Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100000 ευχαριστω φιλε μου,εισαι φοβερος!!!

 

sorry αλλά το κατάφερες? Γιατί εμένα δεν έχει επιλογή για να αλλάξω την πηγή της πληροφορίας σε μετεο.γρ. :wacko::wacko::wacko:

 

(πάντα μιλαμε για spb mobile shell 3 - όχι το spb weather)

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπότε το fingerboard σε ελληνική έκδοση δεν είναι και τόσο τρομερό όσο διαφημίζεται...

 

Σε μενα λειτουργει χωρις προβλήματα.Δοκιμαστε αυτη την εκδοση..

http://rapidshare.com/files/282949413/FingerKeyb-2.1-VGA-gr-taxtax.cab

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα λειτουργει χωρις προβλήματα.Δοκιμαστε αυτη την εκδοση..

http://rapidshare.com/files/282949413/FingerKeyb-2.1-VGA-gr-taxtax.cab

 

Με πρόλαβες!

Όντως αυτή η έκδοση δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δυστηχως το βελακι βγηκε off και το πηγα για να το κανουν κ ειναι εντος εγγυησης η συγκεκριμενη βλαβη ..

 

ξεκολησε ευκολα το αυτοκολλητο στο δικο σου ?

 

Οχι δεν βγηκε ευκολα απλα μου ειχε ξεκολησει λιγο στη γωνια και επειδη μου εσπαγε τα νευρα το ξεκολησα.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα λειτουργει χωρις προβλήματα.Δοκιμαστε αυτη την εκδοση..

http://rapidshare.com/files/282949413/FingerKeyb-2.1-VGA-gr-taxtax.cab

 

Επειδή έχω δοκιμάσει και αυτή την έκδοση, σίγουρα δεν έχετε το πρόβλημα που προαναφέρω στο excel? Δηλαδή αν αρχίσετε να γράφετε σε ένα κελί και πατήσετε enter , βάζει τα περιεοχόμενα στο κελί ή σας μετακινηνεί κατά ένα cell σβήνοντας ουσιαστικά τα δεδομένα? :worry:

 

Η έκδοση του tax-tax είναι πολύ καλή, εμένα πάντως με βόλεψε πιο πολύ η έκδοση που προαναφέρω, κυρίως λόγω και του predifined text (αλλά νομίζω και κάποια επιπλέον στοιχεία-σύμβολα που έχει). Νομίζω ότι για παράδειγμα τονούμενα κεφαλαία δεν έβγαιναν εύκολα στην έκδοση Tax-tax (έπρεπε να επέμβεις εσύ στο skin), αν και επειδή τις έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις, μπορεί να ήταν και σε άλλη έκδοση αυτό που θυμάμαι.

 

Πάντως το πληκτρολόγιο είναι εξαιρετικό, ιδιαίτερα για freeware - για μένα συγκρίνεται μόνο με το resco keyboard pro, το οποίο όμως είναι με κόστος ...

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα λειτουργει χωρις προβλήματα.Δοκιμαστε αυτη την εκδοση..

http://rapidshare.com/files/282949413/FingerKeyb-2.1-VGA-gr-taxtax.cab

 

Aυτή η έκδοση φαίνεται να είναι οκ. Απλά 2 ερωτήσεις:

 

-τα υπόλοιπα σύμβολα πως μπορώ να τα δω? :confused:

 

-η κάτω κάτω γραμμή μπορεί να φύγει? (που λέει pg down κλπ) :confused:

:)
Link to comment
Share on other sites

Aυτή η έκδοση φαίνεται να είναι οκ.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό που λέω για το excel και να μου πεις αν σε σένα λειτουργεί κανονικά?:confused:

 

αν αρχίσετε να γράφετε σε ένα κελί και πατήσετε enter , βάζει τα περιεοχόμενα στο κελί ή σας μετακινηνεί κατά ένα cell σβήνοντας ουσιαστικά τα δεδομένα? :worry:

 

Νομίζω ότι μπορείς να έχεις μόνο τα σύμβολα που εμφανίζονται πάνω στο πληκτρολόγιο gr, num, txt, και όποιο άλλο έχεις ενεργοποιημένο (πχ en).

