ούτε τα δικά μου ταγκαρίσματα προς αυτους.Το μόνο που βλέπω ειναι κάποια likes που κάνουν ως close friends.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Παρατηρησα πως δεν μπορω να κανω πια βιντεοκληση απο τον υπολογιστη. Εχω εγκαταστησει ξανα και ξανα το plugin αλλα δεν εμφανιζει το εικονιδιο της καμερας για να καλεσω :-(

 

Δοκίμασε με άλλον browser, κάνε log out, log in πάλι, επανεγκατάσταση το plugin και πες μας τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα,

ουτε με chrome, ούτε με IE δούλεψε

 

Μπορεί να είναι bug του facebook.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα εννοεις το app του fecebook για android. υπαρχει!!! πας στις ρυθμησεις και στο μενου που θα σου ανοιξει απλα ξετικαρεις το πρωτο πανω πανω που λεει ''συνομιλια facebook. kλειστο οταν χρησιμοποιω το messenger''

 

Ναι και στο app facebook και στο messenger.Έχω κάνει αυτες τις ρυθμίσεις που λες αλλά και πάλι με δείχνει ενεργό :D

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο app facebook και στο messenger.Έχω κάνει αυτες τις ρυθμίσεις που λες αλλά και πάλι με δείχνει ενεργό :D

 

για το messenger πας πανω δεξια και πατας το γραναζι και ξετικαρεις το πρωτο που λεει ''συνομιλια facebook''.

Link to comment
Share on other sites

για το messenger πας πανω δεξια και πατας το γραναζι και ξετικαρεις το πρωτο που λεει ''συνομιλια facebook''.

 

Και αυτό το έχω κάνει επίσης...Μήπως μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση εκ νέου απ την αρχή θα λυθεί?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το έχω κάνει επίσης...Μήπως μια απεγκατάσταση και εγκατάσταση εκ νέου απ την αρχή θα λυθεί?

 

Αν έχεις κάνει όλα τα παραπάνω, απεγκατάσταση, ξαναβάλτο και κάντα πάλι, μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων δικτύου από τη μεριά του FB.

Life, like poker has an element of risk. It shouldn't be avoided. It should be faced.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...