Απλά κάθε πλήκτρο δίνει 4 δυνατότητες :

1) όπως είναι

2) κρατημένο λίγο περισσότερη ώρα

3) shift

4) shift + κρατημένο λίγο περισσότερη ώρα

 

Αν χρησιμοποιείς συχνά κάποιο σύμβολο που δεν υπάρχει, θα πρέπει να επέμβεις στο skin ή να το βάλεις μέσω options στα smilies ή στα shortcuts ή στο predefined txt

 

Για να μην έχεις την κάτω γραμμή θα πρέπει να βάλεις version χωρίς arrows (ή πάλι να επέμβεις στο skin, αλλά θέλει πολύ δουλιά)

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό που λέω για το excel και να μου πεις αν σε σένα λειτουργεί κανονικά?:confused:

 

νορμάλ μου φαίνεται, δεν μου τα μετακινεί σε άλλο κελί και δεν σβήνει το επόμενο.

 

Νομίζω ότι μπορείς να έχεις μόνο τα σύμβολα που εμφανίζονται πάνω στο πληκτρολόγιο gr, num, txt, και όποιο άλλο έχεις ενεργοποιημένο (πχ en).

Απλά κάθε πλήκτρο δίνει 4 δυνατότητες :

1) όπως είναι

2) κρατημένο λίγο περισσότερη ώρα

3) shift

4) shift + κρατημένο λίγο περισσότερη ώρα

 

Αν χρησιμοποιείς συχνά κάποιο σύμβολο που δεν υπάρχει, θα πρέπει να επέμβεις στο skin ή να το βάλεις μέσω options στα smilies ή στα shortcuts ή στο predefined txt

 

οκ, thanks! :)

 

Για να μην έχεις την κάτω γραμμή θα πρέπει να βάλεις version χωρίς arrows (ή πάλι να επέμβεις στο skin, αλλά θέλει πολύ δουλιά)

 

fukc! Yπάρχει κάπου η έκδοση αυτή χωρίς arrows? :cry:

:)
Link to comment
Share on other sites

fukc! Yπάρχει κάπου η έκδοση αυτή χωρίς arrows? :cry:

 

Δυστυχως δεν θυμαμαι απο που την ειχα βρει.Θα ψαξω και αν βρω κατι θα ξαναποστάρω.Πάντως νομιζω οτι υπαρχει και χωρις βέλη;)

Link to comment
Share on other sites

νορμάλ μου φαίνεται, δεν μου τα μετακινεί σε άλλο κελί και δεν σβήνει το επόμενο

 

Τι περίεργο! Δεν μου σβήνει το επόμενο, το ίδιο μου σβήνει : απλά γράφω κάποια νούμερα και πατώντας enter δεν τα περνάει στο κελί, απλά μετακινείται κατά ένα cell ...!:mad: To έχεις εγκατεστημένο στην Internal ή στη Main?

 

OK - Βρήκα τι φταίει : AEButton Plus .... Φαίνεται ότι γίνεται κάποιο conflict, γιατί ενώ έχω ορίσει το "εκτέλεση/δράση"ως "Πατήστε enter", και στα υπολοιπα πληκτρολόγια (και προγράμματα) λειτουργεί κανονικά, στο FingerKb δεν παίζει ... Επομένως δεν έφταιγε καμία version του FingerKb για το πρόβλημα με το excel που ανέφερα

 

 

fukc! Yπάρχει κάπου η έκδοση αυτή χωρίς arrows? :cry:

 

Εγώ δεν την έχω δει κάπου χωρίς arrows

Εν τω μεταξύ βρήκα και αυτό, http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15617 το οποίο - αν κατάλαβα καλά, γιατί γίνεται ένας χαμός εκεί - λέει ότι είναι διορθωμένο. Αν είναι έτσι, ίσως σε εξυπηρετήσει η απλή version giannis vga (όχι arrows). Πάντως δεν την έχω δοκιμάσει.

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Υπάρχει κάτι ανάλογο και για TF3D;

 

 

Διάβασε εδώ με λιγότερη προσοχή (είναι πιο απλό)

 

Μόνο που δεν έχεις δεδομένα από meteo.gr , αλλά από accuweather.com νομίζω .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ με λιγότερη προσοχή (είναι πιο απλό)

 

Μόνο που δεν έχεις δεδομένα από meteo.gr , αλλά από accuweather.com νομίζω .

 

Σ' ευχαριστώ αλλά από accuweather έχω ήδη.

Απλά, ήθελα από meteo γιατί είναι πιο αξιόπιστο μετεωρολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι περίεργο! Δεν μου σβήνει το επόμενο, το ίδιο μου σβήνει : απλά γράφω κάποια νούμερα και πατώντας enter δεν τα περνάει στο κελί, απλά μετακινείται κατά ένα cell ...!:mad: To έχεις εγκατεστημένο στην Internal ή στη Main?

 

OK - Βρήκα τι φταίει : AEButton Plus .... Φαίνεται ότι γίνεται κάποιο conflict, γιατί ενώ έχω ορίσει το "εκτέλεση/δράση"ως "Πατήστε enter", και στα υπολοιπα πληκτρολόγια (και προγράμματα) λειτουργεί κανονικά, στο FingerKb δεν παίζει ... Επομένως δεν έφταιγε καμία version του FingerKb για το πρόβλημα με το excel που ανέφερα

 

 

 

 

Εγώ δεν την έχω δει κάπου χωρίς arrows

Εν τω μεταξύ βρήκα και αυτό, http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15617 το οποίο - αν κατάλαβα καλά, γιατί γίνεται ένας χαμός εκεί - λέει ότι είναι διορθωμένο. Αν είναι έτσι, ίσως σε εξυπηρετήσει η απλή version giannis vga (όχι arrows). Πάντως δεν την έχω δοκιμάσει.

 

Η έκδοση του Γιάννη έχει κάποια προβληματακια με το κ-->k και το κόμμα αν θυμαμαι καλά.Οσον αφορά την taxtax χωρίς βέλη ,δεν υπαρχει τελικά χωρις βέλη και το thread δεν έχει ανανεωθεί εδω και μήνες παρόλο οτι υπάρχουν πολλα άτομα που ζητουν πληκτρολόγιο χωρις βέλη.

 

Καμιά σταθερή 6,5 ρομ με manila έχει βάλει κανένας;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=522354

Η καλύτερη που εχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το στέλνεις στην αντιπροσωπία;

 

το πηγα στην αντιπροσοπία αλλα μπανίσανε το hard spl...κ μου είπανε πώς δέν αναλαμβάνουνε....εσύ μήπως μπορείς να μου το σενιάρεις η μήπως ξέρουμε κανεναν τεχνικό καπου να μου το φτιάξει??

Link to comment
Share on other sites

Ε πολύ απλά επέστρεψε το στο αρχικό SPL με αρχική ROM και Radio και πάρε το να σου το αλλάξουν. Όταν το πάρεις το ξανακάνεις. Δεν είναι δύσκολη η διαδικασία ;) Κρατάς και backup και ύστερα βάζεις την ίδια ROM χωρίς να χάσεις τίποτα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε δεν γινετε να το κανουν και να τους πληρωσες τα περαστικα..

ποσο θα ζητησουν στο κατω κατω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το πηγα στην αντιπροσοπία αλλα μπανίσανε το hard spl...κ μου είπανε πώς δέν αναλαμβάνουνε....εσύ μήπως μπορείς να μου το σενιάρεις η μήπως ξέρουμε κανεναν τεχνικό καπου να μου το φτιάξει??

 

Πήγες τη συσκευή σου στο service έχοντας κάνει hard-spl; Πολύ κακώς. Τώρα είσαι εκτός εγγύησης δυστυχώς.

 

Βέβαια δεν έχεις να χάσεις τίποτα να επαναφέρεις official ROM και stock SPL και να το ξαναπάς ισχυριζόμενος ότι είχαν διαγνώσει λάθος μιας και δεν είναι σε θέση να αποδείξουν ότι είχες ξεκλειδώσει τη συσκευή σου εάν την βρουν κλειδωμένη. Όχι ότι θα έχεις σίγουρα αποτελέσματα... αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις και αυτό και να επιμείνεις όσο το δυνατόν περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λογικά ομώς 8α το βρούνε ρε γμτο,8α κρατάνε αρχείο το imei...εβ'αλα official rom αλλα ξέχασα ο χαζός να επαναφέρω το stock spl:wacko:...anyway πείρα εξ'αρτημα το ακουστικό,αλλα δεν ξέρω που να πάω να μου το μοντάρουνε..
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του tax tax (έστω και με arrows) μου παρουσιάζει προβληματα. Ενώ ξεπεράσαμε τα κλασσικά με το k και το o, έχουμε κάτι άλλο. Πολύ συχνά, όταν πατάω σε ένα πεδίο για να γράψω κάτι, ενώ θά πρεπε να μου ανοίξει κανονικά το πληκτρολόγιο αυτό κολλάει και δεν κάνει pop up. :mad:

 

edit: και στρώνει μόνο με soft reset

:)
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ βρήκα και αυτό, http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15617 το οποίο - αν κατάλαβα καλά, γιατί γίνεται ένας χαμός εκεί - λέει ότι είναι διορθωμένο.

 

Δοκίμασα αυτη που έχει και ...:blink: Δεν μου εμφανίζει καν πληκτρολόγιο, μόνο μια μάυρη περιοχή. Προσπάθησα 2 φορές και μετά έφαγε σουτ! :cool:

 

Αν είναι έτσι, ίσως σε εξυπηρετήσει η απλή version giannis vga (όχι arrows). Πάντως δεν την έχω δοκιμάσει.

 

Την giannis την είχα βάλει και είχε τα κλασσικά προβλήματα με τους χαρακτήρες. :X

 

Τι γίνεται ρε γμτ? Μία σωστή που να παίζει δεν υπάρχει??? :blink:

:)
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του tax tax (έστω και με arrows) μου παρουσιάζει προβληματα. Ενώ ξεπεράσαμε τα κλασσικά με το k και το o, έχουμε κάτι άλλο. Πολύ συχνά, όταν πατάω σε ένα πεδίο για να γράψω κάτι, ενώ θά πρεπε να μου ανοίξει κανονικά το πληκτρολόγιο αυτό κολλάει και δεν κάνει pop up. :mad:

 

edit: και στρώνει μόνο με soft reset

 

Χρησιμοποιώ αυτη την έκδοση εδω και καιρο και δεν μου εχει εμφανισει ουτε αυτο το προβλημα που λες,ουτε κανενα αλλο.Την εχω χρησιμοποιήσει με official rom, deepshining 6.1 rom και deepshining 8.2 rom. Μήπως δεν εχεις βάλει το sip change και μπερδευεται η κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτη την έκδοση εδω και καιρο και δεν μου εχει εμφανισει ουτε αυτο το προβλημα που λες,ουτε κανενα αλλο.Την εχω χρησιμοποιήσει με official rom, deepshining 6.1 rom και deepshining 8.2 rom.

 

Έχω οφίσιαλ ρομ. :)

 

Μήπως δεν εχεις βάλει το sip change και μπερδευεται η κατασταση?

 

γουατ ισ δις? :worry:

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω οφίσιαλ ρομ. :)

Αυτή τη στιγμή και εγώ, και δεν έχω θέμα με το FingerKb

 

γουατ ισ δις? :worry:

Αυτό είναι πρόγραμμα που ορίζεις ουσιαστικά ποιο θέλεις να είναι το default πληκτρολόγιο. Εμένα δεν μου χρειάζεται πάντως, το κάνω μέσα από τα settings του Fingerkb, αφού έτσι κι αλλιώς το Finger έχω default παντού, και δεν αντιμετωπίζω το πρόβλημα που περιγράφεις

 

Για το Finger, βρήκα νομίζω κάποια λύση :

Απεγκατέστησε το Finger που έχεις αυτή τη στιγμή (σβήσε και ότι αρχεία μπορεί να παραμένουν από το αντίστοιχο folder) και

βάλε τη version 2.1.408 του gianni χωρίς arrows από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501407, σβήσε τα δύο αρχεία skin-02-vga-land-02-grk και skin-02-vga-port-02-grk από το skins (Program Files\Fingerkeyb\skins) και βάλε αυτά που δίνω στο depy33new.rar

Στη συνέχεια απαραίτητα soft-reset.

Λογικά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα (βρήκα το πρόβλημα με το ο και το έλυσα) και επίσης θα έχεις version χωρίς arrows που ήθελες.;)

Σε εμένα τουλάχιστον παίζει τέλεια. Αν παρόλα αυτά δεις κάτι 'περίεργο" πες μου μήπως μπορώ να το διορθώσω.:)

Πολύ Φιλικά

Δέσποινα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...